Wolf's Rain

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az endingben is csak angolul énekeltek. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

mufurc írta:Az endingben is csak angolul énekeltek. :3
De még hogy! :dirr: "Are the memories I hold, still "valere" (???), or (o?) hath' (have?) the tears deluded them?" "the rain will cease to fall, oh (follow?)", stb. Real engrish! Ez csak a "Tell me, what the Rain knows"-ban viccesebb, ahol a szöveg második feléről nem tudtam eldönteni, milyen nyelvű! :vigyor:
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A vicc? Nagyon szép angolsággal volt énekelve. :3 A Tell me what the rain knows is, a Gravity is. Hallás alapján is le tudnám írni a szövegét (nem kell a süket fansubberekre hallgatni :P). Megjegyzem, mindkettőnek angol anyanyelvű ember írta a szövegét. :3

Ha ez neked Engrish, akkor még nem hallottál Engrisht...

(Btw, az "valid or haVE the tears diluted them"... az a "ve" az egyetlen problémás rész az egész számban, és az is azért, mert a japánban nincs "v" hang, szó végén pedig végképp.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

mufurc írta:Hallás alapján is le tudnám írni a szövegét (nem kell a süket fansubberekre hallgatni :P). Megjegyzem, mindkettőnek angol anyanyelvű ember írta a szövegét. :3
Dettó, de utánanéztem a "hivatalos" (?) lyricsnek is... és nem a szöveget kritizáltam, hanem a kiejtést. A szöveg sztem páratlanul szép.
mufurc írta: Ha ez neked Engrish, akkor még nem hallottál Engrisht...
Dehogynem ("Helló, liddöl sztár" - Hoshi no Koe :dirr: ). Nem mondtam, hogy ez a legpocsékabb angolsággal énekelt dal, amit valaha is hallottam, de közel sem tökéletes. Ettől függetlenül: BÁR én tudnék úgy japánul, ahogy Sakamoto angolul. :lol:
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ha hallás után le tudom írni a szöveget, az azért eléggé jól érthető, szép kiejtést sugall.... Persze, kicsi akcentus volt, de semmi Engrish, nemhogy "real Engrish".

(Btw, a "Helló, liddöl sztár" az semmi. :3 Ajánlom figyelmedbe inkább a Beck c. animét...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Offtopic, de ezt kénytelen vagyok linkelni: Gackt - To Feel The Fire.
Ezt kellene hallanod...
... de inkább ez lesz belőle (vagy inkább ez?). Azt hiszem, ennyit az engrish témáról. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

LOL :gurul:

EDIT: Aha... tényleg, belátom, ez összehasonlíthatatlanul ratyibb english, mint bmi amit eddig hallottam. :lol:

mufurc: Értettem. :wink:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Shinjitsu no Shi 2006.11.05. 11:37-kor.
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

FYI, a fenti dalocskának semmi köze a Beckhez. A Beck egy korrekt kis anime, a dalocska random förtelem. Sz'al, EZ Engrish. Sakamoto nagyon szépen beszél angolul.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna belekezdtem, eddig a 4.reszig tetszik..a farkasok gyonyoruen vannak megrajzolva, izgalmasnak igerkezik a tortenet..Toboe-tol eddig falra maszom, remelem kesobb megvaltozik..de amiatt megerte mar biztos, az az ending...gyonyoru..nem talalok szavakat, 2 napja azt hallgatom..
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Szerintem ha tetszik az ending, akkor szedd le a Soundtrack-jét és azon keresd meg a Strangers c. számot. Ez volt az a szám, amit bárhányszor meghallottam mindig benedvesítette a szemem, míg az Gravity? egy idő után nekem unlamssá vált, de hát ez szubjektív.
Egyébként előre szólok, hogyha elérsz egy az előző részekből összevágott részhez, akkor ne félj átugrani azt, és az ezt követő három részt, mert mind ugyanolyan pocsék OVA-szerű képződmény, amit nem értek, hogy miért raktak bele.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

uncle írta:mert mind ugyanolyan pocsék OVA-szerű képződmény, amit nem értek, hogy miért raktak bele.
Egy - uh, mit értesz az alatt, hogy "pocsék OVA-szerű képződmény"? Tudod egyáltalán, mi az az "OVA"? O_o

Kettő - az a négy flashback epizód azért került bele, mert a stúdiónak hirtelen anyagi/egyéb gondjai támadtak, ami miatt egy ideig nem tudtak új részeket csinálni. De mivel a tévétársaság nem adott nekik haladékot, és így valamit mégis kénytelenek voltak produkálni, időhúzásként összedobták ezt a négy flashback részt (most őszintén, jobb megoldás, mintha a sztorit erőszakolták volna meg). És így, mivel az előre tervezett 26 rész alatt nem tudták befejezni a sztorit, ezért készült a befejező négy OVA epizód.

Nem értem, miért sír mindenki a flashbackek miatt, nemt'om mi olyan húdeszörnyű bennük. -_- Igen, zavaróak, de át lehet őket ugrani minden következmény nélkül. Mikor "élőben" néztem ezt az animét, a flashbackek miatt egy hónapig nem láttam új epizódot, mégse bőgtem tele a fórumot, hogy "omg ezt a pofátlanságot"...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Én csupán azért fogalmaztam így, hogy érzékeltessem, hogy nincs benne semmi új, és nincs is semmi értelmük, szóval át lehet ugrani őket. Ezzel az egy mondatommal nem értem, hogyan valósítottam meg a sírás fogalmát, úgy, hogy ráadásul tanácsként mondtam. Nem tudtam, hogy miért vannak benne, de nem tudom ez miért olyan nagy baj... Na mind1, de tény, hogy nem sok vizet zavarnak, ha az ember átugorja őket. Én viszont anno, az első kettőt megnéztem(nem szólt senki), és ezért mondtam, hogy, ha nem akarja, ne nézze meg őket. Szóval nem kéne rögtön letámadni az embert, azt hiszem...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én csak azt nem értem, hogy miért "OVA-szerű képződmény" definícióval próbálod érzékeltetni, hogy semmi új, és semmi értelme... Ennyi erővel a sorozat vége is értelmetlen hülyeség, mert hát az is OVA-szerű képződmény. Meg úgy általában minden más OVA is...

A többiről meg annyit, hogy uh, talán nem kéne rögtön magadra venni mindent? Azt írtad, nem tudod, miért kerültek bele a sorozatba, leírtam. Nem azért, hogy a lelkedbe tapossak vele. o_O A sírásnál meg nem véletlenül általánosítottam, kinek nem inge, ésatöbbi.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Ok, igazából szerintem nem ér ez meg annyit, hogy vita tárgya legyen, szal bocs, ha kétértelműen fogalmaztam és ezzel félrevezető voltam. Ja és mostmár legalább értem, hogy miért kellett megtörni a cselekményt ezekkel a részekkel, kösz a felvilágosítást. :wink: Végülis, akkor, ami a sorozat 26. része az nem a lezárása, hanme utána van még 4 rész?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Öö, igen. ^^;; Ha még nem láttad a 27-30. részeket, szerintem nagyon gyorsan keresd meg és nézd meg őket. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Gyorsan odaszaladtam a dvd-s stócomhoz, hogy tényleg én voltam-e olyan hülye, hogy nem vettem észre, hogy nincs ott vége a történtenek, de aztán megnyugodtan, mert rájöttem, hogy mégis láttam végig...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna sikerult is elerkeznem a "kritikus" ponthoz..mostmar szamomra keso van, h folytassam ma az animet, de akkor tenyleg nem gond ha kihagyom azt a 4 reszt? Semmi uj nincs benne? Semmi rafinaltsag?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Az utolsó 4et? :D Határozottan tilos kihagyni! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nos hat vszleg nem fogalmaztam eleg egyertelmuen :dirr:
Nem az utolsohoz, hanem a "fillerekhez"..ahhoz a 4 db-hoz ami osszefoglalja ami eddig tortent..(szam szerint a 15.ik)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Az kihagyható... :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na ki is hagytam azt a 4.reszt, viszont a 21.resznel ujabb kerdes merult fel bennem! Tulkepp kik is harcolnak? A Jagara emberei keresik a farkasokat, de ehhez annak a szemuveges, kalapos pasinak meg az embereinek mi koze is van? o.o
Amugy eddig korrekt a tortenet meg a kivitelezes, tetszik az anime, bar kivancsi vagyok h lesz vege..
Btw olvasgattam a topikban, es 2 dolgot leszurtem:
1, Toboe vszleg csak engem idegesit halalra
2, Tsume csak nekem a kedvencem XD (de nem baj jol va ez igy..)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Senki nem valaszolt, de ez engem nem zavar, tovab gyartom a kerdeseket :dirr: SPOILER, NE OLVASD EL, HA NEM LATTAD!!
Szoval befejeztem, es nem is azzal van bajom, h meghalnak (bar Tsume megis fajt, en ot szerettem a legjobban, a Hige, Blue paros, meg tul gyonyoru..csak akkor sirtam, amikor talalkoznak ujra a vegen, nekem az volt a legszebb jelenet)..no, mindegy, de azer persze csomo minden nem vilagos..ha vkibe beleszurnak egy mergezett kest, meg vallon lovik, akkor miert is nem latszik meg rajta egy kicsiket sem? Ez a vege fele zavart Darciaban, az meg a masik, h a ko miatt lett farkas, de h az a ko micsoda, meg honnan, meg miert, de rendben, legyen..a masik meg h megnyilt a kapu a vegen a Paradicsomba, nem? Csak Darcia nem lephetett be rajta, de akkor utana miert nem problta meg Kiba is? Mert ot "jovahagyta" Cheza..v csak egyvalaki lephetett be? Es Hige..h mi koze volt Jagara nenihez..a nyakorv dolog nem volt vilagos..azt okoskodtam ki, h azert "arulo" mert o vezette el oket Jagarahoz, akinek a Virag altal kivalaszott farkas kellett, de akkor sem ertem h mi kozuk van egymashoz a multban..
Azt hiszem ennyit nem ertettem.. :S Nem lett amugy a kedvenc animem, de nagyon jol sikerult, igenyes darab, azt elismerem..
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Szerintem nem nyilt meg a kapu. Kiba az első rész elején és az utolsóban is azt gondolta, mikor véresen a hóban feküdt, hogy nincs olyan hely, hogy Paradicsom. Cheza is valami olyasmit mondott, mielőtt kivirágzott, hogy a világ egy időre bezárul aztán újra kinyilik. Mintha a Föld újjászületett volna, hiszen a végén ott voltak a városban, mintha mi sem történt volna. Néhány dolgot nem nagyon értek, de szerintem nem létezhet olyan hely, hogy Paradicsom... ez a hely mindenkinek mást jelent. A történetbe eléggé belezavarodtam, egy idő után már csak a mondanivalóját és a karaktereket figyeltem, igy jobban meg tudtam békélni a végével is.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

IloveRenji írta: a ko miatt lett farkas, de h az a ko micsoda, meg honnan, meg miert, de rendben, legyen..a
Most lehet, hogy hülyeség, de nem lehet, hogy az a "kő" mondjuk az előző "ciklus" Darciajának a megkövesedett szeme :?: Merthogy ugye csak az a szemgolyó marad meg belőle, és az szennyezi be az új világot, és éppolyan méretű, meg gömbölyű, mint az a bizonyos "kő"...
Es Hige..h mi koze volt Jagara nenihez..a nyakorv dolog nem volt vilagos..azt okoskodtam ki, h azert "arulo" mert o vezette el oket Jagarahoz, akinek a Virag altal kivalaszott farkas kellett, de akkor sem ertem h mi kozuk van egymashoz a multban..
Szerintem a nyakörvben valami jeladó lehetett. Kieresztették a nyakörves farkasokat, azok eltaláltak a fajtársaikhoz, aztán Jagara emberei követve a jelet rájuk találtak, és elkapták, hogy aztán elpusztítsák őket. Tehát Hige és társai afféle "téglák" voltak, ilyen értelemben áruló. Az nekem sem tiszta, hogy mennyiben volt ezzel tisztában, illetve hogy hogyan "szabadult" el, hogy vajon tényleg direkt került-e Kibához. Ő nem vezethette el őket Jagarához, mivelhogy végig Kiba mondta meg, merre, azaz ment a maga feje után, ami azt jelenti, hogy arra, amerre Chezát sejtette.

Egyébként nekem is Tsume a legkedvesebb szereplőm, de rögtön utána talán Toboe, aki tényleg afféle összetartó erő volt (valaki írta már korábban is), úgyhogy szerintem nem véletlen, hogy neki kellett meghalnia először. Utána szét is esik a csapat.

Kiba amolyan kívülálló, aki még csak nem is magáért, hanem egy rajta kívül álló cél érdekében él, aminek a fizikai megtestesülése Cheza. Ha úgy tetszik, Kiba szerintem egy eszme megtestesítője, és számomra ezért inkább csodálható, mint könnyen szerethető, nem igazán hús-vér karakter. (Inkább farkasformában kedvelem. De akkor meg szinte állandóan csak harcol, és a felhúzott ínyét látjuk, ami egyébként szerintem nagyon kawaii. :lol: )

Ami engem a legjobban zavar, az az, hogy hatvanhatszor szenvednek az animében olyan súlyos sérüléseket, hogy azt hiszi az ember, na most végük. Aztán dacára lézerezésnek, puskának, karddal való átszúratásnak, felkelnek és mennek tovább. Ehhez képest a végén kicsit "könnyen" meghalnak.

És ami miatt számomra még lehangoló a legvége, az az, hogy ugyan újjászületnek, de egyrészt egymás számára vadidegenként, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy nem "csak" emberként. Szóval, valami alacsonyabb rendűként, mint addig voltak. Persze, ezeket nem tudhatjuk biztosan, hogy így is marad :) . Szóval, lehet rajta filózgatni még.

Egy biztos, ütős anime, képileg, tartalmilag. Engem is nagyon zavart a 4 "filler" rész a közepén, annál is inkább, mert először a német MTV-n menő két részt láttam, ami pont ebből volt kettő, és totál értelmetlennek tűnt úgy, hogy ugrál ide-oda a történetben, és akkor még ugye nem tudhattam, hogy ezek ismétlések. Most már, hogy tudja az ember a "történeti okát" :wink: ezeknek, legalább megérti, hogy mit keresnek ott.
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Hozzászólás Szerző: Kyra »

Az AMV-t mikor megláttam nagyon megtetszett és az összes részt letöltöttem. ^^
Nayon jó a grafika és teszik csak az a baj, hogy nem tudok jól angolul és h lenne hozzá magyar felírat az jól jönne.
Ha valaki tud ebben segíteni írjon.
Válasz küldése