Blue Gender

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Mi a véleményed erről az animéről?

Tetszik!
38
50%
Elnézegetem...
24
32%
Nem az én stílusom
14
18%
 
Szavazatok száma: 76

Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Sztem hiába elmélkedünk azon hogy Vajh Miért jött ily hamar, és miért így, az emberek reakciója... a BG nem egy mély gondolatokkal operáló Anime. Jó story, jó karakterfejlődés. De nincs kellőképpen aláásva igazi gondolatokkal. Jó talán ez a "természet fellázad az ember ellen" egy elgondolkodtató része a BGnek, de nincs kellő mélységekig kidolgozva, és ez a vég eseményekre kifejezetten igaz szerintem.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

vagy kedvük, vagy idejük nem volt rendesen kidolgozni az epilógust. Én igazából csak akkor töprengtem, hogy van-e egyáltalán sztori, amikor épp nem henteltek százszámra torzszülött bogarakat... ettől eltekintve igazad lehet.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Szerintem pénzük nemvolt, általában ez a fő indok :D (Idejük meg sosincs :))

Story van. Amolyan Kaland Story, míg eljutnak az űrállomásra. Addig kaland. Megismerjük Marlene-t és Yuji-t. Megismerjük a személyiségüket, majd Marlene elkezd változni, ami beteljesedik mire elérnek az űrállomásra. ott viszont kapjuk a Rejtély-t, hogy Mik is azok a Blue-k hogyműködik az emberiség sorsa. Majd Yuji szépen elkezd változni, ő rossz irányba. és Marlene-re hárul a feladat, hogy észhez térítse Yujit. Ez már inkább Akció/hent/Dráma story (nem deep :)) Aztán stb stb stb stb.

Szóval tulképp ha eltekintesz a Henttől van story. És sztem jó kis story ez.

Mert ha mondjuk Yuji-ék Bounto-kat üldöznének, miközben hatszor megsérülnek, és akkor megint bounto-t üldöznek, meg még szenvednek a semmin, a Bounto-k meg azt sem tudják h mit akarnak, de azért Harcolnak, meg vannak Doll-ok is... jah és a Bounto-k nagyon nagyon Gonoszak ám és a terveik, ami részenként változik (ez a Twist a PLOTban!!!!)

Szóval sztem VAN story :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na ja, de nem a Bleach fillerhez kene hasonlitani :dirr:
De legalabb itt nem tamad fel senki (en az elejen annyira kiakadtam amikor mindenki szep lassan meghalt, meg a kislanyt is elkapta egy..azok borzalmas rezek voltak)...amugy meg van sztori, bar az eleje szamomra kidolgozottabb, a veget nagyon osszecsaptak a fenyben uszkalo Yuji-val..csak en pl szeretem ha azert meg van magyarazva legalabb alapszinten a dolog, de amikor a kepembe vagnak vmit, aminek nem sok ertelme van, az idegesit..
Mindegy, a Blue-t telleg nem a bonyolult tortenetvezetesert szeretjuk, ugy jo ah van..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A pénzkérdést azért nem említettem, mert annyira banális, hogy inkább nem fárasztottalak vele titeket :D .

Sztori van, persze, de mondom, ezen csak akkor kezdtem el gondolkodni, amikor Yuji megpróbált embert csinálni Marlene-ből, aki addig úgy viselkedett, mint egy gép: a parancs, az parancs...

Ami a megvilágosodó Yujit illeti, hát, én úgy vagyok vele, hogy ez a kép, illetve az űrállomás pusztulása olyan dolgok, amelyek lehet, hogy jobbak így, mintha mindenre magyarázatot kapnánk. Hiszen az embert érdeklik a rejtélyek, az olyan dolgok, amiket nem tud megmagyarázni. Ezért is beszélünk róla, nem igaz? Ha mindent szájbarágósan levezetnének, feleannyira se lenne érdekes a dolog(javítsatok ki, ha tévedek!). Ebből adódóan kapunk egy szomorú, s mégis reményteli befejezést...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem kell szajbaragas az sem jo, csak itt nincs mibol kibogozni a sztorit, nincs mire tamaszkodni, ha egy kicsit szeretnek meg vmire rajonni, hanem el kell fogadni h ugy van es kesz..es ez nem tetszik nekem..igy meg most csak az tudjuk mondani h ez van, hat igen, de nem tudunk eszmet cserelni, h miert van igy, mi lehetett volna ha, stb stb..
Nekem nem szomoru a vege, en orultem h egyutt maradtak, a 2. Foldbelieket meg nem sajnalom, jobb is igy, azok erdemlik meg a Foldet akik vegig ott szenvedtek rajta..
amugy a napalm, meg benzin LOL :D
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Csak azért következtettem erre, mert a spontán öngyulladással szemben kételyeim vannak :wink: .
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

IloveRenji írta:Nem kell szajbaragas az sem jo, csak itt nincs mibol kibogozni a sztorit, nincs mire tamaszkodni, ha egy kicsit szeretnek meg vmire rajonni, hanem el kell fogadni h ugy van es kesz
Egyetértek... elég régen láttam a BG-t, de a vége nem volt a legmeggyőzőbb, nekem az utolsó jelenetek kiábrándítóak és álbölcselkedők voltak.... ez a "besétálok a fénybe, és akkor Mother Earth felvilágosít, hogy mi is az értelme az én, valamint a világ létezésének, mindezek után hümmögve és a dolgokon mélyen elgondolkodva kilépek a fényből" nagyon nem fekszik. Addig volt érdekes és követhető a történet, amíg megtudtuk a Bluek valódi célját, azután csak duma és deeep gondolatok. Kitalálhatatlan, mi történt a "fényben", mert sztem a készítők sem igazán tudták, mit akarnak, csak hogy valami nagyon-nagyon tanulságos süljön ki az egészből. És ez annyira érezhető, hogy az már fáj. :knife:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A BG 2 biztosan jobb lesz :wink: .
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem mert előbb a BG Episode 0 kell, amiben Yuji kisgyermekkorát ismerhetjük meg, amikor is podracer... öööch motoros versenyeken vett részt... késöbb (ez már a BG1) felfedeszték a vérében a Midiklo... ööh, B-gén-t, ezért ő Jedi... öööh, egy Különleges alakulat része lett, majd nagyon gonosz lett s a többi s a többi...

Komolyra fordítva a szót, nem kell ezt folytatni vagy előzményezni vagy toldani, de lehetne h a végét egy kicsit újragondolják és valami racionálisabb megoldással szolgáljanak, mintsem evvel a Magical megvilágosodással :cool:
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Raizen írta:
IloveRenji írta:Nem kell szajbaragas az sem jo, csak itt nincs mibol kibogozni a sztorit, nincs mire tamaszkodni, ha egy kicsit szeretnek meg vmire rajonni, hanem el kell fogadni h ugy van es kesz
Egyetértek... elég régen láttam a BG-t, de a vége nem volt a legmeggyőzőbb, nekem az utolsó jelenetek kiábrándítóak és álbölcselkedők voltak.... ez a "besétálok a fénybe, és akkor Mother Earth felvilágosít, hogy mi is az értelme az én, valamint a világ létezésének, mindezek után hümmögve és a dolgokon mélyen elgondolkodva kilépek a fényből" nagyon nem fekszik. Addig volt érdekes és követhető a történet, amíg megtudtuk a Bluek valódi célját, azután csak duma és deeep gondolatok. Kitalálhatatlan, mi történt a "fényben", mert sztem a készítők sem igazán tudták, mit akarnak, csak hogy valami nagyon-nagyon tanulságos süljön ki az egészből. És ez annyira érezhető, hogy az már fáj. :knife:
Mondasz vm-t. Nálam is hasonló érzések jöttek elő. Kicsit fura volt a vége, de mégis valahogy nekem ígyis tetszett a lezárás.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Sajnos ezen már aligha tudunk segíteni, maximum akkor, ha újraírjuk a befejezést :wink: . Legfeljebb annyit tehetünk, hogy találgatunk, mi történt. Így viszont legalább foglalkozunk vele, és biztos, hogy nem felejtjük el egyhamar.
De ha esetleg így sem jó, hát csináljunk jobb befejezést :wink: ! Mayer, te lennél a forgatókönyvíró, én a különleges trükkök mestere :wink: , Urzu7 gondoskodna a mechákról, a stáb többi tagjáról, pedig menet közben döntenénk. Mit szólsz hozzá :D ?
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát story, alapjába véve hûeség, semmi értelem.Grafika, hát... láttam már jobban is.A befejezés...No comment.Nekem egyáltalán nem tetszik.Szerintem a legrosszabb animék kõzé tartozik. :-P
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nincs olyan anime, ami mindenkinek tetszene, legfeljebb olyan, amit szinte mindenki utál. A BG nem ilyen :wink:.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát az igaz hogy vannak akik szeretik a BG-t.Jelentem:Kivétel vagyok.Nekem egyáltalán nem jõtt be hogy az egész arrol szol hogy Judzsi szereti Marlen-t de jõnnek a bogarak s mindenkit ki nyirnak.S oszt a végén csak ugy elsétálnak. :-P
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

A Blue Gender nagyon király,csak kevés volt benne a hentai jelenet :D
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Ryou írta:Hát story, alapjába véve hűeség, semmi értelem.Grafika, hát... láttam már jobban is.A befejezés...No comment.Nekem egyáltalán nem tetszik.Szerintem a legrosszabb animék kőzé tartozik. :-P
sztem az alaptörténet nem olyan rossz mert pl gondolj bele egész egyedi a sok magical girl animékhez képest ahol mindig az a story h van 1 rakás csaj akik megmentik a világot ehhez képest azért van története nem?..az azért igaz h van jobb is és a kidolgozás sem a legjobb de ilyenkor azt is figyelembe kell venni h nem is mostanában készült...vannak előnyie is szvsz a zenéje a jó :cool:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Goshujin-sama írta:A Blue Gender nagyon király,csak kevés volt benne a hentai jelenet :D
Kis huncut. :D :D Chiigirl igaz a zene non jó ::sugoi:: ::sugoi::
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az openingje a legjobb, de az ending is szép.
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Az opening tényleg nagyon király :cool: :cool: :cool:
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ryou írta:Hát az igaz hogy vannak akik szeretik a BG-t.Jelentem:Kivétel vagyok.Nekem egyáltalán nem jőtt be hogy az egész arrol szol hogy Judzsi szereti Marlen-t de jőnnek a bogarak s mindenkit ki nyirnak.S oszt a végén csak ugy elsétálnak. :-P
Hat nem tudom azert nem egeszen errol szolt sztem :dirr:
Eleg sok animet le lehet egyszerusiteni igy, es hat igen a sztori nem valami emelkedett, es nem a legjobb anime a Foldon, de azert ennyire nem rossz..(es tenyleg nem egy mai alkotas), es sztem a zene vegig nagyon jo, nem csak az Opening meg az Ending..
Avatar
Slayer-Huntress
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2006.11.08. 18:38
Tartózkodási hely: Galaxy

Hozzászólás Szerző: Slayer-Huntress »

jó volt ez az anime csak ne lett volna enyi gyilkolás meg mészárlás és mért kellet még azt is megkötni kik mehettek el igyis alig maradt életbe ember akkor már nem mindegy
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem, mert az emberben van valmi, amit biztos ismersz, és ami arra késztet, hogy lehetőleg ne halj meg... az ő esetükben pedig egyéb tényezők is szóltak amellett, hogy maradjanak a Földön.
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

IloveRenji írta:
Ryou írta:Hát az igaz hogy vannak akik szeretik a BG-t.Jelentem:Kivétel vagyok.Nekem egyáltalán nem jőtt be hogy az egész arrol szol hogy Judzsi szereti Marlen-t de jőnnek a bogarak s mindenkit ki nyirnak.S oszt a végén csak ugy elsétálnak. :-P
Hat nem tudom azert nem egeszen errol szolt sztem :dirr:
Eleg sok animet le lehet egyszerusiteni igy, es hat igen a sztori nem valami emelkedett, es nem a legjobb anime a Foldon, de azert ennyire nem rossz..(es tenyleg nem egy mai alkotas), es sztem a zene vegig nagyon jo, nem csak az Opening meg az Ending..
Csatlakozom... ha odafigyel az ember, kicsit többről szólt ez. Nekem csak amiatt nem jött be 100%osan, mert annyira teletömték öldökléssel, hogy elvesztette a sorozat a valódi lényegét... pedig lehet rajta filózgatni, miért is lett a Blue... A rövidített változatot viszont sztem elrontották... kár volt ott félbehagyni és úgy...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Roviditett valtozat? o.o
Hat igen, sajnos az oldokles reszen sajnos tul kell esni..
Válasz küldése