Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
MilGra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.04.26. 12:10
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MilGra »

Sziasztok!

Nekem is nagyon nagy favoritom a sorozat, most hétvégén néztem meg másodszorra, és még mindig nagyon ütött. Az end of evangelion után pár napig tényleg nem lehet érdemi kommunikációt folytatni más emberekkel :).

Viszont az utolsó két epizódot még mindig nagyon erőltetettnek érzem. Mert szerintem alapból elég szájbarágósan nyomják az összes részben a szereplők gyerekkori traumáit/motivációit, minek újrajátszani az egészet? Shinji apátiája/jajgatása meg egyenesen borzasztóvá válik addigra.

Sajnos elég hasonló az előéletem Shinjiéhez, éppen ezért ő a legantipatikusabb karakter :) Amőgy meg Kaji ál legközelebb a szívemhez, nőszempontból meg Annamari :)

Életem második animéje ez egyébként, az első a Gits volt. De az Akira a legnagyobb kedvencem, és azt hiszem témaválasztásában elég közeli a NGE-hez.

-----

A zenéje meg isteni, főleg a Fly me to the moon, most is azt hallgatom. Nem tudom kik csinálják az usteam-et, de templomot kéne állítani nekik.

Viszont az nagyon zavart, hogy az utolsó részekben (21-től) borzasztóan oda nem illő zené(k) voltak, egyszerűen nem értem.

MilGra
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ha jól tudom, a Fly me to the moon sem eredeti NGE-s zene (erre főleg akkor jöttem rá, amikor felcsündült a Bridget Jones's Diary-ban ^^'''''). A 21. résztől mi bajod a zenével :o ? Nekem spec. nagyon tetszenek a komolyzenei részek is ^^ a sorozatban meg a moviekban is :).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
MilGra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.04.26. 12:10
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MilGra »

Aha. Érdekes, ezek a kis hangulatos classic-jazz darabok úgy tűnik időtlenek. (a Metropolis végén az összeomlás alatt is nagyon ott van a jazz-betét)

Hát, a komolyzenei részekkel nincs bajom, ha passzolnak a képhez, de az NGE utolsó részeiben valahogy disszonanciát keltett, talán azért, mert a jelenet dinamikájától függetlenül ugyanaz volt a zene. Aztán lehet hogy szoknom kell.

A legkedvesebb komolyzenei betétem Kenji Kawai-tól származik, az Avalon soundtrack. De a film is az elsők között van, kár hogy inkább filmnek nézik mint anime-nek :)

MilGra
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayanami írta:(erre főleg akkor jöttem rá, amikor felcsündült a Bridget Jones's Diary-ban ^^''''').
ako te nem vagy olyan elborult mint én, végig olvastam az első rész megnézése után a stáblistát, és ott volt hogy Frank Sinatra :-P
Kép
wccleaner
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.12.16. 12:40

Hozzászólás Szerző: wccleaner »

Azt szeretném megkérdezni hogy a NGE 12-13 része nincs e meg valakinek magyar felirattal? :oops: :?:
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

wccleaner:Azt szeretném megkérdezni hogy a NGE 12-13 része nincs e meg valakinek magyar felirattal?
Megtalálod itt

Rám olyannyira hatott a NGE hogy elkezdtem mesélni kiseb átalakításokkal persze, Shadowrun rendszerben a csapatnak :D Egyébként nekem a sorozat befejezése is tetszett, szerintem teljesen rendben van az is.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

A zenével szerintem abszolút nincsen semmi gond sehol sem. Annyi az egész hogy hozzá kell szokni. Én most hatalmas NGE fan vagyok, de például emlékszem hogy amikor először láttam az intróját, akkor nem is tetszett. Most bezzeg az összes számot tudom kívülről, plussz a japán szöveget is. Nemrég voltam osztálykiránduláson, végig evangelion számokat hallgattam. Az UsTeam ftp-ről le lehet szedni a Refrain és a Vox cd-ket is, na azok amiket nem szeretek. Az End of Evangelioné nagyon jó még, főleg a Komm Süsser Tod!
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A VOX-on van pár jó szám ^^ az Armageddon isteni *___.___*
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Tonic: Annyi az egész hogy hozzá kell szokni. Én most hatalmas NGE fan vagyok, de például emlékszem hogy amikor először láttam az intróját, akkor nem is tetszett. Most bezzeg az összes számot tudom kívülről, plussz a japán szöveget is.
Jaja, ez nálam is pon így volt/van. Pont ezt mondtam egy havernak is, amikor megmutattam neki az NGE 1. részét. Mert szerinte a japánok nem tudnak normális zenét választani az animékhez.
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Tonic írta:Én meg inkább nem is mondom mennyit nézem mert még valaki kihívja rám a mentőket a végén :lol: :lol: :lol: :lol:
Hallgatunk :dirr:...
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Áááá

Az meg megint durván hangozhat ha azt mondom hogy 2x lógtam a suliból evangelion miatt :lol:

Egész napot...
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tonic írta:Áááá

Az meg megint durván hangozhat ha azt mondom hogy 2x lógtam a suliból evangelion miatt :lol:

Egész napot...
ezzel nem vagy egyedül.. legfeljebb nem csak és kizárólag NGE miatt... és nem csak 2× ::jblush::
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Mindenki!

Valaki tud az mkv-s 2CD változatos End of Evangelionhoz valami használható feliratot? Tudom a weblapról le lehet tölteni azt ami pont ehhez készült, de totál nem ott van a felirat elfelezve ahol a film, és ezért nem jó.
Ma délután kéne megmutatnom a filmet valakinek és jó lenne ha addigra lenne valami rendes feliratom hozzá.
Please valaki help :!:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

http://www.urusoft.net/download.php?lang=1&id=sw

én mindig ezt használom, igazán egyszerű ^^"""
(arra az esetre, ha nem találnál feliratot hozzá)
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Bocs, ha fölöslegesen írkálok ilyeneket, de : Neon Genesis Evangelion a No.1!!! :cool: ::jthrill:: ::jthrill:: ::jthrill::
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nem rossz. :wink:
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

A.Hidekai írta:Nem rossz. :wink:
Nekem ez minden idők legjobb anime-je, szal bőven nme rossz. :cool:
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ok, hát én totál egyet értek. Már viszonylag régóta ismerem de még most is minden nap megnézek legalább 2 részt. Zenéit hallgatom stb.
Viszont mostanában nagyon sok olyan emberrel is beszéltem akik szerint pocsék. Nem tudtam mire véljem ezt. Végül is konkrét indokokat nem tudtak mondani. Nem csodálom :cool:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Sztem ez az anime bármilyen szempontból megállja a helyét.
Mondjuk az EVAknál jobb mechakat se láttam még(ha nme is igazán gépek)
meg maga a történet/hangulat nagyon el van találva. :cool:
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Nekem csak annyi gondom volt vele, hogy a tv sorozat vége imitt-amott érthetetlen volt számomra. Ez azért is furcsa mert az End of Evangelion bezzeg tök világos volt, és semmi gondom nem volt a felfogásával.

Szerintem akik azt mondják, hogy pocsék ez az anime, azok két okból teszik ezt: 1., vagy nem értik 2., vagy egyzserűen nem jön be nekik a pszichológia-dráma stílusa.


De akkor is NGE a legjobb anime a világon!!!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Lionela írta:Szerintem akik azt mondják, hogy pocsék ez az anime, azok két okból teszik ezt: 1., vagy nem értik 2., vagy egyzserűen nem jön be nekik a pszichológia-dráma stílusa.
Szerintem ez nem igaz. Legalábbis nekem semmi bajom nem volt a pszicho-dráma vonallal, és érteni is értettem. De nem szeretem. Nem pocsék, szimplán NEKEM nem való. Egyszerűen zavaró. Sok a képi mennyiség, Asuka az egyetlen emberi karakter, akit szeretni tudtam. Én úgy fogalmaznám meg, hogy elvont. Nem azért, mert dráma, hanem az egész világa depresszív. Ez engem zavart. Az End Of EVA pedig szerintem sok, a "nyugalom megzavarására alkalmas képi jelenetet tartalmaz". És szerintem a vége kicsit elborult lett, de ez csak az én véleményem. Mindenképpen egyedi darab, sokan szeretik, sokan nem, az EVA megosztja a nézőket.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ez a "depresszív világ" viszont sokkal inkább tetszik azoknak az embereknek akik egyébként is ilyen beállítottságúak. Mint pl bevallom én is hajlamos vagyok ilyen dolgokra. A sorozat 25 és 26-os befejező részeiről meg csak annyit hogy a kedvenc részeim és én azzal a befejezéssel is tökéletesen egyet értettem. Nekem nem volt szükségem arra hogy a sztori vagy a cselekmény is folytatódjon az utolsó részekben, mint ahogy az EndofEvában megtették. Engem nem is a sztori miatt érdekelt alapból sem az egész sorozat. A 25-ös és 26-os rész szerintem szép és sok értékes mondanivalójuk van, bár kezdetben csak a szereplők önelemzésének tűnhet, de sokkal több annál és lényegében eltörpül mellette az egész történet.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

:goodpost:
teljesen ugyanez a véleményem :)
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Tonic írta:Ez a "depresszív világ" viszont sokkal inkább tetszik azoknak az embereknek akik egyébként is ilyen beállítottságúak. Mint pl bevallom én is hajlamos vagyok ilyen dolgokra. A sorozat 25 és 26-os befejező részeiről meg csak annyit hogy a kedvenc részeim és én azzal a befejezéssel is tökéletesen egyet értettem.
Sztem pl Shinji-t nagyon sokan utálják, de talán azok megérthetik a jellemét, akik hasonló helyzetben vannak: szülő elvesztése, vagy nagyon rossz kapcsolat, stb...

A sorozat vége pedig nekem is nagyon bejött! És a végén totál meghatódtam! ::bawl::
És sokkal érdekesebb, jobb volt így, mintha mittomén, lehentelnek vmi nagy dögöt (Angyalt) és akkor hurrá!
Na mind1, én azok küzé tartozom, akik nagyra értékeli eme remekművet! ::taka:: ::jbow::
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Lionela írta: Szerintem akik azt mondják, hogy pocsék ez az anime, azok két okból teszik ezt: 1., vagy nem értik
Szerintem nem sokan vannak, akik teljesen értik... szerintem aki azt mondja, tök érthető az egész, az hazudik... megvallom őszintén, ha nem jártam volna Hikari oldalán - szerintem nem vagyok egyedül -, sok mindent nem értettem volna meg, legalábbis be lehet kavarodni... mindenesetre nálam is Nr1.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése