Honey & Clover

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hogy felelevenítsem a témát, két jó hír:
1) LESZ HACHIKURO MÁSODIK SZEZON, YAAAAYYY~~~~ ::jthrill::
2) Az élőszereplős Hachikuro film zenéjét nem más szerzi, mint Kanno Youko!! YAAAYY~~~~~~~ ::jthrill::
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

PONT most nézem a Hachikuro-t :D szóval ennek a hírnek csak nagyon örülni tudok :)

Az élőszereplősre meg naon kiv vok... Morita senpai-t nehéz lesz visszaadni élőben :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Második szezon yay!!! ::jthrill:: És remélem ennek már rendes befejezése lesz
Spoiler írta:mert még egyszer nem bírnám elviselni, hogy Ayu és Mayama kapcsolatát ennyire lógva hagyták ^_^ Jöjjenek már végre össze!
A sorozat nagyon király volt, pont olyan, amiben az ember könnyen felfedezheti a saját életét. Ezért is tetszett annyira. Minden szereplőnek van megfelelője a baráti körömben, szal tényleg nem volt nehéz beleképzelni magamat ebbe az animébe. Hachikuro rulz.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat belekezdtem masodszorra is..es nagyon tetszik, most fejeztem be a 9.ik reszt. Csak latom h ennek nem lehet jo vege..tul kevesen vannak ennyi szerelmi szalhoz, es vmi rossz fog tortenni a vegen!!Szegeny Ayu, en mar most sirok azon a remenytelen szerelmen ami ot Mayamahoz koti.. :cry:
Morita meg telleg csucs, es egyre szimpibb, az elejen nem tetszett annyira, de most h latszik rajta h egy nagyon is erzo lelek, egyre aribb! (titokban neki "szurkolok" meg Ayu-channak, csakhat ez nem igy megy sajna :( )
Hagu-chantol az elejen falra masztam, most sem szeretem, de most mar legalabb nem vagyok tole ideges..
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nemrég kezdtem ebbe bele..érdekes,az opening szerintem is szánalmas..lehet hogy nem tudtak jobbat kitalálni? :)
Tetszenek a vicces grafikai megoldások.. Hagu chan szerintem aranyos,bár kicsit nagy a feje :-P
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Misu írta:Nemrég kezdtem ebbe bele..érdekes,az opening szerintem is szánalmas..lehet hogy nem tudtak jobbat kitalálni?
Hát nem tudom, az egy dolog, hogy a dal nem mindenkinek jön be (én szeretem Yuki-chant, sz'al nekem tetszik, és nem zavar az énekstílusa), de ettől eltekintve az egyik legkreatívabb és legötletesebb opening, amit valaha láttam. :3 Sztem ennél jobbat nem igazán tudtak volna kitalálni annak érzékeltetésére, hogy 1) mégiscsak "mívészek" a szereplők, vagyis kreatív emberek; 2) milyen sokszínű a sztori; és 3) milyen "valósághű" egész, pont annyira abszurd, mint a valóság.

Sz'al, "nekem nem tetszik", oké, de hogy szánalmas, meg miért nem tudtak jobbat kitalálni... :roll:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem szeretem az openinget, de ettől függetlenül valóban ötletes, és legalább megpróbál újszerű lenni. És az is, csak hát... nekem nem jön be... Viszont amikor először láttam frászt kaptam az opening végén ^^
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem nagyon tetszett az Opening, sztem nagyon otletes..nemtom, ezekszerint csak nekem jon be? :shock:
Es en annyira sajnalom Yamada-t..egyre rosszabb, ah o szenved, nekem is mindig megszakad a szivem..:cry:
Takamoto-t annyira nem sajnalom egyenlore, bar nem tudom h mi lesz vele meg Hagu-channal..
Viszont most h tovabbneztem, vmi nem egyertelmu nekem:a Mayama es Rika ugye lefekudtek? :?:
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Haáát..valóban ötletes az opening,de számomra nem nyújtott esztétikai élményt.Ízlések és pofonok. Még a zene sem tetszett de a végére egészen megszerettem..

Iloverenji: szerintem igen,de ezt már mondtam neked :)

Nekem is egyik kedvencem lett ez a sorozat.. Tetszett benne hogy a szereplők személyisége összetett és fejlődőképes volt,hogy a történetet többféle szálon futtatták.. Olyan aranyos Morita ahogy az érzelmeit próbálja leplezni..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Tudom h mar mondtad, es olyba veszem akkor h igen..
Amugy az Ost-ot is imadom, az is nagyon jol sikerult, es rettenetesen varom a 2. szezont..
Hagu, Rika es Takamoto kivetelevel en is mindenkit szeretek, az irodaban dolgozokat meg plane (Leader-t is.. :D )
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Iroda... A kutya ott a legjobb :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Óvatosan olvasgattam a topic-ot, mert egyelőre csak 5 részt láttam ebből a sorozatból, de nagyon tetszik az egész hangulata. Az OP fura, de szerintem pont illik az anime-hez, hiszen művészeti iskolába járnak a szereplők. :)
Mayer írta:Viszont amikor először láttam frászt kaptam az opening végén ^^
Jaja, az a rák eléggé váratlanul nyúl ki a tálból. ::reliev::

Nem ítélkezek ilyen elhamarkodottan a szereplőkről, de Morita egy kicsit túlzottan ütődött fazon, bár vannak jó pillanatai is. (Amikor Ayu sír Mayama miatt, ő meg odanyújt neki egy üdítőt, hogy így pótolja a testéből távozó vizet, mert különben kiszáradna. ^^) Nekem eddig Mayama a legszimpatikusabb, csak az a szerelmi háromszög zavaró. :? De nem hibáztatom, hiszen senki se tehet arról, hogy kibe lesz szerelmes...
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Szerintem Moritát meg fogod még kedvelni...egyre jobb jelenetei lesznek...Az első pár részben még én se csíptem...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

most néztem meg a 2 extra részt...és rájöttem mi az amit imádok ebben a sorozatban: hogy mindent poénosan mutat be,de a felszín alatt érdekes gondolatok születnek.... Morita Rocks :dirr:

szerk.

+ most kezdtem el a második sorozatot....nagyon tetszik :) Takemoto szépen leszerelte Moritát XD
Meg azok a lovak :dirr: kééész... Yamada jöjjön már össze Moritával... bár Nomiyát egyre jobban szeretem...wáááá..nagyon el vannak találva a karakterek még mindig...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Fejtsük meg az S2 OP-t.

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Fejtsük meg közösen az új szezon openingje mögötti szimbolizmust!

Én addig jutottam el a gondolataimmal benne, hogy fogták a brémai muzsikusok szegény/szegénységre jellemző állatait és kicserélték azok gazdag/sznob változataira.
Így lett a
szamárból → unikornis
a macskából → oroszlán
a korcsból → pudli
a kakasból → pulyka
de, hogy ez mit akar jelenteni, még mindig nem értem. Kiváncsi lennék, hogy másoknak mi a gondolata erről a szoborról?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem hiszem, hogy gazdag/sznob verzióról lenne szó, végülis a szereplők nem éppen gazdagok (jó, Morita más kérdés xD;; ), se nem sznobok... Inkább most is a kreativitásról van szó a pénzzel meg egyebekkel.

Az állatok jelentősége... szerintem a főszereplőket jelképezik, de persze az is lehet, hogy egyszerűen csak nem akarták egyértelműen a brémai muzsikusokat. :3 Btw, az uszkár az valszeg azért uszkár, mert az a Hachikuro egyik "mascotja."
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

ep 4 - Mayama wow... teljesen meglepődtem hogy amilyen tutyimutyi volt,most hogy megjött a hangja :D ... Yamadát előre sajnálom...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az egész Rika-Mayama-Yamada háromszög az idegeimre megy már. :/ (Főleg hogy tudom, hogy ez még jó ideig el fog tartani -____- Ayu részéről főleg.) Főleg Rika... sz'al, az ég szerelmére. :roll:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én is elkezdtem nézni a második sorozatot, az első három részen túlvagyok. Szerintem továbbra is remek sorozat, annyira hangulatos (főleg így nyáron) *_* A csuklós rész marha aranyos volt x) Morita meg ugyanolyan elmebeteg mint régen, és ez így van rendjén ^__^. Ami még tetszik, az az opening. Szerintem ez sokkal jobb, mint az a kajás verzió az első sorozat elején, valahogy több értelmet látok ebben (vagy csak közben eltelt egy kis idő, és rájöttem mit akarnak vele mondani). Az én gondolatom az volt ezzel kapcsolatban, hogy talán azért csinálták ilyenre, hogy folyton másmilyen anyagból állnak össze, mert a karakterek még annyira fiatalok, és az egész élet előttük áll (végülis erről szól főként az egész). Kicsit olyan, mintha még nem tudnák mit hoz a jövő, és még bármi történhet mindegyik szereplővel, végülis az ő döntésük, hogy milyen "alapanyagból" faragják ki az életük művét. Aztán hogy ez édes méz lesz-e, vagy valami más dolog, az majd elválik. ^^

Jah, és go-go Nomiya(&Ayu)!! :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Infó a mangáról: 10 kötetes lesz, és az utolsó kötet szeptember 8-án fog megjelenni.... ami ÉRDEKES, mivel ha jól tudom, még a 9. kötet sem jelent meg (bár ez igazából már csak szerkesztés kérdése, a szükséges fejezetek már megjelentek). Nagyon kíváncsi vagyok, mit fog Umino kihozni a helyzetből, ugyanis a legutóbbi két fejezet nagyon durván megkavarta a dolgokat (és véleményem szerint nagyon rosszul, átment szappanoperába az egész -_-), úgyhogy csak remélni tudom, hogy minden jól lesz megoldva a végén.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nomiya ::daisuki:: Annyira cuki ahogy próbálkozik :D Én biztos elfelejteném Mayamát érte...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossz hír: Takemoto seiyuuja, Kamiya Hiroshi autóbalesetet szenvedett, így nem tud dolgozni (bár most már azt pletykálják, jobban van). A hivatalos álláspont az, hogy mivel eddig a 11. epizódig van kész a szinkron, addig rendesen levetítik, és az utolsó epizódra (hé, nem 13 részes a sorozat? O_O) valaki helyettesíteni fogja.

::bawl:: Kamiya-saan, gyógyulj meg gyorsan, hátha...! (me <- önző dög. De mi a fene van mostanában a seiyuukkal? Suzuoki Hirotaka, az egyik kedvencem, meghalt, Kamiya balesetet szenvedett... eh. :cry: )

Egyébként vége lett a mangának is.... hát, nem nagyon tudnám röviden összefoglalni a véleményemet meg minden, úgyhogy csak három szóban: nagyon szép volt. >_< Pár dolgot hiányoltam, vagy máshogyan csináltam volna, de mindent összevéve nem hoz szégyent magára. Ha Umino nem nyer valami díjat a Hachikuróért, meglesz a véleményem a japánokról. >__<
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Ezt én is szomorúan halllom :(
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Valaki megkért, hogy dobjak össze egy fordítást a H&C II igazán kiváló openingjéről (YUKI - Fugainai ya), és gondoltam, ide is bepostolom. :D

Figyelmeztetés: ezt tényleg pár perc alatt dobtam össze, hogy érteni lehessen, nagyjából miről szól a dal. Nem 100%-osan pontos... talán majd egyszer rendesen megcsinálom. Mindenesetre talán ennyiből is átjön, hogy Yuki-chan miért is az egyik legnépszerűbb japán előadó a H&C fő közönsége (huszonéves nők) körében...

YUKI - Fugainai ya (half-assed translation)

Ugyanez kanjival és romajival.

(Azt már nem is említem, hogy mennyire tökéletesen illik ez a dal a H&C-hez...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Elkezdtem a II.szezont...en ezt annyira nem birom!!
Most fejeztem be a 6.reszt, es ah mondja Takemoto, h "Vegulis soha nem mentunk a tengerhez..", en meg mindig itt ulok konnyek kozott..vhogy atcsapott nagyon dramaiba az egesz, es igy mostmar sokkal nyomasztobb. Es annyira sejtem, h nem lesz jo vege.. :cry:
Az meg a masik, h amit egy szezonon keresztul bir az ember anelkul h teljesen kiakadna, azt meg huzni mostmar igy kicsit sok nekem (konkretan h Yamada meg mindig szerelmes a Mayamaba, es ott van az a tokeletes Nomiya, es meg igy is buntudata van, meg sir..), es mar total ki vagyok akadva...azert nagyon remelem, h legalabb nehany szalat elvagnak pozitiv iranyban a vegere..(amugy a manga mennyiben kulonbozik az animetol? H esetleg azt elolvasni ha total depresszioba esem miutan ezt befejeztem..)
Ja, es meg vmi : csak 12 resz..ez is olyan szomoru...
Válasz küldése