Cowboy Bebop

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kit tartasz a legmenőbb szereplőnek a sorozatból?

Jet Black
7
5%
Spike Spiegel
59
41%
Faye Valentine
16
11%
(sokadik) Edward
36
25%
Ein
14
10%
Vicious
9
6%
Julia
2
1%
 
Szavazatok száma: 143

Avatar
Beyond silence
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.09.08. 16:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Beyond silence »

ok, kösz! :)
"Temet nose - Ismerd meg önmagad"

(http://beyondsilence.uw.hu)
hakkni
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.09.18. 16:28

Hozzászólás Szerző: hakkni »

Heló!

Tettestársat keresek egy Cowboy Bebop-al kiemelten foglalkozó anime oldal elkövetéséhez! Főként anyaggyűjtésről lenne szó!( persze ha valaki másban is akar segíteni nem fogom elzavarni. :wviolent: ..) HTML tudás annyira nem szügséges, csak legyen lelkes :LOL: .....
Jelentkezni lehet a hakkni@freemail.hu címen
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

ha valaki szereti a CB zenéit, akkor:
a szombati animecon-on a japcsi zenei videó blokk egy majd félórás koncertfilmmel kezdödik majd: Seatbelts featuring Yoko Kanno - Souvenir of Tokyo (vagyis Cowboy Bebop dalok élöben a zeneszerzö elöadásában. :D)
(a vetítés pedig a kiírással szemben, nem 10:30-kor, hanem kb 11:15/11:30 körül kezdödik majd)
Kép
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Már alig vártam, hogy ismételjék a kedvenc sorozatomat. S láss csodát újra vetítik az A+on. :cool: :) :)
Kép
snakekiller
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2005.03.28. 13:06

Hozzászólás Szerző: snakekiller »

Jó hír! Megbízható forrásból tudnom, hogy az RTL Klub kiadni készül DVD-n a sorozatot, magyar szinkronnal és... japán dub + felirattal!(IGENIGENIGENIGEEEN) A feliratot egy fansub csapattól kérték el. (egyik tag a forrás; egy fórumon újságolta el). A megjelenés dátumáról nincs még infom.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

snakekiller: ez mennyire jó lenne...! A lényeg, hogy tényleg legyen rajta eredeti hang! Óhh, be örülök!
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

snakekiller írta:Jó hír! Megbízható forrásból tudnom, hogy az RTL Klub kiadni készül DVD-n a sorozatot, magyar szinkronnal és... japán dub + felirattal!(IGENIGENIGENIGEEEN) A feliratot egy fansub csapattól kérték el. (egyik tag a forrás; egy fórumon újságolta el). A megjelenés dátumáról nincs még infom.
Csak annyit tudok írni, hogy KIRÁLY! ::vic::
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

A Cowboy Bebop hányadik részig van magyarra szinkronizálva?(szóval hányadik részig fog menni az A+-on)
Mert eddig talán a 16-7 -ik részig láttam és marha jó.
Ja és persze Ed kérdése. Ed lány annak a résznek a végén mikor elmegy a szokásos "See you space Cowboy!" helyett "See you Cowgirl!" van kiírva. Szerintem egyértelmű
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Végig le van szinkronizálva, már legalább kétszer lement a teljes sorozat.

Mellesleg ami a DVD-kiadást illeti, én csak remélni tudom, hogy a feliratot, ha lesz, valaki lektorálja és kijavítgatja, mielőtt a DVDre kerül. :/ Az egy dolog, hogy angol feliratból készült (ami még nagyjából belefér, ha már a szinkron track fordítása is angolból készült... persze ennek is megvannak az eredményei, pl. az elég kínos "látjátok Juliát a hátam mögött?" típusú félrefordítások), de a minőség, stílus és egyebek.... sz'al, nem sértegetni akarok vagy bármi, de nem egy nagyon színvonalas cucc. És az egy dolog, hogy a Bebop megérdemli a nagyon magas színvonalat, az pedig egy másik, hogy már a Bebop film magyar feliratától is az arcomat kapartam, ha a sorozaton is olyan stílusú felirat lesz, nem biztos, hogy meg fogom venni. (Pedig nagyon szeretném.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Tegnap néztem meg a movie-t és nagyon tetszett!Eleinte azt hittem hogy csak a plussz pénzért csinálták de tévedtem. :wink: A sorozat is jó volt de a movie szerintem jobb.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

raz86 írta:A sorozat is jó volt de a movie szerintem jobb.
Ezzel nem tudok egyet érteni, szerintem a sorozat sokkal hangulatosabb volt. A film pedig hosszú, és erősen hajaz egy felső-középkategóriás amerikai akciófilmre.
A DVD-vel kapcsolatban pedig, jobb inkább megszervezni egy autentikus (japán->magyar) fordítást, mert amit angolból alkottak a szinkronnal...
Egyébként az miért van a szlovákoknál eredeti nyelven megy minden anime az a+-on és feliratozzák? Ezt nálunk mért nem lehet megcsinálni?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

madfist írta:A film pedig hosszú, és erősen hajaz egy felső-középkategóriás amerikai akciófilmre.
Legalábbis amennyiben az ember nem figyel oda a szimbolikára és egyéb utalásokra. :3

(Lusta vagyok ismételni magam.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Elnézést kérek. :? Most hogy így olvasgattam egy kicsit, asszem érdemes átgondolnom korábbi álláspontomat.
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

AAAAA ez nagyon ott van.. ma megnéztem 7 részt... de hibátlan! Először a grafika nem tetszett, azért nem kezdtem el letölteni (aoi ismertető), de vki odaadta a főcimdalt... Jaaaaazzz!!!! XD ..és ez a hangulat az egész sorozatot végigköveti... a heavy metal rész nemgyenge volt. ^^
Először nem hittem el hogy ilyen jó jazz/blues és japánok csinálták... nincs mese, ezekután elsimerem nincs lehetetlen! :wink:

-----

Jah kérdés.. a filmet előtte vagy utána kell megnézni? Mert én a sorozattal kezdtem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fűbenalvó 2006.01.20. 17:54-kor.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Hali!

Fűbenalvó: véleményem szerint azért érdemes a sorozattal kezdeni, mert a csapat végülis ott áll össze, a filmben már mint összeszokott team jelennek meg.
(Annak ellenére, hogy szerintem a film valahol a sorozat "közben" játszódhat időben. Szerintetek?)
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Hát én még nemtok nyilatkozni, de akkor ha mind2 megnéztem (sorozat/film) azonnal megmondom a véleményem! :wink:

Kben kinek melyik a kedvenc jelenete? Lehet több is... :D
Nekem az ütött be a legjobban mikor edward fexik asivatag közepén... marha nagy robbanás... repül a gyerek minden számítógépével meg a tereptárgyakkal együtt... földetérnek. Erre a géphang: Meteor becsapódás esélye 90%. -Na ne mond... ::jhihi::
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Nekem a gombás részből az, amikor a mikrofonhajú ipse hordozkatja magával a koporsót, arra átmegy rajta egy kamion.. :o_O:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Nekem a Speak like a child rész úgy ahogy van a kedvencem de ha választanom kell akkor legjobban az a jelenet tetszik, ahogy végigszenvedik magukat a vízalatti múzeumon, mire kiderül hogy VHS-t hoztak Beta helyett :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, ide is... ma találtam ezt a Lupin képet, és nem tudtam megállni. :D Lupin & Co.... és a gonosz(?) ikertestvéreik. :D (Sorry a minőségért, Photoshopban sose voltam jó.)

Egyébként kedvencek... Az én kedvenc sztorim a Jupiter Jazz (csak mindig olyan depis leszek utána :/), de ha kedvenc jelenet, akkor az ötödik részben Vicious és Spike randija a templomban.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Nagyon nagy... télleg adja magát, de nekem tuti nem jutott volna eszembe... pedig állandóan photohoppal ügyködöm

::japtoun:: Igen igen.. ha akció részről keressük a legjobbat, egyértelműen a templom viszi a pálmát... :)A zene is eszméletlen előtte/alatta/utána pörgős, és nem kiszámítható.
Mondjuk az sem gyenge mikor szegény spike összekötözve felébred és beszól valentine-nak. Az meg egyből akkorát sóz rá hogy csak nyekken. ::japhaha::
Hamisan énekeltél édes. :D
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Hamisan énekeltél édes.
Aztán jön a visszavágó a Pierrot Le Fou-ban amikor Faye a fejére hámozza a narancsot.... :D. Ebből a sorozatból nem is lehet egy jelenetet kiválasztani bármelyik részt bármikor meg lehet nézem egyszerűen leírhatatlan érzés kerat hatalmába.
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Jaja... van valami ami miatt kilóg a többi anime közül, de mégis annyival jobb is. Azaz nem is jobb de más. Valami ami magával ragadja az embert... ha megfigyeli az ember, az egész az 50es évek Csikágójára emlékeztet... tiszta gengszter sztori az egész egy kis weszternel fűszerezve és a jövőbe átületve. ezzel három olyan kategóriát ragadnak ki aminek hatalmas a rajongótábora és mindenki megtalálja benne a magának tetszőt.
Azokat pedig egyenesen elvarázsolja akik mindegyik stílust szeretik...

Kben a Jupiter Jazz adja vissza a sorozat mélységét talán a legjobban, lehet hogy vígjáték, de nem észnélküli. Ezt ebben a két részben veszi észre az ember először.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
gt271
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.11.29. 10:06

Hozzászólás Szerző: gt271 »

Én eddig nem sok részt láttam de amire volt időm azt megnéztem és azok eddig mind jók voltak.
Ja aki tud egy jó oldalt szóljon! lol
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

5. résznél tartok...szerintem nagyszerű:)
Ami a legjobb, hogy minden rész befejezett, és nem "kívánod" utánna a következő részeket, hogy jajj milesz, még több drámára várva, ami a következő részben kilesz kerülve, s csak a 45. rész végén teljesedik ki:)
(ezért szeretem a 13 részes animesorozatokat, FMAban pl. idegesített hogy húzzák a dolgokat..)
s persze a űrcowboy hangulat..
eddig 10/10
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Most láttam,hogy van belőle film is.Ha valaki látta már,meg tudná nekem mondani,hogy a sorozathoz mi köze van?Megnézhetem én úgy is,hogy a sorozatot nem láttam?
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése