Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Szélfi:

"És ez nektek jó?! "

Nem, nekem személyszerint nem jó, ezért érzem negatívnak a sorozat befejezését.

"Ez pontosan ugyanaz belülről, ami az EoE-ben történt. "

Az End Ofban is megtörTÉNNE, ha Shinji nem utasítaná el. Shinji és Asuka élnek, de nem tudni, a többi emberre is igaz-e ez, vagy ők megszűntek létezni.

"Tehát tulajdonképpen ez egy vallási kérdés is. A "nagy egészbe" való beolvadás, azaz a homogén, sztatikus állapotba (=élettelenség) való visszatérés, mert akkor nem történik semmi rossz (se jó), vagypedig az élet folytatása, mert akkor viszont történnek jó dolgok is. "

Pontosan. Az egész EVA keret a filozófiához, amit tőle kapunk. Csak a történet tálalása. :)

"Én köszönöm kihagynám..."

Ne próbálj egy Asuka-fant az Asukával együttélés árnyoldaliról meggyőzni, reménytelen.... :D

Fuhh, ma újranéztem az Akirát, de most sem értek belőle többet, mint tegpnap (első megnézésre). Ismeri valaki?
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Odin2 írta:Ismeri valaki?
Megeshet, hogy néhányan látták. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Rage írta:
Odin2 írta:Ismeri valaki?
Megeshet, hogy néhányan látták. :dirr:

Hehe. :D

Ez azért a kukacoskodás netovábbja. :D :P

Amúgy hiába rohadt ismert, több animés ismerősöm is van, aki nem nézte meg kedv/idő/akármi híján, szl nem volt teljesen indokolatlan az óvatos kérdésfeltevésem. :P

Az "ismeri valaki" pedig az én nyelvemen magában foglalja azt is, hogy friss-e az ismeret, és tud-e kérdésekre válaszolni. :P

Ilyen kommentjeim után érzem, hogy ideje nyugovóra térni. :D
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Odin2 írta:Tehát tulajdonképpen ez egy vallási kérdés is. A "nagy egészbe" való beolvadás, azaz a homogén, sztatikus állapotba (=élettelenség) való visszatérés, mert akkor nem történik semmi rossz (se jó), vagypedig az élet folytatása, mert akkor viszont történnek jó dolgok is.
Javítsatok ki (hé Rage, itt az alkalom :wink: :D ), de mintha az egyik magyar Eva oldalon azt olvastam volna, hogy azt nyilatkozta a Gainax, hogy semmi de semmi köze sincs az Evának a vallásossághoz/kereszténységhez, stb... :shock: Lehet persze hogy rosszul emléxem, akkor gomen ne ^^"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Megnéztem tegnap a Girlfriend of Steelt, azért mert egyesek (Odin... 8) ) azt állították, rövid... na amikor már 10-re se lett vége, majd a falat kapartam, mert nem igazán voltam most ilyen hangulatban, egyébként tetszett. Csak jobb lett volna, ha movienak nem játéknak adják ki... :wink: szegény Rei alig szerepelt benne... de legalább Kaji igen ^___________________^meg Ritsuko is ^____^.

Én End of Eva párti vagyok, de a sorozatban is az utolsó két rész a kedvencem... :wink:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

@MaKo:

Sajnos NGE-témában nem vagyok túlzottan jártas, de szerintem eleve kizárható az, hogy semmi köze ne lenne a kereszténységhez / valláshoz (gondoljunk csak bele, maga a cím mit jelent...). 8)

De majd a szakértők kijavítanak engem is, ha tévedtem. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Nem arról van szó, hogy nincs köze a kereszténységhez, hanem hogy nem tartalmaz semmilyen célzatosságot, direkt vallási mondanivalót, pusztán felhasználja a keresztény mitológia elemeit, szimbólikáját.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én is így olvastam (csak nem itt? :wink: )... egy japánok által kevésbé ismert vallás elemeit akarta megjeleníteni, ezért választotta a kereszténységet. Aztán rájött, hogy külföldön még sikeresebb lett, és emiatt már "megbánta" hogy keresztény elemeket tett bele...mert azokat az amerikaiak, franciák...stb jobban ismerik. Vagy valamia ilyesmi..^^"
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Odin2 írta:Az "ismeri valaki" pedig az én nyelvemen magában foglalja azt is, hogy friss-e az ismeret, és tud-e kérdésekre válaszolni. :P
Na lehet, hogy én tudok válszolni, bár az ismeret nem új... attól függ hogy mi a kérdés...
Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Amennyire én tudom, az EVA mondanivaló terén elsősorban lelki kérdéseket feszeget, és Anno a saját problémáit "írta ki" magából Shinji karakterével.

A vallási kérdést csak én hoztam most fel az "egyének megszűnnek létezni" kérdéskör nyomán, az gyakorlatilag nincs benne a filmben.
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Nem hiszem, hogy megbánták volna a nagy népszerűséget és bevételt^^' Mert mostanában egyre inkább úgy tűnik, hogy Gainaxék célja minél több bőr lehúzása az Eváról :?

Egyébként szerintem sincs különösebb vallási mondanivalója, csak ez az a típusú anime, amibe belemagyaráznak mindenfélét^^'
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Hali!

Ayanami: nekem hátom óra volt mindenestől a játékidő, ami igenis kifejezetten rövid. :P

Akumaryuuki: köszönöm, de már megválaszolták a kérdéseimet máshol.

A Girlfriend of Steel 2 manga is 2003-as... no meg itt a Live action film... rókabőr. Főleg a film, a manga egész szórakoztató.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

tarsonis írta:Nem hiszem, hogy megbánták volna a nagy népszerűséget és bevételt^^' Mert mostanában egyre inkább úgy tűnik, hogy Gainaxék célja minél több bőr lehúzása az Eváról :?

Egyébként szerintem sincs különösebb vallási mondanivalója, csak ez az a típusú anime, amibe belemagyaráznak mindenfélét^^'
Maximálisan egyetértek :roll:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

tarsonis írta:Egyébként szerintem sincs különösebb vallási mondanivalója, csak ez az a típusú anime, amibe belemagyaráznak mindenfélét^^'
Egyetértek. :)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

úgyvan, úgyvan.
egyébként eléggé tud zavarni, amikor valaki nem látja miről szól az egész, és azt mondja, hogy "hát pont az a jó, hogy mindenki azt láthat benne amit akar". Azért ez nem így van. ez úgy hangzik, mintha nem lenne semmi értelme, nem lenne semmi célja az egésznek.

holott az egyetlen, amiről igazán szól az egész sorozat, az maga Hideaki Anno, illetve a depressziós korszaka, és mindazok a gondolatok és élmények, amiket átélt. Hihetetlenül élethűen ábrázolja benne mindezt, az emberi jellemeket, emberi érzéseket, gondolkodást, a kétségbeesés érzését, stb. Újra és újra meglepett, hogy mennyi valós érzés van benne, és számomra ezek a fontosak az egészben, nem a körítés. Ezért is írtam, hogy a sorozat nekem kedvesebb a movienál, mert a sorozatban sokkal több filozófia van mint a filmben.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hikari írta:...holott az egyetlen, amiről igazán szól az egész sorozat, az maga Hideaki Anno, illetve a depressziós korszaka, és mindazok a gondolatok és élmények, amiket átélt. Hihetetlenül élethűen ábrázolja benne mindezt, az emberi jellemeket, emberi érzéseket, gondolkodást, a kétségbeesés érzését
Megint egyetértek ^^ egyébként mikor elsőre néztem a sorozatot, a sorozat közepétől úgy éreztem, mintha egy száguldó fotelben ülnék mikor nézem ^^" Eszméletlenül begyorsult! Csak néztem... meg hüledeztem, hogy na, ilyet se láttam még. Igaz, viszonylag animés korszakom elején néztem, szóval nem is csoda, hogy néztem egy nagyot... :shock:
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Heh... Most az jutott eszembe, hogy az EVA pont olyan, mint a Légy jó mindhalálig, mert azt is azért írta Móricz, hogy kiírja magából a szakmában elszenvedett megaláztatásokat, meg a depressziós időszakát lezárja.
Akkor Nyilas Misi = Shinji... Egészen áll a párhuzam. Asuka ki lenne? És Misato?
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Szélfi írta:Heh... Most az jutott eszembe, hogy az EVA pont olyan, mint a Légy jó mindhalálig, mert azt is azért írta Móricz, hogy kiírja magából a szakmában elszenvedett megaláztatásokat, meg a depressziós időszakát lezárja.
Akkor Nyilas Misi = Shinji... Egészen áll a párhuzam. Asuka ki lenne? És Misato?
Tényleg. ^_^

Még a két mű fogadtatása is hasonló, ugyanis egyiket sem értették. A Légy jó mindhaláligban egy gyerekről szóló sztorit láttak, az EVAban pedig puszta mecha-harcot... legalábbis erre utal a Gainaxhoz intézett nagy adag fenyegetőlevél, azoktól a "rajongóktól", akiknek nem tetszett a befejezés...
Amúgy Misato lehetne az a nő, akinek Misi az öccsét korrepetálta. A nevére nem emlékszem már, csak hogy Misinek tetszettek a "porcelánfogai". ^_^ Bár nem a legszerencsésebb a párhuzam a két karakter között...
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Doroghy Bella a neve.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Most néztem végig a Duall Parallel Trouble Adventure-t és hát...ilyen NGE paródiának is beillik. Nagyon kész van :P :P :P :P jah és találtam a fizika puskáim között most ilyet:
"Dyrac-féle lyukelmélet: a relativitás elmélet szerint m0 nyugalmi tömegű és egy adott rsz-ben v seb-gel mozgó részecske en-ja és impulzusa:W=+-gyök((pc)2+(m0c2)2). Negatív en-ú el +is lehet ha W>=2m0c2. Negatív en-ú részecskék között lyuk keletkezik(antirészecske)." :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: rám ne nézzetek!
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Hi all!
Tudja valaki, hogy honnan lehetne letölteni az EVA részeket angol szinkronnal? Kérlek segítsetek!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én nem tudom, de engem is érdekel :wink:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Kösz. :)
Ha valaki azért tudja, az segítsen, mert most néztem, és $173,94-ért lehet megrendelni az USA-ból, ami azért (nekem) egy kicsit sok :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

@Luminas:

Nézz szét IRCen, esetleg BT-trackereken, hátha találsz Dual Audios NGEt. Az NGE Remastered-ből lesz Dual Audios rip, de csak miután az ADV kiadta az R1-DVDket. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Rage: esetleg dekódolva? ^^"""

Amúgy nekem volt pár angol NGE részem, és nekem nagyon tetszett az amcsi szinkron is ^^remélem a Pathénál sikerrel járok, és végre visszacserélik a DVD-t...ideje lenne :x
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése