Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hogy ne problémázzon senki, ne legyen a dologból flame meg miegyéb, megfogadtam mufurc tanácsát. És itt van a Gundam topic, nem terheljük feleslegesen az általános mekamániás kérdésekkel foglalkozó topicot.

Kezdetnek egy link Gundam makettekhez ( megint ):http://www.best1hobby.com/html/bandai/bandai.html

-----

Találtam egy érdekes cikket, ami azt fejtegeti, hogy a mekás sorozatok hősei hogy képesek túlélni egy-egy halálos balesetet, sérülést etc. Ez alkalommal lényegében a vizsgálati terepként a Gundam SEED-t, és ott is Mwu la Fraga-t választotta: http://www.mahq.net/rants/musing/musing14.htm :bounce:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Öö, ez egy jópofa cikk, de amit ír, az gyakorlatilag minden MS-pilótára igaz, nem csak a főhősökre. :) Szerintem az igazsághoz az utolsó, "Dumb Luck" szabály jár a legközelebb. :3

A kutya véleményem szerint nem ott van elásva, hogy "a főhősök sose halnak meg" (azért komolyabb animékben elég gyakran meghalnak azok, plusz történnek velük kemény dolgok - ha már Gundam, ld. Kamille, aki megőrül, vagy akár Al a 0080-ból, aki élete végéig cipelheti magával az emlékeket), hanem ott, hogy "a főhősök sose halnak meg értelmetlenül." Sz'al, végülis Char vagy Amuro is simán meghalhattak volna jópárszor egy-egy random harcban, és utánuk is lett volna világ, az élet ment volna tovább, nade... akkor mi értelme lett volna a karaktereknek? Egy történetben minden karakternek van valami szerepe, ha nincs és ezért felesleges, akkor értelmetlen a létezése, ami a rossz történetírás mintapéldája. (Így hirtelen a LoGH az egyetlen anime, ami eszembe jut, amiben főbb szereplőket ér hirtelen és "véletlen" halál, minden foreshadowing nélkül - de egyrészt semmi sem véletlen, másrészt az írónak ott is célja van a halálukkal, nem azért halnak meg, mer' csak. ^^;; )

Egy jól megírt történetben nincsenek "előre be nem tervezett" és értelmetlen véletlenek, főleg ha egy főbb szereplő haláláról van szó. Egy főhős halálának súlya kell hogy legyen.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

igen, én is egyetértek mufurccal... halál bármilyen történetben (legyen az mese, legenda, mítosz, film, anime, színdarab stb) csak akkor következik be ha célja van.
Szóval a cikk elolvasása után a Dumb Luck szabály is kb annyira megható mint az előzőek... nem kell keresni okokat még a szerencsét sem, hiszen az ok egyszerű: az író/alkotó/rendező így akarta és kész.



viszont ha már van gundam topic ako beszélgessünk valami konkrétabbat is: tud valaki értelmes magyarázatot adni arra hogy a mi is az a SEED mode? Szal mi okozza azt hogy a Seedben meg Seed Destinyben időnként elpattan pár gyerek fejében valami?
Ugye LeKruz (nemtom h írják le a nevét ^^') Seed végén előadja h Kira a tökéletes coordinator, és akkor ez meg is magyarázná a dolgokat, de akkor miért lehetséges ez másoknál is? (Athrun, Lacus, Cagalli, Shinn)

Nekem elöször az a feltevésem volt, hogy ugye Athrun, Lacus, Cagalli (ő ugye napra pontosan) kb. ugyanannyi idősek Kirával, és ezért feltettem hogy ugyanabbol a projektből születtek. Sőt érthető is lenne hogy hogy két magas rangú tisztviselő (Clyne meg Zala) megrendelt magának egy tökéletes gyereket, illetve ugyanilyen módon ezt Orb vezetője is megtehette, de mivel ikrek születtek ezért lepasszolta az egyiket, a másikról meg eltitkolta hogy coordinator, hiszen nyilván politikai problémákat vethetett volna föl, ha Orb vezetője magának nem tiszta natural gyermeket szerez magának.
Ez a feltevést ugyan nem egyezik azzal amit Kruz mondott, hogy csak egy van, de hát tévedni emberi dolog.

Viszont Destinyben egy részt ott van Shinn, aki ugyan coordinator, de egy átlagos család szülötte, ráadásul fiatalabb is az előző seed-es generációnál, és ugyan nem néztem még utána, de mintha addigra már a Mendel kolónia is elhagyatott lett volna, ahol gyártották őket.
Másrészt pedig Yuuna Roma Seiran mondta Cagallinak, hogy jobb lenne ha a coordinatorok elhagynák az országot, "belértve a bátyádat" is. Nos ha tudja hogy Cagalli és Kira testvérek, akkor igen ésszerű feltételezés lenne ha azt is tudná h ikrek, tehát h Cagalli is coordinator. Viszont mivel őt nem akarta elküldeni, ezért ez azt erősíti meg bennünk hogy Cagalli mégis csak natural.

szóval kinek mi a véleménye?
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Még anno a GS-ben Waldfeld említett erről az elpattanós dologról valamit amikor a sivatagban harcolgattak.Ha jól emléxem berser(ker)-nek nevezí.
Meg Utána Kira is beszélget erről Mu-val.Nemsokára lejönnek ezek a részek szal akkor okosabb leszek.

Cagali meg nem cordinator ez a GS végén derül ki ha jól emléxem. Csak Kira született abban a gépben Cagali természetes úton született.Az igazi annya még vissza is követeli Kira-t az apjátol.Meg számonkéri hogy mér kellett ezt tennie vele.Csak rémképek szal nem 100%.

Egyébként észrevettétek azt a férfit a 36. részben aki Cagalira vigyázott a GS-ben.Szal mit keresett az EAF flottában amikor a bázisra hajóztak be???
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hoby írta: Egyébként észrevettétek azt a férfit a 36. részben aki Cagalira vigyázott a GS-ben.Szal mit keresett az EAF flottában amikor a bázisra hajóztak be???
sztem úgy hogy ugye Orb belépett az EAFban
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Cruel Angel írta: ...látjuk az új strike freedomot Kira és Lacus mögött...
Ezt még régen írtad az első GS/D-s hozzászólásomhoz :).Szal ehez csak annyit, hogy ma néztem az újjabb GS részeket amik lejöttek és a második fajta openingben ez a jelenet kockáról kockára itt is bennevan, de itt még nembeszélhettűnk strike freedomról.
Lehet hogy más lessz Kira új mekája ?? ::jhuh::
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hoby írta: Ezt még régen írtad az első GS/D-s hozzászólásomhoz :).Szal ehez csak annyit, hogy ma néztem az újjabb GS részeket amik lejöttek és a második fajta openingben ez a jelenet kockáról kockára itt is bennevan, de itt még nembeszélhettűnk strike freedomról.
Lehet hogy más lessz Kira új mekája ?? ::jhuh::
mármint GS-ben és nem GSD-ben? ott nem egészen ugyanaz a mecha van a hátuk mögött, ott a sima Freedom, GSDben a Strike Freedom
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Télleg :)
Tisztára úgy néz ki csak két szárnyal több van a strike freedomnak.
Elnézést! Jellemző hogy nem figyelem a jelentős apróságokat :)
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hoby írta:Télleg :)
Tisztára úgy néz ki csak két szárnyal több van a strike freedomnak.
Elnézést! Jellemző hogy nem figyelem a jelentős apróságokat :)
Ehh .. Minden tapasztaltabb Gundam fan tudja, hogy a Gundamokat a legegyszerűbb a szemük színe alapján megkülönböztetni ... :bounce:

Ami meg a SEED/berserk-et illeti, gyakorlatilag ugyanúgy működik mint a newtype az UC Gundamban, bár van némi különbség. Ugyanis az UC Gundamban a newtype-ok mint az ember következő evolúciós lépcsője jelennek meg, és képességeik fejlődése összefüggött a harcokkal amiben résztvettek ( pszichológiai nyomás, különböző fegyverek idegrendszerre kifejtett hatása stb. ). Elsőként általában az a képesség jelent meg, hogy a newtype megérzi egy másik newtype jelenlétét a csatatéren, ami egyfajta telepatikus kapocsként is kifejezésre jutott, a következő meg az volt, hogy a newtype kb. 1-2 másodperces előnnyel látta meg a jövőt, ami be fog következni, és annak megfelelően irányította a gépet, persze Amuro-nak akadtak is problémái azzal, hogy a Gundam-ja ne tudott kellő reakcióidőket produkálni, lassú volt hozzá. Ezt a problémát részben kiküszöbölték a Zeon-i mobile armorok tervezésében, de valójában csak a Char's Counterattack idejére oldották meg, amikor is bevezették a gondolati úton való irányítást, mint a NeoZeon mobile armorjaiban, úgy Amuro Nu Gundamjában. A SEED-ben ezzel ellentétben az UC Gundamban szreplő newtype tulajdonságok szét vannak bontva; azok érzik egymás jelenlétét a csatatéren, akik valamifajta rokonai egymásnak, vérségi kötelék van köztük, mint pl. Raul Klueze Mwu apjának volt a klónja; azt pedig hogy Ray mije Raulnak majd még kiderül. A SEED coordinatorok meg csak pokolian gyors reflexeket, és parciális előrelátást tudnak felmutatni, ami miatt megint spéci Gundamok kellenek nekik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Keshik 2005.06.27. 20:18-kor.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Keshik írta: Ehh .. Minden tapasztaltabb Gundam fan tudja, hogy a Gundamokat a legegyszerűbb a szemük színe alapján megkülönböztetni ... :bounce:
Hát az pont ugyan az :) Mondom csak a szárnyak számában tér el nameg a tűzerőben is :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hoby írta:Hát az pont ugyan az :) Mondom csak a szárnyak számában tér el nameg a tűzerőben is :)
meg lehet h tévedek, és az nem az a jelenet... de egy pillanatra egész jól olvasható a strike freedom fején a Liberta Modifica felirat, míg ugyanitt freedomon a sorszáma van (ZGMF-X10A)
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

GS-ben DIECI és a GSD-ben X-10A.
Mégegy különbség :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hoby írta:GS-ben DIECI és a GSD-ben X-10A.
Mégegy különbség :)
most h mondod... mintha mind a kettő rá lenne írva egymás alá XD *megy és megnézi*

addig is: strike freedom ::taka:: suggoi, van rajta dragoon system (ami a providencen és a legenden volt, csak neki a szárnyaiban)
http://www.mahq.net/mecha/gundam/seed-d ... f-x20a.htm
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Ja ja a sorozattban mind a kettő egymás alatt van. Kis baki de észrevehetetlen :)

"A SEED coordinatorok meg csak pokolian gyors reflexeket, és parciális előrelátást tudnak felmutatni, ami miatt megint spéci Gundamok kellenek nekik."
Igaz hogy gyorsak a reflexek ezér olyan gundam ami követni tudja ezeket, de a bersek-el azér az mégis csak elborul az agya és csak az ellent nézi néha a csapattársát is leöli. Tipikus emberi vonás(én is néha tapasztalom :) ), nemtom hogy mér csak a coordinátoroknál jelenik meg, talán hogy mégjobban elválasszák egymástol a két "fajt" .

Ray és Raul "kapcsolatára én is kiváncsi vagyok.

*nézegettem a sima freedomot és annak is 10 szárnya volt akkor az openingben milyen freedom van ???? :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hoby írta:Ray és Raul "kapcsolatára én is kiváncsi vagyok.
nekem a háromféle tippem van
fia
klónja
találta egy olyan laborban ahol Stellarékat nevelték (ez a legkevésbé valószínübb, de hát ottan üvöltött)
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Én a 2-at tartom a legvalószínübbnek. De kinek a klónja? Szerintem Le Creuset klónja. Ennyi erővel a fia is lehet. Hmmm... Majd kiderül :)
A 3. szerintem azér nem mer akkor neki is kéne valamiféle különleges kezelés mint a többieknek. Amikor ordított akkor a ZAFT-os telepen szerzett emlékek jöttek elő. Legalábbis ez az érzésem.

*** Most látom tulvagyunk az első oldalon :)***
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

mindenesetre az az ordítós jelenet szvsz nem megrázóra hanem viccesre sikeredett... de azért kiváncsi vagyok, mi/ki is ez a kölyök, akárcsak arra, hogy mit találnak ki, hogyan sikerült feltámasztani Muut
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Ray esetén, én is a klónváltozatot tartom valószínűnek, de inkább hagyom magam meglepni ... :D

Egyébként meg most végeztem a Gundam Z-vel. Nagyon szép és jó, eltekintve néhány rendezői jellegű hibától ( de lehet, hogy csak nekem tűnnek azok hibának ). És nem tom hogy vannak mások vele de nekem a Gundam 0079 jobban tetszett, a Zétában valahogy túl darkosra vették a fazont. Char mint olyan a legjobb karakter, de sajnos Amuro marad a No. 1 pilóta, Camile Vidan ide vagy oda. Persze továbbra is a Gundam 0083 a kedvencem ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Hmm...
A mai részbe sokmindent összesűrítettek.(nagy csaták elé nézünk és kell a hely :) )
1-2 kérdést megválaszolt, egyre jobben hiszek abban hogy Lacus jácca a mikulás szerepét és hozza el az új Gundamokat.
Shinn megin hozta a formáját sajnos :(
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah igen ... megvolt a 37. ep.

SPOILER
A franc fene essen Shinnbe, Athrun még Rey-t sem érkezett leiskolázni, mire beberserkelt és neki esett. :gun: És de kár, hogy Lacus-ék nem a Plant ellen indítanak támadást. Mijen szép ett volna ha Dullindalnak kétfrontos harcot kel vívnia ... Ehh ... De ez úgy tűnik elmarad ...
És most megkaptuk a választ arra is, hogy mine kellett oda a hajóra Cagalli testőre ... :cool:
Persze, hogy azért, hogy legyen vki, aki megmenti Athrun seggét, ha vízbe akar fúlni ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Gundam Seed Destiny legújabb (tegnapi) rész:
Nah végre hogy megy a cselekmény... Shin kicsit megingott, de aztán bekattant nála a seed és agyon verte azt a Gouf-ot... de ezek is túlélték... esküszöm ez a Shinn nem tud célozni, annak idején ha Kira belevágta valakibe a kardját az tuti meghalt :P
De azért Destiny Gundam jól nézett ki... bár a beam shield nekem nem tetszett, nem volt elég tömör valahogy jobbra számítottam... remélem a Strike Freedomnak majd jobb lesz.
Láthattunk előzetest a kövi részből... úgy néz ki Lógósék összerakták a Destroyt... miért van az az érzésem, hogy ezt is Stellar vezeti? :P
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Cruel Angel írta:Láthattunk előzetest a kövi részből... úgy néz ki Lógósék összerakták a Destroyt... miért van az az érzésem, hogy ezt is Stellar vezeti? :P
Hmmm...
Hát ez elég érdekes lenne, vagy klón vagy kiúszott jégkockaként a partra.
De nem tud uszni :)
Bár nekem is volt egy furcsa érzésem amikor Shinn leengette Stelart a tóba.
Szóval szerintem nemhaggyák abban ezt a kapcsolatot.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

visszatérve, hogy mikor is lesz vagy nem lesz Strike Freedom és ∞ Justice Gundam, találtam egy elég bíztató információt... 42. rész (2005-
08-06) címe : Jiyuu to Seigi to, azaz Szabadság és Igazság. Tehát erősen valószínű, hogy legkésöbb egy hónap múlva lesznek. Ugyanakkor viszont gyanítom, hogy Strike Freedom elöbb lesz, egy részt mert ugye a mostani openingben (ami a harmadik és pár rész múlva újnak kell lennie, ha ezúttal is négy lesz) erőssen benne van, másrészt pedig a jövő heti (39.) rész címe: Kira of the Sky. Szal reménykedjünk.

Részcímek innét: http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... 69&page=25
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Igen 4 opening lesz, a 38. résztől. Hát hogy is mondjam,nekem az az opening (márha az,de sztem az,majd kiderül,ha le lett töltve a rész) megvan és messze nem megszokott GS/GSD.... De majd képpel együtt ki fog derülni,hogy mennyire lesz megszerethető mennyire nem. (Eddig a nem megszerethetőhöz van nagyon közel,nekem meg még 1-2 ismerősömnek)
Kép
Hoby
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.05.21. 19:08

Hozzászólás Szerző: Hoby »

Rég írtam ide. Hát most írok, mert megéri :)

Kira megjött és mindenkit porig alázott ::box:: :) és a Strike Freedom hát az valami Csodálatosan jól nézki és ütősre is sikerült. Azér 3 Naska hajót szédszedni nem kis munka :)

Mu: hát igen az emlékek jönnek elő. kiváncsi leszek hogy mégis hogy élhette túl a szétpárolgását?

Destiny Plan-ra kiváncsi leszek hogy mit takar?


::jthrill:: Kira ::jthrill::


Ja az új Opening nem teccik :( Viszont az Ending az nagyon :)
Válasz küldése