Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Grafika: egyetértek. Ronda...
De az epizód olyan, mint az a bizonyos csoki: "ronda és finom".
Noike miért lenne ronda? Kicsit idősebb a többieknél, szerintem kifejezetten szép nő. Hogy semmilyen? Nos, egy epizód kevés egy kidolgozott karaktert megismerni (nekem 2 epizódom volt rá eddig), de azért aki seperc alatt át tudja venni az uralmat abban a házban, és ilyen simán kezeli a dühöngő Ryokót és Ayekát, az nem semmilyen ::japhaha::
Airi-san (nagymama). Airi-san nagyonjóóóóó! És ha miatta "részvét" akkor várd meg Ayeka nagymamáját
::jhihi::
Sokszor mondtam már, de itt is ellövöm: Washu és Seto-sama csendben teáznak, az Univerzum meg nyüszítve kuporog egy sarokban.
::reliev::

Ez az epizód nagyon sok mindenről szólt. Tennyo megjelenése bizonyos értelemben felborított sokmindent, amit eddig mindenki készpénznek vett. Nem csoda, hogy Tenchi feje szét akar robbanni. Airi-san csak megjelenítése egy rég tudott dolognak, és a dolgok csak most kezdenek beindulni.
Ami meg a "tenchire mászást" illeti: Tennyo szuttyongatja, és ad egy puszit az arcára. Sztem tipikus "nővér" viselkedés, ha zavarba akarja hozni az öcsikéjét ^_^. Airi csókja már keményebb, de az egyrészt tipikus, másrészt csak elégtételt vett amiért lemaradt a "kawaii, zokogo Tenchi" látványáról. Azért lehet, hogy Yosho még leveri rajta azt a csókot ^________^.
Ja, és Noike totál nem mászik Tenchire, szinte már feltűnően visszafogodt és higgadt (kivéve ha Mihoshit kell leüvöltenie).
A Tenchi Muyoban minden az apróságokon múlik. És ez az epizód egy nagyon jó indíás, ami jó nagyot rúg a fandomba, rendesen felkavarja az állottvizet ^_^.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hát, nem tudom, én tartom a véleményemet. Nekem nem tetszett. Noike szegény annyira unszimpatikus, annyira, annyira, semmilyen. Biztos fejlődik még, de, én nem bírom az ilyen karaktereket..... eddig Ayekanak "drukkoltam", de most már úgy vagyok vele, hogy én leszek a legboldogabb, ha összejön Ryoko és Tenchi, csak NE Noike-t válassza!! Könyörgöm, csak azt neeeeeeee!!T.T

Egy kérdés: a GXP hol található?.? Mert én nem találom sehol!! Tasukete!!!!!!!!!!
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Beszkenneltem 2 könyv illusztrációit, úgyhogy idelinkelem.
Az első címe 'Jurai', ez Azusa, a későbbi király gyerekkora és fiatalsága, míg a második 'Yosho', nem meglepően Yosho fiatalsága. Hogyan találkozott az Akadémián, 13 évesen Airivel, majd harcolt Ryokóval és maradt a Földön.
http://www.manga.hu/subpages/tenchi/konyv/konyv.html
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem, eddig egyik OVA résszel se volt gond. 8) Másfél nap alatt szedte nekem le a gép. A négyest véletlenül leszedtem kétszer. Nem mintha baj lenne. ^^ Jó lett a felirat! :D Misaki nagyon jó!!!!!!! XDDD Számomra még mindig érthetetlen, hogy 6 év anime után csak most tudtam megnézni. Hihetetlen, hogy eddig mindig elkerült ez az anime. Pedig akkora!!

------

Szerintetek mikorra várható a 3. rész subbolt változata? :?
A trailer-t láttátok már?
Noike-ról fog szólni. .... Hurrá. :?


Trailer
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

A sub talán májusra, ha az eddigiek tempójánál maradnak :(
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meglivorn írta:A sub talán májusra, ha az eddigiek tempójánál maradnak :(
Mi???? Weheheheee ::bawl:: Mi tart nekik ennyi ideig.... mire befejezik az OVA-t.... Tényleg. Van vmi konkrét időpont arra, hogy az utolsó rész mikor jelenik meg?
Amúgy én vagyok a legnagyobb mázlista, mert pont akkor kezdtem el nézni a Tenchi-t, mikor elkezdték a 3. OVA-t!! XD Így nekem nem kellett sokat várnom a folytatásra! XD ^^
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nem tudom mikor jön ki a következő epizód. Szeptember, November (december elejére csúszott) és Március eddig. Szerintem Decemberben várható a 6. - 7. rész :(
A sub meg azért csúszik, mert nagyon keveseket érdekel, nem ugranak rá a subber csapatok mint a slágeranimékra (nézd csak meg ezt a topicot, vond le belőle az én válaszaimat, hogy hol tart).

Az új trailer is disznóság, mert a 70%-a az első részből van, alig van benne új anyag. Mindenesetre a látottak alapján valami komoly kavarás lesz a Kuramitsuk körül (Mihoshi bezárva, Misao száguld megvédeni a nővérét, Tenchi meg beteg)...
::jhuh::

És Seto-sama sehol
::jtears::
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Egyik amcsi már látta. TT Ő már a következő részt várja. ::bawl:: Mesélt picit ebből a részből, azt mondta, Mihoshira végre több szerep jutott, mint eddig, most már nem csak alszik és hogy Noike picit kiakasztotta pár hangulat váltással. Hát, kíváncsi vagyok. Sajnálom, hogy ilyen kicsi az érdeklődés, pedig végre befejezik, erre tessék... :( Na mindegy, nem tudják, miből maradnak ki! XDD
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Na, csoda történt, a Solar már ki is hozta a 16. részt. Nagyonjó, mint az várható volt, Seto jobban megkeverte a dolgokat mint az elsőre látszik :).
És én is nagyon várom a következő részt, nem tudom hova lehet még fokozni a kiváncsiságot @_@...

Seto-sama még nem érkezett meg sajnos.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na, elkezdtem nézni nagy nehezen a GXP-t, és meg kell mondanom, minden kezdeti félelmem a sorozattal szemben elszállt, mikor végig néztem az első részt. Eddig az első hármat sikerült megnéznem (ezt úgy, hogy tegnap éjfélkor néztem meg az első kettőt, szóval ma hajnalban, és most a 3-at). Seto-sama nagyon kiráááááááááááááááááály. XDD Már látom, hogy tényleg a kedvenc karaktereim közé fog kerülni. Sőt, már ott is van. XDD Kellemeset csalódtam, és egyelőre nagyon tetszik és szorgosan nézem tovább.
És megnéztem az OVA 3. 3. részét is. Jó volt, már várom a következőt naaagyon. Főleg, ha abban tényleg színre lép Seto-sama. *reméli nagyon* ^________^ És remélem, hogy lassan beindul a történet Tokimi körül is. Egyébként vhol azt mondták, hogy állítólag csinálnak majd egy 4. OVA-t, mert nem lesz elég a történetre a 3. epizódszáma. Ez valahol megerősített, vagy csak pletyka?
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Misao ga Chobimaru de yatte kita - Misao érkezése a Chobimarun

Na most zokogok egy sort.
Kitették az OVA3 ep. 4 megjelenési dátumát: szeptember 15!
Az előző részhez képest fél év!
A fenét művelnek ezek az AICnél????
Egyesek szerint talán Kajishima mégis több epizódot kapott (utoljára 6ról volt szó) és ezért a csúszás, de én inkább nem leszek optimista.

Szeptember! Ez most rendesen lehangolt.
::bawl::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az OVA 3-at hány részesre tervezik?
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Miii?? Szeptember? T_________T Ezt most nem gondolhatják komolyan! És akkor még várni kell a fansubra is. >.<, Ez nem lehet igaz. Az addig még 40x végig nézem a GXP-t. @_@,
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Titkos írta:Az OVA 3-at hány részesre tervezik?
Nem tudjuk pontosan, AIC nem nyilatkozott a dologról. Eredetileg 6-7 rész volt biztos, most hogy fél évet kihagytak két rész között, egyesek pletykálják, hogy talán több lesz, azért a csúszás.

Érdekesség, most találtam:
http://web.starman.ee/watotsu/tenchi/do ... sumi_2.jpg

És a topic, ahová be volt szúrva:
http://p068.ezboard.com/fsetosfanfrm10. ... D=10.topic

"Jurai no onee-sama" ^________^
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hali!

A Meglivorn-féle magyar feliratokat honnan lehet letölteni?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Reméltem, hogy valaki más válaszol, de hiába :(

AHQ-n a Tenchi OVA .ogm-ek a magyar feliratosak. Külön nincsenek.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meglivorn írta:Reméltem, hogy valaki más válaszol, de hiába :(
lol Én meg azt vártam, hogy te válaszolj. ^^"" Gomen. ::gome::
Lehet már valami újat tudni a 3. OVA következő részéről?
Tényleg, még egy kérdés. Eddig hány rész jelent meg a GXP-ből Amerikában?
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Sister Tenshi írta: Lehet már valami újat tudni a 3. OVA következő részéről?
Tényleg, még egy kérdés. Eddig hány rész jelent meg a GXP-ből Amerikában?
Csak amit odafennti írtam. Szeptember 15. :(
Most jött ki egy 2perces trailer.
Nagyon ::jcrazy:: de végre van Seto-sama!

USAban elvileg 4 lemez jött ki, a 8ból. Nekem első egvan, 2-3. úton van :D
14 rész, augusztus 23-ára van kiírva az 5. 15-17-ig.
http://www.tenchimuyogxp.com/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

http://www.petitiononline.com/mihokiyo/petition.html

... Ti ehhez mit szóltok? Én nem örülnék neki, ha megcsinálnák (bár erren gondolom, nincs sok esély). Hogy miért? Mert egyrészt nem bírom Kiyone-t, másrészt Kajishima-nak megint semmi köze nem lenne hozzá, hisz ez a Kiyona nem az ő karaktere, és egy interjúban is mondta, hogy az ővé nem ilyen lenne. Nem hiszem, hogy szükség lenne még Kajishima független TV sorozatra, vagy akármire. Legyen elég nekik az ő univerzumában játszódó GXP.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Esély gyakorlatilag semmi nincs rá. Az AIC lezárta a TV sorozatos univerzumot a 3. mozifilmmel. Kajishima pedig Kiyone helyett hozta Noiket :D

Én most alig várom az új részt, elvileg 15.-én jön ki. A trailer alapján nagyon @_@. De megjön Seto-sama :)

------

Ezennel kijelentem, hogy Kajishima-san egy gonosz, perverz, diszno!
Utálom!
Fél évig vártam erre a nyomorú epizódra! Fél évig!
És nem történik benne semmi...
::jtears::

Félreértés ne essék, nagyon jó kis epizód, ha az embernek megvan a teljes sorozat. Valószinüleg sokszor megnézném. Megjön Seto-sama, kis visual-bishounen Misao hisztizik és leendő (nagyon remélem hogy csak leendő @_@) felesége elfenekeli, meg dúl a béke a Masaki-házban... de ez már a negyedik rész és még mindig csak előkészítés!!!!!!!

Nagyon remélem, ez tényleg azt jelenti, hogy nem 6-7 hanem 12-13 rész lesz az OVA, így ráérnek a befejezéssel (és akkor Tenchi is választ).

Na megyek és megnézem még egyszer.

--------

Kijött a 18. rész (japánban dec. 22.-én), a raw itt is van.
Na, ez egy jó rész volt, sőt remek. A Tenchi-banda remekel, csak sajnos nem mutatják ahogy a sárba alázták a GP bandát. Kikéve Sasamit, amin sztem. nem én lepődtem meg egyedül :D.
A vége meg nagggggyon UUUUH @_@ ...
spoiler írta:Tenchi LHW-vel lebeg az űrben és a Föld kb egyharmada hiányzik O_O.
Most megint ülhetek tűkön vagy 3 hónapig :whaaa:
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Meglivorn írta:Kijött a 18. rész (japánban dec. 22.-én), a raw itt is van.
Na, ez egy jó rész volt, sőt remek. A Tenchi-banda remekel, csak sajnos nem mutatják ahogy a sárba alázták a GP bandát. Kikéve Sasamit, amin sztem. nem én lepődtem meg egyedül :D.
A vége meg nagggggyon UUUUH @_@ ...
spoiler írta:Tenchi LHW-vel lebeg az űrben és a Föld kb egyharmada hiányzik O_O.
Most megint ülhetek tűkön vagy 3 hónapig :whaaa:

De jó! :D Azonnal indulok is letölteni^^

Edit: ööö..Meglivorn, te honnan töltötted le a rawot? ::jhuh::
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

BT egy kinai trackerről. ^_^°

http://bt.greedland.net/download.php?btId=131228

Ha visszadob a cimlapra (mint engem) akkor a 5. oldalon volt szerencsére latin szöveggel :) [12-23 19:17] idoponttal, mert rohamosan tolodik hatra... :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Meglivorn 2004.12.23. 21:20-kor.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Tudsz adni egy linket, mert szerintem ismerem azt a trackert, csak a címét nem tudom^^;;;
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Egyetértek. A legújabb rész vége Uuuuhhh. @_@ Nagyon durva volt, de legalább végre történt valami.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Kijött az utolsó, 19. rész (állítólag lesz még egy bónusz epizód, de semmi pontosat nem tudni róla, Kajishima egy interjúban említette).

ÖÖööö... Fáj az agyam! Nem értem!
Oké, nem tudok japánul, de egy elég jó script megjelent hozzá. És akkor sem értem. Választ ad jópár dologra. Feldob egy nagy adag vadonat új kérdést, és... van egy-két mozzanat ami nem tetszik :\

Viszont az az elmélet, hogy Tsunami lassan átveszi Sasami felett az uralmat egyértelműen megdőlt :)

Ja és Tenchi még nem választott :D
Válasz küldése