Cowboy Bebop

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kit tartasz a legmenőbb szereplőnek a sorozatból?

Jet Black
7
5%
Spike Spiegel
59
41%
Faye Valentine
16
11%
(sokadik) Edward
36
25%
Ein
14
10%
Vicious
9
6%
Julia
2
1%
 
Szavazatok száma: 143

Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Dörmi06 írta: Úgy látszik te úgy kapcsolódsz ki, hogy teóriákat gyártasz, én meg nem... ez van. Mondtam, ha nagyon el akarok gondolkodni valamin, akkor nem animéket fogok nézni.
Öhh... a kettő nem feltétlenül zárja ki egymást.... ha te jól szórakozol valamin, ami kikapcsol, átérzed a hangulatát, attól még érdekelhet a story, és elgondolkodhatsz rajta. És elég nagy különbség van "teóriagyártás" és a történet megértése között. A CB különleges hangulatú, érdekes anime jó zenével, történettel és "emberi" szereplőkkel, amin azért érdemes néha eltöprengeni. De senki sem várja el senkitől, hogy az élet nagy kérdéseit keresse a CB-ben, mert úgysem fogja megtalálni. :wink: Ez csak egy (nagyon jó) sorozat.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A flame-nek ezennel vége. Ezúttal nem járt ez a kis "produkció" semmilyen következménnyel, de legközelebb fog. Tessék privátban rendezni a nézeteltéréseket.
Köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2006.04.23. 18:27-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Btw, azt én sem mondtam soha, hogy az élet értelméről meg hasonlókról szól a sorozat, csak hogy néhány elég érdekes témát jár körül, meglehetősen részletesen, amiket a magam részéről elég fontosnak is találok. Nyilván nem csak úgy lehet élvezni a cuccot, ha minden kis rezdülését és utalását érted, de szerintem úgy a legjobb, mert a hangulat és a szereplők úgy lesznek igazán teljesek. Persze nem muszáj egyetérteni velem, vagy bármi.

(A filmről meg annyit, hogy ha az is belemagyarázásnak számít, amit a készítői mondanak róla, hát...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

-

Hozzászólás Szerző: KEEW »

Pesze a "menő" szó értelmezése teljesen szubjektív... :D
d^_^b
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Jajj de gáz h (egyenlőre) CB-s az avatarom és még itt se jártam...
Naszóva mosz annyit írok h nekem a YYH+Inu+CB az alap ::jeye::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Nem rossz :D :D alapok
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Most néztem meg újból a 25-26 részt, és az ending végén a képernyő középtájon egy fényes csillag kialudt (ez eddig fel sem tünt).
és az bizony Spike csillaga, nem akartam elhinni hogy tényleg meghalt.(tudjátok amikor a lépcsőn "bumm" és össze esik, azt hittem csak elájult)
De kénytelen voltam beletörödni.
Mert mint tudjuk az öreg indián sosem tévedet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

-

Hozzászólás Szerző: KEEW »

Bár szomorkás az utolsó rész, mégsem lenne elég drámai a hatás, ha Spike nem áldozta volna az életét a Vicious elleni küzdelemben (ami amúgy az egyik besztof az általam eddig látott animék közül ^_^ !

spoila:
a csillagot kevesen vették észre, nem akartam szólni
d^_^b
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: -

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kevesen...? :shock: Mármint... aki azt nem veszi észre, az vagy vak, vagy nagyon nem figyelt oda....
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Melankólia nélkül én nem tudnám elképzelni a sorozatot, ugyanúgy része, mint a szomorú vég... de végső soron ez teszi különlegessé. Egy boldog befejezés teljesen elütött volna a sorozat hangulatától, attól a megfoghatatlan valamitől, ami elfogott, valahányszor megnéztem egy epizódot. Ami Spike csillagát illeti... könnyű észrevenni, ha másért nem, akkor azért, mert az indián sámán előre megmondta, mi fog történni. Ha szabad így mondanom... ez volt a végzete.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Sztem ennek így kellett lennie mert Julia meghalt így biztos úgy érezte h nélküle úgysincs érteme az életének,ezért ment bele egy olyan harcba aminek egyértelmű a kimenetele,legalább is következtetni lehetett rá. ::jumph::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Engem-mikor először láttam-nagyon megrázott, hogy Spike meghalt, de valószínűleg ez volt a legjobb befejezés, ami lehetett. Mert végül Kőszív is meghalt. Én egyedül Faye-t sajnáltam, mert egyértelmű, hogy beleszeretett Spike-ba...A musicok gyönyörűek benne, egyszerűen imádom. Én igazából Juliát nagyon rühelltem egész idő alatt, de mind1. Ez az anime úgy tökéletes ahogy van, szóval szerintem nincs benne igazán nagy kivetnivaló, talán néhány apróság. Még a vége is úgy jó, ahogy van.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Mondjuk úgy, hogy jobb befejezés nem is lehetett volna. :hammer: :hammer:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem tudom, miért utáltad Juliát, hiszen rendes lány volt. Ha akarta, megölhette volna Spike-ot, mégsem tette. Ehelyett az életét áldozta azért, hogy Spike elmenekülhessen, és befejezhesse, amit elkezdett...
A zenék közül viszont egértelműen az ending a legjobb. Annyira illett a sorozat hangulatához, önálló számként is megállná a helyét.
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

_

Hozzászólás Szerző: KEEW »

Nah, erről csak annyit, hogy valóban így kerek az egész, bár a 27.(!) rész nélkül nem lett volna olyan poénos a befejezés. Ez egy csodálatosan stílusos anime, mind a zene, mind pedig a képi világa gyögyörű és külön pozitívumként említeném meg, hogy akár véletlenszeűen is nézhető, de ki is hagyható belőle egy két epizód persze tetszés szerint, de a movie kötelező darab! ^_^
d^_^b
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: _

Hozzászólás Szerző: mufurc »

KEEW írta:Nah, erről csak annyit, hogy valóban így kerek az egész, bár a 27.(!) rész nélkül nem lett volna olyan poénos a befejezés.
Um... amiben a stáb és a szinkronszínészek dumálgatnak mindenféléről, és random jeleneteket vágnak be a sorozatból? :D;; Hát nemtom, az egy jópofa érdekesség, de nem hiszem, hogy nagyon sokat hozzáad vagy elvesz a sorozat élvezhetőségéből... (A film meg maga egy epizód. Csak jó hosszú.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

-

Hozzászólás Szerző: KEEW »

A film meg maga egy epizód. Csak jó hosszú.
Jah, én azt javasoltam haveroknak is, hogy akkor nézzék meg, mikor már teljes "létszámmal" együtt van a kis csapat. :)
d^_^b
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A sorozatban mindegyik részt jól megcsinálták, az egyik legviccesebb az volt, amikor az életrekelt kajamaradék elkezdett kommandózni a hajóban... miket be nem vetett Spike azért, hogy elkapja(gránátok, lángszóró, stb. :LOL: ). Bár a sztori alapvetően nem egy vígjáték a köbön, de az ilyen részek nagyon feldobták a hangulatot... :wink:
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: _

Hozzászólás Szerző: Szabi »

mufurc írta:
KEEW írta:Nah, erről csak annyit, hogy valóban így kerek az egész, bár a 27.(!) rész nélkül nem lett volna olyan poénos a befejezés.
Um... amiben a stáb és a szinkronszínészek dumálgatnak mindenféléről, és random jeleneteket vágnak be a sorozatból? :D;; Hát nemtom, az egy jópofa érdekesség, de nem hiszem, hogy nagyon sokat hozzáad vagy elvesz a sorozat élvezhetőségéből...
Nem teljesen random jelentek, az elején még van összhang kép és szöveg között, de aztán megpróbálnak valami filozófia mondandót is eregetni (Az vagy amit megeszel és hasonlók...pff :lol: ) aztán pedig az olykor elvarázsolt és mélyértelműnek szánt átvezető szövegeikre vágnak rá egy részt az anime-ből ami általában vicces vagy ironikus lesz.
De a blues-ról mondott idézet nagyon tetszett benne.( Kár, hogy a készítők se emlékeztek, hogy ki mondta :oops: )
Valóban, a sorozat élvezhetőségéhez nem sokat ad hozzá, csupán azoknak mond 1-2 érdekességet akik nem vették a fáradságot utánanázni 1-2 dolognak. (Pl.: Charlie Parker és a bebop kapcsolata :roll: )
Kép
Kép
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azért jó tudni, hogy volt idejük filozofálgatni egy kicsit :wink: (mondjuk ez meg is látszik a CB-n).
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Akane-chan írta:Én egyedül Faye-t sajnáltam, mert egyértelmű, hogy beleszeretett Spike-ba...
Én erről azért nem vagyok annyira meggyőződve... jó-jó, Spike stílusa biztos bejött neki, meg érdekes volt velük furikázni bolygóról bolygóra, de ennyi. Ami miatt igazán sajnáltam Fayet, az az, hogy hiába ismerte meg a múltját, semmi haszna nem származott belőle, csak tudatosult benne, hogy sehova sem mehet vissza, mert minden, ami az "előző életében" kézzelfogható volt, addigra csak egy emlék és semmi sem maradt meg belőle. Fayenak a Bebop lett az otthona, Spike, Jet, Ed és Ein pedig vmilyen szinten a családja, ezért fájt neki különösen, hogy megint elveszít valakit. Szvsz nem volt szerelmes Spike-ba, csak nagyon kötődött hozzá és nem tudta, hova menjen, ha ő is csak úgy otthagyja.

Furcsa, hogy van olyan, aki utálja Juliát, nekem nagyon szimpatikus szereplő volt (kár h csak másfél rész erejéig tűnt fel :) )
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Éleselméjűséged elkápráztat :wink: , hasonlóan gondolom én is, bár azért megfordult a fejemben, hogy talán tényleg beleszeretett Spike-ba. De ahogy mondtad: mivel Faye-nek nem maradt semmije, amiből megismerhetné a múltját, a családját, ezért Spike-ékat kezdte el annak tartani. Sajnos erre csak elég későn jött rá, különben lehet, hogy vissza tudta volna tartani Spike-ot attól, hogy végső bosszút álljon.

Julia tényleg rokonszenves, bár az is igaz, hogy nincs olyan ember(személy)mindenki kedvelne. julia egyetlen hibája az volt, hogy akkor, amikor Spike először felajánlotta, hogy megszökjenek, nem állt mellé, és így közvetve bár, de szerepet játszott mindkettejük halálában :cry: ... Ha másképp dönt, minden másképp alakult volna, bár szökevényként kellett volna leélniük az életüket, ami biztos, hogy jobb annál, mint ami végül történt...
Avatar
Rubia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.05.20. 13:09

Hozzászólás Szerző: Rubia »

Szerintem Faye nem szeretett bele Spike-ba, de ahogy az előttem szóló is említette a végefelé már családjának tekintette a Bebop "legénységét".
Azt sem hiszem, hogy meg tudta volna állítani Faye Spike-ot.
Spike már régóta tudta, hogy be fog következni ami megtörtént...
Tudta, hogy nem menekülhet örökké és szembe kell néznie a mújtjával (azt is mondta, hogy félszemmel folyton a múltat látja).
Juliát én nemm nagyon szeretem, de nincs rá különösebb okom, szal én szimpátia alapján skatulyáztam be.
Csak akkor beszélj, ha kérdeznek,
De úgy élj, hogy kérdezzenek.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én inkább úgy vélem, hogy a bosszú hajtotta őt... arra, hogy nem menkülhet, csak akkor jött rá, amikor a kövér hölgy(nem jut eszembe a neve...)meghalt, és őket is megtámadták. Spike-ban ekkor kezdett érlelődni a bosszú gondolata, ami Julia halálával teljesedett ki benne. Ezért mondta Faye-nek azt, amit. És ezért ment a toronyházba is... hogy véget vessen ennek :cry: ...
Avatar
Rubia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.05.20. 13:09

Hozzászólás Szerző: Rubia »

Van benne valami.
Azt hiszem tökéletesen megfogalmaztad. ::jhihi::
Végülis a bosszú gondolata már rég ott volt benne Vicious ellen.
Valamilyen szinten sajnálom, hogy olyan a vége amilyen, de a másik szemszögből, pedig szerintem a legjobb befejezés amit adhattak neki.
Persze szomorú, de ugyanakkor lezárja a történéseket, hiszen köré fonódott az egész sorozat (leszámítva egy-két mellékszálat).
Csak akkor beszélj, ha kérdeznek,
De úgy élj, hogy kérdezzenek.
Válasz küldése