Honey & Clover

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Honey & Clover

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Úgy érzem ez az anime megérdemelne egy külön topicot, bár nem tudom mennyire népszerű. Szerintem idei év egyik legjobb alkotása, mindenképp megér egy próbát.

Történetről annyit, hogy egy kisebb baráti kör (művészsulis egyetemisták) és tanáraik, ismerőseik mindennapi hülyeségeikről szól. Nem épp 100-as társaság, így a fergeteges hülyeség garantált. Emellett viszont fut nem is egy szerelmi szál is, melyek néhol igazán drámaivá teszik a sorozatot (túlzottan azé' nem :)). Najo, annyira talán nem. xD A humor kedvelőinek ajánlanám elsősorban ezt a sorozatot.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát, a drámai az túlzás... ^^;; Inkább mondjuk úgy, hogy öt fiatal kalandjai a nagybetűs életben. :D Szinte minden, ami velük történik, megtörténhet (és történik is) akárki mással - szerelem, viszonzatlan érzelmek, haverok, bulik, munka... Így aztán nagyon könnyű azonosulni a szereplőkkel.

Csak ismételni tudom magam: aki tud értékelni egy vérbeli shoujo animét, az semmiképpen ne hagyja ezt ki.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

En is kb. ugyanezt tudom elmondani, bar csak az elso par reszt lattam eddig, de ami kesik az nem mulik :wink: Annyi biztos, hogy a hangulata nagyon jo, egyszeru de nagyszeru, a mindennapi eletrol szol, de kicsit maskepp, mint ahogy en eddig lattam mas animekben :) Most elegge hires, ahogy elnezem Japanban, foleg a mangaja. (Tenyleg, a mangaja sztorija hasonlo, vagy elter?)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jah, Umino Chika híres mangaka Japánban, a Hachikuro is nagyon népszerű manga. :) Az anime egyébként eddig szó szerint követte a mangát, jelenleg a harmadik kötet végénél tart.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én csak az első négy részt láttam belőle és nagyon teccik xDDD Morita-senpai az nagyon jó fej^^ csak a munkája érdekel... mit csinál??? :? amúgy Hagu-chan az elején nem volt szimpi de amikor a vonat fékezett ő meg előreesett ...ott valahogy megkedveltem^^ meg a pirospozsgás arca...! az Kawai! XDDD
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Nagyon édi sorozat^^ Szeretem!
És az artwork is tetszik. Morita-sempai...heh XD
+ jövőre én is ilyen suliba megyek. (vagy legalábbis hasonlóba.)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Végignéztem az első 9 részt. A történet tetszik, a grafika tetszik, Morita-senpai tényleg jófej, Hagu-chan aranyos.

Viszont ez az első anime ami kiérdemelte nálam azt, hogy gondolkodás nélkül áttekerjem az openingjét. Nem szeretem az ételszobrászatot és még az OPzenéje se tetszik...
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Az Op tényleg weird...de szerintem ötletes^^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sztem meg tok jo az opening xDD A fraszt kaptam attol a talbol kiugro raktol xD Meg nem jottem ra, mi a lenyege es hogy kapcsolodik az animehez, lehet hogy az a lenyege, hogy sehogy xD De poen xD Tenyleg a leg furabb amit lattam, de sztem poen xD
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Nekem az anime hangulata tetszik és a rajzolata.. XD Ahogy Morita oldja a feszkót, vagy épp csinálja, nagyon feelinges.. úgy 3. rész végén amikor [ a csaj akinek mindíg elfelejtem a nevét ] épp mondta hogy milyen hülye Mayama hoyg így meg úgy..erre Morita hogy... I see... You're really amazing... You're in love, aren't you?... Love...Love és elkeztd ordibálni XD a zene is rásegített az oldásra...szal nekem nagyon bejon ez az anime...

10/10
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hm.... az új opening és ending animáció alapján egyre egyértelműbb, hogy az anime második fele Takemoto "énkereséséről" fog szólni (végülis oké, ha már őt tették meg főszereplőnek), és sztem 100%, hogy Takemoto/Hagu lesz a végén... :? Igazából jobban örültem volna, ha nem teszik ennyire nyilvánvalóvá (bár végülis eddig is az volt... poor Morita), de azért kíváncsi vagyok, hogyan fogják megoldani a háromszöget, mert az eddig még a mangának sem sikerült. :3 Mindenesetre ajánlom, hogy a végén Mayama és Ayu összejöjjenek, mert ha nem, vér fog folyni. >_>

Btw, az új ending szám nem tetszik annyira. :( Maa, majd megszokom.

[Edit]
GE, úgy tűnik, a 14. részben megjön Nomiya..... akkor tényleg benne lesz az animében. Hmmmmmmmm. Akkor viszont Ayu vele is összejöhet, sőt, annak talán jobban is örülnék. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Rettentő opening... egyszer néztem végig...
Minden más meg 100% :D
Ki kell emelnem Moritát, azt a fickót egyszerűen imádom (csak egy ok a rettentő sok közül, amihez mondjuk nem árt ismerni a jelenet részleteit, mert mint mindig, a legalkalmatlanabb időpontban hülye :D)
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Morita Sempaaiii XXXXDDD !!::japhaha::
Ő kedvencem
Akkora arc^^ Egyszerűen imádom! ::hehe::
Go go Morita! ::jthrill::
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A nap híre: a manga és az anime nagy népszerűsége miatt élőszereplős film készül a Hachikuróból! *_* A jelenlegi szereplőgárda:

Sakurai Shou (Takemoto), Iseya Yuusuke (Morita) (omgomg xD), Aoi Yuu (Hagu), Kase Ryou (Mayama), Seki Megumi (Ayu).

Na erre kíváncsi leszek~~
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2005.08.26. 12:08-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Wow, ez nagyszerű! :cool: Nagyon ügyes választások a színészek, Takemoto és Hagu a legjobbak. ^^ Seki Megumi mondjuk nekem eléggé más típusnak tűnik mint Ayu, bár lehet hogy csak a fénykép teszi.

Mindenesetre nagyon ígéretesen hangzik a dolog!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sztem Morita és Hagu a totál találatok xD Takemotónak mondjuk nem egy Arashi-tagot képzeltem volna el, de legyünk előítélet-mentesek ^^;;; aranyosnak aranyos ő is. :D Seki Megumi télleg fura, de sztem csak a fénykép... sajna nem találtam róla hirtelen jó képet, de az arcberendezéséből ítélve nagyon aranyos lehet, amikor éppen nem morcin néz a kamerába. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

mufurc írta:Sztem Morita és Hagu a totál találatok
Igen, Moritának még kell egy ilyen shaggy - szembelógós frizura, és tökéletes. :D (Vagy a szőke tincsek mint a legutóbbi részben... XDD)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ahh~ végre volt időm, és megnéztem a 11-es részig... és és *______________*

Először is ott van Morita xDDDD Teljesen kész vagyok tőle xDDD
Az a húzása, ahogy hozzávágta Ayut Mayamához xD Aztán ugyanezt eljátszotta az óriáskeréknél xDD És totál váratlanul xDDD Szerintem akkor is a legjobb fej az egész sorozatban, egyelőre totál tarol nálam mindenkit xD Nagyon drukkolok nekiiii *_* Moritaaa Ganbareee ::vic::

De a többiek is iszonyat jók, az egész banda, beleértve a sensei-t xD És ami az egészben talán a legjobb, az a hangulat, amit a sorozat ad... mikor a nemtomhanyas részben keresik a négylevelű lóherét, legszivesebben én is odamentem volna segíteni nekik *.* annyira fílinges az egész... számomra olyan, mintha ugyanezeket élném át, csak kicsit másképp. Teljesen életszagú! Ennyire "szivet bizsergető" animét rég láttam... ^_^ nagyszerű érzéseket ad át a nézőknek. Akárhogy is végződik, szerintem mindenképp egy nagyon jól sikerült anime.

Ami pedig a grafikát illeti, imho a hátterek kiemelkedően gyönyörűek. A sok pasztelszín amit használnak, az egésznek az a vidékies hangulata, az a tény, hogy a szereplők egyszerűen "arcra" különböznek egymástól... nem tudom ki hogy van vele, de szerintem egyre kevesebb az olyan anime, amiben az arcok másmilyenek, és szereplőként különböznek. Van egy séma, és az egész animében mindenkinek olyan a feje. Na hát itt nem, a tekintettől kezdve a figurák mozgásáig, mindenki tök más. Ennek nagyon örültem ^_^

Egyszóval egyelőre nagyon nagyon jó. A színek, a grafika, a karakterek, a történet, és ami a legfontosabb talán, hogy még a hangulata is iszonyú jó. Jó, hogy vannak még ilyen animék... *.* Kötelező darab ^_^

-------
Ja és NAGYON ajánlom Mayamának, hogy jöjjön össze Ayuval ^-^ mellesleg Ayu annyira szép csaj *_*! Ami Moritát illeti, aggaszt az a "titkos munkája"... o.o és néha ijesztően bedepizik, remélem nem lesz vmi gáz =/
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Nekem is teljesen ugyan ez a véleményem^^ Szóról-szóra XD
Csak nem tudtam hogy fogjak bele a leírásába @__@. (Arigatou MaKo)

Nagyon nagyon jó anime.Valóban^^
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

MaKo, ezt nagyon jól összeszedted! ^^ Főleg a színek és a mimika az, ami nekem is elsőre feltűnt, az arcok fantasztikusan kifejezőek. :cool:

Még egy kis info (angolul) a készülő live actionről:
http://www.designchronicle.com/memento/ ... track.html
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Örülök, ha sikerült összefoglalnom ^_^ Nekem annyira sok jó gondolatot és érzést közvetített, úgyhogy muszáj volt valahogy megfogalmaznom... ^^ Fantasztikus egy anime *.*
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Aki még nem tudta:
http://tracker.minglong.org/torrents/%5 ... ip.torrent

Hachikuro OST. :3

------

Hachikuro 23... Hú, hát itt kezdenek nagyon eltérni a mangától, legalábbis ami Moritát illeti. Azt nem csodálom, hogy az ő kis kanadai kalandját kihagyták (jópofa meg minden, de nem lényeges, és idő sem lett volna rá), de az animében sokkal angstybb lett most, mint a mangában volt. o_o Ami mondjuk nem baj, az uccsó résznek Morita számára is kell vmiféle lezárást tartalmaznia, úgyhogy most már nála is inkább a valódi egyéniségére kell koncentrálni meg minden...

De akkor is... Morita~~ T_T

Btw.... csak 24 rész lesz? O___O Ugye nem... o_o még legalább két epizód kell.... o_o

[eta]
Fuhh, nem úgy tűnik... hálistennek úgy néz ki, 26 rész lesz. Hm, akkor ahogy gondoltam, a manga 7. kötetével fogják befejezni. Sztem a manga legfeljebb csak 10 kötetes lesz, úgyhogy lehet reménykedni egy OVÁban. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Eee... leszedtem az első néhány részt és elkezdtem nézni, de annyira szarul van kódolva, hogy még az eddig mindent lejátszó de.n.se.tsu.no Crystal player sem viszi >.<... jaj de mérges vagyok... kénytelen leszek leszedni máshonnan...
Avatar
Veganyuszi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.04.20. 22:17
Tartózkodási hely: egy felhő legszéle

hc

Hozzászólás Szerző: Veganyuszi »

Juuj!!! Dejo, hogy elindítottad ezt a topikot Zel!!
Én most kezdtem el nézni, vagyis tölteni,eddig csak képeket láttam róla, de már az is nagyon tetszett!!! Most tartok a harmadik résznél. :)
Kezdek nagyon belemerülni, nagyon tetszik, tényleg elég életszerű, én az ilyen animekat csípem a legjobban!!
Az OSTjét tegnap sikerült leszedni, sztem az is zseniális, most is azt hallgatom. ^__^
Morita-san daisuki, csatlakozom az előttem szólókhoz. :)))))))))
Sztem összejönnek Yamadaval. :D ^_^'''' Ez nem szpojler volt ám, csak egy tipp.
Jaj Mako!!! a nyitójában az a rák, a végén attól én is megijedtem XD
Meg az a bugyi... az is nagyon kész XDDD Amúgy sztem is mókás a nyitója, én szeretem nézni, de a ráktól mindig megijedek kicsit. X)
én és a plüss jól megvagyunk lalala
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nyahh most nézem a 8. részt, eddig nagyon dráma és nagyon szép és nagyon érdekfeszítő :dirr: de már történhetne valami ^^ végülis az sem baj, ha nem, de azért jó lenne, mert így azééért... nna nem azt akarom mondani, hogy megy el tőle a kedvem, mert tényleg nemm... az OP viszont tényleg botrányos >_<
Válasz küldése