Dragon Ball, Z,GT

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Egyet értesz-e a sorozat cenzúrázásával?

Igen
5
4%
Igen, de betiltani azért nem kellett volna
10
8%
Nem
104
87%
 
Szavazatok száma: 119

Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Szerintem Buruma, mert "l" ugyebár nincs a japánban. Ha "l"-lel mondod, akkor már angolosítod, vagy mittomén milyen nyelvbe viszed át. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kiejtésben "r" volt, de a feliratban "l". Amúgy tudom, hogy a japán nyelvben nincs "l" hang.
Kép
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Hát kövezzetek meg, de most utáltam meg Vegita-t teljesen... :?
A Cell-es részeknél tartok (még nme láttam egyben, végig az egészet, csak pl a Budokai-ból vágtam a történéseket)....de amit Vegita itt csinál... hagyja Cell-nek (az egyik kedvencemnek) h elnyelje C-18at! Na itt aztán végképp....
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Megvan rá az oka, de nem árulom el mi. Nem kövezlek meg, bár én útálom Cell-t, Vegitát viszont imádom. Mindig van oka, hogy mit miért csinál, ezért nem kell útálni.
Kép
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Andro írta:Megvan rá az oka, de nem árulom el mi. Nem kövezlek meg, bár én útálom Cell-t, Vegitát viszont imádom. Mindig van oka, hogy mit miért csinál, ezért nem kell útálni.
Persze, féltékeny, és irígy.... :D
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

KuCz írta:Persze, féltékeny, és irígy.... :D
Meg esetleg közre játszik, hogy: hercegként eleve arra nevelték, hogy Ő a kiváélasztott, ő neki kell lennie a legerősebbnek és SEMMI az égvilágon nem állhat az útjába. Ebből kifolyólag állandóan bizonyítani akar magának, ezért nem képes elviselni, hogy egy harmad osztályú harcos erősebb nála. Az utolsó részek egyikében szépen levezeti, hogy mi közte és Goku között a különbség és még sok mindent mond. Nem spoilerozok senkinek, úgyhogy nem fejtegetem nagyon, hogy miket. Mondjuk, ha minden ok nélkül lenne olyan, amilyen, szerintem akkor is szeretném, de valszeg nem lenne az első helyen nálam már évek óta.
Egyébként:
KuCz írta:de amit Vegita itt csinál... hagyja Cell-nek (az egyik kedvencemnek) h elnyelje C-18at!
Hozzátenném, hogy a saiyajin-ek egyik alap tulajdonsága, hogy imádnak küzdeni. Goku is engedett már olyan gonoszt élni, és erősödni, akivel meg akart küzdeni, mert élvezi a küzdelmet és a kihívást. (Nem halálra gyepálni az ellenséget, mint Vegita, hanem pusztán a küzdelmet. Ez az egyik dolog, amit Vegita megállapított a végén. Én mindkettőjüket önmagukért szeretem, Vegita-ban az a jó, hogy a sorozat alatt, ha valaki személyiség fejlődésre vár, tőle megkaphatja.) Ez személyes megállapítás/vélemény. Én így láttam (rengetegszer néztem újra/elemeztem, daifan vagyok, ide lehet lőni ^^"), más meg másképp.
Kinek a pap, kinek a pápa. Ettől még nyugodtan utálhatod. :-P
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én bírom Vegita fejét, bár néha télleg bunkó, vőleg Bulmával. XD De azok mit össze nem tudnak veszekedni...
Amúgy Vegitát talán akkor kedveltem meg leginkább, amikor a Namekon Dermesztő megadja neki a halálos lövést, aztán Gokunak elsírja magát, hogy küzdje le Dermesztőt, és mentse meg a világot. Az olyan szép jelenet volt...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Én bírom Vegita fejét, bár néha télleg bunkó, vőleg Bulmával. XD De azok mit össze nem tudnak veszekedni...
Amúgy Vegitát talán akkor kedveltem meg leginkább, amikor a Namekon Dermesztő megadja neki a halálos lövést, aztán Gokunak elsírja magát, hogy küzdje le Dermesztőt, és mentse meg a világot. Az olyan szép jelenet volt...
Na igen, én ott percekig sírtam. Olyan szép volt. De a Z sorozat vége felé Goku és Vegita nagyon is jóban lesznek. Gondoljunk csak 1-2 jelentre. Jót tett nekik az az egy óra. :lol:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én a végét már nem annyira vágom, bár láttam egy-két részt onnan. Azt tudom, hogy nagytornával fejezték be... Á, Vegita überkarakter, de ha valaki nem bírja a bunkóságot, akkor sose fogja megszeretni. xD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem is Vegita a kedvencem. Arogáns,bunkó de valahogy imádom^^ Anno a magyar hangja is eszméletlen el volt találva. Meg néha én is olyan arogáns és idóta vagyok mint ő =P Rokonlélek LOL Amúgy aszem a legjobb barátok is lettek a Z végére Gokuval..ha jól emlékszem..valami ilyesmi volt, hogy a legjobb barátjának nevezte Vegita Gokut..aszem o.O
Na ezt jól leírtam =S
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Vegeta rulez ^^ meg Trunks is...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, meg a kedvenc részletem rulez! amikor Goku, Trunks és Goten fürdenek a Z sorozat végén! Hát az a jelenet haláli, attól mindig kifekszem! :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Jaj, meg a kedvenc részletem rulez! amikor Goku, Trunks és Goten fürdenek a Z sorozat végén! Hát az a jelenet haláli, attól mindig kifekszem! :D
Na igen, az tényleg nagyon ott van.
:lol: Ja és Vegita 4EVER! :lol:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem tudom, de néha én ezeket a kitöltő részeket jobban kedvelem, mint magát a harcokat. Ezek olyan levezetőek, meg sok poénkodás van benne. Mondjuk a harcok alatt is előfordul. Főleg amikor gotenks színre lép. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

FayeValentine írta:Az elsőt nem szerettem... a második sokkal jobb volt. Igen, az Bozsó Péter volt! :)
Az első meg F. Nagy Zoltán ;) (/me nagy szinkronfan volt anno)
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Minerva: akinek tudod még a szinkronját elküldhetnéd PÜ-ben :D
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Raisu írta:Minerva: akinek tudod még a szinkronját elküldhetnéd PÜ-ben :D
Tyű... régen ki volt gyűjtve vagy 40 szereplőnek a szinkronhangja, de már nem találom a file-t... :(
De kérdezz bátran, a legtöbbet megjegyeztem, csak felsorolni nem tudnám őket :D
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

jó,jó húzzák bent az időt, de akit érdekel megnézi, akit nem meg ne nézze. Én is ezzel kezdtem, mégis szeretem ma is. sima db engem sem fogott meg, a GT meg már csak nem túl jó folytatás, a Z a legerdetibb.
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Sztem úgy van, h a sima a leghumorosabb, a Z meg már komolyabb.
GT-t meg még nme láttam :P
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

GT-ből csak a movie-t láttam és hát......maradjunk annyiban,hogy Z-ből nemcsak a sorozat a movie-k is jobbak. :D
Vegita kedvenc karakter,meg Trunks.(bár ez érthető elvégre Vegita fia :oops: )
De ha már a kitöltő részek akkor 1értelműen a vezetés. Elvégre aki tud repülni minek tanuljon vezetni?(asszem ezt az oktató is megkérdi)
Amúgy az alap DB-t főleg Roshi-sensei(Zseniális teknős) miatt néztem,ő és Oolong(a malac aki át tudott alakulni) mindig gondoskodott a humor adagról.
A Z-ben pedig jók voltak a saga-k(bár nem láttam végig :cry: ),mindben volt egy kis új ami (újra?) felkeltette az érdeklődést.

/Off: Son Gohan magyar hangja kicsiként Pogány Judit volt.(Bizony-bizony a 3 kiskacsa hangja a Kacsamesékből :-P )
Kép
Kép
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Szabi írta:De ha már a kitöltő részek akkor 1értelműen a vezetés. Elvégre aki tud repülni minek tanuljon vezetni?(asszem ezt az oktató is megkérdi)

/Off: Son Gohan magyar hangja kicsiként Pogány Judit volt.(Bizony-bizony a 3 kiskacsa hangja a Kacsamesékből :-P )
Na ne... Pogány Judit... Fel se ismerni a hangját. XD
Jaj, az az autóvezetős kitöltős rész tényleg haláli! Azon olyanokat lehet borulni, hogy nem kifejezés! Goku katasztrofálisan vezete, nem ülnék be mellé a kocsiba. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A Dragon ballból a sima a legjobb. Az olyan Toriyamás. A Z gyakran unalmas szerintem.
Piracy is charity.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A Z már azért unalmas, mert mocsok hosszúra sikerült... ><
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Szerintem csak egy egész kicsit unalmas ^^;; de ahhoz éppen eléggé, hogy alulmaradjon a simával szemben. Ahogy kukurbuki írta, az a leg toriyamásabb, szerintem is ^^
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Személy szerint DB-nél csöppet korábban kezdtem. Úgy 10 évvel. Anno lehetett kölcsönözni animéket a Szabó Ervinből, akkor ragadott magával az egész.

Már megvan mindhárom sorozat, csak még arrébb van, mire végignézem az egészet...
Válasz küldése