Tsubasa RC

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Megnéztem a negyedik részt, és behoztam a lemaradásomat a mangával is - csak annyit mondanék: Fyeeee~~-chaa~n! ::jthrill:: =^.^= Meg Kurotan. Sőt, Fye ÉS Kurotan. XD XD

Plusz, a seiyuuk kezdenek belejönni a dologba. Sakura-chan egyre kawaii-abb. :)
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ep4... igazából nem volt sztem túl sok értelme ennek a résznek (elrabolják Sakurát? O_o wtf?? A manga enélkül is vígan szőtte tovább az izgibbnél izgibb szálakat, de hát miért is követnék a mangát -_- Nehogy túl jó legyen az anime... -_-)...

Ráadásul most már itt lenne az ideje elfelejteni ezt a két lehetetlen kudanos-punk alakot, azért annyira nem fontos szereplők, hogy már a harmadik részen keresztül többet szerepelnek, mint akárki más... (Ha jól emléxem kb. két képkockát kaptak a mangában?...). Viszont megjött Primera yay =D Most már egyre több a szereplő az MKR-ből =D Bár ahogy elnézem az ep5 előzetesét, megint "fantasztikus" színvonalasan csinálták meg Primera támadását... (jézusom, hogy néznek ki azok a hangjegyek? >_>''''). Arashi meg továbbra is randa T_T'. Fye meg olyan mintha végig csak annyi lenne az egész szerepe, hogy kommentálja az eseményeket, mintha a néző nem látná mi történik -_-"""

*mangás Fye-t akar Kurogane-s poénokkal...*
T_T

Zene meg továbbra is jó lenne, ha nem mindenhová a kórusos zenéket nyomnák be -_-" Oda is beteszik, ahová baromira nem kéne -_-"" (Szeretem Yuki Kajiurát, de ami sok az sok -_-").

---------

Na és összeszedtem többé-kevésbé, hogy mi az ami eddit az animében crossover volt, és mi az ami a mangában =)

Szóval konkrétan eddig megjelenő crossoverek az ANIMÉBEN:

Cardcaptor Sakura: Sakura, Shaoran, Tooya, Yukito, Shaoran apja (CCS-ben Sakura apja volt eredetileg)

Magic Knight Rayearth: fehér Mokona, Rayearth, Celes, Windom (a három kudan), Primera, és a fura pontszemű srác akinek elfelejtettem a nevét ^^"

XXXholic: fekete Mokona, Yuuko, Watanuki, Yuuko szolgái

Chobits: Chii

X: Sorata, Arashi

RG Veda: Ashura (érdekesen megcsavarták a karaktert ^^)

Ezen kívül MANGÁBAN a következő egyéb Clamp-mangákból való crossoverek:

-Angelic Layer
-Tokyo Babylon
-Suki dakara Suki
-Shin Shunkaden
-Miyuki-chan in Wonderland (öö csak néha átfut a színen Miyuki, mint ahogy szokta =)
-Nijuu mensou ni onegai
-CLAMP Campus Detectives (ez már magában crossover volt a föntebbi mangával)
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

MaKo írta:Miyuki-chan in Wonderland (öö csak néha átfut a színen Miyuki, mint ahogy szokta =)
Jaja, őt már én is kiszúrtam! ^^ (Bár vicces volt, ahogy pl. fukuben rohangászott át a Kínára hajazó világban... ^^'')
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Huh... bocs, hogy eltérek a témától, de elolvastam a hatodik kötetig a mangát, és nincs szó rá mekkora rulz jelenetek vannak benne xD!!
Szóval Seishirou... xD!!! Mikor elkezd Fye-el harcolni, óriási dilemmába kerültem... --> oké, itt van két kedvenc szereplőm és egymást ölik... hm, akkor melyiknek is drukkoljak? XDD Szóval eszméletlen volt... és az Angelic Layer-es crossoverek is nagyon jók lettek! Ohura meg no comment... az állam kb. leesett a földre xD!! De úgy látszik élvezte ezt a szerepet amit kapott xD!! A Vedás srác is előkerült, örültem neki =D Édesek Yuzuriháékkal xD!!

Nah, ennyit a spoilerről... Mindenesetre nagyon kezdik jól összekeverni a szálakat, kiváncsi leszek mennyire hagyják ezeket benne az animében... Mondjuk aki még tuti fel fog tűnni a színen, az Kamui... kizárt, hogy őt kihagyják, mint Clampék kedvenc agyonszutyongatott fő bishounenét...

Amit meg Seishirou mondott... szóval kiváncsian várom, mikor találja meg az ikreket... =D De yay, vajon miért keresi őket...? Seichan megint gonocka, és megint brutálkúl, és ugyanolyan élvezettel szadizza a többieket ahogy eddig is tette, független melyik mangában tűnt fel xD Go Seichan XD!*fangirl kacaj*
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

MaKo írta: Mondjuk aki még tuti fel fog tűnni a színen, az Kamui... kizárt, hogy őt kihagyják, mint Clampék kedvenc agyonszutyongatott fő bishounenét...
Az ő megjelenését várom már én is.
Egyébként remélem, hogy nem rontják úgy el őt mint Soratát, meg Arashit. ::box::

Habár Yuziraha megmaradt ugyanolyannak.
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

MaKo írta:Huh... bocs, hogy eltérek a témától, de elolvastam a hatodik kötetig a mangát, és nincs szó rá mekkora rulz jelenetek vannak benne xD!!
Ah, én is eljutottam odáig (egy ültő helyemben ^^''), szóval most ilyen vagyok: ::daisuki:: ::daisuki::
Szóval Seishirou... xD!!! Mikor elkezd Fye-el harcolni, óriási dilemmába kerültem... --> oké, itt van két kedvenc szereplőm és egymást ölik... hm, akkor melyiknek is drukkoljak? XDD Szóval eszméletlen volt...


Waaah, Seishirou~~-saaan! Nagyon ominózusan vezették fel, de amikor megjelent a kávézóban Fye-nál, akkor már gondoltam, hogy baj lesz... a két mágus, wow... No meg persze a csavar az Outou világ végén... O___O Tényleg azt hittem, hogy Seishirounak sikerült megölnie Fye-t... Huuuh! (CLAMP-ből kinézem... ::are:: )
És persze Fye-chan most nálam is hatalmas kedvenc, úgyhogy a dilemmát átérzem! :D :D



A Vedás srác is előkerült, örültem neki =D Édesek Yuzuriháékkal xD!!


CLAMPék a legjobb karaktereket szedik elő a többi mangából - Yuzuriháék halál édesek voltak! Mikor Ryuu-ou meg ő annyira össze akartak barátkozni Shaorannal meg Sakurával... ::hehe:: Na és persze mikor Fye és Sakura becsicsenntenek, és egész este nyávogva rohangásznak...! ::jhihi::

Nah, ennyit a spoilerről... Mindenesetre nagyon kezdik jól összekeverni a szálakat, kiváncsi leszek mennyire hagyják ezeket benne az animében... Mondjuk aki még tuti fel fog tűnni a színen, az Kamui... kizárt, hogy őt kihagyják, mint Clampék kedvenc agyonszutyongatott fő bishounenét...


Hajaj, én sem tudom, hogy fogják ezt kibogozni... mire megtalálják Sei-chant a tollal... lesz ebből szerintem egy X hosszúságú dolog. (Csak nehogy ne fejezzék be... -_-)
Kamuiban meg én is elég biztos vagyok, sőt még Fuuma is bejöhet...

Amit meg Seishirou mondott... szóval kiváncsian várom, mikor találja meg az ikreket... =D De yay, vajon miért keresi őket...? Seichan megint gonocka, és megint brutálkúl, és ugyanolyanélvezettel szadizza a többieket ahogy eddig is tette, független melyik mangában tűnt fel xD Go Seichan XD!*fangirl kacaj*
Haha, amikor először közölte, hogy két vámpírt keres, rögtön ez ugrott be: "Csak nem Subarut meg Hokutot?" Azán két percet vigyorogtam azon, hogy az ikrekből vámpírt csináltak... ::japhaha:: Ezek szerint akkor nagyon valószínű, hogy ők is feltűnnek majd. (Vajon miért hitte Seishirou Ohuráról, hogy ő Subaru? Hmmm...)
Sei-chan meg *annyira* Sei-chan, ezt én is megállapítottam, ő aztán tényleg nem változik, legyen bármelyik világban is... ::daisuki::


Gomen a sok fehérségért... ^^"
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Arashi írta:Tényleg azt hittem, hogy Seishirounak sikerült megölnie Fye-t... Huuuh! (CLAMP-ből kinézem... ::are:: )
És persze Fye-chan most nálam is hatalmas kedvenc, úgyhogy a dilemmát átérzem! :D :D
MaKo írta: Én is halálin kinéztem volna belőlük... ezek a banyák képesek mindenre... >_>" Mondjuk mondom, most aztán fogalmam se volt hogy kinek drukkoljak... bár Fye-re ráfér ugye, mert Seichant az életbe nem képes senki se leradirozni vagy levenni a lábáról (na jó, talán Subarunak sikerülne, de neki se fizikai erőben...ehöm :wink:) Egyébként az a jelenet most viszi nálam a pálmát... szóval OMG KÉT EKKORA MÁGUS *_*
::daisuki::
Arashi írta: Hajaj, én sem tudom, hogy fogják ezt kibogozni... mire megtalálják Sei-chant a tollal... lesz ebből szerintem egy X hosszúságú dolog. (Csak nehogy ne fejezzék be... -_-)
Kamuiban meg én is elég biztos vagyok, sőt még Fuuma is bejöhet...

Ehh, naná, tuti hogy beleteszik a két Kamuit, ilyet nem hagynak ki, ez akkora joker, fél Japán nyáladzó fangirl-hada úgy rácuppan a mangára, hogy rohan megvenni =D Egyáltalán, ez az egész crossover egy akkora üzlet: mindenkinek tetszik, mert ki ezt, ki azt ismeri, ergo rakat ember megveszi... Szóval amellett hogy jól rajzolnak, jó az üzleti érzékük is... menjenek a fenébe :-P
Arashi írta:Haha, amikor először közölte, hogy két vámpírt keres, rögtön ez ugrott be: "Csak nem Subarut meg Hokutot?" Azán két percet vigyorogtam azon, hogy az ikrekből vámpírt csináltak... ::japhaha:: Ezek szerint akkor nagyon valószínű, hogy ők is feltűnnek majd. (Vajon miért hitte Seishirou Ohuráról, hogy ő Subaru? Hmmm...)
Sei-chan meg *annyira* Sei-chan, ezt én is megállapítottam, ő aztán tényleg nem változik, legyen bármelyik világban is... ::daisuki::
Jaja, én már alig várom xD!! Remélem Subaru 10 éves gyerekként lesz benne, ha már Seichant is ilyen fiatalként sasszézik a világok között... 10 éves Subaru és Hokuto... bele se merek gondolni xD!! Az már túl kawaii lenne *_*!!!
MaKo írta:Btw, azt az Ohurás kavart én se nagyon értettem, leszámítva azt, hogy Ohura kegyetlen jól nézett ki így, és mondom, szerintem élvezte is ezt az eviles szerepet =D Ohurát már a Cloverben is szerettem - kár hogy elég rövid ideig szerepelt, de legalább szép volt ^^". Mondjuk ott kb. senkiről se derült ki semmi, de pretty manga, az tény, eyecandy-nek elsőosztályú =3. Egyébként én úgy értelmeztem, hogy egyszerűen csak fogalma sincs még hogy néznek ki az ikrek, és valamiért keresi őket, ezért kérdezett rá Ohurára... De hogy mi a fészkes fenét akar az ikrektől, az még egy jó kérdés... Mondjuk hogy Subarutól mit akar, ehöm... [fangirl mode on]... van egy sejtésem xD csak azt sose rajzolnák le ;_; [fangirl mode off]
Mindenesetre Seichan szemén is derültem egy sort... xD Annyira klasszikus poén volt xD!!
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Wai-wai-wai, ezt nézzétek meg!

http://www.tokyojupiter.com/tsubasa/movie.html

Movie augusztusban!! ::daisuki:: Princess of the Birdcage Country? Vajon ez egy teljesen külön történet lesz? A mangához nem nagyon tudnám kötni, bár a ruháik leginkább a kínai világra hasonlítanak.. .

Mindenesetre YAAAY! ::hehe::
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Sztem is kínában fog játszódni, ugyanis már az 1. movieben is (CCS) volt egy utca ami valami 'Bird Street' vagy mi volt...
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Mimi-chan írta:Sztem is kínában fog játszódni, ugyanis már az 1. movieben is (CCS) volt egy utca ami valami 'Bird Street' vagy mi volt...
Na megvan, Koryo-nak hívják azt a világot, és tévedtem, nem kínai, hanem koreai... bár lehet, hogy ez a sztori egyáltalán nem fog ahhoz kapcsolódni, főleg hogy ha már a TV sorozatban is benne lesz.
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

WoW... movie... a plakátról ítélve messze jobb a grafika, bár ugye sose lehessen tudni... mindenesetre ennél remélhetőleg csak jobb lehet =3
Egyébként XXXHolicból is lesz elvileg movie... szóval teljesen el leszünk árasztva (de ha a movie-ban is így fog kinézni Yuuko, nem tudom mit csinálok >_> Tessék már rendesen sárga szeműnek rajzolni, ha egyszer az!! >_>)

[edit]: megnéztem a trailert... Yuuko nagyon szépen meg lett csinálva, már amennyire abból a pár mp-ből látni lehetett... *_*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2005.05.09. 00:34-kor.
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Megnéztem az 5. részt... Primera-chan hangja nagyon édes lett!!!
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Eddig még csak 3 részt láttam, most már nagyon érdekel. Mangát is letöltöm majd valahonnan.
Kép Tsubasa Chronicle Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

helyes helyes... nőjjön csak a rajongó tábor XD én ma hazafele már fejemben egy amv-t tervezgettem... meglátjuk mi sül ki belőle... majd a nyáron...
Kép
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

s akarok tsubasa amvt csinni... >________>
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Jónak ígérkezik^^ Én első sorban a zenéjére figyeltem fel az első részben...most töltöttem le a negyediket, de még mindig csak az elsőt volt időm megnézni..;_;
Most Gankutsuou project volt....és asszem pihennem kell egy-két napot még mielőtt új dologba kezdek...
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ayase írta:Jónak ígérkezik^^ Én első sorban a zenéjére figyeltem fel az első részben...most töltöttem le a negyediket, de még mindig csak az elsőt volt időm megnézni..;_;
Most Gankutsuou project volt....és asszem pihennem kell egy-két napot még mielőtt új dologba kezdek...
Jah, Ganku után muszáj szellőztetni az agyat... bár a Tsubasa ideális erre imho, teljesen könnyed, jelenleg semmi dráma (ha lesz, az se olyan OMG dráma lesz, szóval egyelőre no para ^^). A zene meg tényleg jó, kár hogy rosszul kezelik néha, és nevetséges jelenetekre teszik be (kéne egy másik zene is a Yuki Kajiura stílus mellé, egy kicsit könnyedebb, mert egyelőre elég egysíkú imho...).
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Kijött az ending kislemez!! :bounce: Vagy csak nekem ilyen új a dolog? :^_^:
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Maron írta:Kijött az ending kislemez!! :bounce: Vagy csak nekem ilyen új a dolog? :^_^:
Nekem már megvan mp3-ban, és nagyon szeretem. ^^

----

Némileg OFF: elkezdtem az XXXholicot. Yuuko és a "kívánságok boltja" nagyon tetszik, kicsit a Petshop of Horrorsra emlékeztet, ahol ugye óvatosan kell bánni azzal, amit kívánsz, mert különben csúnya vége lesz a dolognak... ^^''

A Tsubasá-s összefüggés is marha jó, főleg, hogy a boltban ott van a két Mokona, akik az elején még alszanak, meg azt hiszem a harmadik fejezetben Yuuko emlegeti a "helyes kislányt, meg a barátjá"-t, akik majd "hamarosan eljönnek". ::hehe:: A Tsubasa elejét, amikor Shaoranék megérkeznek, itt meg Watanuki szemszögéből látjuk - zseniáliiiis! :D

No és persze az imádott CLAMP témával, a kívánságok erejével foglalkozik - ugye a jövő, amiről ha azt hiszed, hogy el van döntve, akkor tényleg el van döntve, de ha hiszed, hogy megváltoztatható, akkor meg is változtathatod (köhhm, X, köhhm).
:cool:

A crossovert azért itt sem bírták kihagyni - a két srác a Gohou Drugból a gyógyszertárban, ugye. :D
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Arashi írta: A crossovert azért itt sem bírták kihagyni - a két srác a Gohou Drugból a gyógyszertárban, ugye. :D
Jah, az nagyon fájt xD!

Egyébként az első kötetig olvastam asszem az XXholic-ot, de nem rossz. Nekem a grafika határozottan tetszik, igaz, nem olyan szép shoujo sztájl, de ezek a "füstös" hátterek, meg a sok cirkalmas minta nagyon boszis fílinget kölcsönöz a mangának, úgyhogy hangulatilag eltalált. Yuuko jelleme viszi a sztorit, igazi banya a csaj (Clampék magukról mintázták...? XD), Watanuki is jó, hogy nem az a hűdebish, hanem végre egy kicsit reálisabb figura.(És valljuk be, se a Tsubasához, se az XXXholichoz nem illene a régi shoujo-Clamp sztájl, ld. MKR, X...).

Az XXXholic történetei se nagy számok, pl. a bolt ötlete nem túl eredeti, de újszerűen van tálalva, a sztorival meg el lehet ütni az időt ^^. Vannak kifejezetten érdekesek is (ld. a lány aki folyton hazudik, hogy mondjunk le a rossz szokásainkról, stb). A crossoverek miatt meg kifejezetten megcélozták a rajongókat, szóval ügyesen ki lett ez találva, hogy megvásárolják... :-P

Egyébként a movie előzetese (XXXHolic) nekem nagyon tetszett első nézésre, remélem hogy szép sárga szeme lesz Yuuko néninek ^^ (És hogy beleteszik flashback-ben a jelenetet, amikor Mokonáékat csinálta Clow bácsival xD)!!
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

MaKo írta:(És hogy beleteszik flashback-ben a jelenetet, amikor Mokonáékat csinálta Clow bácsival xD)!!
Juuuuj ez magában de félreérthető ^^"""""""""""
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

MaKo írta: Yuuko jelleme viszi a sztorit, igazi banya a csaj (Clampék magukról mintázták...? XD)


Én is pont erre gondoltam, főleg amikor elkezdte nyomni a "jövő megváltoztatható" szöveget, mintha CLAMP-ék filozófiájának a szócsöve lenne... :D
És valljuk be, se a Tsubasához, se az XXXholichoz nem illene a régi shoujo-Clamp sztájl, ld. MKR, X...).
Amikor úgy egy éve először láttam pár rajzot a Tsubasa/XXXholicból, nagyon nem jött be a rajzstílus - annyira a klasszikushoz voltam szokva, hogy kimondottan zavart (már az X 18. kötete környékén is szívtam a fogamat), de azóta nemcsak megszoktam, de meg is tetszett. És bár fenntartom, hogy az X-hez nem, de az XXXholichoz tényleg kifejezetten ez illik.
Ami nagyon tetszik, az az, hogy az új sztájlnak új stílusjegyei vannak, és Nekoi nem próbálja Mokona Apapát másolni. A régi volt ugye a rengeteg sakura, az angyaltollak/szárnyak meg a szalagok - Tsubasa/XXXholicnál meg a cirkalmas minták, a kicsit arabos csigamotívumok meg a szögletesebb ruhák/minták.
Az XXXholic történetei se nagy számok, pl. a bolt ötlete nem túl eredeti, de újszerűen van tálalva, a sztorival meg el lehet ütni az időt ^^. Vannak kifejezetten érdekesek is (ld. a lány aki folyton hazudik, hogy mondjunk le a rossz szokásainkról, stb).
Igen, a tipikusan "tanulsággal szolgáló" történet... mondjuk néha nagyon átmennek filozófba, pl. a csajnál, aki nem tudott leszokni a számítógépről, de belefér. A jövendőmondós sztori is aranyos.
Egyébként a movie előzetese (XXXHolic) nekem nagyon tetszett első nézésre, remélem hogy szép sárga szeme lesz Yuuko néninek ^^ (És hogy beleteszik flashback-ben a jelenetet, amikor Mokonáékat csinálta Clow bácsival xD)!!
Jaja, az is nagyon jó.. "Hát, arról a szemüveges mágusról most inkább ne beszéljünk..." ::jhihi::
Kíváncsi vagyok, hogy a mennyire fűzik össze a két mangát, gondolom a nagyobb részt azért a Tsubasa történetszála fogja kitenni. Az animáció tényleg klasszisokkal jobb, már abból az egy képből látszik, ami fenn volt az oldalon... :whaaa:
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

MaKo írta:Egyébként a movie előzetese (XXXHolic) nekem nagyon tetszett első nézésre
Hol láttad?
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Arashi írta: Ami nagyon tetszik, az az, hogy az új sztájlnak új stílusjegyei vannak, és Nekoi nem próbálja Mokona Apapát másolni. A régi volt ugye a rengeteg sakura, az angyaltollak/szárnyak meg a szalagok - Tsubasa/XXXholicnál meg a cirkalmas minták, a kicsit arabos csigamotívumok meg a szögletesebb ruhák/minták.
Jah, én is, mondjuk engem annyira már az elején se zavart, de tény, hogy meg kellett szokni, hogy "ez is Clamp". De mondjuk Clampék annyira univerzálisak, érthető, hogy most hogy bekaszálták a shoujo rajongóktól a pénzt, rátérnek a shounenre, de úgy, hogy közben crossoverekkel megtartják a régi vevőiket (lányok ^^) is. Szóval az hagyján, hogy nekik üzletileg bejön, de még új stílust is visznek a munkájukba, ami egyébként nem árt egy mangaka-nál. Az meg hogy az X vége már kicsit más - ha végignézzük az összes kötetét, akkor végig hatalmas változás van, no de ez érthető, hiszen éveken át rajzolták. Az ember rajzstílusa meg ugye folyamatosan változik... Szóval mindent összevetve, az XXXholic stílusa nagyon művészi, illik ez az arabos stílus teljesen a sztorihoz, a Tsubasa meg detto jó sztem ^_^.
Arashi írta: Igen, a tipikusan "tanulsággal szolgáló" történet... mondjuk néha nagyon átmennek filozófba, pl. a csajnál, aki nem tudott leszokni a számítógépről, de belefér. A jövendőmondós sztori is aranyos.
Jah, de mondjuk az is jó, hogy nem túlerőltetett filozófia. Szóval ennyi simán belefér, de nem akar ennél többet ráerőltetni az olvasóra, meg rádhagyja a döntés jogát. Szóval szimpatikus. =) Yuuko is inkább csak felveti a kérdéseket, de megválaszolatlanul hagyja őket, ez is olyan boszis ^_^.
Arashi írta: Kíváncsi vagyok, hogy a mennyire fűzik össze a két mangát, gondolom a nagyobb részt azért a Tsubasa történetszála fogja kitenni.
Sztem azért az XXXholicnak van egy saját kis története, még ha rövidke is (ld. tanulságos sztorik). Szóval nem hiszem hogy annyira összefűznék őket, a Tsubasa nagyobb lélegzetvételű, hosszabb dolog. Bár végülis bármi történhet ^^. Ami egyébként a legjobb, hogy külön-külön is lehet őket élvezni, anélkül hogy olvastad volna a másikat. Szóval mindenképp nagy olvasó-fogás ^^.

Ami meg Clow-t és Yuukot illeti... tuti hogy kavartak egymással xD
Mimi-chan írta:Hol láttad?
http://www.holic-tsubasa.com/

Egyébként honnan lehet letölteni az ending kislemezt? *-*
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

MaKo írta:crossoverekkel megtartják a régi vevőiket (lányok ^^) is. Szóval az hagyján, hogy nekik üzletileg bejön, de még új stílust is visznek a munkájukba, ami egyébként nem árt egy mangaka-nál. Az meg hogy az X vége már kicsit más - ha végignézzük az összes kötetét, akkor végig hatalmas változás van, no de ez érthető, hiszen éveken át rajzolták. Az ember rajzstílusa meg ugye folyamatosan változik...
Ez is igaz. :D És igen, üzleti érzékük aztán van ezeknek a nőszemélyeknek! :lol:
Egyébként honnan lehet letölteni az ending kislemezt? *-*
Nekem spec. eMule-ról van, úgyhogy annyira nem tudok nyilatkozni, de meg kell nézni a torrent siteokat. ^^
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Válasz küldése