Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Raizen írta: Kaji és Gendo sztem sem fejlődnek, olyanok, amilyenek

Dehogynem! Kaji olyan, amilyen, de Gendo igenis fejlődik.
Elkéstem a helyesléssel :cool:
Akkor már nem fejtem ki hogy számomra Gendo fejlődése a legérdekesebb (és a legtanulságosabb is).
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

NGE vetítés volt ma az ELTÉN!!! Eddig nyolc rész ment le, a java még hátra van :) Részvét mindenkinek, aki nem tudott eljönni! Mégegyszer kösz, AyaDid! :wink:
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Ott leszek jövő héten is! :) Ha még a hang is normális lett volna... Vagy ez már túl nagy kérés? Sebaj így is remek volt.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Yui írta: Részvét mindenkinek, aki nem tudott eljönni!
Kössz :dirr:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

Hozzászólás Szerző: KEEW »

Igen, Dawe, Kaji sokat fejlődik... (ahogy Gendo is, bár ő legtöbbször kénytelen negatív történésekből gyarapítani tapasztalatait; erre mindenki tud példákat a sorozat/filmek ismeretében).

De vissza az egyik kedvenc szereplőmhöz: Kaji.
Kaji sosem akart többnek látszani, mint aki, de a sors ajándékaként megadatott neki, hogy mindent (szinte mindig) hideg fejjel tudjon mérlegelni. Kétes érzésűekben talán ellenszenvet kelt, hogy amíg a város folyamatosan pusztul, ő csak a dinnyéit locsolgatja, de jól figyeljük meg, mit mond Shinjinek. Kaji nem veszít jellemének erejéből, Shinjinek is hamar feltűnik, ha félreteszi érzelmeit, amikor az eszére kell halgatnia siker(eke)t érhet el - legalábbis nagyobb eséllyel, mintha a belső feszültségeken rágódna.
Az, hogy munkáját tekintve Kaji az ami, talán megint csak arra vezethető vissza, hogy a szakmájában mindig is a mentállényeké volt a dicsőség. Ennek ellenére nem nevezném érzelmileg ridegnek vagy embertelennek, csak inkább az agyát használja, mint a szívét - életképesség szempontjából, be kell látnunk, potenciálisabb túlélő...
d^_^b
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Yui: szívesen ^^

Na én is megnéztem azt a bizonyos első 8 részt. Minden egyes alkalommal tudok benne újat felfedezni ^^''' végre most úgy nézem, hogy nem utálom Asukát. Idáig nagyon utáltam, úgy egy-két hónapja kezdtem el elfogadni (azért az imádat még messzi van :dirr:). Szóval így is egy kicsit azért más ^^'. 3 olyan emberkét is vittem magammal, akik még nem látták, 2-nek nagyon tetszett, a harmadiknak meg "elég jó" volt. A hanggal sajnos tényleg vannak bajok, de szerintem nem vészes (lényeg, hogy jobb oldalra kell húzódni :dirr:). Én örülök, hogy egyáltalán van ilyen lehetőség ^_^-
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

KEEW írta: De vissza az egyik kedvenc szereplőmhöz: Kaji.
Kaji sosem akart többnek látszani, mint aki, de a sors ajándékaként megadatott neki, hogy mindent (szinte mindig) hideg fejjel tudjon mérlegelni. (..)
Ez mind szép és jó, Kaji nekem egyáltalán nem antipatikus, azt is megértem, hogy az NGE világában (és nem is csak ott) csak az lehet sikeres és elismert, aki hideg fejjel képes mérlegelni, stb. stb. De azt nem fejtetted ki, miért fejlődne Kaji a sorozat alatt... sztem végig teljesen ugyanolyan marad, egyáltalán nem befolyásolják az események. Talán a végén kicsit többet törődött Misatoval (azért erre sem vennék mérget), de ennyi. Kaji nem fejlődik pozitív vagy negatív irányba.

AyaDid: És mikor is vannak ezek a vetítések? ^^
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Raizen írta: De azt nem fejtetted ki, miért fejlődne Kaji a sorozat alatt... sztem végig teljesen ugyanolyan marad, egyáltalán nem befolyásolják az események. Talán a végén kicsit többet törődött Misatoval (azért erre sem vennék mérget), de ennyi. Kaji nem fejlődik pozitív vagy negatív irányba.
Szerintem sem... mondjuk nem tudom, hogy van-e valaki aki egyáltalán pozitív irányba fejlődik-e ^^'. Talán Gendo egy picit az End of Evangelionban... legalábbis egy pillanatra legalább magába néz... amúgy Kaji volt sokáig a kedvencem. És most jöttem rá, hogy miért is szeretem még annyira ezt a sorozatot: úgy félévente új kedvencem van... egyszerűen ebben a filmben nincs senki akit igazán utálnék (Asuka volt egy ideig, de mint írtam, megváltozott a véleményem), és csak hangulat kérdése, hogy épp ki az, akit az átlagnál is jobban szeretek ^^

másik kérdéshez: privi ment
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
KEEW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.03.28. 15:48
Tartózkodási hely: pici Planétánk / Európa / Magyarország / Eger

-

Hozzászólás Szerző: KEEW »

De azt nem fejtetted ki, miért fejlődne Kaji a sorozat alatt...
Talán nem is akartam, meglehet, csak én éreztem így a történet sodrásában és - mivel inkább emocionális típus vagyok - hajlamos vagyok tovább vinni a gondolatokat. :)
Jó eséllyen Neked és AyaDid-nek igaza van, legalább is így látom, miután megnéztem az ominózus részt.
d^_^b
Avatar
Alucard67
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.03.22. 21:12
Tartózkodási hely: Nerv központ, vagy London, vagy Tokyo, vagy...

Hozzászólás Szerző: Alucard67 »

Yui írta:NGE vetítés volt ma az ELTÉN!!! Eddig nyolc rész ment le, a java még hátra van :) Részvét mindenkinek, aki nem tudott eljönni!
Kösz, de hol volt egész pontosan az ELTÉN?? A jövő hetire (május 4)lehet hogy elmegyek, úgyis pesten lesz dolgom aznap, miért ne maradnék éjfélvagymeddig hogy megnézzem :) (ha jól emlékszek a vetítési időpontokra akkor lesz még pár rész+a moviek, majd visszanézem a forumban)
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Nem találtam oda az End Of EVA-ra. :wwall: :eyes:
A rakparton vagy 8 épületet végigjártunk haverral, de hiába.Valaki hegesszen már egy pontos leírást hogy lagalább legközelebb odataláljak!
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

én ezt az eligazáítást kaptam: elmész szépen az aluljárótól az első épületig, aholis egy barna üveges ajtón bemész. elmész egyenesen az üvegfalak mellett, a büfé mellett. A büfé után bemész balra, mielőtt még elérnéd a második ruhatárat. Na szal balra befordulsz, mész egyenesen. A folyósó végén ott lesz a 0.81es, vagy a 0.83as. Már nemtom melyik, de egymás mellett vannak.
de helyességéről nem sikerült meggyőződnöm, mert csak az end of end of evára értem volna be.
Kép
Avatar
Felosial
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.05.12. 08:45
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Felosial »

Szervusztok!
Nem tudjátok, lesz-e megint valamikor a tv-ben NGE?
Mellesleg én már kezdem elveszíteni a fonalat, hogy kinek ki tetszik, és ki kit nem szeret az NGE-ben.Mi volt akkor Misatoval és azzal a fiúval?
És Shinjivel?
és Misato a kedvencem :)
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Az NGE ment valami tv-ben? :shock:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Kuresz írta:Az NGE ment valami tv-ben? :shock:
Ment bizony, pl. a franciáknál. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Meg a japánoknál. :O
Meg a németeknél. :O
Meg a spanyoloknál. :O

...omg... HOW COULD THIS HAPPEN?? *stab*
Avatar
Felosial
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.05.12. 08:45
Kapcsolat:

Neon Genesis

Hozzászólás Szerző: Felosial »

Szervusztok!
Én bennem összekavarodott kicsit, hogy most akkor Misato kit kedvel, szeret....meg Shinji most akkor kivel van....
Valaki felvilágosítana??? ::japsmil::
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

Nem is olyan rég néztem végig, de ide még nem is írtam. Ez lett az új kedvenc animém. A vége K.O.-val győzött. :vigyor:

Kedvenc karakterem meg Leliel. Nem lehet sokat mondani róla, mert egy angel, de ő tetszik a legjobban. Csak. Mert.
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Re: Neon Genesis

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Felosial írta:Szervusztok!
Én bennem összekavarodott kicsit, hogy most akkor Misato kit kedvel, szeret....meg Shinji most akkor kivel van....
Valaki felvilágosítana??? ::japsmil::
Misato próbált lelket verni Shinjibe, mert az éppen meg akart halni, mert annyira elege volt az őrületből, ami körülötte történt. Misato szerette Shinjit, de nem szerelemmel. Viszont búcsúzott tőle. És kellett valami, ami képes kirángatni Shinjit a katatóniából. Misato Ezt a megoldást választotta.

Shinji Asukával szeretne lenni, de annak meg nagyon erős az AT fieldje, nem engedi hogy szeressék. Reivel is szoros a kapcsolat, de ez részéről nem több bajtársiasságnál, habár Rei is hat Shinjire.

Asuka messze méltóságon alulinak tartja hogy egyolyan gyökérrel mint Shinji érzelmi kapcsolatba kerüljön, de mégis ő az egyetlen aki szóba jöhet Kaji-n kívül, mert a többi gyökér között ő az egyetlen aki egyáltalán méltó a figyelemre azálltal, hogy EVA pilóta.

A nagy összeolvadásban Asuka durván visszautasította Shinjit, mikor annak támogatásra lett volna szüksége. A végére pedig kissé meghibbant. Mondjuk ez érthető. Végre kijössz a katatóniából, segíteni akarsz, de nem tudsz, mert az EVA durabakelitbe van ágyazva. Mire végre kijutsz, a lány akit szeretsz halott, és kezdődik a világvége, aminek pont Te leszel a fő szereplője, és szenvedő alanya(a többi szimplán szétfolyik, de Shinji neeeem. Ő nem úszta meg ennyivel, neki ezekután még gondolkodnia is kéne, és döntenie is, ráadásul jól.)


Ha nem értesz egyet, tessék cáfolni, meggyőzhető vagyok észérvekkel.
Blackheart írta: Nem is olyan rég néztem végig, de ide még nem is írtam. Ez lett az új kedvenc animém. A vége K.O.-val győzött.

Kedvenc karakterem meg Leliel. Nem lehet sokat mondani róla, mert egy angel, de ő tetszik a legjobban. Csak. Mert.
http://www.geocities.com/Tokyo/Gulf/240 ... leliel.jpg

Nem túl változatos egyéniség
:roll:
de még mindig sokkal szimpibb mint Armisael.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Régi kérdés, de:
amcsi írta:de mivel sokan szeretik ezt a sorozatot, mondják el, hogy mit szeretnek benne?
Nos, őszintén szólva, én azt, hogy a szó szoros értelmében a depressziós hangulatom, sőt, valószínűleg depresszióm ellen hatott. ("Valahogy olyan módon, ahogy megfelelő adagolásban a betegség kórokozói is meggyógyítják magát a betegséget."- copyright by E. A. Poe Összes költeményei, hátsó borító ::^_^:: ) Mondhatni, negatív példa volt arra, hogy mi történik, ha nem változtatok magamon. Nem létesítek kapcsolatot más emberekkel, attól való félelemben, hogy megsebeznek stb- de hisz tudjátok. (A másik okom, hogy értékeljem az EVA-t, az, hogy Shinji szinte teljesen olyan, mint én - de nekem nem áll szándékomban ilyennek maradni, legalábbis dolgokban nem...)
Ez mondjuk biztos nagyon gyerekes, vagy inkább: kamaszos dolog, de már igen nagy mennyiségű "magas kultúrá"-hoz tartozó alkotást láttam, és filozófiában, szépirodalomban, meg főleg zenében is otthon vagyok /pszichológiában sajna kevésbé :drop: / és találkoztam már azokkal a gondolatokkal, amelyek körül az Evangelion forog, de mindezek ismeretében mondom, hogy még semmilyen mű nem gyakorolt rám olyan pozitív hatást, mint EZ. Valószínűleg az EVA-ban nem is a gondolati eredetiséget kell keresni, hanem azt nézni, AHOGY végigviszi a koncepcióját és megmutat neked bizonyos dolgokat. Aztán ezeket vagy megérted, vagy nem- ez alapvetően a te ízlésedtől, egyéniségedtől, aktuális lelkiállapotodtól stb függ.
Szóval, én Hideaki Anno-tól nemigen kérdeznék semmit ("nem értem a befejezést"-sirámok :roll: ) ha találkoznánk, hanem az egyetlen mondatom egy hatalmas "DOUMO ARIGATOU GOZAIMASHITA" (tud valaki udvariasabb japán köszönöm-öt? :vigyor:) lenne. Van egy olyan érzésem, hogy a sorozat készítők is örülnének az ilyen eseteknek.
Hú de baromi őszinte voltam...
Most pedig, nyugodtan lehet hülyének nézni :^_^: :^_^: :^_^: :^_^:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Caballero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.05.22. 00:33
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Caballero »

Kétszer is nekiestem. Egy éve a közepéig jutottam, most egy hónapja addig sem. Pedig semmi konkrétumot nem tudok felhozni, hogy miért nem tetszett. Nem mondom, hogy rossz, csak egyszerűen nem nyűgözött le (egy-két jelenettel ellentétben). Talán amiatt nem tetszik a törtnet, mert túlságosan is nagyszabású. Igen, ez a megfelelő szó. A mély filozófiai tartalom kibontakozásáig még nem jutottam el egyszer sem, éppen ezért adok még egy esélyt ennek az animének. Most megpróbálom folytatni, hátha kisül belőle valami. Aztán lehet hogy egy hét múlva már elvakult NGE fanként térek vissza - bár ennek kis esélyt adok... :)
Don Rosa - the master of storytelling
Avatar
lapsang
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.05.20. 18:06
Tartózkodási hely: Az AOI anime fóruma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lapsang »

Sziasztok
Banálisan szólva: ezt az animét megfelelő alapozással kell megnézni.
(közvetlenül esetemben a haibane után került a műsorra)
Ellentétben kacsával; nekem igen nagyon bejött. Most is aludnom kéne, de válaszok keringenek folyton, és nem tudok tőlük mást tenni, mint az első fórumbejegyzést megírni.
A leginkább az end_of_eva vége érdekelt, miért...hogyan...átolvasva a háttérinfókat csak köszönettel tartozom értük, kissé megnyugodtam.
A bittorrent hálózat seederjeinek is, akik nélkül nem tudnám, miről is beszélnek az emberek ha ezt vagy azt említik mint film.
Lehet, hogy ez egy szerelem kezdete?

Mindenesetre ha valaki van olyan merész és abszorválni meri az nge 10. mangáját eredeti nyelven, annak működjön a linkem jól: http://kep.tar.hu/neongenesis/50286448#2
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Öhh... első Post és máris "kacsázol"? Szép mit ne mondjak :-P

De hogy ON legyek: Én régebben láttam NGE-t, és engem nem nyűgözött le. Voltak benne jó pillanatok, de nem tudott lenyűgözni. Elismerem a nagyságát, meg hogy IGEN ez egy jó ANime, és megértem h ennyien rajonganak érte... de én mindenesetre nem rajongok érte. És az EoE kifejezetten nem tetszett (ami kb a második felét illeti...)

Ezvan meg lehet kövezni ^^
Kép
Avatar
lapsang
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.05.20. 18:06
Tartózkodási hely: Az AOI anime fóruma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lapsang »

Kép
:oops:

Első post, első teszt.
Van olyan anime egyáltalán, ami ne váltana ki senkiből se ellenérzéseket?
Valaki az epret szereti és utálja a vaníliát.
A másik csak a csokit favorizálja.
A harmadik meg sose enne fagyit.

Saját vélemények nélkül nem ér semmit az egész :?
Válasz küldése