Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Gundam Unicorn 4.rész

Jó epizód volt. Az elején lerendezték az ideológiákat, a második felére pedig maradt a látványos pusztítás.
Igaz, az Unicorn nem sok mindent csinált ebben a részben, köszönhetően Banagher 'mindenkit megmentek, fegyverek nélkül' hippis világbéke hozzáállásának. Kíváncsi leszek, meddig fogja tartani magát ehhez az elképzeléshez - gondolom még ismét meg nem hal valaki a barátai közül :drop:
Loni és Kirks története és halála nem sok empátiát váltott ki belőlem, talán ütősebb lett volna ha nemcsak 10percet látjuk őket összesen.
Szegény Unicorn pedig lassan minden epizódban oldalt vált ::^_^::

A fekete Gundam viszont már most jobban tetszik mint a sima fehér, gondolom Marida vezeti a szépséget
:thumb:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én még a harmadik részt se láttam mert amikor elkezdtem nézni már rég nem emlékeztem rá, hogy mi volt az első kettőben. : D Lehet, hogy majd egyben megnézem. 6 részes lesz, ugye?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mit mondjak, én a második részt se láttam, de amilyen nagyon én manapság animézek, lehet, hogy csak jövőre fogom végignézni, ha kijött az utolsó rész is...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Cruel Angel írta: btw kezdünk nagyon offba menni XD lehet h át kéne most már a beszélgetés egy részét dobni gundam/mecha témába? XD
Igen. :mrgreen:
Cruel Angel írta:Igen, Flay egy manipulatív ribi. Remastered edisönbe pillanatnyi/flashback bevágások szintjén a speciol edition múvikba lévő némileg explicitebb jeleneteket is betették, had legyen már első ponttól egyértelmű, hogy mekkora egy * a csaj. Emellett ő szeintem nem egy hiba. Kira érzelmi hullámvasútja messze unalmasabb lenne nélküle, márpedig személy szerint a személyes dráma miatt szeretem Seedet. Szal igen, kell a manipulatív ribanc. (A "misztikus" jelenet halálakor viszont továbbra is némileg facepalm worthy.)
Persze, ezzel egyetértek, a Flay-re épülő dráma sokkal durvább dolgokat hozott ki a sorozatból, mint más animék produkálnak olykor... de ettől függetlenül utálom a csajt. :roll: Persze lehet újra kéne nézni az egészet, a GS NAGYON rég volt már nekem, és mostanában jobban értékelem a tisztességesen kidolgozott negatív karaktereket.
Cruel Angel írta: Zeta végignézése nekem kínszenvedés volt anno, és a teljes sztori gyakorlatilag azonnal ki is esett a fejemből, szal Katzhoz nem tudok hozzászólni, mert nem tudom, h ki az. XD Amuroval viszont nem tudom mi volt úgy isten igazából a bajod. (Tegyük hozzá '79 gundam is elég rég volt már, h láttam és sosem volt az sem nálam kedvenc pozicióban.) .. viszont a többiekkel mélységesen egyet kell értenem. Főleg Shinn... A karakter, akit annyira utált mindenki, h kénytelenek voltak a készítők visszahozni a régi főszereplőket főszereplőnek és Shinnt a "gonosz" oldalon hagyni.
Nekem a Zeta volt a kedvenc Gundam-em, Camille meg az örök favorit. Na Ő volt még egy hullámvasút, és nagyon bírtam, mert nagyon emberi volt a karaktere. Voltak mély pillanatai, amikor egy önsajnáltató kis hülyegyerek volt, és voltak nagyon nemes jelenetek is a részéről. Nem volt egysíkú, esendő ember volt, és én ezt szerettem.

Na de Katz. Emlékszel a három kiskölökre, akik a 0079-ben megárvulva kerültek a White Base-re? A Zetában őket Hayato és Frau örökbefogadta. Na, ennek a három, egyébként haláli gyereknek az egyik tagja Katz. (Bal szélen, és a Zetában.) Mikor megtudtam, hogy benne lesznek a Zetában, nagyon megörültem... ami nem tartott sokáig, mert mint kiderült, Katz egy igazi Shinn prototípus. Túl későn halt meg, túl sokat rinyált. Az egyetlen dolog, amit sajnáltam a karakterében az az, hogy tényleg haláli gyerekként indította ez előző sorozatot, igazán kár érte.

Amuro nálam a közellenség, szerintem belőle fakad az összes "utálom karakter" a franchise-ban. Nagyon szeretem a 0079-et a Seedhez, a Zetát a GSD-hez hasonlítgatni, igazából valahogy így indították a dolgokat. Elég sok a párhuzam. (Azzal a különbséggel, hogy plö Kira engem Camille-ra emlékeztet.)
Na de miért is antagonizálom ennyire Amurot? Hogy nyitunk? Bele a Gundam-be, ó, én ezt tudom vezetni, és egy kisebb hősként csatlakozik a White Base lakosságához. (Kirát plö beleerőszakolták ebbe a szerepbe.) Igen ám, de innentől megy a rinya, hogy ő nem akar harcolni (ha jól rémlik, még ő ajánlotta fel a legelején), hogy ez, hogy az. Nagyon kevés volt az értékelhető húzása, rohadtul öntelt volt, én, én én. Brightnak kellett kivernie belőle a pilótát.

Fúú de rég volt ez a két sori, újra kéne őket nézni.

Shinnről eszembe jutott egy AMV. Hibátlanul in character. Hagy mutassam be: Clan Warfare Pwnage!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Lehet, h igazad van Amuroval kapcsolatban. Az rémlik, hogy amikor a földet érés után nem sokkal csak úgy lelépett, mert ja mégsem akarok pilóta lenni, de a végére szerintem összeszedte magát. Persze lehet, hogy már a későbbi énjei (Char's counterattack) keverednek a fejemben.

Visszatérve GS Remasterre. Ezen viszont ismét fészpalmoltam: http://ubuntuone.com/3GAQDf70hoVEErTchc4ZoH Hogy nem szólt még mindig nekik senki? :dirr:

Videódon meg szórakoztam, valóban találó. (Bár még közelebb lett volna ha láttuk volna Shinn szignicsör hasbaszúrás múvját valamikor. XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Cruel Angel írta: Visszatérve GS Remasterre. Ezen viszont ismét fészpalmoltam: http://ubuntuone.com/3GAQDf70hoVEErTchc4ZoH Hogy nem szólt még mindig nekik senki? :dirr:
OOOOOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMGGGGGGGG XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mobile Suit Gundam Unicorn OVA.6 - Two Worlds, Two Tomorrows

Kellemes kis összekötő rész és egyfajta vihar előtti csend a befejező epizód előtt. Persze ez azt is jelenti, hogy nagyon kevés összecsapásra került sor. Csak Angelo és Full Frontal alázott az elején, jócskán kibővítve azt a csatajelenetet, amit az előző OVA végén elkezdtek. Utána ismét az ellentétes ideológiáknak jutott a főszerep. Eleve ostoba ötlet volt Frontaltól, hogy megszálltak egy Federációs hajót, hiszen az ellentétes oldalhoz tartozó legénységek nem sokáig bírták elviselni egymást. Arra viszont jó volt a dolog, hogy őmaga is felfedte a terveit, így most már mindenkiről tudjuk, hogy mit akar. És ami még fontosabb, végre mindenki megtalálta a maga oldalát.
És persze pont ott csapják le a végét, mikor az Unicorn és a Banshee összecsapna :wwall:
Jöhet a végjáték, de sajnos csak jövőre :knife:

7/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha már GS remastered edition: azért szerintem jobb lett volna, ha az ilyen jeleneteket nem igazították volna a mai trendekhez. Az egy dolog, hogy hány fanservice show jön ki manapság, de legalább a régi nagy címeket ne barmolják már szét velük.
Kép
sayami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.12.30. 20:21
Nem:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: sayami »

Sárkánybaby írta: Na de miért is antagonizálom ennyire Amurot? Hogy nyitunk? Bele a Gundam-be, ó, én ezt tudom vezetni, és egy kisebb hősként csatlakozik a White Base lakosságához. (Kirát plö beleerőszakolták ebbe a szerepbe.) Igen ám, de innentől megy a rinya, hogy ő nem akar harcolni (ha jól rémlik, még ő ajánlotta fel a legelején), hogy ez, hogy az. Nagyon kevés volt az értékelhető húzása, rohadtul öntelt volt, én, én én. Brightnak kellett kivernie belőle a pilótát.
Önként ült bele, az igaz, de szerintem akkor csak arra az egy alkalomra tervezte a dolgot, Bright viszont "rákényszerítette" hogy felelősséget vállaljon a Gundam iránt. És Amuro bele is adott mindent, amit csak lehetett. Próbált új stratégiákat kigondolni, harci szimulációkat alkotott, karbantartotta a Gundamet, éjszakákon át a fejlesztésén dolgozott és nem utolsó sorban az életét kockáztatta a csatamezőn. Nagyon is igyekezett megfelelni Brightnak. Ő viszont egyszer csak azzal áll elő, hogy jobb lenne, ha megfosztanák őt a Gundamtől. Szerintem Amuro csak arra vágyott volna, hogy elismerjék az erőfeszítéseit, Bright viszont megsértette az önérzetét. Ezért dönt úgy, hogy elhagyja a White Base-t és viszi magával a Gundamet is. Ha annyira nem akarta volna irányítani, akkor nem vitte volna magával. Később pedig, amikor felfedez egy Zeon bázist, akkor meg sem várja a White Base-t hanem egyedül próbálja meg elpusztítani, hogy ezzel is megerősítse magában azt, hogy ő egyedül is képes bánni a Gundammel és le tudja győzni az ellenséget.

Szerintem Amurót szimplán az elismerés iránti vágy hajtotta. Nem mondom, hogy Bright-nak agyon kellett volna dícsérnie a képességeit, csak hogy egy kicsit megértőbb is lehetett volna vele. Annak ellenére, hogy ilyen fiatalon sokan elismerték a képességeit és a mechanikai ismeretekben való jártasságát, pont azok nem álltak ott mellette, akik számítottak volna. Az édesanyja, aki mint tudjuk a Földön maradt, és az édesapja, aki túl elfoglalt volt, hogy foglalkozzon a fiával. És melyik tinédzser szereti, ha parancsolgatnak neki? Pláne, ha az illető csak egy pár évvel idősebb nála.

Tehát, ebből azt akartem kihozni, hogy szerintem Amuro karaktere is volt olyan életszerű, mint Kamillé, akit én is szintén nagyon kedveltem. :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jé, van Gundam topic! Na, akkor nézzük!
Cruel Angel a 45 napos anime kihívás topicban írta:Aki a Puskagát franchiset ismeri és kedveli az általában csúnyán szokott a MÖPMre nézni. Valami ilyesmi érvekkel, hogy ez nem elég dark ahhoz, hogy igazán jól szemléltesse a Puskagát franchise igazi célját, hogy a háború tré. Hogy túl sok benne a random szines gundam és így nem jó. Hogy van benne bish boyband és ezzel a W-t másolja. Hogy a vége túl naív. Hogy a főszereplő(k) álságosak, mert a végefelé azt mondják, hogy nem akarnak ember életeket elvenni közben lövöldöznek és a főhős még meg is öl (egy!) valakit. Hát screw you én egy másik animut néztem és nekem tetszett.
Adj hozzá még egy embert a listához! :D Ahogy azt írtam, nekem ez volt az első ismerkedésem a Gundam univerzummal és talán emiatt tetszett meg annyira. Nagyon bejött ez az ellentét a két főszereplő között és tényleg nem az volt, hogy egyikük a jófiú, a másikuk meg rossz, tehát meg kell ölni. Mindkét felet megértettem, éppen ezért egyiküknek sem drukkoltam az egész anime alatt. A szereplők talán átlagosak, de fel tudnék sorolni 438 másik sorozatot, ahol szintén, vagy még rosszabbak, mint az átlag. Érdekes kapcsolatokból szerencsére nem volt hiány. Végig a Kira-Lacus párosnak szurkoltam, viszont a Kira-Flay kapcsolatot érdekesebbnek tartottam. ^^" A kedvencem amúgy Cagalli volt, a harci és politikai csatameznőn is szépen helyt állt.

Az igazi Gundam fanok rám azért fújnak, mert a 00 sorozattól nem ájultam el. Miután megnéztem, feltettem magamnak a kérdést, hogy ebben mi történt? - Lőttek. - És aztán? - Még többet lőttek. :dirr: Úgy nagyjából ennyiben merült ki nálam, az elejét végig untam, a második fele miatt dobtam rá 7 pontot végül.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Catrin »

scineram írta:ITT A FÓRUMRENDŐRSÉG!!
Mindenki azonnal térjen vissza a topikjába!
LOL, oks bemásolom ide is, hogy könnyebben visszatudjam keresni, ha elfelejteném, mit írtam. XD
Catrin írta:Hm, én pont fordítva érzem. Ok, lehet, hogy a 00 és Wing fanok nyafiznak rá, de szumma szerintem még mindig a Seednek (+ az alap UC unvierzumnak) van a legnagyobb hájpja és ez is sikerült a legjobban. Mármint ha nem nézzük a folytatását, a Seed Destinyt, mert azzal együtt már más a kép, bár szerintem még úgy is több a 90-es évek egyformán unalmas szériáinál vagy a legújabb gyenge próbálkozásoknál.
Plusz totál off és szubjektív, de nálam valami ilyesmi a sorrend:
6. Wing, Fighter G, ZZ
5. Build Fighter, SD Force
4. Victory, Zeta, After War, Seed Destiny
3. Első
2. Turn A
1. Seed
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: scineram »

Úgy tűnik nekem, mintha az utóbbi időben olyan Gundamek mentek volna TV-ben, amik nem kapcsolódnak mindenféle idővonalakhoz meg univerzumokhoz, amelyet vágni kellene, hogy értsem. Ezért is mertem beleugrani rögtön a Build Fightersszel a franchiseba, amit így a Try, a G, és az Orphans követett. Eddig messze az eredeti Build Fighters vezet.
Melyek a régebbiek közül azok, amelyekhez nem kell kennem az Univerzális Centúriót meg anyámkínját ismernem, hanem viszonylag önállóbbak? És persze jó, de nem túl hosszú. A listád alapján a For All Gundam keltette fel leginkább az érdeklődésem, meg máshol is csak jót hallottam róla, mert viszonylag rövid, de ahhoz nem kell valamelyik másikat látnom előtte?
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Az első három (MS, MS Zeta, MS ZZ) sorozaton kívül a többi teljesen függetlenül nézhető, hiába kapcsolódik pl. a Victory is az UC vonalhoz. Pár idővonalhoz még hozzámagyarázzák, hogy az UC-hez képest merre helyezkedik el, de ez lényegtelen. Szóval a régi 90-es és 2000-es sorozatok ugyanúgy független aluniverzumok, mint a legújabb általad soroltak. A legtöbb pedig 50 rész körül.

Szerintem amúgy:
- Első három élvezhetőségben csökkenő tendenciát mutat (első jó, élvezetes, második elmegy, harmadik mókás, de unalmas).
- Victory kicsit depis és nyomasztó, de érdekesebb
- Fighter G egy ökörség, különösen a vége, de nagyon sablonos, shounenes, túlnyújtott, fárasztó
- Wing menő szeretne lenni, vannak jó pillanatai, de összességében uncsiiii
- After War egy kellemesebb Gundam, semmi extra, de a Victoryhoz hasonlóan lekötött
- Turn A egyedi, érdekes, fura. Szerintem a nagyobb sorozatok közül ez különösen kreatív lett, sokan emiatt az eltérő világképe miatt amúgy nem szeretik, de én inkább ezt ajánlanám
- SD Force - gyerekeknek, amúgy meg néha egész lol
- Seed - pörgős, akciódús, hatásvadász, jól lovagolja meg a korábbiakat, különösen az elsőt, így talán ez lett a legszórakoztatóbb, ezt is ajánlom
- Seed Destiny - nem kellett volna, folytatja az első sorozat vonalát, de egy-két karaktert csúnyán degradál és kiforgat, plusz kapunk egy új főhőst is, aki finoman szólva unszimpatikus.. pár dolga tetszik amúgy a Destinynek, de összességében nagy csalódás
- SD Battle Warriors - tömény kínai háború, csak emberek helyett minigundamek öltöztek középkori páncélos szerkóbaXD
- 00 - még csak az első évadot nézem, de eddig nem ájultam el, a Winghez hasonló, bár még nem annyira unalmas
- Build Fighter cuki, jó kis gundam-otakuság, és tetszetős koncepció, de számomra középszerű
- Orphans - érdekes hangulatú, de rémesen gyenge, tesze-tosza és unalmas sorozat lett ez, azért ennek is születtek emlékezetes momentjei.

Jelenleg én így állok, talán nem hagytam ki semmit, a többit pótolgatom sorban, ahogy jönnek.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jé, duplázom.

Mivel mostanság előfordul a téma itt a fórumon, én is jövök egy csöppnyi élménnyel.
Mindenki fárasztására szeretettel! :vigyor:

Szóval nemrég befejeztem a Bishounen Gundam 00 Kettőt, ami nem volt túl meghatározó élmény, de az biztos, hogy még évek múlva is vigyorogva fogok visszaemlékezni rá. Ennyi hangzatos nevet ugyanis nehéz elfelejteni. XD Nem telt el úgy rész, hogy minimum ne mosolyogtam volna el azon, amikor a karakterek egymást (lépten-nyomon) a TELJES NEVÜKÖN hívják! Már az első évadban is hülyét kaptam, amikor az évad feléig, a részekben percenként kiejtették, hogy SZOLESZTÁ BÍ-ING (a gundamos brigád neve - celestial being), rémesen fárasztó volt. Viszont a nevek mókásak.

Ízelítő:
- fapofa pilótafőhőssrác: Miyano Mamoru-chan, ja nem bocsánat: Szecuna Ef Szejjej (Ugye milyen jól hangzik?, még az egyik plüssömet is elneveztem róla! Amúgy sokuknak ez álnév, ennek a srácnak valójában valamilyen kurd neve van, de az nem maradt meg ennyireXD)
- a nője: Marina Izmail
- a csöcsös főnöknő: Szumeragi Li Noriega, na jó, ő csak Szumerági-szán
- Pilóta bishi2 (mert ugye Szecuna a No.1), a csajozós menőzős: LokkOn Sztratosz
- Pilóta bishi3, a hisztis picsa: Tieeria EEErde (amúgy Kamiya Hiroshi)
- Pilóta bishi4, a skizofrén: Aleluja Haptim (eks, másik énje: Haleluja... iiigen)
- Aleluja nője: Szóma Pénisz khm Pírisz (alias MÁ-RÍÍÍ, merthogy ő is skizoXD)
- az egyik genya ellenpasi: Ali AAr Szardzsisz Abdul (utóbbi csak tőlem)
- a főgenya, egyben a narrátor és Furuya - Amuro - Toru - ebben a szerepben sokkal jobb - a hangja: Libonz Almakkü
- a szerencsétlen pöcs: Szádzsi Crosszródó
- a nője: Lúíz Harvéj
- a clamp csaj: Wang Lü Mei
- a hapsija: Hong LongXD
- Lokkon2 (merthogy belőle annyi van, ahány évad) nője: Ányúú
- inovétör1: Ridzsene Redzsetta
- inovétör2: Rivájv Rivájvál
- És és éééés, a maszkosfazon: Miszter Busido, igen. MISZTER BUSIDO X'DD (amúgy valami Graham)

Bár ezek igazán csak hallgatva viccesek, de azért ezt most itt kellett hagynom. :D
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Lol, eddig ez fel se tűnt. Ha esetleg újranézném, most már csak röhögve tudnám megtenni. :)

Ez mennyire igaz:
- a szerencsétlen pöcs: Szádzsi Crosszródó

Ez volt a kegyelemdöfés:
Lokkon2 (merthogy belőle annyi van, ahány évad)
:D

A movie-t láttad? A sorozat ahhoz képeset egészen vállalható. Tulajdonképpen csináltak egy ledes discó show-t XD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Catrin »

:lol:
weingartia írta:A movie-t láttad? A sorozat ahhoz képeset egészen vállalható. Tulajdonképpen csináltak egy ledes discó show-t XD
Ohh, tűkön ülök! Pont most hétvégén tervezem (remélem bele fog férni), a sorozat végére múlthéten értem. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akkor ide is:

Aki látta az originál 79-es sorozatot, az feltétlen kezdjen el barátkozni az Originnel, mert amellett, hogy baromi jó az egész (úgy néz ki, tudnak még a japánok kompetens forgatókönyveket írni animékhez, ha akarnak), piszok sok olyan lyukat töm be, amiket mondjuk a 79-es sorozattól is elvártam volna. Kis ízelítő, persze spoilerben:
SPOILER
- Az egész Sayla-Char kapcsolat, a gyerekkorukkal, az apjuk leölésével, az anyjuk halálával és a Földre kerülésükkel
- Char nevének eredete (BESZARÁS!)
- Dr. Minovsky és a nevéhez kapcsolt részecskék és technika
- a Mobile Suitok "születése"
- az első MS csata
- a Gundam megalkotása
- a Char-Lala megismerkedés és a newtype-ok korrekt felvezetése
- a Char-Garma "barátság"
- és persze egy rakat cameo (Mirai, a Zabi család [bár ők főbb szerepben], Amuro, Fraw, Ramba és a nője [ők külön rulzottak], stb.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, ha már van külön topicja, akkor áthozom ide az összes Gundam-élményemet, már csak azért is, hogy legyenek egy helyen. :D Ha végzek a Zetával, annak kivesézését majd ebben a threadben ejtem meg.

Gundam 0080

Hát elérkezett ez a nap is. A nap, mikor elvesztettem a Gundam-szüzességemet. Ezt is megéltem. Maga a franchise ettől függetlenül továbbra sem fogja az aktív érdeklődésem tárgyát képezni, aminek nem csak a monumentális hossz az oka, de úgy voltam vele, legyen végre egy Gundam a listámon, lehetőleg olyan, ami nem 2000 részes és általánosabban közkedvelt (+ ne kelljen nagyon ismerni az előzményeket). Végül ennél a mindössze 6 epizódos darabnál kötöttem ki.

Felkelve a hatodik epizód után a székemből, gyors úton be is támadott egyfajta kellemes csalódás, mint érzés - ez bizony jó volt. Jó volt, mert nem igazán a mechák domináltak benne, az ikonikus robot sem kapott különösebben nagy szerepet. Jó volt, mert egy gyerek PoV-jából vitte végig az egészet, aki habár rettenetesen idegesítő volt helyenként, viszont teljes mértékben autentikusan ábrázoltak azt a csillogó szemű kis srácot, aki a háborúból kezdetben annyit lát csak, hogy van a (vélt) jó és a rossz, akik kúl robotokban harcolnak. Coming of age-e során azonban rá kell döbbennie, hogy a háború nem csak ebből áll, itt bizony áldozatok vannak (katonák és civilek vegyesen), a robotok halálos fegyverek, a pilótáik pedig keményen a túlélésért küzdenek. Mindez teljesen hitelesen ábrázolva egy 11 éves fiúcska szemén át, aki valószínűleg élete végéig hordozni fogja annak emlékét, amit átélt. (Az alcímválasztás is briliáns: War in the Pocket, a háború egy igen kicsiny szelete.)

Közben kellemes grafika (fel mertem volna tenni az összes gatyámat, hogy ugyanaz a karakterdesigner áll emögött is, aki a Macrossért felelt - és valóban) szolgáltatja a további pozitívumokat, de ettől még nem szabad megfeledkezni a cucc árnyoldaláról sem. Azt kapásból nehezményeztem, hogy elég érdekesen osztotta be a saját idejét, szal a tempó meglehetősen nyögvenyelős az elején, aztán a végére hirtelen rákapcsol és nem győzzük kapkodni a fejünket. Látszik, hogy az egész mondanivaló, sztori, minden voltaképp az utolsó két részre van kihegyezve, az előtte lévő négy epizód igazából csak az út, amin eljutunk oda. Szintén furcsáltam az érdekes zenei anyagot, ami túl egy ponton már nagyon zavaró volt, főleg az a track, amit az utolsó ütközethez választottak. Nem mondom, tapasztaltam már ennél rosszabb OST-t is, de összehasonlítva a képi megjelenítéssel, azért igencsak nagy a kontraszt.

Szal jah, nem bántam meg, hogy végül begyűrtem egy Gundamot, és hogy az pont ez a cím volt, ami a maga nemében egy hiánypótló alkotás, de azért valahol bosszantó a tény, hogy lehetett volna végeredményt tekintve még ennél is sokkal több és jobb.

7/10

Mobile Suit Gundam

Ugye volt nekem nem is oly' rég egy olyasmi kísérletem, hogy bepróbálkozok ezzel a franchise-zal. Na nem az egésszel, éppen csak egy kisebb szeletével, szal mégiscsak egy jelenség az anime médiumon belül, ráadásul a mecha műfajjal is sikerült megbarátkoznom az elmúlt évek során, úgyhogy végső soron adta magát az elképzelés és megvalósítás egyaránt. Minden szépen kezdődött, a 6 részes 0080 OVA kimondottan kellemes meglepetés volt, úgyhogy ezt konstatálva egy jófajta (és naiv) elképzelés lett rajtam úrrá - ebből még lehet valami. Mi legyen hát a következő - jöjjön A legelső, az alfa, az ősatya, amivel minden kezdődött, a '79-es Gundam, ami már csak azért is jött kapóra, mert továbbra sem győzöm hangsúlyozni, mennyi remek anime készült a 70-es évek végén - gyakorlatilag egyikre sem tudnám azt mondani, hogy ne szerettem volna ilyen-olyan módon. Igen, csak aztán jött a Gundam és egy csapással véget is vetett ennek az illúziónak. My dream! My paradise! My Dom Pérignon! All gone now... :( Jó, jó talán ennyire mégsem vészes a helyzet, nevezzük csak egyszerű COMBO BREAKERnek.

Maga az alapfelállás egész jól adja magát, a Földet felélő emberiség az űrben lévő kolóniákba tömörül, de mivel ott sem férnek meg egymás mellett, kialakulnak mindenféle konfliktusok és követelések, az egyik nagyobb kolónia (Zeon) függetlenedni akar anyócabolygónktól, a földi pajtások viszont nem hagyják ezt (Föderáció), megindul a fegyverkezési verseny, ami leginkább a mechák gyártásában csúcsosodik ki. A cucc in medias res kezd, a háború már zajlik egy jó ideje Zeon és a Födi között, a nem-Zeon kolóniák is alaposan belekeveredtek a dologba, úgyhogy megy a népirtás rendesen. Az első részben megismerjük a 15 éves főhősünket (Amuro), hogyan kerül tök véletlenül kapcsolatba a címszereplő mechával, hogyan alakul meg a javarészt fiatalokból és közel sem katonákból álló kis csapat, akik az egyik izmosabb űrhajó (White Base) legénységévé válnak, majd egy emberként veszik fel a kesztyűt Zeon folyamatos akciói ellen.

Mechák, űroperaszerű szetting, háborúk, eksön... nem lehet hiba ebben a receptben, ugye? Óhohó, dehogyisnem, még csak keresni sem kell, mint egy doromboló kismacska, olyan aranyosan dörgöli őket egyenesen a képünkbe. Kezdjük azzal, hogy az egész anime hangosan elhasal azzal az elképzelésével, hogy megpróbálja úgymond a shounen-elemeket összevegyíteni érettebb dolgokkal. Lássuk be, vannak itt egész felnőttes témák is, mint a háború, a felesleges áldozatok (sokszor civilek is), ahogy egy 15 éves fiú első kézből tapasztalja meg, milyen is az igazi vérontás, mit jelent elvenni valaki életét és ez milyen következményekkel jár. Szép és jó, két dologban viszont nagyot hibádzik:
1) Mindegyik csak fel-fel dobott labda, úgy komolyabban egyik említett aspektusa sem kerül a felszínre, csiszolódik menet közben vagy tart folyamatosságot, hanem csak ilyen random mód kerülnek elő,
2) a bugyuta shounenség miatt abszolút nem lehet komolyan venni őket. (Egy dolgot kivéve, erre majd a pozitívumoknál visszatérek.)

Szóval igen, a Gundam le sem tagadhatná, hogy egy shounen, ami nem csak ezen cuccok idiótaságait hordozza magán, de egy halom megfáradt retrós stílusjegyet és dramaturgiai elemet is összegereblyézett. Ez utóbbit mondjuk úgy ahogy letudtam nyelni, de a tipikus sáunen-dolgai nagyon is zavartak. Mikre is gondolok pontosan:
- Bár háborúznak, harcolnak és hadban állnak, effektíve stratégia, mint olyan, nem létezik. Volt egy-két próbálkozása azért mind Zeonnak, mind a Födinek, de az összecsapások jelentős hányada leginkább abban merül ki, hogy lövik egymást és reménykednek, hogy a másik mechái/űrhajói/katonái előbb elfogynak. Ilyen felfogással nem tudom, a történelem nagyjai hány háborút nyertek volna meg, de sanszos, hogy egyet sem.
- Itt is megvan a szokásos shounen-tápolás, ergo a Gundam idővel egyre imbább lesz, néha magától, néha külső segítséggel, mikor fizikailag kap egy nagyobb update-et, illetőleg az ellenfelek is egyre erősebb mechákkal jönnek elő, jellemzően lineáris növekedést produkálva a póver-idő tengelyen. Tudjátok, a "mindig lesz egy erősebb ellenfél" aranyszabály.
- A Gundamen nem lehet permanens károkat okozni, mert a következő epizódban mágikusan visszakerül minden a helyére. Külön jópofa célpont a pajzsa, ami ivós játéknak is kiváló: egy korty az arcba valahányszor kettévágják vagy lerobbantják a helyéről. Állítom, mindenki seggrészeg lenne a sorozat végére, mert ennek minden második részben tanúi lehetünk.
- harc, HARC, HARC! Igen, a sorozat abszolút legnagyobb hibája. Konkrétan úgy kell elképzelni a 43 részt, mint egy hosszú és véget érni nem akaró shounen-fight összecsapás (csak mekákokkal), ahol MINDEN. KIBASZ*TT. RÉSZBEN. HARCOLNAK. Komolyan!! Egy-két ilyen átvezetőbb epizód rémlik csak, ahol inkább a karakterekre vagy a további dolgok megbeszélésre fektetik a hangsúlyt, de a többi végig fájtolás. Van, hogy egy egész rész nem szól másról, csak arról, hogy harcolnak, lövik egymást, miközben minden objektum felrobban (ez utóbbi külön mulatságos, csodálom, hogy egy producer nem látott még ebben fantáziát, csapott le a jogokra és szerződtette rá Michael Bayt... alaposan kiélhette volna magát a pali, annyi szent). Ez így nem szórakoztató, nem is izgalmas és nem is érzi az ember a súlyát (komolyan, mikor pihennek például, meg hogy bírják ezt fizikailag és mentálisan?); ez így csak simán fárasztó, repetitív és kínos, de úgy is megközelíthető a dolog, hogy látjuk, ahogy a White Base halad (először az űrben, aztán a Földön, aztán újra az űrben) és halad és halad és halad és halad és rátámad Zeon, hárítanak, majd megint halad és halad és újra rajtuk ütnek, hogy aztán... megint... haladjon. Igen, próbálom valahogy visszaszolgáltatni az anime overall tone-ját, szerintem nem is járok olyan messze a sikertől.

Szóval jah, háborús-politikai drámának és űroperának nagyon kevés és szerény sorozat (a kora sem lehet itt kibúvó), amit talán menteni lehetne a karaktergárdával, elvégre mégiscsak a Gundam volt az első olyan mecha anime, ahol az ő kapcsolataik és jellemük is előtérbe kerül a robotos dolgok mellett. Igen, ez a része valóban vállalhatóbb... de csak egy hajszállal. A gond itt is az, hogy a karaktergárda egyáltalán nem emlékezetes, a karakterizációk nagyon furcsán vannak megoldva és egyáltalán egy csomó amatőr húzással találkoztam menet közben is. Mind közül a kedvencem az "angst-kalap" volt (igen, ezt én találtam most ki : P). Kis papírfecnikre fel volt mindenki neve a White Base-ről írva, azok bele lettek szórva ebbe a kalapba és mikor épp nem egy olyan epizód ment, ahol a rendelkezésre álló 20 percből 19-ben harcolnak, meg robbantanak, szépen húzott egy nevet a sorozat és őt ráállította az éppen aktuális angstre. A legtöbbször ez úgy valósult meg, hogy adott karakter megismerkedett valakivel az előző részben, akit a következőben szépen el is lapátoltak az útból és jött a szokásos önmarcangolás, holott 24 órája sem ismerte az éppen aktuális plot device-t. Ezt eljátszották többek közt
SPOILER
Amuróval (na, nála az álomnő 3-4 epizódot is szerepelt azért), az egyik genyával (Kai), a (későbbiekben) zászlós Mirai-jal.
Szóval jah, ez így nem működött, mert megalapozatlan, gyors és mesterkélt, ami azért is külön égő, mert sokszor erre akarták az egész drámai vonalat kihegyezni.
Mindezeken felül is nagyon gyengén teljesítettek a karakterek, Amuro például az a nagyon tipikus tinédzser srác, aki maximálisan érti a világ működését, épp csak őt nem érti senki (evidens ugyebár), a mellé főhősnőnek beállított Fraw Bow gyakorlatilag nem létezik (halál komolyan nem lehet erről a csajról elmondani SEMMMIT), a hajó parancsnokaként funkcionáló Bright a sorozat kétharmadáig használhatatlan, vezetőnek alkalmatlan, a többiek meg csak azért voltak, hogy legyen, akik harcolni tudnak vagy a hajóról osztani az észt. Egyedül talán Sayla emelkedik ki, akinek mondjuk a legelső komolyabb húzása meglehetősen ostoba és enyhén feminista volt, de aztán valamennyit azért kupálódik, később belőle is pilóta lesz, illetve a Charhoz fűződő viszonya sem elhanyagolható. A Födi oldala tehát mehh, és bár nagyon Zeon-fronton sem jobb a helyzet, de azért nekik mégiscsak ott van Char, aki toronymagasan a legjobb szereplő az egész cuccban, gyakorlatilag senki még csak a nyomába sem ér. Karizmatikus (de nagyon), megnyerő, emberi, harcokban jártas, de közel sem Gary Stu - rengeteget hibázik, a motivációi érthetőek, a háttere valamennyire komplex és a seiyuuja Ikeda Shuuichi. :D Gyakorlatilag elszipolyozza a többiek elől az összes értékelhetőbb karakter trait-et, amit mondjuk nem bántam, mert már elsőre is szimpatikus volt a fazon, sokszor egyedül ő tartotta bennem a lelket.

Az említett dolgain felül is rendelkezik számos kisebb gikszerrel a Gundam
SPOILER
(Newtype, mint a nagyon különleges, emberfeletti erő behozása és erőltetése a semmiből, ami ráadásul tovább erősíti a bugyuta shounen jelleget)
, de azért akad egy-két figyelemreméltó pozitívuma is, mind közül a legfontosabb, amire viszont végig ügyeltek és ezért riszpekt (legalább ezen a fronton kicsit többet adott, mint egy egyszerű sáunen), hogy nem fekete-fehér morális konfliktusok adták a szembenállás gerincét. Ergo ne úgy képzeljük el a felállást, hogy jók = Födi, rosszak = Zeon, hanem mint egy világosabb és egy sötétebb tónusú szürkét, ami speciel örvendetes, pláne, ha még azt is figyelembe vesszük, mikor készült a sorozat. Zeont is rengeteget fogjuk látni, megismerjük az ő értékrendjüket, a csatákban őket is egyenlő félként mutatják (mit csinálnak, gondolnak közben), náluk is vannak családos emberek, stb. Ez a része nagyon prímán átjön, végső soron a legfőbb löket ahhoz, hogy verdiktben egy 5(alá)/10-et szavazzak meg neki, ami lehetett volna több is, ha nem a bugyuta shounen jelleget erőlteti és a feldobott labdák leütését bevállalta volna.

Turn A Gundam

Újabb befejezett Gundam, újabb nagy csalódás, bár ezúttal egészen másképp, mint ami a 79-es móka esetében jelentkezett.

Ami teccet:
- Az egész premise. Kora XX. századi miliő, Gundam (meg a mechákok és sci-fis cuccok a Földön úgy általában) mint elfeledett technológia, fényűzés, holdfaj mint technológiai nagyhatalom, akik viszont szeretnének visszatérni a Földre és persze kosztümshow. Utóbbit különben is nagyban kajálom, egészen meglepett, hogy rajzban is mennyire működik, ha ihletett kezek állnak a munkálatok mögött. Mind Kihel, mind Dianna eszméletlen divatosak voltak, de még őket is lazán lepipálta Lily érkezése. Igazi kifinomult hölgyek mindannyian (főleg, hogy többször is cseréltek a sorozat folyamán rucit), szinte öröm volt ez nekem egy mecha cuccban, szal adott az egésznek egy kissé másabb szájízt.
- A fenti (jófajta) másság számos egyéb komponensére is igaz volt, vegyük például a mechákat, amiket végre nem csak harcban használtak fel, hanem bizony a mindennapi teendők ellátásában is megfelelően szuperáltak, legyen szó akár földművelésről, áruszállításról vagy más egyéb fizikai munkáról.
- Az egész animét áthatotta egy szokatlanul dekoratív, művészi véna (a Föld szépségeinek kihangsúlyozása akár egy ízléses háttérrel, akár egy jól beállított jelenettel, megtámogatva a korhoz illő muzsikával, stb.), úgyhogy nagyon sajnáltam, hogy nem kaptunk ezekből a jelenetekből vagy elbeszélésmódból többet, mert piszok jó érzéke volt a rendezőnek hozzá (aki ugyanaz a Tomino, aki majd az összes UC Gundamet is vezényelte), csak kár, hogy a prioritásai nem itt kezdődtek, hanem a szokásos Gundames baromságokkal, holott volt nem kevés nafta ebben a cinematográfiában.
- A karakterek nagy része kimondottan kedvelhető (Lily, Kihel), érdekes (Fran - ő adott egy tök jó perspektívát ezzel a háborús tudósítással), sőt voltak meglehetősen komplex jellemek is (Dianna mindenképpen, illetve az ügyeletes Char-pótlék, Harry [legyen akkor Charry], aki klón létére egész megállta a helyét), bár az ellenpólus sem maradt azért üresen - kimondottan szánalmas, röhejes karakterek is akadnak a Turn A-ben (a beképzelt seggdugasz Sochie az első felében, Guin [masszív faggot a fickó, a negatívumok tárgyalásánál szerintem még előszedem], kinek politikai fullretardsága vetekszik a LoGH-os Jobéval, a verni való r*banc Poe [kár, hogy egy holló nem ült a vállán], a békafejű komája, aztán a kenyeres majom, illetve az a két irritáló comic relief, akik az Erines duót juttatták folyton eszembe. Őket már ott is rühelltem és ez most sem volt másképp.)

Oké, most, hogy elfogyasztottuk a desszertet, kezdődhet a mosogatás:
- Mecha design. Rémes! A címszereplő Gundam még egész rendben volt (ez a bajusz nekem valamiért kimondottan bejött, de enélkül is nagyon boss volt a megjelenése), viszont a többi mecha... nem tudom, ki lehetett a robodesignere ennek a cuccnak, de szerintem nem volt alapból emberük, ezért kirángatták az 5 éves Tarou-kunt a napközis foglalkozásból és ígértek neki egy Matchboxot, meg két nyalókát, ha rajzol nekik pár mechát. Keressetek nyugodtan rá Gugliban.
- Karakterdesign. Mi ez, hogy vannak alapból teljesen jól kinéző, egyedi megjelenítésű szereplők, miközben mások meg a Looney Tunes legrosszabb pillanatait idézik meg a szürke bőrszínükkel, az idétlen hajukkal vagy a nyulakhoz hasonló kiálló fogaikkal? Inkonzisztens!
- Harcok. Megint. Messze nem olyan vészes a helyzet, mint a 79-es sorozatnál (itt legalább nem voltak olyan epizódok, amiket komplettül végiglődöztek meg bummolgattak volna), de még mindig nagyon egykaptafa, fájóan önismétlő, rendkívül unalmas és száraz (sokszor semmi tétje nem volt az összecsapásoknak, meg nem is igazán csináltak mást, csak lőtték egymást eszetlenül, miközben itt is robbant minden). Egyedül az utolsó két epizód összecsapásai tetszettek, amik nem csak, hogy izgalmasak voltak (végre), de legalább volt közben némi plusz is (például ez a Lego-like
SPOILER
Turn-X
nekem egész bejött).
- Sztori. A Sztori. Igazából kezdhettem volna ezzel is a felsorolást, de direkt a végére hagytam, mert ami ebben az animében zajlott, az valami egészen parádés volt, negatív értelemben persze. Maga a premise mondom, teljesen oké - a kivitelezés és sztorimesélés az, ahol erősen bukik a dolog, Tomino pedig adott még egy jelet, hogy nem egy kompetens, jó direktor (a néhol sziporkázó ötletei ellenére sem). HATALMAS, égbekiáltó hiba a sorozat tempója. Komolyan mondom, épp csak nem üvöltött, hogy nem tudják normálisan kitölteni az 50 epizódos terjedelmet. Kérem szépen, a Turn A Gundam egy 25 részes sorozat, 50 részre elhúzva. Reumás csiga pacing, iszonyatosan elhúzott, szájba válogatott mód megrágott és beadott falat, rengeteg felesleges kerülő, filler és vargabetű (az aztékos(!!!) részek voltak a "kedvenceim"). A mondanivalónak voltak érdekes megnyilvánulásai (például egy kisebb rész külön a nukleáris fegyverek kritikája volt, de a technológia-hadászat viszony és egymásra hatás sem volt épp rossz pont), de inkább csak afféle extrák voltak, máskülönben nem lett volna idő erre a mesésnek nem nevezhető sztorira és erőltetett konfliktusra.
Továbbmegyek: a sztori helyenként a szombat reggeli rajzfilmek színvonalát idézte, sokszor például egész egyszerűen nem értettem, hogy ez+az miért úgy történik, ahogy. (Például a végén
SPOILER
Poe és azok a gyökér ellenállók miért nyertek a semmiből amnesztiát? Guin célja miért volt ilyen zavaros végig és mire volt jó a végén, hogy öncélúan lelép pont a békekötés megkötése előtt, csak mert ő felakarja virágoztatni a földi technológiát is a holdbanda adataiból? Nem pont az lett volna logikus, ha megszületik a béke, aláírják a hercegnővel a szükséges papírokat és utána lehetett volna esetleg a technológiai infrastruktúráról is beszélni, ha már úgy sem háborúztak volna addigra? Mi volt ez az egész Loran crossdressing, egyáltalán kinek volt erre a baromságra szüksége? A Kihel-Dianna helycsere miért ilyen spontán jött, miért nem volt ez rendesen előkészítve? Mondjuk az kétségtelen, hogy ez volt a sorozat első felének egyik legérdekesebb részlete, de akkor is!)
Aztán a premise is igen gyorsan elvesztette a varázsát, mikor már csak a mecházáson, meg a többi Gundamségen volt a hangsúly, főleg, hogy a földiek egy idő után mindent kitudtak kukázni a Lost Mountainből, ami megint egy fájóan kényelmes írói húzás. Az utolsó szeget a koporsóba pedig a vége jelentette, ahol már abszolút fekete-fehér moralitás uralta az egész animét, ami viszont PONT NEM egy Gundam-hagyomány, sőt a Turn A maga is szürke-szürke felállásban indított (egy két komisz kivételtől eltekintve), úgyhogy nem értem...

Mindent összegez- ...na várjunk csak, Loranről, a főszereplőről nem is írtam semmit? Ah, mindegy is, nagyon felejthető és érdektelen volt a srác, bár legalább nem idegesített, mint Amuro a 79-ből. Szóval a Turn A-t csakis a fent említett pozitívumai mentik meg attól, hogy nagyon lepontozzam, miattuk egy nagyon gyenge, tüdőbeteg, remegőkezű 6/10 jut neki osztályrészül, jelezvén, hogy a 79-nél azért még így is jobb volt.

Két újabb kivégzett Gundam és most már biztosan kimerem jelenteni: ez a cucc sokkal jobban működik kisebb kiszerelésben, mint a fárasztó rétestészta sorozataiban. Nagyobb impact, sztoriban/karakterekben csak a lényeg, több érzelem és kevesebb robot-pénisz méregetés. Így volt ez a 0080-nál is, de ugyanez igaz a most megtekintett két Gundamre is.

08th MS Team

Leszámítva egy-két fájóan túljátszott jelenetet (komolyan, ha ez élőszereplős cucc lenne, ezek lettek volna a legcsapnivalóbb színészek ever), illetve a leegyszerűsített, idealizált, lacksballs befejezést, simán ez volt a legjobb Gundam eddig, amit két dolog mondat velem:
1) A mechák itt egyszerű robotok voltak, semmi merchandise-pandering, meg "mindig van egy erősebb mecha", hanem csakis, mint háborús eszközök voltak jelen. Pont, mintha tankok lettek volna, csak épp mechában.
2) A rendkívül reális háborús felállás. A mecházás egy dolog, de végre voltak terepviszonyok, környezeti előnyök és hátrányok (jejj, dzsungel, bár azt kicsit nehezményeztem, hogy az egész anime alatt nem derült ki, hol a rákban is vannak pontosan), háború okozta trauma és félelem, az utánpótlások sem a semmiből varázsolódtak mindig oda, sérültek a robotok és az egységek, és ha valakit talált ért, az bizony vérzett. A katonák pedig hiába voltak katonák, legbelül azért mégis megmaradtak embernek, ami több ponton is tetten érhető az OVA során.

Nagy kár ugyanakkor, hogy az egész végül egy
SPOILER
olcsó "THE POWER OF LOVE" hülyeségben végződött, ami kicsit ellentmond az alapfelállásnak, szal én mondjuk pont valami tragédiát vártam volna, hogy Shirou és Aina (vagy legalább az egyik) belehal végül a háborúzásba. Komolyabban mondjuk nem fújok erre, szal legalább adott az egész Gundamezésnek egy differens megközelítést ez a Rómeó és Júlia szetting, ahogy az is, hogy voltaképp az Egyéves Háború alatt játszódik a stuff, tehát érdekes belegondolni abba, hogy voltaképp egy időben zajlik a 0079 eseményeivel.
8 (alá)/10

Thunderbolt

Ez pedig amilyen kicsi (összesen 4×16 perc), akkorát rúg. Tulképp nem más, mint egy minőségi szerelmeslevél a háború sötét, félelmekkel és végtag elvesztésekkel járó oldala felé, miközben modern külsőbe bújtatták az egészet. Sajnos a rövid játékidő azért rányomja a bélyegét a dolgokra, szal igazán mélyen semmibe nem tud belemászni, így néha inkább csak shock value-nak marad meg egy-egy jelenet vagy esemény, de ettől még azt mondom, a Thunderbolt egy hatásos és emlékezetes darab. Ez utóbbi még a külcsínre is igaz: nekem kimondottan tetszett ez az amerikai képregényekre erősen hajazó design és színvilág, a zenei támogatás meg csillagos tízes. Nem gondoltam volna, hogy a jazz ilyen jól passzol majd egy akciódús Gundamhez, de számos más zenei stílus is képviselteti magát, ráadásul VÉGIG szól valami vagy a háttérben vagy "kihangosítva", bizonyos jelenetekkel harmonikusan.

7 (fölé)/10. Örvendetes, hogy a napokban kihírezték a folytatást.

Gundam 0083

Hmm... Mit is mondtam itt fentebb?
Szerénységes személyem írta:Két újabb kivégzett Gundam és most már biztosan kimerem jelenteni: ez a cucc sokkal jobban működik kisebb kiszerelésben
Hát nem kellett sok, hogy rám cáfoljon egy rövidebb Gundam, mert a 0083 bizony rettentő kínos darab. Kínos, mert azt leszámítva, hogy az akciójelenetek és animáció igencsak magas minőségűek, semmi egyebet nem képes felmutatni. Kínos, mert a semmi egyéb alatt még az a kevés mondanivaló vagy morális tanulság sincs meg, ami az előző Gundamekben azért rendre megvolt (ergo üres az egész). Kínos továbbá a borzalmas karakterei (a főszereplők egy külön kategória, főleg generic mecha MC Kou és legirritálóbb/legostobább női Gundam karakter ever a.k.a Nina), a színpadias, zs-kategóriás drámái és jelenetei végett (a halálok külön komédiába, sőt burleszkbe illőek), a RÉMES, BORZALMAS szerelmi szál (ami később háromszöggé metamorfizálódik, hogy egyre jobban őszüljek) pedig az utolsó tétel a Gundam Arany Málna-díj megszerzéséhez.

4/10

Végül következzék egy ultimátumhirdetés, mert úgy érzem, ezt a franchise-t kár lenne már tovább nyúzni, úgyhogy belátható időn belül a végére érek, ami abban merül ki, hogy a Zetát még megnézem. Úgyis az UC idővonal élvezte a legnagyobb prioritást, mielőtt elkezdtem volna Gundamezni, aminek a prominens képviselőit igyekeztem azért begyűrni (Victory, ZZ nem érdekelnek, a Unicorn meg... szal itt már csak próbálkozni sem próbálkoznak a Char-klónokkal, egyszerűen megcsinálták újra a fószert + még a seiyuuja is ugyanaz :roll: ), szal tényleg már csak a Zeta maradt, ami még úgy érdekel is. Aztán, ha ezzel is befürdenék, sem fogom magam nagyon rosszul érezni, a 08th MS, az Origin és a 0080 azért kellemes tapasztalatnak maradnak meg, pláne a legelső.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gundam Seed

Huh. Gondban vagyok ilyenkor, mert úgy érzem meg kell hasadnia személyiségemnek... Kezdem ott hogy egy csomó negatívumot fel tudok hozni - bár ezek egy része merőben szubjektív, mások pedig szimplán abból erednek, hogy 10+ évvel a célkorosztály felett vagyok, úgyhogy ilyenek miatt nem is húznám le, de azért meg kell említenem. Viszont voltak itt objektíve hiányosságok is...

DE.

Mert itt jön a lényeg. Mégpedig hogy ez az anime nekem tetszett. Azt is megkockáztatom hogy nagyon tetszett, és újranézős kategóriába került minden hülyesége ellenére. Biztos vagyok benne hogy ha animés karrierem legelején, vagy akár csak 10 éve látom, a TOP 10-ben máig helye lenne. A szereplői szimpatikusak, a konfliktusaik jól ábrázoltak, az ebből fakadó dráma hiteles, a háború moráldilemmáit szvsz jól kezeli, és kellően epic ahhoz, hogy az erre vevő nézőt berántsa, pláne a vége (én meg ilyesminek sose voltam ellene ugye :D). Alább igyekszem kicsit kifejteni, és Junchit kérném + akit még a későbbiekben érdekel a cucc, hogy először a spílertagek megnyitása nélkül próbálja végigolvasni.

- az 50 ep nem sok neki. Ha az összes felesleges időhúzó harcot kivágnánk, akkor se állna meg 45 alatt, és ez elég arra hogy a meglehetősen sok és fontos szereplő jelleme kellően kibontakozhasson, van tér jellemfejlődésekre, komplikált kapcsolatok kialakulására.
- Komolyan veszi magát, és végig komolyan is vehető, nincs kretén vicceskedés, hangulatromboló elemek, ellenben nincs túldarkoskodva. Sokszor vannak nyugis részek + ilyenkor egy csomó marhajó párbeszéd, messze nem csak eksönről szól a dolog.
- Van némi angst, de az sem túlhúzott, ellenben nagyon is érthető.
- Nincs fanszervíz. Oké, pár hölgyemény kellően el van engedve tüdőmagasságban, de kábé ennyi, az is max az egyenruha alatt látszik. Egyszer van egy jelenet, ahol az egyik csaj kellően dekoltált felsőt vesz fel, de ezzel vége is.
- A sztori. Nagyon bejött hogy van egy normálisan felépített történeti íve, ami alatt sikerül a szereplőket és magát a történelmi helyzetet úgy összerakni, hogy a végén egy óriási végső fájtban érje el a tetőpontot az egész. Ééés micsoda harc volt, mekkora tét, mekkora áldozatok, mekkora győzelem, micsoda veszteségek! Az utolsó 10 részt úgy néztem végig, hogy leültem elé és nem tudtam felkelni előle 3 és fél órán keresztül, ami azért sok mindent elmond, pedig voltak itt nem kicsit zavaró dolgok is, de ROHADTUL NEM ÉRDEKELT :D Nagyszabású, grandiózus, és minden hasonló jelző, egyszóval: EPIKUS. De nagyon szeretem az ilyesmit ^^

- A szereplők, mind fő-, mind mellékkarakter-vonalon az Archangel legénységéből + első ellengárdából (ShZAFT-csapat) + hozzájuk érkezik még Lacus kisasszony és Cagalli. Az anime első fele/kétharmada arra megy el, hogy felépítsék őket és a kapcsolataikat, és az utolsó (két) nagy arcban már ezekre támaszkodva halad a sztori a nagyszabású végkifejlet felé, ahol már van kikért szorítani. Abszolút nem biztos hogy mindenki meg fogja úszni, nincs mindenkin plot armor, de aki túléli, az se biztos hogy sokkal könnyebb helyzetbe kerül (döntések súlyát és a felelősség kérdését jól kezeli a sorozat). Emellett nekem nagyon szimpatikus volt ez a csapat, pedig nem szoktam szurkolni a "jófiúknak".

- Kira Yamato: tőle eléggé tartottam, hogy valami Shinji-szerű tini angstgépként nyit majd, hogy a végére szupermenné változva egymaga nyomjon le egész hadseregeket... Aztán nem. Átlagos srácként fut neki a sztorinak, és ahogy haladnak az események, egyre inkább magába fordul a nyílt rinyálás helyett, látszik hogy eléggé megviseli ez az egész, viszont kifelé szvsz életszerűen reagálja le, akkor is amikor hülyeségeket csinál (Flay) vagy amikor az idealizmusa vezeti (Lacus). A második felére az Athrunnal való kapcsolata lesz hangsúlyosabb. Szép jellemfejlődést kap a sztori folyamán, és teljes mértékben át tudtam érezni a dilemmáit is.

- Athrun Zala: Érettebb karakter mint Kira (huh de fura leírni ezt a szót így, mindig Light-Kira ugrik be róla ^^), és szintén tartottam tőle hogy valami nagyképű-kioktató modorú hülyegyerekként lesz beletolva a néző képébe, erre... nem. Az igazáról sincs teljes mértékben meggyőződve, aztán ahogy halad a történet, egyre inkább rájön arra, hogy amiért harcol, az nem a "jó". Ebben nagy szerepe van két hölgyeménynek is. Hasonló személyes és morális dilemmákkal küzd, mint Kira.

- Archangel-staff: innen elsőként kiemelném Katsuragi Misato-t Murrue Ramius-t, akinek a seiyuu-ja Mitsuishi Kotono. Jó volt megint egy felnőtt szerepben hallani, és a pozíciója miatt is nagyon emlékeztetett Evás alteregójára (azon alkalmakkor különösen, amikor kihirdeti az első szintű harckészültséget :D). Első tisztjével folyamatos konfliktusban áll annak eltérő hozzáállása miatt, ennek később nagy szerepe lesz. Mu la Flagára mindig számíthat ilyen kérdésekben, szegény Natarle állandóan ellenzékben van :D És a tini-staffból sem utáltam senkit, külön ki kell emelnem hogy még Flay-t sem. Inkább valahol sajnáltam, ez is csak egy szerencsétlen és tapasztalatlan tini, aki szemtanúja és elszenvedője lesz egy tragédiának, aztán nem tudja hogy reagálja le... Szerintem az író nem volt ilyen elnéző vele, de én még őt is megértettem valahol, meg aztán a szívásokból is kijut neki rendesen.

- Creuset kvartettje: nagyon sokáig a fő ellencsapat, és a végén már mindenki személyes ügynek tekinti az Archangel és Kira elintézését. Közben meg az ő kapcsolataik is alakulnak, méghozzá előre nem látható módon, így a fináléra már teljesen más lesz a prioritás mindegyiküknél. Különösen a három földi hülyegyerek képbe kerülése után tanulja meg igazán értékelni a néző az elején kissé klisésen, de mégis normálisan megírt karakterüket.

- Cagalli&Lacus: előbbit nagyon vártam mikor kerül elő újra, mert az első OP-END-ben fő helyen szerepelt, aztán tizenpár részig semmi. Ránézére is olyan kis harcias csajszinak tűnt, nem is hazudtolta meg magát, viszont benne a két főszereplő sráchoz való viszonya tetszett leginkább. A hátterében már kissé sok volt a kavarás, de mééég belefér. Lacust meg azért bírtam mert nem nézné ki belőle senki, amire készül, ellenben a végén már a teljes ZAFT-vezetőség hülyét kap az akcióitól :D Úgyhogy egyik se holmi kis nebántsvirág.

Shippek-párok: talán szentségtörés lesz amit mondok
SPOILER
de a négy tinifőhős közül igazából nekem mindegy lett volna ki kivel is jön össze, csak öszejöjjenek, mert ugyanúgy összeillőnek találtam az eredeti felállást is, meg azt is ami végül lett belőle. Nyilván a plot-beli kavarások miatt a KiraxCagalli kiesett, de mire ez kiderül, már nincs jelentősége. Viszont EPIC RAGE: a végén Kira miért nem volt képes megcsókolni Lacust? ÁÁÁÁÁÁÁ De utálom az ilyesmit, különsen hogy 1. Flay-nél nem volt ilyen szégyenlős, 2. a másik két kánon-párosnál olyan szép kissu-jelenetek voltak, hogy jó volt nézni ^_^ De az is tetszett hogy végül nem minden romantikus vonal végződött kánonban, az már túl nyálas lett volna...
Mivel nem vagyok nagy mecha-fan, így annyira ez a része nem izgatott, viszont a Freedom azért DURVA. Valamint az openingek és az endingek is tetszetősek, kedvencem a 3. OP.


De nem volt olyan tiszta itt a kép, szal bőven vannak azért necces dolgai és nettó hülyeségei is, amik mellett nem tudok csak úgy elmenni.

Szubjektív nyavalyáim, avagy a vizuális megvalósítás:

A karadizájnokat szoknom kellett, főleg mert az elején folyton a Tenchi GXP-s brigádra emlékeztettek, különösen a csajok -_- De egészen a végéig voltak olyan kameraállások és szögek, ahol az arcformák nem túl esztétikusan vették ki magukat. Annyira nem nagy gond ez, 10 emberből 8nak nem lesz vele semmi baja, lehet nekem se lett volna ha nem látom előbb azt a hülye GXP-t.

A színkezelés: JOOOÁÁJJJJ atyaúristen -_-""" Én nem tudom ki találta ki hogy ilyen színvilággal kellene háborús animét készíteni, de fix hogy nem volt józan. Az egy dolog hogy túl élénkek, de brutálisan össze nem illő színeket pakoltak egy-egy mechára, egyenruhára, űrhajóra, satöbbire. De úgy általában is túl színes az egész, ami nem épp az élethalálharcz-hangulatot erősíti. És még egy: rózsaszín (!!!!!) robbanások. o.O""" VAT.

Shounenkedés: Ezt is a személyes dolgok közé írom, mert egy akció-mecha shounennek nem lehet direktbe felróni hogy tele van műfajának elemeivel, de kevesebb harccal kibékültem volna. Olvasom itt az élménybeszámolókban, hogy ez amolyan tipikus Puskagát-betegség, sőt a fentiekhez képest nem is tűnik vészesnek, de néha így is sok volt. Aztán szokott visszatérő elem a tizenéves szuperharczos főszereplők. Az egyik oldalon nincs ezzel gond, mert rendesen meg van magyarázva (Kiráék csapata olyan helyzetben van hogy tizenéveseket is muszáj bevetniük), de a ShZAFT oldalán már érdekelt volna némi magyarázat, mert Athrun-t még értem is, de hogy a többi gyerek hogy kavarodott oda 16 évesen elit pilótának? Az a 3 kretén a földieknél szintén erős WTF-ekre késztetett.

Jöjjön a másik csokor, bár ezek nagy részét össze lehetne foglalni két szóban: gundamkodás& szanrájzkodás, utóbbi nem(csak) a jobbik fajtából.

Szóval harcok. Hajaj.... Az egy dolog hogy sok, de pl. az első 3 részből 2 másról sem szól, minthogy harcolnak, robbantanak, robban minden, azon csodálkoztam hogy az űrállomás nem robbant még fel körülöttük, aztán persze az is felrobban, AZ EGÉSZ VILÁG FELROBBAN!!4444 Atyaég -_- Ha valaha lesz Gundam Live Action, azt tényleg senki más nem forgathatja, csakis Michael Bay. És ez végig így megy, ráadásul képesek teljes részeket rááldozni egy-egy, amúgy teljesen felesleges (mert a sztorit semmivel előre nem vivő) rajtaütésre, és azt más animében is azért rühellem, mert nemcsak uncsi a sokadik hasonló után, hanem mert elveszi az időt a karakterinterakcióktól, amik sokkal jobbak mint a sok hülye harc, és a world building elől, ami nagyon is hiányzik a későbbiekben.

Másik, még mindig fight-vonalon: ezerszer újrahasznosított képsorok. De komolyan, amikor sokadjára kiadták a parancsot egy-egy támadásra, pontosan tudtam hogy pl. a felső rakétasilókból fog szigorúan 6 darab rakéta elstartolni, aztán vált a kamera. Legalább ötször robban fel ugyanaz a hajó, legalább hússzor ugyanazok a mekák, satöbbi. Ill. a harczoknak még mindig nincs koreográfiája, látom ezt 20 év alatt sem sikerült orvosolni (olyasmi lehet ez a Puskagát-frencsájznál, mint a nyomi rohamosztagosok a Star Warsban): mindenki lő, aztán reménykedik hogy eltalálja a másikat, mert az nem tud időben elugrani a LÉZER!!!!sugár elől. Ill. lesznek még Gundam-asspullok itt is, bár összesen csak egy, csak az a baj hogy erre az ellenség is a seggéből előránt olyan robotokat minden előzmény nélkül PONT AKKOR, amik fel tudják velük venni a versenyt.

A napfelkeltés hülyeségeket nem is tudom elkezdjem-e sorolni, aki látott már akármilyen eksön animut tőlük, tudja hogy mire számíthat:
- a cucc felénél-kétharmadánál a semmiből előkerülő FŐ karakterek, akiknek elvileg baromi fontos szerepük volt a világ és az események alakításában, de eddig egyetlen szót nem hallottunk róluk.
- csodaszámba eső véletlenek
- felesleges túlspilázása egyes karakterek háttereinek, amivel azonban semmit nem tesznek hozzá a jellemükhöz-motivációikhoz, csak a nonszensz-faktort erősítik
- van aki az úristennek nem akar megdögleni, pedig már negyvenszer felrobbantották-agyonlőtték-megkéselték aka. Orange-effektus.

Ill egyebek:

- hiányos world building: gondolok itt arra hogy egyrészt a Véres Valentin-eseménynek mi volt a kiváltó oka? Mert erre semmiféle értelmes utalást nem találtam. Oké hogy a Blue Cosmos lőtte ki, de minek? Direkt háborús provokáció céljából? Elképzeléseim vannak, de azok csak következtetések, kimondva nincs semmi. Azán a földi hatalmi viszonyok nem igazán értem hogy alakulnak. Vannak "tiszta" natural nemzetek, mint az Atlanti Szövetség (Amerika), meg kevertek, akik ezért semlegesek, mint az ORB, de a Koordinátoroknak is vannak saját földi államaik, vagy ők csak a PLANT-eken élnek, és direkt megszállóként jelennek meg újabban a földi űrkilövő állásoknál, hogy elvágják az űrbeli utánpótlások útját? Vagy hogy kerültek oda, volt valami törvény az egyes országokban, hogy aki nem egyik vagy másik "fajhoz" tartozik azt kiutasítják? Plot hole, bár lényeg szempontjából annyira ugyan nem számít, de valami pársoros magyarázatot adhattak volna a történelem alakulására az elmúlt 100 éves időtartamban.

- az a három baromarc gyerek a földiek oldalán.
SPOILER
Hát nem igaz hogy Kiráék mit össze nem szenvedtek velük, hogy aztán a végén egyszercsak "véletlenül" belefussanak egy-egy jól megérdemelt lézersugárba. De menjenek az anyjukba, különösen az EPIKUS VÉGSŐ FÁJTBA való belemászásuk miatt -_-
- Rau Le Creuset (helyi Char-klón) rémesen fárasztó a baromságaival, ráadásul nem kellően epic főgonosz. És stílusa sincs.
SPOILER
És a kabin miatt bekaphatja.
- És persze a szokásos totálisan alkalmatlan vezetők mindkét szuperhatalomnál.
SPOILER
Oké hogy ez a shounenség számlájára írható, és a célközönség nem igazán van tisztában nukleáris doktrínákkal meg hasonlókkal, de eleve nonszensz hogy 16 éves idol-lányok magyarázzák nagyhatalmi vezetőknek, hogy nukleáris fegyvereket bevetni MINDIG TABU, pláne direkt civil tömegpusztítási célzattal. Szal ezzel nem Lacus Clyne érdemeit akarom elvitatni, mert ha elfogadjuk az anime realitásait (én így teszek), akkor teljesen okés a dolog, de azért ilyen pofák, mint Patrick Zala felelős vezetői székben, vagy Azrael mint háttérhatalmi figura a másik oldalon, hát kész. És ez azért szúr szemet, mert ilyen Szaddam és Kim-szerű őrült diktátorok esetében még csak-csak rábólintok, de ezek elvileg féligmeddig demokratikus rendszerekben vitték ennyire. Ezt az uccsó bekezdést NEM hibának rovom fel, és nem is annyira lényeg + már megint túlgondoltam, csak amikor hallgattam a fasságaikat, rögtön az ugrott be hogy minden nem teljesen diktatórikus rendszer kiszűri az ilyen barmokat, mert annyi belső kontrollja van a többi vezetőnek/hadi-és államigazgatásnak, hogy ilyen elmebeteg parancsokat egyszerűen ne teljesítsenek (mondjuk hasonló okokból itt is so-so megbékélek vele, de ezt akkoris le kellet írnom, na :D). Persze akkor meg a végső fájt nem lett volna ekkora ószomság, úgyhogy ez is belefér.
De elég a szájhúzogatásból, elvégre pont hogy nem elvenni akarom senki kedvét a CUCCtól, és ezekért bőven kárpótol a sztori, a szereplők és tartalom. Mert mindezek ellenére IS nagyon tetszett, amit a végső verdiktemben érvényre is fogok juttatni:

8/10
, az erősebb fajtából.

Volt még hozzá egy 3 részes ONA (Stargazer), de semmi köze a sorozathoz, és értelme sincs sok, viszont legalább az animáció és a látvány szép. 5/10

Ill. itt kérdezném meg Junchitól, hogy bár kiadta az ultimátumot ennek a frencsájznak, nem tenne ezzel egy próbát? Akár kihívás-alapon is, ha kell vállalok érte valamit (február-március magasságában).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Gundam Seed

Ill. itt kérdezném meg Junchitól, hogy bár kiadta az ultimátumot ennek a frencsájznak, nem tenne ezzel egy próbát? Akár kihívás-alapon is, ha kell vállalok érte valamit (február-március magasságában).
Az a helyzet, hogy nekem több gondom is van ezzel a cuccal: az egyik az, hogy mikor elkezdtem Gundamezni, leginkább az Universal Century abszolválása lebegett a szemem előtt (amiből még lett egy Turn A is, de az eleve érdekelt a szetting és a két loknis ojou-sama miatt), másrészt az egész kísértetiesen emlékeztet az eredeti '79-es sorozatra, mintha annak valami remake-je lenne, de mivel az kizárva, így inkább a kényelmes mismásolás végeredményének hívnám. Legalábbis az első pár epizód spoiler-mentes szinapszisai ezt a benyomást keltették bennem. Erősen. Az ilyesmit amúgy sem szeretem, hát még, ha olyan cuccal teszik ezt, ami alapból sem lett a szívem csücskösebbik fele, úgyhogy biztosat nem mondok (pláne a Seed Destiny fényében nem), max esetleg visszatérhetünk rá, ha befejeztem a Zetát és az lesz annyira kellemes csalódás, hogy zsongjak tőle valami újabb Gundamre.

Neked ettől függetlenül gratu az első Gundamedhez, főleg, hogy velem (és a 0080-ommal) ellentétben rögtön egy izmosabb változatot nyomtál le belőle. :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Surci írta:Gundam Seed
...
*-*

*-*

Végre valaki megért engem. *-*

:dirr:

Oké, komolyabb válasz: Én ugye bő 10 évvel ezelőtt néztem meg a sorozatot, és bár elvileg akkor is már épp a célközönség felső határánál mozogtam, de számomra meghatározó egy élmény volt. (Olyannyira, hogy ad-hoc elkezdtem akkor újra nézni, és azóta mondjuk még 4-5 alkalommal láttam, utoljára talán tavaly nyáron.) Gyermekbetegségeivel én is tisztában vagyok, bár te neked jobban fájtak az általános sunrise problémák, mint nekem. (De omg az az ötször ugyanúgy felrobbanó hajó.) Viszont a szereplők, a háborús konfliktus személyes dilemmái stb. az igen nagyon bejött.

A world buildinges dolog a PLANT-ról az tényleg kérdéses, nem tudom, hogy suplemental material / headcanon már de szerintem ameddig nem kezdődött meg a csetepaté a PLANT állam szerintem nem tartott földi területeket, mert valahogy úgy alakult ki az állam mintha (sarkítok) az Apple a Space X-szel összefogva hirtelen felindulásból űrkolónia építésbe kezdene kifejezetten apple-fanoknak. Ide sanszos, hogy állandó lakosnak azok jelentkeznek, akik apple-fanok vagy legalábbis nincsenek az apple ellen, így másfél generáció múlva már mindenki apple-fan, mert könnyebben jut az apple adta technológiákhoz illetve ha nem lenne az, akkor kisebbségben lenne és csúnyán néznek rá.

Ugyanígy head-canon nálam, hogy azért tudnak a 15-16 éves tinédzserek elit katonák lenni mert kb. harmadik-negyedik generációs coordinatorok, és így a legjobb/legtutibb elérhető technológiával készülnek, így objektíven inteligensebbek/jobb reflexekkel bírnak, mint mondjuk egy második generációs felnőtt coordinator. (Az más kérdés persze, hogy ebből sok mindent valóban nem látunk, mint írtad taktika kimerül abban, hogy ki tud gyorsabban lézer pisztolyt rántani.)
Surci írta:Mivel nem vagyok nagy mecha-fan, így annyira ez a része nem izgatott, viszont a Freedom azért DURVA. Valamint az openingek és az endingek is tetszetősek, kedvencem a 3. OP.
Pont ugyanez, meg pont ugyanez. Menjünk tovább.

Stargazer:
Ha jól rémlik nekem, akkor az már a Gundam Seed Destiny után játszódik, egyébként ahhoz sem kapcsolódik semennyire. Gyakorlatilag az nem volt több mint egy cashgrab, meg reklám az alternatív dezájnú műanyag mecha modellekhez.

Apropo Destiny... Ha tetszett a Seed, ne nézd meg. Vagy legalább ne most nézd meg. Nézd meg egy év múlva, ha Seed már ülepedett és kerek egészként van a fejedben. Miért? Álljon itt néhány spoiler:
SPOILER
- Tetszett, hogy nem volt otromba fanservice? Hogy még az idol is extravagáns, de nem túl teli a képedbe az első és másodlagos nemi jellegekkel bíró ruházattal bírt? Well too bad. Tessék itt van Meer Campbell. Meg Cagalli az openingben egy száll csipkés fehérneműben. Meg Athrun háreme.
- Ja igen, hogy tetszettek a párok a végére? Well... a fanszervízhez hárem kell... szóval nincs többé Cagathrun OTP.
- Tetszett, hogy a főszereplő introvertált módon magát emészti a problémák miatt? Hát tessék itt egy új mitugrász, arogáns, hisztis angst shonen főhős, aki annyira idegesítő, hogy még a rendezők is visszacserélik az openingben az ő mecháját Kira mechájára a title card mögött.
- Hitelesnek érezted, hogy nem véd mindenkit plot armor és a háború veszteségekkel jár? Too bad, feltámasztjuk Mu La Flagát, mert fan favorit szerplő, de a sorozat kétharmadáig húzzuk, hogy mi van (gonosz lett? amnéziás? agy mosták? klón? ő az egyáltalán a maszk mögött?), mert ez akkora jó ötlet.
- Bejött Athrun és Kira karakterfejlődése és egymással megbékélése? Kár, mert most Athrunt visszatettük ZAFT katonának és rövid úton konfliktusba helyezzük a god mode-ba kapcsolt Kirával. (Akinek még mindig igaza van, csak Athrunnak ismét meg kell tanulnia egy 20 rész alatt, hogy ne bízzon a hadsereg és vezetőjének minden döntésében.)
- Bejött a Freedom, mint ütős mecha? Hát most itt van a Strike Freedom, csillogó arany színű díszítésekkel, amely még hetvenhét lyukból tud lőni harminchárom irányból, hogy röhejesen overpowered legyen.
- Kicsit nehéz volt lenyelned a békát a kicsit karikatúrisztikus háttérhatalmon? Hát tessék itt van a teljesen karikatúrisztikus háttérhatalom a háttérhatalom mögött. Itt egy több száz éves múltra tekintő, senki által nem ismert tiktos társosága fegyver kereskedő oligarcháknak, akik nagy bálokat csapnak és azért dolgoznak, hogy minél több háború legyen, mert abban van pénz. Muhahahahw.
- Btw az új fő-főgonosznak a nagy-nagy titkos terve az nem is objektíven gonosz, vagy legalábbis nincs egy értelmes párbeszéd ennek a megvitatásáról szerintem.
@Junchi: Valahol valószínűleg az a baj, hogy a '79-es gundamot én később láttam. Egyetértek, ez is egy potenciális hibája seednek, hogy kvázi remakeje annak. Ugyanakkor én úgy látom, hogy minden hibájának ellenére egy szórakoztatóbb és hitelesebb történet. Ezzel persze nem akarom elvenni a 79-es sorozat érdemeit (melyek közül talán a legfőbb, hogy elindította az UC univerzumot), csak önmagában saját lábán szerintem jobb seed. Értsd egy random tetszőleges animés felnőtt embernek szívesebben adnám oda, hogy nézze meg a Seed-et, minthogy nézze meg a 79-es sorozatot a már végképp röhejes mecháival, az shonen ifjusági sorozatok korabeli minden pontjával (random kis-gyerekek akiket pátyolgat a nagyobb gyerek, a kapitány hímnemű, (régen láttam, de) legtöbb nőnemű az anyáskodó support szerepben van, interperszonális konfliktusok általában hamarabb megoldódnak stb.) és (szörnyű ezt mondani), de nem utolsó sorban rendkívül idejét múlt animációjával.
Plusz visszajutottunk oda, amit már szerintem beszéltünk évekkel ezelőtt, hogy nem tudod elválasztani a Seed-et a Seed Destiny-től. Mely utóbbi tényleg egy borzadály. De ennek nem kéne aláásnia a Seed érdemeit.

ui.: Puskagát. Köszönöm, hogy használatban maradt. :dirr:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:Végre valaki megért engem. *-*
Maximálisan. :D És épp az egy évvvel ezelőtti kihívásban általad írkált dolgok miatt döntöttem el hogy ezt mindenképp meg fogom nézni, szal örülhecc mert újabb promó talált be (a másik a Carnival Phantasm volt, azé is THX). Ill. Catrinnak is köszi, mert nem győzött eléggé megerősíteni a cucc epic mivoltát illetően.

A koordinátorokról szóló head-canon logikusnak tűnik, pláne amit a fiatalokról írtál.
Cruel Angel írta:Apropo Destiny... Ha tetszett a Seed, ne nézd meg. (...) Miért? Álljon itt néhány spoiler:
Atyaég o.O""""""""" Megintcsak THX, finoman szólva is szkeptikus voltam vele (pl. mit keres M.l.F. a caston?) de azért el akartam kezdeni (pont ma :dirr:), viszont ezeket végigolvasva olyan gyorsan töröltem le, hogy be is ragadt a Del gomb a billentyűzeten. Na ezt nem, akkor ez marad a kánon nekem és ennyi, nem fognak összebarmolni még egy király animét karaktergyilkosságokkal, kreténségekkel meg túlszanrájzkodással. -_-
SPOILER
És mi az hogy a CagxAth OTP-m kuka? ANYÁTOKAT!
Cruel Angel írta:bár te neked jobban fájtak az általános sunrise problémák, mint nekem
A szanrájzkodással meg úgy vagyok hogy az vagy nagyon bejön (Geassban, Escában, Mai-Himében, T&B- ben előadott fordulatok) vagy nagyonnem, és itt az utóbbi játszott.
Junchi írta:esetleg visszatérhetünk rá, ha befejeztem a Zetát és az lesz annyira kellemes csalódás, hogy zsongjak tőle valami újabb Gundamre.
Azért volt bátorságom megemlíteni, mert látom hogy neked elég nemszeretem ez az egész ÉS a fenti élménybeszámolókat olvasva meg is értem miért, mert kb. nekem is ez lenne a véleményem, ha bármelyik más Gundamot néztem volna. Ugyan nagy sorozatból ez volt az első (sztem az utolsó is, egy jó darabig biztos), viszont a 08th MS Team-et már néztem jópár évvel ezelőtt, és dettó ugyanaz a véleményem róla mint neked az abszolvált nagy sorozatairól. Unalmas, sok a harc + karakterei (számomra) érdektelenek voltak, a sztorija pedig nem elég összetett, sok banánhéjon csúszkál és hasonlók. Namost ehhez még hozzájön a shounenkedés egy 50 részes sorozat esetén. Ez utóbbiak a SEED-nél engem is BORZASZTÓAN zavartak, viszont EZEK ELLENÉRE is képes voltam rányomni azt a nyócfölét - és ha ezek nincsenek, vagy visszább vesznek belőlük, még egy kilencest is simán adtam volna neki a tartalmi része miatt, pedig az már nálam az "over the top"-kategória. Oké, itt már bejátszanak személyes prioritásaim is, azaz hogy mennyire oda-vissza vagyok ezekért a (komolyan vehetően előadott) grandiózus világhatalmi fájtokért és epikus hatásvadászatért, de a karaktereiben, azok kapcsolataiban és úgy az egész anime által fejtegetett problémakörben enélkül is bőven van annyi hogy minden hülyesége és hibája ellenére érdemes legyen a figyelemre.

A '79-es első szériáról nyilatkozni nem tudok, de amiket fentebb írtál róluk, abból 1. megértem hogy szkeptikus vagy és visszatart, 2. kijelenthetem hogy a sztoriívén+ a harcokon kívül nem sok köze van hozzá (egyéb ismertetők alapján sem). Végszóként annyit, hogy tovább nem tukmálom, de szurkorlok a Zeta-nak, hogy adjon annyit, amennyivel adott esetben továbblendít a MAG felé. Ja és Cruel spílereit olvasva a Végzetről: kerüld el messzire. Te is.
Cruel Angel írta:ui.: Puskagát. Köszönöm, hogy használatban maradt. :dirr:
ALAPVETŐ :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Ja és Cruel spílereit olvasva a Végzetről: kerüld el messzire. Te is.
A módosítás jövőbeni jogát fenntartom, ergo lehetséges, hogy belemegyek azért majd később a Magzat abszolválásába is (bár ezért súlyos árat kell majd fizetned ám, lehet bevonlak az Akame mangába >:3), úgyhogy Cruel Destinys spoilerét nem nyitottam ki, viszont azt tudom a Seed Destinyről, hogy ezt kábé egy emberként rühelli az egész Gundam fanbase. :D (Bár ahogy belegondolok, ez a megállapítás a franchise uszkve 60%-ára ráillik, szal eddig mondjuk a ZZ-ről, Victoryról, Age-ről, Wingről és a G-ről is csak pocskondiázást volt szerencsém találni.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Zeta Gundam

...

*nagy levegő*

Tanácstalan vagyok. Nem tudom, hogy lehetne a legjobban körülírni mindazt, amit ebben az 50 részben megtapasztaltam. Már az is nagy megterhelés, ahogy megpróbálom újra működésre parancsolni az agysejtjeimet vagy életet lehelni a kvázi-tetemeikbe. Súlyos ügy. Bizonyos szegmenseit tekintve lényegesen jobb volt, mint a 0079, másban meg még azt is alulmúlta - többszörösen.

Pedig olyan szépen indult a kapcsolatunk. Ígéretes volt a premissza, tetszett a felállás, Char (bocsánat, Quattro Vagina) az első perctől kezdve aktív karakter, fekete Gundamek (igen, több is), ígéretes politikai és hatalmi felállás, végre tényleg izgalmas és jól animált összecsapások (nulla újrafelhasznált jelenettel!), értékelhető női karakter (Emma), akit mondjuk a végéig kedveltem is, stb. El is könyveltem gyorsan, ez már most kilométerekkel jobb, mint az elődje volt. Az epizódok pörgetésével azonban egyre inkább arra lettem figyelmes, hogy a kezdeti lelkesedésem kezd erősen alábbhagyni, de HOPP, felbukkantak a korábbi sorozat karakterei is, akik bár nem nőttek szinte semennyire a szívemhez, mégis jó volt őket újra látni, hogy az eltelt 7 év alatt ki hova jutott, mire vitte, kivel került össze, stuff. A lelkesedésem kicsit visszatért, majd kevéssel utána újra lejtőt talált magának és onnan már nem volt megállás, olyannyira, hogy a vége felé már a képzeletbeli énem a képzeletbeli haját tépte ki csomóban, mert nem akartam már elhinni, mennyi BRUTÁLIS FASSÁG LEHET EGYETLEN ANIMÉBEN!!!!!44

Mik is zavartak engem anno a '79-es Gundam kapcsán?
- Nuku stratégia, csak harc bele a vakvilágba? Check a Zetában is.
- Minden egyes kib*szott epizódban lövik/robbantják egymást? Check.
- Gundam/egyéb mobil suit tápolás shounenesque módon? Check.
- Szegényes karaktergárda? Check.
- Newtype, mint legWTFebb plot device ever? Check.
- "Érettebb", "Deep" témák a nagyrakat gyerekesség közepette? Check.

Szóval igen, a Zeta "kiváló" csemeteként mindenben próbál apjára hasonlítani és még ha vannak is dolgok, amikben azért lefölözte az öregét, a többi komponensében annak defektes génjeit - moderálás nélkül - butította még tovább.

Fel is tennék rögvest egy költőinek egyáltalán nem nevezhető kérdést: Mi a lóbánat értelme volt ennek az animének? Egyszerűen nem látom át, hova szeretett volna ez a koncepció végső soron eljutni. Nem volt az egész tetves animében semmiféle cél kijelölve, semmilyen irányvonal megadva, gyakorlatilag nem több az egész, mint egy vég nélküli harc- és gyilokfest. Sosem gondoltam volna, hogy fogok még valaha a 0079-cel, mint pozitív példa dobálózni, de ott legalább volt egy látható vége a mókának, hisz nem volt mese, meg kellett szabadulni a Zabi családtól és a Zeontól, a probléma és konfliktus gyökerét kellett megragadni és azt kitépni. Itt meg? Volt valami űrlakók érdekeit képviselő szféra (AEUG), illetve a Földi Föderáció elit csapata, a Titánok, akik papíron anyabolygónkat képviselték és szerették volna megvédeni a gonoc űrlakóktól és az AEUGtól, de, hogy valójában mi a fenét akartak, az számomra 50 részes rejtély maradt. A végén már betudtam annak, hogy simán csak visszaéltek a hatalmukkal és magukra vállalták a "gonoszok" szerepét, ami egy újabb visszalépés a 0079-hez képest, lévén az azért ügyesen kerülte el a szombat reggeli rajzfilmek fekete-fehér moralitását jelentő zónáját.

Szóval az alapkonfliktus ostoba, megalapozatlan és nem látni az egész végét, de ami igazán WC-papírrá avanzsálja a Zeta forgatókönyvét a szememben, az az, hogy egyszerűen nem volt semmiféle kohéziós erő az epizódok között, konkrétan olyan volt egy idő után az egész, mint valami gagyi epizodikus cucc, ahol minden előző epizódban történt eseményt valahogy elfelejtünk és mindig az éppen aktuális heti ötlet megvalósításának hódolunk. Az egyik részben a Titánok szeretnének elgázosítani egy egész kolóniát, amit az AUEG persze nem hagy, jön a protokoll harci-marci, meg a sok pew-pew és lám, még abban a részben meg is oldódik az ÖSSZES probléma és konfliktus. A következő részben aztán megint jön valami teljesen más, a fő, hogy mindig legyen valami alibi, ami teret ad a további harcoknak. Nem gáz, hogy egyszer itt vagyunk, másszor ott, a lényeg, hogy jöjjenek a Titánok (sokszor a semmiből), hozzunk be teljesen felesleges karaktereket és oldjunk meg mindent 20 percen belül. Iszonyatos, és ha ez nem lenne elég, Tomino, a rendező sokszor azt sem tudja, mi a francot is kéne éppen csinálnia, a végére pedig teljesen kiszalad a kezéből az irányítás és akkor ehhez még adjuk hozzá a ZS-kategóriás forgatókönyv baromság-lavináját, a karakterek megalapozatlan pálfordulásait, a karakterfejlődések lenullázását. Ami még inkább zavar, hogy jobb napjaikon meg pont az ellenkezője ment: máskor mintha megvilágosodott volna a csapat, mintha kicserélték volna őket egy-egy epizód erejéig, így születtek kimondottan értékelhető, jó epizódok is, például az első G3-gázos támadás megakadályozását lefedő epizód nekem kimondottan tetszett (aztán persze ebből volt még vagy három másik ep később, nehogy véletlenül megunjuk...), a 43. epizód meg olyan zseniális volt, hogy egy pillanatra el is felejtettem, mennyire utálom ezt az animét (minden fontosabb szereplő előrébb lépett karakterben, volt feszültség, a harcnak végre tényleg volt értelme, ideológiák feszültek egymásnak és végre láttunk karakter-motivációkat). Persze sejtettem, hogy a móka csak ideiglenes és a következő részben folytatódik minden, de ezt az egy epizódot megjegyeztem magamnak, mint pozitív példa és referenciaepizód, hogy igen, így is lehetett volna.

A pokol ott bővül tovább, mikor azt mondom, karakterek, vegyük hát őket is górcső alá. Nem túlzás, ha azt mondom, a Zeta szereplőinek a 90%-át legszívesebben agyonvertem volna, annyira egy inkompetens, kidolgozatlan, jellemileg csapongó és üres vagy éppen idegesítő brancs volt ez. Összesen négy karaktert kíméltem volna meg (ha a régi banda tagjait nem számolom): Char, Emma, Mouar és a későbbi Haman. A "lassú nyárson megpörkölném" kategória nyertesei pedig a Nr.1 attention whore Reccoa, az agybajos, semmiből sem tanuló, a sztoriba tökéletesen feleslegesen beintegrált, izgága tinédzser archetípusát adó Katz és Jerid, a Titánok oszlopos balfasza. Nála álljunk is meg egy szóra, időzzünk el kicsit, mert ez a fazon olyan szinten felcseszett agyilag, mint fiktív karakter még soha. Kezdjük ott, hogy ennek az embernek NINCS konzisztens jelleme. Mindig olyan karaktert kapott, amihez a készítőknek éppen kedvük volt. Egyik pillanatban OMGSOEVUL katona, a másikban ambíciótól túlfűtött törtető, a harmadikban lelki békét kereső, neurotikus mobil suit pilóta, megint máskor ő az emberiség utolsó reménysége, aztán 34. alkalommal már megint valaki más. Egyébiránt rettenetesen tenyérbe mászó aljas rohadék, akibe valamiért minden nő a Titánokból beleszeret (hogy miért, azt nem tudom), de persze jaj annak, aki ezt megteszi, mert Jerid képtelen őket megvédeni, a (nemlétező) férfias büszkesége mindennél fontosabb, szóval ellehetett nyugodtan könyvelni, hogy amelyik nőtől szerelmes levelet kap, az biztos meg is fog halni, hogy legyen újabb hajtóerő számára. A probléma csak annyi, hogy a kedvelt karaktereknél kilistázott Mouar is ide tartozik, akinek bár nem írtak nagy jellemet, de ez nem is volt akkora probléma, mert messze a titán-csürhe legszimpatikusabb karaktere, akinek nem volt semmi idétlen defektje, próbálta az eszét használni és csendben tette a dolgát, úgyhogy naná, hogy őt el kellett tenni az útból... Na, de kanyarodjunk vissza Jerid komához, az "egyik legrosszabb animekarakter evör" titulust főleg azzal érdemelte ki (az említett dolgai mellett), hogy a fickó egy kolosszális jobber. Egyetlen egy mobil suit összecsapásból nem képes győztesen kikerülni, a hibáiból nem tanul, minden ütközetbe ugyanazzal a forrófejjel vág bele, mint előzőleg, a létező összes karakter lábtörlője, illetőleg ő lenne Kamille, a főhős riválisa, ami azért is érdekes és kuncogtató, mert utóbbi soha egy pillanatig nem tekinti annak, nem is értem, miért. :D Szóval jah, az Amuro-Char rivalizálás után ez a Kamille-Jerid valami inkább egy paródiába, sőt már burleszkbe illő, egyetlen pillanatig sem lehet komolyan venni. Ebben is kevesebb, mint a 0079.

Közben próbálok még turkálni a negatívumok végeláthatatlan tengerében, hogy mi az, amit mindenképp megemlítsek, mire sújtsak még le égető haraggal, de hát a bőség zavara. :D A newtype-okkal már nem is fárasztottam magam egy idő után, teljesen értelmetlen volt az egész póver, fingom nem volt, mikor és miért aktiválódik, mi okozza, meg mi is ez egyáltalán, szóval nem kell nagy anime-veteránnak lenni ahhoz, hogy az ember átlássa, a létező legkényelmesebb írói húzás/plot device az egész: mikor épp meg kell érezni valamit (veszélyt, mások jelenlétét, hogy ma is spenótot főztek a menzán), akkor ott van, máskor meg... nem, pedig lehetne, de... azért sem, mert akkor nem lenne plot. A cucc shounen-jellege egyértelműen tetten érhető, sőt a végére már a mechák is energiákat bocsátottak ki, úgyhogy a Gundamball Z név találóbb lett volna. Ja, és persze itt is voltak töltelékepizódok, ahol csak és kizárólag valami random, tét nélküli harc ment, de ezen sem húztam fel magam. Ignoráltam.

Hosszasan lehetne még folytatni a Zeta bűnlajstromának átrágását (Kamille a szélrózsa minden irányába kóválygó karakterfejlődése, az utolsó epizódok kínos mészárszéke) de talán ennyi elég is lesz, nézzük gyorsan inkább, mik azok a tényezők, amik miatt végül ugyanazt a pontot ítélem neki oda, mint a '79-es sorozatnak. A legfőbb most is Char, akivel egyszerűen nem lehet mellényúlni, elég volt az éppen aktuális epizódban valami főbb szerepet írni neki, máris hatványozottan jobb lett minden. További öröm, hogy erre bizony gyakran került sor, mindössze pár epizódra vett csak ki szabadságot, az összes többiben aktív vagy fél-aktív szereplőként volt jelen. Ő az a karakter, aki végig racionális, intelligens és konzisztens tud maradni, ráadásul egy teljesen másik, sokkal emberibb oldalát is megismertük a Zetában, avagy Char Aznable hogyan képes viszonyulni másokhoz, milyen az, mikor jobban is megnyílik és látjuk a legbelsőbb, immár kevésbé misztikus oldalát/énjét. A Kamille-hoz írt mentorszerep pedig újabb bónuszpontokat jelentettek a fickó karakteréhez, úgyhogy miatta még az agybajosságot is vállaltam 50 részen keresztül. (Kár, hogy a Hamanhoz fűződő viszonyába nem mentek jobban bele, de remélem, az Origin maradék két része majd előveszi ezt + Minevát, mert az azért érdekelne, hogy a 0079 és a Zeta közötti időszak mivel telt.)

Amiben mindenféleképp jobban teljesítette, mint a 0079, az a technikai kivitelezés, ami nem csak a decensebb zenei anyagnak köszönhető, hanem az animációnak is, ami - korához képest - kimagasló, és ahogy fentebb már utaltam rá, egyetlen újrafelhasznált jelenttel sem találkoztam, az embereken, robotokon, környezeten is több részlet volt megfigyelhető, úgyhogy itt már nem érheti szó a ház elejét.

Szintén emel valamelyest az összképen a régi karakterek ismételt felbukkanása, akikből pont annyit kaptunk csak, olyan intenzitással, ami nem tette a jelenlétüket sem feleslegessé, sem pedig zavaróvá. (Bár Saylából elviseltem volna egy gyors cameo helyett kicsit többet is, főleg, ha már Char végig aktívan szerepelt.)

Félúton már elspoilereztem, hogy végső soron ugyanannyira értékelném a Zeta harmatos próbálkozását, mint anno a 0079-et, mert bár valahol még azt is alulmúlta, mégsem lenne szívem 5/10-nél kevesebbet adni rá, pedig megérdemelné, hisz nem egy ponton húzott fel.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Catrin »

:thumb: Minden elismerésem! ::beer::
Válasz küldése