Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
tutegal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.09.22. 14:10
Tartózkodási hely: sörök és motorok között

Hozzászólás Szerző: tutegal »

Meglivorn írta:úgy egy év mulva (addigra lesz magyar is, mert megveszem ^_^).
(megjegyzés: amikor feljebb a "TV sorozatok"-ra utaltam, a GXPt nem számoltam bele. Kezd kavar lenni... Szal a GXp teljesen hivatalos és igazi Tenchi ^_^)
Szervusztok

Leginkább Meglivornt, mint a Tenchi univerzum nagy magyar kutatóját kérdezném :wink: , mert kissé belekavarodtam....
Ha jól értem, az eddigi 13 rész az két OVA és nem egy. Akkor most kb. 6 új részre lehet számítani? A megjelent első rész viszont bő 40 perces, a többi is ekkora lehet, vagy ez csak a régi történet felidézése miatt ekkora? A történet szerint ezek a részek a 2. OVA és a GXP között vannak, vagy a GXP-t követik időben?
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Szia!
Az új OVA hosszáról nincsenek pontos információk, 6 rész biztos. Hírek szólnak arról, hogy ismét 13 rész lesz, amiből az Istennők Háborúja az első 6-7 míg a többi a Kajishima által is nagyon kedvelt "hétköznapi élet". Kajishima megígérte, hogy az OVA3 végén Tenchi választ a lányok közül, de ezt még a 13 részbe tervezte, ha csak 6 lesz, lehet hogy kimarad
:osnani:

Ami az időrendet illeti, a GXP egy évvel a most megjelenő 3. OVA után játszódik. Pontosan azért, hogy a GXP alatt az összes rajongó minden másodpercet darabokra szedjen, hátha megtud valamit
:ossmil2:

A hossz nem meglepő, az eddigi OVA első és utolsó része is 45 perces volt, a többi 30. Úgyhogy kb erre lehet most is számítani.
A 14. részből (OVA 3.1) lesz egy v2 változat, a jelenlegi v1 "a türelmetleneknek készült, akiknek most azonnal kell". A második rész japánban november 12.-én jön ki, a fansub december elejére várható.
Avatar
tutegal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.09.22. 14:10
Tartózkodási hely: sörök és motorok között

Hozzászólás Szerző: tutegal »

Meglivorn írta: Ami az időrendet illeti, a GXP egy évvel a most megjelenő 3. OVA után játszódik. Pontosan azért, hogy a GXP alatt az összes rajongó minden másodpercet darabokra szedjen, hátha megtud valamit
Kösz!

Na igen, akkor gondolom sokan nézték a GXP 26. végén az esükvőt,
hogy kik is ülnek Tenchi mellett, és milyen sorrendben...

Nem tudod véletlenül, jelentősen változott-e az animátorok csapata? Csak Ryokonál tűnt fel egy apró geg, de nekem nagyon tetszett.

Tutegal
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Na csak azért firkálok, hogy értesítsem azt a kevés jóérzésű lényt, akit érdekel, hogy a Tenchi OVA 1-7 felkerült AHQ.
DVDrip, japán/angol hang, magyar/angol felirat.
A felirattal kapcsolatban kritikákat szivesen fogadok.

Akartam még valamit?
Nemtom erre feleltem-e ugyhogy tuti ami biztos:
Nem tudod véletlenül, jelentősen változott-e az animátorok csapata? Csak Ryokonál tűnt fel egy apró geg, de nekem nagyon tetszett.
Nem tudom, sajnos. Biztosan, mert az eltellt 8-9 év azért nagyon sok idő. Mindenesetre a grafika kissé más.
Az OVA 3 grafikája is változott, sajnos az áltlalm legjobban gyűlölt grafikai magoldás (a szájak egyszerüsítése profilrajznál) itt is megjelenik. Az, hogy Ryoko fülei akkorák mint Ryo-Oh-Ki-é, még nem tudom hogy ítéljem meg. Aranyos, de azért... kicsit túlzás...

Amúgy melyik "apró gegre" gondolsz?
Láttam egy GXP screencap-et, ahol tisztán látszik Ryoko mindkét csuklóján az ékkő.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Meglivorn írta:Az, hogy Ryoko fülei akkorák mint Ryo-Oh-Ki-é, még nem tudom hogy ítéljem meg. Aranyos, de azért... kicsit túlzás...
Hehe, pedig eddig minden Tenchi-t méltató hozzászólásodban kiemelted Ryoko lapátfüleit; akkor ez már túl sok a jóból? :) Amúgy azért annyira nem nagyok, szvsz. Engem az zavart egyébként egy kicsit, hogy nagyon sok volt a "visszaemlékezős" jelenet, ami amúgy önmagában nem is lenne baj, hiszen mégiscsak igen hosszú idő után folytatják a történetet, de az új és a régi grafika között nagyon észrevehető a különbség. Most nem a fülméretekre meg ilyesmire gondolok, hanem pl. a szinek élénksége teljesen más. Mondjuk persze ez legyen a legnagyobb baj az új OVA-ban...
Avatar
tutegal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.09.22. 14:10
Tartózkodási hely: sörök és motorok között

Hozzászólás Szerző: tutegal »

Meglivorn írta:
Nemtom erre feleltem-e ugyhogy tuti ami biztos:
Nem tudod véletlenül, jelentősen változott-e az animátorok csapata? Csak Ryokonál tűnt fel egy apró geg, de nekem nagyon tetszett.
Nem tudom, sajnos. Biztosan, mert az eltellt 8-9 év azért nagyon sok idő. Mindenesetre a grafika kissé más.

Amúgy melyik "apró gegre" gondolsz?
Láttam egy GXP screencap-et, ahol tisztán látszik Ryoko mindkét csuklóján az ékkő.
Nos igen... Nekem csak fél éve van olyan netem, amivel filmekhez is hozzá tudok jutni. Egyszerűen elfelejtettem belegondolni, hogy több év is eltelhetett a részek között.

Tulajdonképpen nem igazán "geg", hanem Ryoko mozgásán javítottak. Nagyon sokan úgy jelzik egy karakter nem emberi származását, hogy mindenféle nem emberi végtagot, toldalékot aggatnak rá, amiknek az animálásával vagy törődnek, vagy nem. Szegény Ryoko az eredeti OVA részekben - ha látszott egyáltalán - legtöbbször úgy vonszolta a farkát, mint egy hátul túllógó övdarabot. Akárki is készíti ebben a részben Ryoko mozdulatait, nagyon ismeri és szeretheti a macskákat, mert a mozdulatok valóságosak és pontosan illeszkednek Ryoko pillanatnyi érzelmeihez. A lustálkodó, a meglepődött, a megdöbbent Ryoko mozdulatai ettől olyan kedvesen macskaszerűvé válnak, ami nagyon megtetszett.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

tutegal írta:
Meglivorn írta:
Nemtom erre feleltem-e ugyhogy tuti ami biztos:
Nem tudod véletlenül, jelentősen változott-e az animátorok csapata? Csak Ryokonál tűnt fel egy apró geg, de nekem nagyon tetszett.
Tulajdonképpen nem igazán "geg", hanem Ryoko mozgásán javítottak. Nagyon sokan úgy jelzik egy karakter nem emberi származását, hogy mindenféle nem emberi végtagot, toldalékot aggatnak rá, amiknek az animálásával vagy törődnek, vagy nem. Szegény Ryoko az eredeti OVA részekben - ha látszott egyáltalán - legtöbbször úgy vonszolta a farkát, mint egy hátul túllógó övdarabot.
Valamit rosszul figyeltél meg. Ryoko nem minden ruháján van fenn, és az igenis egy övdarab ^_^. A régebbi részekben is ugyanigy használta, ha ideges volt, felborzolta, ha meglepődött, a farok kiegyenesedett, egyébként meg hullámzott, mozgott. Mutogatott vele, kérdőjelet formált, stb.
De még egyszer, Ryokonak nincs farka, nézd csak meg a 4. részben, elég jó rálátásunk van az anatómiájára (mellesleg a "farok" is ott szerepel először).
Az angol fórumokon "moodbelt(hangulatöv)" néven emlegetik, lévén az övéről lóg le és igenis kimutatja a hangulatait ^_^
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Meglivorn írta:Valamit rosszul figyeltél meg. Ryoko nem minden ruháján van fenn, és az igenis egy övdarab ^_^.
Te tényleg nem vagy semmi Meglivorn! :D Nekem ez egyszer sem tünt fel, pedig mind a 13 részt végignéztem. :wink:

------
Meglivorn írta:Na csak azért firkálok, hogy értesítsem azt a kevés jóérzésű lényt, akit érdekel, hogy a Tenchi OVA 1-7 felkerült AHQ.
DVDrip, japán/angol hang, magyar/angol felirat.
A felirattal kapcsolatban kritikákat szivesen fogadok.
Én ezek közül a magyar feliratnak örülök a legjobban. :) Köszi, hogy szóltál, holnap el is kezdem leszedni.
Kép
Avatar
tutegal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.09.22. 14:10
Tartózkodási hely: sörök és motorok között

Hozzászólás Szerző: tutegal »

Meglivorn írta: Valamit rosszul figyeltél meg. Ryoko nem minden ruháján van fenn, és az igenis egy övdarab ^_^. A régebbi részekben is ugyanigy használta, ha ideges volt, felborzolta, ha meglepődött, a farok kiegyenesedett, egyébként meg hullámzott, mozgott. Mutogatott vele, kérdőjelet formált, stb.
De még egyszer, Ryokonak nincs farka, nézd csak meg a 4. részben, elég jó rálátásunk van az anatómiájára (mellesleg a "farok" is ott szerepel először).
Az angol fórumokon "moodbelt(hangulatöv)" néven emlegetik, lévén az övéről lóg le és igenis kimutatja a hangulatait ^_^
Kösz a felvilágosítást Meglivorn!
Eddig nem igazán tudtam hova tenni ezt az időnként feltünő bigyóját, de hogy egy levehető hangulatjelző, igencsak meglepett :D .
Végülis ha az egy ruhadarab, akkor tényleg nem létkérdés a valóságoshoz hasonló mozgás.
Megnéztem újra az utolsó OVA részeket, de ott nekem nagyon mesterkélt és inkább zavaró volt a mozgatása. Az új részben viszont pontosan működik a "hangulatjelző", ha macskául olvasom :D . Remélem ilyen jó marad a sorozat végéig.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Hehe, én is észrevettem, hogy néha rajta van, néha meg nincs, de eszembe nem jutott volna, hogy ruhadarab. Inkább azt hittem, hogy animációs figyelmetlenség :( De így most összeáll a kép. Amúgy tényleg teljesen "macskásan" használja, ez nekem is nagyon tetszik. :)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nyaff, ezt a topicot is úgy kellett kibányásznom a gödörből.
Ha valakit esetleg érdekelne, végre befejeztem az első 2 OVA fordítását, a DVD-rip OGM az AHQn fennvan (1-13).

A 14-et biztos meg fogom csinálni, ahhoz van RAW videóm és ígértek scriptet. A 15 pár nap mulva jön ki fansubbal azzal nem tudom mi lesz, sehol nem találok RAWot :(


Még valami, USAban március elején kezdik kiadni a GXPt, a trailere már letölthető:
http://media.funimation.com/trailers/te ... _Large.wmv
Na, ennyi voltam.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én szeretném leszedni a Tenchi-t magyar felirattal, de hiába próbálok felmenni AHQ-ra, nem tudok. Könyörgöm, valaki segítsen, írjon privátot, ha tud.
Ami az OVA 3-at illeti, hát, én is kiványcsi vagyok, kit választ végül Tenchi. Nekem teccett az első rész, bár Ryoko füleit én is érdekesen néztem.^^" De Ryo-oh-ki és Sasami aranyosak voltak nagyon.
Több, mint 6 éve vagyok animés, és a Tenchi csak nem rég jutott el hozzám.-_- Még mindig nem értem, hogy kerülhettem el 5 évig pont ezt az animét. Mára már az 5 kedvenc animém között van. 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sister Tenshi 2004.03.30. 17:49-kor.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Tenshi Rally Vincent írta:Én szeretném leszedni a Tenchi-t magyar felirattal, de hilyába próbálok felmenni AHQ-ra, nem tudok.
Úgy tudom le lett korlátozva a max userszám 1-re.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rage írta:
Tenshi Rally Vincent írta:Én szeretném leszedni a Tenchi-t magyar felirattal, de hilyába próbálok felmenni AHQ-ra, nem tudok.
Úgy tudom le lett korlátozva a max userszám 1-re.
Te jó ég...! Ezt miért kellett? :(
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Titkos írta:
Meglivorn írta:Valamit rosszul figyeltél meg. Ryoko nem minden ruháján van fenn, és az igenis egy övdarab ^_^.
Te tényleg nem vagy semmi Meglivorn! :D Nekem ez egyszer sem tünt fel, pedig mind a 13 részt végignéztem. :wink:
Hat igen, Meglivorn jol figyelt Ryoko hatsojara :lol:

Amugy nagyon aranyos az az ov. Moodbelt...mielott magasroptu scifi elemezesekbe fulladunk, azert allapitsuk meg: Ryokonak azert van cicafarka, mert a cicafarkas anime bigek kawaiik :)
Ugye a Tenchit elegge fanservice megfontolasokkal keszitettek. Egyebkent meg egy vilag tort ossze bennem, mikor meglattam azt az interview-t amiben elmagyarazza, hogy Ryokon kivul a tobbiek csak a kulonfele rajongoi igenyek kielegitesere vannak (persze ez nem jelenti azt, hogy Ryoko nem, csak az alkotonak is o tetszik). :(

Alljunk hozza pozitivan, Washu es Aeka csak nekem, csak most, csak itt kerult bele a Tenchibe :D
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Titkos írta:
Rage írta:Úgy tudom le lett korlátozva a max userszám 1-re.
Te jó ég...! Ezt miért kellett? :(
Véletlen volt, elvileg javitva.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Acheron írta:
Titkos írta:
Meglivorn írta:Valamit rosszul figyeltél meg. Ryoko nem minden ruháján van fenn, és az igenis egy övdarab ^_^.
Te tényleg nem vagy semmi Meglivorn! :D Nekem ez egyszer sem tünt fel, pedig mind a 13 részt végignéztem. :wink:
Hat igen, Meglivorn jol figyelt Ryoko hatsojara :lol:

Amugy nagyon aranyos az az ov. Moodbelt...mielott magasroptu scifi elemezesekbe fulladunk, azert allapitsuk meg: Ryokonak azert van cicafarka, mert a cicafarkas anime bigek kawaiik :)
Ugye a Tenchit elegge fanservice megfontolasokkal keszitettek. Egyebkent meg egy vilag tort ossze bennem, mikor meglattam azt az interview-t amiben elmagyarazza, hogy Ryokon kivul a tobbiek csak a kulonfele rajongoi igenyek kielegitesere vannak (persze ez nem jelenti azt, hogy Ryoko nem, csak az alkotonak is o tetszik). :(

Alljunk hozza pozitivan, Washu es Aeka csak nekem, csak most, csak itt kerult bele a Tenchibe :D
Bár számomra is Ryoko a legszimpatikusabb, szerintem mindegyik lány egy külön egyéniség, így ha bármelyiküket is kiiktatnák, már nem lenne teljes a Tenchi Muyo!. És akkor Tenchi családjáról még nem is beszéltem, pedig Yosho rulez, kellene egy olyan special, OVA vagy movie, ami részletesen bemutatná a Ryokoval való harcát (Yurai megtámadásától egészen odáig, amikor legyőzi a Földön), mert nekem az első OVA sorozat-beli visszaemlékezések nagyon tetszettek.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ryoko támadása Jurai ellen, és Yosho csatája részletesen szerepel az egyik novellában.Drukkoljatok, hogy ragadjon rám a japán mint a kosz, és akkor lesz magyarul is (japánul a polcomon ^_^). Vagy találjatok fordítót, aki leferdítené a 3 novellát/kisregényt.

Amúgy ajánlom az ujabbak figyelmébe a topic eleje táján az aláírásgyűjtést. Még folyik, és megpróbálni nem árt.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Engem érdekelnének a novellák magyarul. Én azt mondom, haj-rá:)
::sugoi::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Drukkolok neked, Meglivorn. :)
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ha tud valaki RAWot a Tenchi OVA 15-höz, nagyon megköszönném.
A 14 fennvan dual felirattal. Kicsit fura, nekem nem akar indulni a film, kell neki egy seek előre (BSplayerben egyszer a jobbra nyil elég), onnan jó. Ha nagy gond, megpróbálom újrakódolni.

Vélemények az eddigiekről?
Avatar
muRd0cK
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2004.01.28. 18:51
Tartózkodási hely: ZAFT központ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: muRd0cK »

sajn mar letoroltem az osszes tenchimet mert kellett a hely, de ez a sorozat a kedvenceim koze tartozik, es elegge hasonlit (szerintem) a saber marionette -re foleg Cherry es Aeka karaktere ;)
desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu~~
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

muRd0cK írta: es elegge hasonlit (szerintem) a saber marionette -re foleg Cherry es Aeka karaktere ;)
Ha csak addig nézed, hogy "egy srác sok lány" akkor valóban. Egy alaptípusba tartoznak. És bár én nagyon szeretem a Saber Marionette-t, azért Masaki Ayeka Jurai kissé összetettebb karakter mint Cherry ^_^
Avatar
muRd0cK
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2004.01.28. 18:51
Tartózkodási hely: ZAFT központ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: muRd0cK »

joh, ebben igazad van ;) de mind2 jo 8)
desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu~~
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Megnéztem a 3. OVA 2. részét..... és nem tetszett.
Elkövetttem vajon azt a nagy hibát, hogy a második OVA után kezdtem el nézni? Mindenesetre:
1. Nem tetszik a rajzolat. Azok a zombi szemek, és a néha el-eltályolt fejek zavarnak. Ryoko-n csak a fülei zavartak igazán. Ayeka-t meg majd megszokom. Sasami Sasami, Mihoshi se változott sokat.....
2. Az új szereplők..... köhh*köhh*köhh*köhh* nagyon nem tetszettek. Főleg Tenchi jegyese. Ez a csaj.... ronda. A seiyuu-ját ismerem, és szeretem, de nem egy ilyen szerepben. Ráadásul annyira egy semmilyen karakter így elsőre. Jó, jó, nem ítélkezem efelől, biztos fejlődik még, de akkoris, ronda!
3. A történetben picit.... gyorsan jöttek az események (Tenchi, a nagymamádhoz.... részvétem^^").... mindegy, ehhez nem fűzök semmit.
Remélem, hogy a 3. rész jobb lesz. Kicsit ez a "a lényeg, hogy minden csaj jól másszon szegény főhős srácra" mese volt....
Mindegy, optimista vagyok, és bízom a jövőben......
Kép
Válasz küldése