Tenisu No Oujisama / Prince of Tennis

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kevin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.06.13. 21:14
Tartózkodási hely: Tennis Court

Tenisu No Oujisama / Prince of Tennis

Hozzászólás Szerző: Kevin »

Udv mindenkinek!

Hat elegge meglep, hogy Rage baratom azt meselte ez az egyik legnagyobb magyar anime forum, de nincs topic ERROL az animerol? ;)

Szerintem alapmu, van mar par ember akiket meggyoztem hogy nezzek meg, masok nyaron kezdik majd el az en segitsegemmel, szerintem egyszeruen zsenialis...

Eloszor is semmi eroszak, ami a mai vilagban eleg ritka.
Masodszor nagyon tetszhet egy embernek akit hidegen hagy a tenisz, pelda erre az en egyik baratom, aki totalisan anime-mentes (volt), de ravettem hogy nezzen meg velem par reszt, es azota szinte fanatikus szinten nyomja...
A harmadik ok az szubjektiv, tekintve hogy en kiskorom ota jatszottam teniszt, ujra megfogott ez az erzes a sorozat lattan.

Mit is mondhatnek, szamomra 17/15 -os ertekelesu, mindenkinek ajanlom! ;)
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Nos igen.... A másodiknak az első része rám igaz. Hidegen hagyott a tenisz és lámcsak most már én is PoT-ot nézek. Bár néhol a rajzok valljuk meg nem a legszebbek,dehát istenem tökéletes minden nem lehet. A hangok el lettek találva. Van itt is olyan szereplő akitől falra mászik az ember, khm..Tomo-chan....khm.. legalábbis ismerőseim közül mindegyik aki nézi persze ^^""" Talán nekem annyi bajom van vele,hogy hosszú,de ezen kivűl semmi más.
Én is ajánlom,akik szeretik a sport-animéket,meg azoknak is akik nem nagyon vannak oda az ilyenekért.
Kép
Avatar
Kevin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.06.13. 21:14
Tartózkodási hely: Tennis Court

Hozzászólás Szerző: Kevin »

Ayumi-chan írta:...Talán nekem annyi bajom van vele,hogy hosszú,de ezen kivűl semmi más....
Hat, most hogy nekem lejott vegig, mar hianyolom hol a kovetkezo, bar minden anime igyvan szerintem amit elvez az ember, mar varja hogy "mikor lesz mar vege", amikor pedig vege van, akkor varja hogy "miert nincs mar folytatas..". :)

Bar ez csak az en velemenyem.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én a múlthéten kezdtem el nézni. Nem rég kezdtem el teniszezni, és gondoltam, megnézem. Bár még csak az 55. résznél járok, de nagyon tetszik, és a most nézett sorozatok között a #1. Már csak azért is, mert ilyen arogáns és bunkó főszereplőt ritkán lát az ember ^^. Akiktől én a falra mászok, az Tomo-chan (míly meglepő? :D) és Horio-ék triója, de főleg Horio. Viszont a Regular-ok mind szimpik. Talán egyedül Momo meg Kaoru azok, akik le vannak maradva a többiekkel szemben. Én mondjuk 4. oknak odaírnám a poénokat is. Inui "levei", nameg a terhes kismamáknak segítés nem kevés vidám pillanatot szereztek nekem ^___^ Na meg Kaoru pech sorozata a tolvajos részben, Nanjirou-ról nem is beszélve ^^"
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Hát...Ryoma az pontosan így jó ahogy van és én így szeretem ^^ Horio meg, csak szimplán hülye xD Tezuka~~ meg Fuji... Fuji annyira szadista,hogy csak imádni lehet.(Meg őt másért is szeressük) Ez a fussunk csak mert jó nézni a többi szenvedését után.... xD
Talán egyedül Momo meg Kaoru azok, akik le vannak maradva a többiekkel szemben.
Momo-chan miért? Jó nem mondom,hogy a kedvencem,de azért szeretem. Kaidoh-t valahogy én viszont nem szeretem Inuival együtt. Nem tudom miért,valahogy olyan ellenszenvesnek tűnnek... Nem annyira mint Tomo-chan meg Horioék,ugyanis őket nem lehet lekörözni.De szerencsétlen Kaidoh-n csak röhögni lehet xD
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Ryoma-t még szép, hogy szeressük ^__^ Na igen, Fuji egy elég fura fazon. Főleg az tetszett, amikor asszem a Prefectural Tournament-re készültek, és Inui futtata őket. Aki nem futott 1 percen belül, annak innia kellett a legújabb juice-ából, és ott kérdezték Fujitól, hogy nem akar-e inni, erre mondta, hogy már megkóstolta és nagyon finom volt. Erre megint, hogy miért nem lesz akkor utolsó, és iszik belőle megint? "Mert jobban szeretem nézni mások szenvedését." ^^" Kowai
Ayumi-chan írta:Momo-chan miért?
Hát, nekem a stílusa nagyon nem jött be. Nem tom mér', de olyan "naon menő vagyok, de ha nem vagyok Regular akkor már ég a földdel összeszakad" Tom, hogy sokat jelent annak lenni, na de akkor is, lelépni 3 napra az edzésekről... Ami meg Inui-t illeti, a löttyei nélkül lehet én sem kedvelném ^^"
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Hehe...Fuji akkor is jó xD Én pont a löttyei miatt nem szeretem Inuit. Különben is egy 13 évestől mit vársz? Azok az ilyen nagyon menő vagyok stbstbstb.... De Momo meg attól függetlenül pont jó úgy ahogy van. Kell egy ilyen karakter is szerintem.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Persze, valamelyikük nem lenne, már a sorozat se lenne ugyanolyan ^__^ Így jó ahogy van :)
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Most fölfedeztem, hogy van ilyen topik is. Én nyártól kezdve nézem, kisebb adagokban, most már csak a movie van hátra, meg a musical változat, amiből hallottam egy dalt és megtetszett.
Az OVA-król mi a véleményetek? Mert szerintem kár volt, csak lerontják az összbenyomást, a sorozat (178 részben :lol: ) lényegesen jobb volt.
Avatar
Elora
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.10.08. 20:19
Tartózkodási hely: Konohagakure

Hozzászólás Szerző: Elora »

Üdv PoT fanok!

A 2008-as Őszi Animeconra keresünk embereket csoportos Hyoutei performance cosplaybe! (^_^)v

Ha esetleg érdekelne a dolog, a következő karakterek szerepére jelentkezhetsz:
- Choutarou
- Shishido
- Hiyoshi
- Kabaji
- Taki

"Akiket" keresünk:
- legyél bátor; merj kiállni a színpadra egy táncos performance keretében
- legyen valemennyi ritmusérzéked
- légy hajlandó elég időt, kedvet (és persze valamennyi pénzt) áldozni a dologra
- lehetőleg légy budapesti (a próbák miatt)
- úgy-ahogy hasonlíts a karakterre (értsd: alkatban ne térj el nagyon feltűnően a karaktertől; ez persze nem azt jelenti, hogy lányok (esetleg akár nőiesebb idomokkal rendelkező lányok) jelentkezését ne várnánk!))
- gondold komolyan a dolgot! (Nem szeretnénk, ha valaki esetleg lemondaná a dolgot, miután elvállalta: hisz mindenkire számítunk, aki csatlakozik!)

Reméljük ez a pár kitétel nem riasztott el benneteket, és csatlakoztok!

Ha kedvet kaptatok, kérlek írjatok nekünk erre a címre: tenimyu@vipmail.hu
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)
Avatar
Elora
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.10.08. 20:19
Tartózkodási hely: Konohagakure

Re: Tenisu No Oujisama / Prince of Tennis

Hozzászólás Szerző: Elora »

Megintcsak hirdetnék itt valamit, nem tudom, olvassa-e valaki, de egy próbát megér... (^_^);

Szeretnénk szervezni egy pár napos (várhatóan 2-3 éjszakás) tábort csak PoT-fanoknak, viszont ahhoz, hogy helyet tudjunk foglalni, tudnunk kell, hány emberre számíthatunk!
Az időpont így még nem biztos; a költségek előre láthatóan 10.000 forint körül lesznek, ennél lejjebb sajna nem igazán lehet vinni a dolgot.
Kérlek jelentkezzetek, ha kedvet kaptatok; veszíteni semmit sem veszíthettek, viszont nyerhettek egy nagyszerű élményt! (^_~)
Ha szívesen jönnétek, kérlek jelezzetek nekünk minnél hamarabb a tenipuritabor@gmail.com-ra! Mindenkinek válaszolunk!
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Tenisu No Oujisama / Prince of Tennis

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Kép

Amikor elkezdtem nézni csak az elsö 100 részel rendelkeztem, és elég nagy tempóban néztem, tisztára megvoltam elégedve a sorozatal. Arra kényszerültem hogy egy kisebb szünetet csináljak még vártam hogy megérkezen a második fele is a sorozatnak.
Ami kicsit unalmas volt azok chibi részek voltak, meg némelyik egy epizódás "mese".
Mivel nem voltam és annyira most sem nagy tennis szakértő, egyes mást megtanultam e sportal kapcsolatban. Voltak kisebb dolgok amik kicsit idegesitetek pl.: amikor játszot valaki valaki ellen, a többi aki nézte persze okoskodot, meg magyarázta mi miért is van, de volt néhány alkalomal hogy kihangsúlyozták a tűző nap mennyire neheziti a játékot meg bla bla ... ők meg egytöl egyik majdnem nagykabátban vannak a pálya mellett....
Sokszor volt nagyon elörelátható a végeredmény de néha azért megleptek a történtekkel ami egy +.
A OP és END nem voltak nagyon az én izlésemre készitve, de azért némelyik zeneszám tetszet pl:
Perfect Game
Ez ugy az elsö fele elsö 100 rész, a második feliben kicsit meglepödtem föleg mikor Echizen jön ilyen cyclone smash tehnikákal, igaz az elsö feliben is voltak ilyen super power cuccok, de nem ennyire.
Ebben a feliben is unalmasak voltak a chibi részekkel ...
Mivel az OVA-k már kijöttek nem voltam annyira ideges a sorozat vége miat :)
Még egy problémám akadt az pedig mivel nehezen állok a nevek megjegyzésével itten meg forogtak a játékosok elég durvan de azért valahogy sikerült egy párat megjegyeznem :)
Jirou volt a kedvenc side karakterom :D

Megnéztem mindent ami kapcsolatban van a PoT-tal még a LAM-ot is!

Most meg követem a New Prince of Tennis mangát, egy baj van hogy monthly shounen jump :(
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Tenisu No Oujisama / Prince of Tennis

Hozzászólás Szerző: scineram »

Első pár részt megnéztem youtubeon, de nem bírtam tovább. Echizen unszimpi volt, meg hát sportanime.
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Tenisu No Oujisama / Prince of Tennis

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ hmm ... ha megengeded akkor ajánlanák egy sportos anime-t de nem ilyen shounen fajtát.
Próbáld meg a One Outs-t, ottan Baseball-t játszanak, de nem azon van általában a legnagyobb hangsúly, hanem olyan Kaiji/Akagi stilus, szóval fogadás meg hasonló.
Kicsit komolyabb anime mint a PoT.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Válasz küldése