Tsubasa RC

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Azt a számot ami akkor van amikor Syaochan bámulja Sakurát megtudja nekem valaki szerezni??? >__________<
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mimi-chan írta:Azt a számot ami akkor van amikor Syaochan bámulja Sakurát megtudja nekem valaki szerezni??? >__________<
Szerintem várj az OST-ig, biztos rajta lesz (vagy külön kislemezen kiadják).
Egyébként Arashi régebbi kérdésére: a 9. kötetnél tartanak odakünn jelenleg, és duplán megy a kiadás, egy olcsóbbik (puha fedeles) kiadásban, és egy drágább (1200yen >_>), keménykötéses verzióban...
(De érdemes ilyenkor a hivatalos oldalon is nézelődni, hátha vmi infóba botlik az ember... ráadásul fenn van, hogy melyik mangájuk meddig van kiadva, stb. :wink: )
Arashi írta: (Alig várom Seishirou~~t! ::taka::)
Én is xDD Az a fej ahogy megjelent a mangában xD Látnom kell animében is xDD A kérdés már csak az: Subaru mikor lesz benne? *_* Elvileg beleteszik (kósza pletykákat hallottam japánoktól, hogy már pár új fejezetben vhol megjelent...). Remélem ő is gyerek verzióban lesz benne =D!
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

KI az a Seishirou? ^^""" Hol van benne a mangában...? ^^"""""""
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Nah én is ezt nézem most és iszonyatosan megtetszett.
De azt egyáltalán nem értem, hogy hogy a fenébe került bele Sorata és Arashi? :weh:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mimi-chan írta:KI az a Seishirou? ^^""" Hol van benne a mangában...? ^^"""""""
Öö, Sakurazuka Seishirou a Tokyo Babylon, és az X sorozat, movie, akármi szereplője volt... és persze crossover nem lehet nélküle (XD), így aztán belerajzolták a Tsubasába is... huh, kerestem volna képet, de nem találtam meg >_> Lényeg a lényeg: teljes fejezetben még én se láttam, de képeket már láttam belőle, és ahogy elnéztem, egész fiatalként rajzolták bele (XD), ráadásul félszemmel (a Tokyo Babylonban félig megvakul, úgyhogy elvileg lehetetlen lenne hogy gyerekként is már vak legyen, de ezt sztem poénnak szánták... öh, kishíján lefordultam a székről mikor megláttam, szóval a hatás az megvolt XD). Ha jól láttam, éppen egy hatalmas szörnnyel a háta mögött jelent meg Shaoran előtt, és szokásos édes mosolyával rávigyorgott XD.

Amúgy róla több itt.
Zsan írta:Nah én is ezt nézem most és iszonyatosan megtetszett.
De azt egyáltalán nem értem, hogy hogy a fenébe került bele Sorata és Arashi? :weh:
Mármint hogyérted? ._. Ha erre gondolsz, akkor... --> a Tsubasa Chronicle Clampék "Tsubasa Reservoir Chronicle" mangájából készült, és a manga érdekessége, hogy egy naagy crossover :) (magyarul fogták magukat, és az eddig különböző történetükben megalkotott szereplőiket belehajigálták ebbe, kicsit átalakítva őket). Pl.

Sakura, Shaoran, Tooya, Yukito, Tomoyo, és Shaoran apja (a Cardcaptor Sakura szereplői voltak egykoron, de ott Shaoranék ugye még gyerekként, itt meg már tinik).

Aztán Sorata meg Arashi ugye X (meg ugye Seishirouék is ^^ sőt Shougo az X movie-ban szerepelt).

Chii is van benne a Chobits-ból (igaz, más fülekkel... imho ezek aranyosabbak ^^).

Lássuk csak, van még ugye a három kudan (Rayearth, Celes meg Windom - asszem így írják^^"), ők Mokonával együtt a Magic Knight Rayearthből jöttek... Meg elvileg ha a mangát követik, jönni fog még Primera is, szintén Rayearth-ből...

Yuukoék az XXXholic szereplői voltak eredetileg, stb, stb... még jópár lesz sztem ^^ (főleg hogy be se fejezték még a mangát).

Mondjuk sztem pont jól csinálták meg ilyen szempontból az animét, mert a poénok nagyrészét kivágták (sajnos -_-), viszont így legalább úgy is érthető, hogyha nem ismerted a felsorolt animéket ^^. Mondjuk mindenképp poénosabb ha már láttál velük pár másik sztorit :D.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2005.04.24. 22:24-kor.
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Na igen, ez eddig oké, de az X vége után kicsit furcsa látni Sorata-t, ha érted mire gondolok.
Nem nagyon akartam spoilerezni, bár sztem nem jött össze :^_^:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Zsan írta:Na igen, ez eddig oké, de az X vége után kicsit furcsa látni Sorata-t, ha érted mire gondolok.
Nem nagyon akartam spoilerezni, bár sztem nem jött össze :^_^:
Aham, az más ^^ Én ilyenen spec el se gondolkodtam, mert ugye mégiscsak "mások", miközbe mégse ^^. Meg érted, ezen érezni hogy az egész poén ^^ Meg annyira szeretik már a karaktereiket, hogy még és még akarnak velük sztorikat kitalálni, ami szintén dícséretes (az már kevésbé, hogy nem fejezik be az X-et... >_> *kisbalta*).

Amúgy múltkor rendesen összeírtam egy listát a crossoverekről, de nem tudom hol van #_#""" Mindenesetre meglepően nagy szám jött ki, és még csak az elején voltam a mangának...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

MaKo írta:Amúgy múltkor rendesen összeírtam egy listát a crossoverekről, de nem tudom hol van #_#""" Mindenesetre meglepően nagy szám jött ki, és még csak az elején voltam a mangának...
Hát ha megtalálnád annak én nagyon tudnék örülni, mert én azért eléggé alultájékozott vagyok Clamp ügyben... szal kb Chii és Sakura akit ismerek XD
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Na, én még most húzom a 3. részt lefelé, majd referálok. :)
MaKo írta:
Zsan írta:Na igen, ez eddig oké, de az X vége után kicsit furcsa látni Sorata-t, ha érted mire gondolok.
Nem nagyon akartam spoilerezni, bár sztem nem jött össze :^_^:
Aham, az más ^^ Én ilyenen spec el se gondolkodtam, mert ugye mégiscsak "mások", miközbe mégse ^^. ...
Igen-igen! Arról nem is beszélve, hogy az X mangának a sorozattal ellentétben még nincs vége, szóval Sorata még vígan életben van...
Egyébként tényleg egy hatalmas AU az egész, így a szereplők is tényleg mások is, meg nem is. ^^

MaKo, köszi az infot a kötetekről! ^^

Seishirou: én is úgy tudom, hogy gyerekként van benne, viszont arról nem is hallottam, hogy már itt is félszemű (ez akkor tuti csak poén szándékkal lehet :D)... Azért egy chibi Seishirou sem tréfa, poor Shaoran!
::jblush2::
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Arashi írta:Na, én még most húzom a 3. részt lefelé, majd referálok. :)
Igen-igen! Arról nem is beszélve, hogy az X mangának a sorozattal ellentétben még nincs vége, szóval Sorata még vígan életben van...
Kezdek kételkedni, hogy az X mangának valaha is vége lesz :osgy:
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Zsan írta:Kezdek kételkedni, hogy az X mangának valaha is vége lesz :osgy:
Ne is mondd! ::pirate:: Én azért még reménykedek, hogy a fő művüket 10 akárhány év után már csak nem hagyják lógni a levegőben... csak ahhoz Mokona Apapának vissza kellene térnie, mint fő illusztrátor. (Jól tudom ugye, hogy pl. a Tsubasa meg az új rajzstílus már Mick Nekoinak köszönhető, mert Mokona most nem rajzol..?)
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Arashi írta:(Jól tudom ugye, hogy pl. a Tsubasa meg az új rajzstílus már Mick Nekoinak köszönhető, mert Mokona most nem rajzol..?)
Jól tudod... hát, X-re sztem ötletük sincs befejezni, amit külön azért is sajnálok, mert sok értékes kari története veszne a semmibe (arról nem is beszélve, hogy Subaru nem ezt érdemli annyi szivatás után #_#). Eh, majd meglátjuk, én már eléggé feladtam, hogy valaha is értelmes befejezést kerítenek neki... egyébként a Japanimániában a 46. adás az X-ről szólt, érdemes meghallgatni (ott is boncolgatták, hogy vajon miért nem fejezik be...).

Nah akkor majd azt a crossover listát vhogy újra összeírom :wink:.

Seishirouval kapcs-ban: jah, mondom, én már láttam belőle szkeneket (csak fogalmam sincs hol vannak ^^"), és tényleg fél szeme volt, szóval hatalmas poén xD. Sei-chaaan *.*
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Akarom a TRC mangát 54- felfeleeee!!!

Amúgy ha valaki ismeri a Card Captor Sakura-t, az észrevehette, hogy itt Fujitaka Syaoran 'papája' nem pedig Sakura-é... Itt Sakura papája Clow Reed o__O Mondjuk ha nagyon belebonyolódunk, akkor végülis lehet Sakura papája Clow :D
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mimi-chan írta: Amúgy ha valaki ismeri a Card Captor Sakura-t, az észrevehette, hogy itt Fujitaka Syaoran 'papája' nem pedig Sakura-é... Itt Sakura papája Clow Reed o__O Mondjuk ha nagyon belebonyolódunk, akkor végülis lehet Sakura papája Clow :D
Jah, amúgy ez sztem is poén ^^. Ennél már csak az a poénabb, mikor utalnak az XXXholic-ban arra, hogy Clow és Yuuko közt ehhöm, szóval volt némi kapcsolat xD...
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

VOLT??? o___O Clow a kis szoknyapecér... Első movieban Madoushi is belelávolt o__O Gyááá :D Clow Reed a széltoló XDDDD
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mimi-chan írta:VOLT??? o___O Clow a kis szoknyapecér... Első movieban Madoushi is belelávolt o__O Gyááá :D Clow Reed a széltoló XDDDD

...jah =D mondjuk úgy néz ki mint akinek a szeme se állj jól, szóval nem is csodálom xD Sztem egyébként Yuukoval baromi jó párost alkotnak =D Egy hét alatt simán kinyírnák egymást xD...

Egyébként bele-belenézve a Tsubasa animébe, sajnos rájöttem, hogy mi az ami egész idáig zavart... T_T' Fye stílusa... Tudtam hogy vmi nem stimmel vele, aztán most végre rájöttem... hiányzik az a "sárm" belőle, ami a mangában benne van... >_>' És újranézve a 3.részt, teljesen igénytelen a grafika, ehhez képest még az első rész is jobb volt =/ Azért remélem, hogy még lesz vmi ami megmenti a dolgokat... *Fye a kedvence és most siratja ><*
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

MaKo írta:Egyébként bele-belenézve a Tsubasa animébe, sajnos rájöttem, hogy mi az ami egész idáig zavart... T_T' Fye stílusa... Tudtam hogy vmi nem stimmel vele, aztán most végre rájöttem... hiányzik az a "sárm" belőle, ami a mangában benne van... >_>' És újranézve a 3.részt, teljesen igénytelen a grafika, ehhez képest még az első rész is jobb volt =/ Azért remélem, hogy még lesz vmi ami megmenti a dolgokat... *Fye a kedvence és most siratja ><*
Máminthogy mit értel sárm alatt? Nem vágom ^^" így pasi szemmel csak azt látom hogy kicsit máshogy van rajzolva, de hát ezzel sztem nem van egyedül
Kép
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Hát igen, Fye eddig nem olyan mint a mangában... Hiányzik az h olyan édesen szivassa Kurogane-t.. Nemtom mé, de nekem Eriol jut róla eszembe :D

Clow.. Hát télleg nem áll jól a szeme! Mindig olyan rejtelmes meg mindig csak vigyorog...
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Huh, elég nehéz így elmagyarázni... ^^" Az a lényeg, hogy Fye egyszerűen más lett... részben mert kivágták a legjobb poénjeleneteket, részben meg mert egyszerűen hiányzik az eddig mutatott jelleméből az az "elegánsan szivatjuk a másikat és közben jókat rötyögünk" dolog. Ez így most nem lett a legjobban elmagyarázva, de lényeg a lényeg, sajnálom hogy pont Fye lett másmilyen -_-' Egyszerűen nem olyan sármos mint a mangában =(

Jah... és csak nekem tűnt fel Sorata BORZALMAS seiyuuja? O_o' Oké, hogy mindenkinek más lett, de hogy ENNYIRE? ._." Kár érte >_>' Arashi meg rondán lett megrajzolva (pedig aztán Arashi az egyik legszebb Clamp-csaj akit valaha láttam, de mind1)... mondjuk ez azért kár csak, mert végülis elvben tök kevés jelenetük lett volna, nem hiszem hogy akkor arra a kevéskére miért nem tudtak több gondot fordítani... Na mindegy, legalább Shaolanék rendesebben meg lettek csinálva...
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Én nemtom milyen Sorata hangja, mert csak a movie-t láttam vagy 2 éve és már elfelejtettem... >__> De ha te mondod h elcseszték akkor hiszek neked...
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Nem tudom, engem Sorata hangja nem zavart, az viszont annál inkább, hogy tényleg nem fordítottak túl nagy gondot szegényekre (Sorata&Arashi daaiiisuki - meglepő ilyen nickkel, mi? ^___^) - ebben a részben főleg kijött az, amit fentebb írtam már, hogy:
Arashi írta:A látvány picit lehetne kontrasztosabb, az atmoszféra kicsit "CLAMP-esebb"
...így néhol olyan semmilyenke az egész - ami megmenti a hatást, az max. a zene. Ennek ellenére persze összeségében még mindig nagyon tetszik.

Fye tényleg kissé vérszegényebb a kelleténél, ezzel egyetértek. Viszont Mokona K.A.W.A.I.I.~!! ::hehe::
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Arashi írta:Nem tudom, engem Sorata hangja nem zavart
Hát nem tudom, engem baromira... szvsz Sorata hangja mindenképp mély (és nem ilyen vékonyka... :? ), de most már tök mindegy, mivel nem lesz intenzív szerepe... (Arashi pedig akkor is ronda volt >_> cegény...).
A "Clamposabb" atmoszférával teljesen egyetértek. Az addig oké, hogy kevés olyan Clamp anime van, ami jól sikerült (CCS-en és Angelic Layer-en kívül...), de azért néha meg tudták fogni a hangulatot... Tsubasa első részében még okés volt, de most egyre kevésbé kezdem érezni =/ Ráadásul ugye a poénok hiánya... >_> szóval okés hogy eksön, de ennyire...? O_o

A zene meg tényleg jó, csak nem kéne mindenhová ilyen stílusú (szóval Aladdinos jelenetre nagyon illett, de imho a kudanos harc egyszerűen nem volt annyira drámai ahhoz, hogy egy női kórus zengedezzen... Mi lesz akkor a komolyabb krízis jeleneteknél...?).
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

MaKo írta:A zene meg tényleg jó, csak nem kéne mindenhová ilyen stílusú (szóval Aladdinos jelenetre nagyon illett, de imho a kudanos harc egyszerűen nem volt annyira drámai ahhoz, hogy egy női kórus zengedezzen... Mi lesz akkor a komolyabb krízis jeleneteknél...?).
Igen! Ezzel teljesen egyetértek - amikor Shaoran meg Shougo csúnyán néztek egymásra a kudanokkal, és megszólalt az a kórus, akkor én is néztem nagyokat, hogy WTF?! Ez kb. olyan, mintha Pokemon-meccs alatt legalábbis O Fortunát nyomatnának... (gomeeeen, ezt muszáj volt ::jhihi:: ) Egyszerűen nem volt ekkora jelentősége annak a jelenetnek....

Viszont a Kurogane-fighthoz a 3. részben sztem már jobban passzolt a zene. :)
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Arashi írta: Viszont a Kurogane-fighthoz a 3. részben sztem már jobban passzolt a zene. :)
Teljesen egyetértünk =3 Meg egyáltalán, az kicsit kihangsúlyozta, hogy Kurogane azért annyira nem béna gyerek :cool: Cool Kurogane-nak meg cool zene jár :)
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

akkor is! Syaochan kakkoi és nekem ez elég :D OSTt akaroooook!!!
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Válasz küldése