Yu Yu Hakusho

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Senki nem mondta, hogy mérgezett a levegő. Csak, hogy átlagemberek nem bírják.
Nem is ezza ős, hanem hogy Shigure Jaagant ad azért, hogy Hiei nem mondhatja el senkinek, ki a tesója. Azzal aztán megtalálja a gleccser fennsíkot, ahol megtudja, van tesója. Na erre varrjá gombot! :dirr: :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Nem is ezza ős, hanem hogy Shigure Jaagant ad azért, hogy Hiei nem mondhatja el senkinek, ki a tesója. Azzal aztán megtalálja a gleccser fennsíkot, ahol megtudja, van tesója. Na erre varrjá gombot! :dirr: :dirr:
Ahol aztán még logikusabban továbbszövik a történetet, mert ugye aki anno ledobta, az elmeséli neki, hogy az anyja halott, és van egy húga. Ezután Hiei menni készül, és a nő akkor ismer rá. :D (Akkor biztos a szomszéd gyerek meséjét mondta el neki, és azért kiabált, hogy várjon, mert nem akarta, hogy szegény Hiei végig tévedésben éljen. XD)
Szóval mondom, az ilyenekről beszéltem. :) Csak nekem pont a "mérges levegő" maradt meg, de vagy 5 részenként talál az ember egy ilyen "ínenycséget". XD
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Nem baj,én a hibákkal együtt is szeretem a YuYu-t,legfeljebb röhögök rajta,slussz. :)
Hanatarou desu.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ezek után Kuwabara egész sokáig bírta odalent...
Hát, Kuwabara sokminden, de nem átlagos :D . Kezdve azzal, hogy nála nagyobb lököttet nem sokat találni, ráadásul, neki van dimenziós pengéje, és palacsinta-sütő támadása :LOL: . Az még nem baj, ha néha ellentmondásba keveredik, ha csak akkorák vannak, mint itt, akkor nincs baj :) .
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Xelloss. Hejeslem válaszod :lol:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Sziasztok! :troll:

Az én kedvencem ebből a sorozatból Kuwabara....olyan lüke tud néha lenni. :hee: Na és az a palacsintasütős támadás.... ::japhaha::
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Nekem Kurama a higgadtságával...lehet h pont azért mert az ellentétem :D
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mindkettőt kedvelem, bár Kuwabarát talán egy picit jobban(annyira igyekszik előre jutni Yukinával ::daisuki:: )...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Mindkettőt kedvelem, bár Kuwabarát talán egy picit jobban(annyira igyekszik előre jutni Yukinával ::daisuki:: )...
A végén sikerrel is járt, legalábbis nekem eléggé úgy tünt a dolog. :D
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Igen, a nővére élcelődött is vele, hogy nocsak, nocsak, és közben milyen kedvesen nézett rá... :wink:
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Halló, lenne pár kérdésem. Először is Hiei-ről. Hieiről kiderül, hogy már régen megkapta a harmadik szemet, ezzel a képességgel ajándékozza meg az Alvilág sebésze az általa erre leginkább alkalmasnak tartott egyéneket. Hiei bebizonyította az Alvilág sebészének, hogy milyen profi és meg lett jutalmazva a Dzságán szemmel.
Te akkor Yusuke hogyan tudta simán megverni a sorozat elején a raktárban, tök gyökér volt szegény Hiei, pedig akkor már régen meg volt
a harmadik szeme.
CSomó ellentmondást találtam, de hirtelen több nem jut eszembe
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:Halló, lenne pár kérdésem. Először is Hiei-ről. Hieiről kiderül, hogy már régen megkapta a harmadik szemet, ezzel a képességgel ajándékozza meg az Alvilág sebésze az általa erre leginkább alkalmasnak tartott egyéneket. Hiei bebizonyította az Alvilág sebészének, hogy milyen profi és meg lett jutalmazva a Dzságán szemmel.
Te akkor Yusuke hogyan tudta simán megverni a sorozat elején a raktárban, tök gyökér volt szegény Hiei, pedig akkor már régen meg volt
a harmadik szeme.
CSomó ellentmondást találtam, de hirtelen több nem jut eszembe
A sorozat valóban tele van ellentmondásokkal (mint ahogy korábban írtam is már) de erre speciel szerintem van magyarázat: Miután megkapta a Jagan-szemet, mondta neki Shigure, hogy legyengült, és ha most elmegy, biztosan megölik. Szóval ez szerintem olyan volt, mintha új kezet kapnál, és időbe telik, mire megtanulod használni. Ő a szemmel volt ugyanígy, bele kellett jönnie, míg a teljes erejét használni tudta. :) (és még a korábbi ereje is majdnem mind elveszett a műtét miatt) Szóval szerintem amikor Yusukével harcolt, még nem volt annyira profi a használatában. Bár én inkább azt nem értem, hogy miért csak annál az egy harcnál vette fel a démoni formáját (amikor zöld színű, és tele van szemekkel), és később miért nem, amikor elvileg olyankor erősebb?
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Lehet, hogy a készítők idő közben rájöttek hogy nagyon idétlenül néz ki :lol:

Nekem az tetszett a legjobban, hogy Kurama mit összeszenvedett a viadalon, hogy fel tudja venni az "igazi" alakját, (Suzuki féle lötty) erre elpof***a az értékes perceket.

Amikor pedig Yusuke Senshui-val harcolt...Még a barlangban. Na ott ugye eltört a karja + minimum 1-2 bordája. Erre? Felcsillan a szeme és újult erővel kezdi püfölni Senshui-t. Mindkét kezével.Na nee.... :?
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Lullaby írta:Amikor pedig Yusuke Senshui-val harcolt...Még a barlangban. Na ott ugye eltört a karja + minimum 1-2 bordája. Erre? Felcsillan a szeme és újult erővel kezdi püfölni Senshui-t. Mindkét kezével.Na nee.... :?
Ilyenek kábé minden harcban előfordultak, de sztem ez még nem is olyan vészes :)

Egyébként nekem Hiei volt a kedvencem, úgy állítja be magát, hogy ő ilyen "kegyetlen, mindenkit leszarok, hagyjatok békén arc", közben nem is ilyen, ez csak a felszín sztem...az teccett, amikor a végén harcolt Mukuróval (vagy mi volt a neve) és az mondta Hieinek, hogy amióta megszülettél nincs benned egy cseppnyi gyűlölet sem...és az utolsó részben, amikor összegyűlt az összes szereplő és a vízben lubickoltak, nem is számítottam rá, hogy Hiei ott fog feküdni egy faágon. Szal nem is olyan szar arc.

-----
Titkos írta: Bár én inkább azt nem értem, hogy miért csak annál az egy harcnál vette fel a démoni formáját (amikor zöld színű, és tele van szemekkel), és később miért nem, amikor elvileg olyankor erősebb?
TÉnyleg erre nem is gondoltam (!)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:és az utolsó részben, amikor összegyűlt az összes szereplő és a vízben lubickoltak, nem is számítottam rá, hogy Hiei ott fog feküdni egy faágon.
Azért ha megfigyeled a hátteret, Hiei az Alvilágban volt, és az egyik ottani fán feküdt, nem a strandon, ahol a többiek voltak. ::reliev:: Csak mutatták, hogy attól, hogy különvált tőlük, még vele is minden rendben van. :)
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Igeeeeeeeeeeen? Ha ez tényleg így van akkor bocs :oops:

-----

Már háromszor végignéztem a sorozatot, de ezek szerint még mindig vannak dolgok, amiket rosszul tudok :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Semmi gond. :) Én először azt a részt AMV-ben láttam, és nekem is úgy tünt, hogy a strandon van, aztán a sorozatban már nagyon figyeltem, és a háttér elárulja. :wink:
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Ahamm, akkor majd megnézem negyedszerre is :D

Amúgy nektek melyik a kedvenc részetek? (Bevezető, Dark Tournament, SzenSuis rész, vagy az Alvilág-tehát a vége-) [ha még nem volt erről szó]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:Amúgy nektek melyik a kedvenc részetek? (Bevezető, Dark Tournament, SzenSuis rész, vagy az Alvilág-tehát a vége-) [ha még nem volt erről szó]
Jó téma. :D Nekem egyértelműen a Bevezető. Az nagyon hangulatos, tele volt eredeti ötletekkel, Botan és Kuwabara (két kedvencem) még legalább annyira főszereplőnek számított, mint Yusuke, és az elején még látszott, hogy ebből a sorozatból nagyon sokmindent ki lehet hozni. Aztán a Dark Tournament kezdetével az egész átment egy DB 2-be, sorban jöttek az egyre erősebb ellenfelek, akiket le kellett győzniük, amikor meg épp nem harc volt, akkor vagy edzettek, vagy azt tervezték, hogy XY-t hogyan kellene kinyírni. Mondhatnám úgy is, hogy az elején jelen lévő romantikus-, és kaland-elemeket háttérbe szorította a harc, Yusukét pedig az elején még úgy-ahogy lehet detektívnek nevezni, viszont később egyszerű verőlegénnyé degradálódik. (egyébként meg lehet figyelni, hogy kb. a Dark Tournament-től jelent meg a fighting animékben általam úgy gyűlölt szisztéma: "egy ellenféllel 5-6 részig harcolok, míg a főellenségre minimum 10 részt szánok" :? ) Továbbá a Bevezetőben jól felépített világ a Dark Tournament közben és után kezdett ellentmondásokat és megmagyarázhatatlan dolgokat szülni. Ezzel együtt a kevésbé erős szereplőket elkezdték "kiírni" a sorozatból, Kuwabara az Alvilágos részben pl. egyáltalán nem szerepel (Sensuinál is szinte már csak túsz volt...), és Botanból is majdhogynem epizódszereplő lesz. :( Szóval az én szememben ott rontották el az egész sorozatot, amikor a Bevezetős feladatmegoldó és kalandozó történetet felcserélték fighting-animés "mindig meg kell ölni valakit" szisztémára. Utána már szinte csak azért néztem a sorozatot, mert érdekelt, hogy mégis mi lesz ennek az egésznek a vége, illetve reméltem, hogy hátha javul, de az Alvilágos részek végét már szinte fél szemmel a gép mellől ülve figyeltem csak. (OK, a Dark Tournament után egy picit javult a sorozat, mert harc mellett azért gondolkodniuk is kellett, Sensui nem egy "itt állok, üssetek!" típusú fickó volt, de ezek a részek sem értek a nyomába a Bevezetőnek. :()
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Pontosan így van. Ellenben ez volt az a sorozat amiből véletlenül se hagytam ki egy részt se, és azért ne egy 22 részes sorozatról beszélünk. Nekem azért az is tetszik, ahogy telik az idő, váltják egymást az openingek endingek mintha a rajzolás is egyre jobb lenne.
Szerintem hangulatos kis anime. Viszont a karakterek ereje drasztikusan növekszik.
Ugye a Dark Tournamentben Toguro, akinek az ereje B osztályú szörnynek felelt meg, azzal alíg bírtak el. Nem sokkal késöbb (na jó azért késöbb) pl amikor teszteli Hiei-t az a hadvezér, és 500 A osztályú szörny se bír el vele.. hát drasztic :D
De ettől még jó.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doom írta:Nekem azért az is tetszik, ahogy telik az idő, váltják egymást az openingek endingek mintha a rajzolás is egyre jobb lenne.
Igen, ez tényleg szép, mivel akkoriban még volt, hogy a 150 részes sorozatok is csupán egyetlen openinggel és endinggel büszkélkedhettek, mint pl. a DB is. (OK, a YYH pár évvel későbbi.) A rajzolás tényleg fejlődik, vagyis főleg a karakterdizájn "komolyodott", bár pl. Botan már az elején is aranyos volt. :) Viszont ami feltünt, hogy olyan "fakó" a grafika... Nem tudom értitek -e, hogy mire gondolok, nem arról beszélek, hogy régi anime, mert ha pl. egy DBZ-vel vagy SM-el összehasonlítjuk, azoknak élénkebb a rajzolása, pedig kb. egy időben készültek. (Sőt, az Urusei Yatsura is élénkebb, pedig 10 évvel előtte készült.) Ami még hasonlóan "fakó", az a Ranma 1/2 (bár az a végén már nem annyira), meg talán a sima DB volt ilyen. (most lehet, hogy nem értitek mit akarok mondani ::reliev:: XD)
Doom írta:Viszont a karakterek ereje drasztikusan növekszik.
Ugye a Dark Tournamentben Toguro, akinek az ereje B osztályú szörnynek felelt meg, azzal alíg bírtak el. Nem sokkal késöbb (na jó azért késöbb) pl amikor teszteli Hiei-t az a hadvezér, és 500 A osztályú szörny se bír el vele.. hát drasztic :D
Hát ez hozzá tartozik az "eldébézésedéshez". (jobb szót nem találtam XD) Szóval ott is ez volt, hogy először a saiyanok, aztán Freeza, mint az univerzum legerősebbje, majd utána már egy másik dimenzió legerősebbje... Meg ugye az "akkora az erőm, hogy kiég tőle a harcierő-mérő" jelenet is mindkét sorozatban benne volt. :wink:
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Eleje nekem is tetszett, de a Senhuis részekben is volt sok jó rész. Alvilágosban meg Yomis, de főleg az utolsó rész szeretem. Abban nincs harc, hanem végig olyan szomorú.
Általában azok a részek nem jöttek be, amiben csak harc volt, nálam a szomorú lelkis részek jobban bejönnek.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én azokat a részeket találtam a legunalmasabbnak, amikben Yusuke és Senshui harcoltak...kb 5-6 részen keresztül :?

Ami viszont nagyon tetszett, amikor abban a furcsa házban próbára tették őket... Minamino meg annak a másik gyereknek (akinek most nem jut eszembe a neve ^^") szócsatája például hatalmas volt, főleg a grimasz a végén XD

Az alvilágos rész a végén pedig szerintem nagyon rövid volt, de tetszett.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Yu Kaito vs Kurama az tényleg poén volt.
A Bevezető tényleg zseniális, az elején a fene se gondolta volna, hogy mi fog kisűlni ebből...aztán ezután kezdett átmenni tournament jellegűbe a sorozat.
A Dark Tournamentes részben csak azt utáltam, hogy a fiatalabb Toguró elleni harcot kegyetlenül elnyújtották és 100 meg 200 %on már nevetségesen nézett ki szegény...ja és Yusukénak szerintem semmi esélye sem volt és persze, hogy nyert.
A Dark Tournament elejétől már kezd fejlődni a grafika, az tény.
A Szensuis részből azt bírtam amikor próbáltá megkeresni a tagokat: Doki, Lövész (ezek voltak a kemények). Viszont a játékmesteres meg a barlangban bunyozós rész nem tetszett, elnyújtás.
Az Alvilági rész az is jól indult, de sztem nem feltétlenül kellett volna összecsapni egy tournamentet a végére abba az alig 10 részbe.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Annak viszont nagyon örültem a végén hogy a régi ismerősök is felbukkantak, mint Jin, Shishiwakamaru, Saku... :D
Válasz küldése