Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem is Rei a kedvencem... :) EoE-t majd később nézem meg, először hagyom leülepedni a sorozatot. :-P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Én azon kezdtem el gendolkodni, hogy az End of Evangelionban amikor a lándzsa leszúrja Asukát, akkor ugye az EVA összes felélhető energiája már el van fogyva. A sorozatban többször történt hogy a maradék 5 perc nem volt elég és az EVA leállt, pl Shinji esetében. Ilyenkor tudtommal megszűnik minden nemű kapcsolat a pilótával és az EVÁval (irányítás, érzékelés stb), Shinji is csak úgy mászott ki a szarból hogy a 01 reaktiválódott.
Nos ezekután az kérdéses, hogy Asuka esetében hogyan mozgott mindezek ellenére a 02, és hogy Asuka miért érzett fájdalmakat, vagy hogyan tudta látni az EVÁból még mindig a kinti világot amellett hogy minden erőforrás elfogyott?
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Vannak dolgok, amelyeket látni, s 'érezni' kell :)
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Szerintem nem fogytak el az erőforrásai. A longinus lándzsa még akkor találta el amikor még volt energia nem? És azután fogyott el. Miközben szegény már szenvedett. De lehet h rosszul emlékszem!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Mayer írta:Engem End of EVA pont h beszélni késztetett, méghozzá h: "OMG ezmivolt?" Őszintén szólva nekem az vágta haza az egészet, amiatt nem tudom a nagy kedevnceim közé sorolni az NGE-t. Nagyon jó volt egészen odáig h Rei-Lilith megjelenik, és akkor utána Shinji szenvedése... Ha még überdepressziósan is néztem volna meg a sorozatot, akkor is ez lenne a véleményem.
....én is megnéztem az egészet és.... kb a huszonvalahanyadik részig úgy voltam vele hogy nagy kedvenc lesz..de most már egyetértek veled,Mayer :mad: Nekem a sorozatbeli uccsó rész is valahogy furcsa volt... Szerencsétlen Shinji...
Pal-chan igazad lett,tényleg Kaworu lett a kedvenc szereplőm :-)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Kyssifur írta:Szerintem nem fogytak el az erőforrásai. A longinus lándzsa még akkor találta el amikor még volt energia nem? És azután fogyott el. Miközben szegény már szenvedett. De lehet h rosszul emlékszem!
Pont akkor fogyott el amikor leszúrta. De ennek semmi köze ahhoz amit írtam, én az ezt követő jelenetekre gondoltam.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Gendo írta:Én azon kezdtem el gendolkodni, hogy az End of Evangelionban amikor a lándzsa leszúrja Asukát, akkor ugye az EVA összes felélhető energiája már el van fogyva. A sorozatban többször történt hogy a maradék 5 perc nem volt elég és az EVA leállt, pl Shinji esetében. Ilyenkor tudtommal megszűnik minden nemű kapcsolat a pilótával és az EVÁval (irányítás, érzékelés stb), Shinji is csak úgy mászott ki a szarból hogy a 01 reaktiválódott.
Nos ezekután az kérdéses, hogy Asuka esetében hogyan mozgott mindezek ellenére a 02, és hogy Asuka miért érzett fájdalmakat, vagy hogyan tudta látni az EVÁból még mindig a kinti világot amellett hogy minden erőforrás elfogyott?
Hát,talán az EVA-02 is felébredt és reaktiválódott.Na meg elég magas lehetett a szinkronizációs értéke is.
Egyébként ahányszor megnézem ezt a jelenetet és amikor Asuka keze szétnyílik ááá végigfut a hátamon a hideg és elkezd fájni a karom. :weh:
Engem jobban édekelne hogy az Eoe végén hogy-hogy Asuka sebei be vannak kötözve? :weh:
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

raz86 írta: Egyébként ahányszor megnézem ezt a jelenetet és amikor Asuka keze szétnyílik ááá végigfut a hátamon a hideg és elkezd fájni a karom. :weh:
Engem jobban édekelne hogy az Eoe végén hogy-hogy Asuka sebei be vannak kötözve? :weh:
Hát ez egy eléggé vitattot dolog. Én sem találtam rá semmilyen magyarázatot, sztem: kicsit brutál lett volna már ha a végére Asuka lyukas szemmel és kettévágott kézzel fekszik ott a parton, ezért ezeket (akár jelképesen) valahogy el kellett tüntetni. Kb mint Ádám és Évánál a falevél :-P
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Ez jó magyarázatnak tűnik és én elfogadom! :wink:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Arra is utalhat a kötés, hogy egy ideje már ott vannak egyedül...
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Gendo írta:
raz86 írta: Egyébként ahányszor megnézem ezt a jelenetet és amikor Asuka keze szétnyílik ááá végigfut a hátamon a hideg és elkezd fájni a karom. :weh:
Engem jobban édekelne hogy az Eoe végén hogy-hogy Asuka sebei be vannak kötözve? :weh:
Hát ez egy eléggé vitattot dolog. Én sem találtam rá semmilyen magyarázatot, sztem: kicsit brutál lett volna már ha a végére Asuka lyukas szemmel és kettévágott kézzel fekszik ott a parton, ezért ezeket (akár jelképesen) valahogy el kellett tüntetni. Kb mint Ádám és Évánál a falevél :-P
Miért, a pilóták át is veszik az EVA sérüléseit? nem csak a fájdalmat érzik?
"Gods fade away by my curse."
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

1. Asukát nem akármivel találták el. A Longinus lándzsának a másolatai is elég táposak, hiszen simán átütötte az AT fieldet.
2. Éppen magasan megdöntötte a saját szinkronrekordját döntött(Aki magasabbra jutott nála, az úgy járt mint Shinji és Yui).
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Minerva írta: Miért, a pilóták át is veszik az EVA sérüléseit? nem csak a fájdalmat érzik?
Hát nemtom, az NGE renewal változatban határozottan látszik ahogy Asuka ölébe ömlik a vér... de ez tényleg magyarázható a magas szinkronizációval.

(to raz86: gondoltam szólok hogy a "Take The Quiz Yourself!" linked már sajnos nem működik.)
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Amikor eltalálják az EVA-02-t a lándzsával utána amikor mutatják Asukat a belsejében lehet látni hogy ömlik a vér a szeméből.Kicsit fájhat!Szóval szerintem is átvette a sérüléseket.

(to Gendo: kösz!)
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Na de az hogy átveszi a sérüléseket az egyértelmű, már az első részekben amikor Shinji a 3. angyallal küzd asszem. Ott megszorítja a karját és tökre látszik hogy a keze deformálódik meg fáj neki! Ott mondja neki Katsuragi, hogy ne törődjön a fájdalommal, az nem az ő keze, vagy valami ilyesmi...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Szerintem a pilóta lelkiállapotától, önuralmától és a szinkronizációs értéktől függhet, hogy az elvileg "csak" fájdalom, lesz e tényleges sérülés... mert pl. amikor Asuka evangelionjának a két karja vagy a feje leszakadt, attól még Asuka egyben maradt, de lehet más állapotban az ő feje is leesett volna ^^'. EoE-ban már egy volt az evangelionnal szinte... gondolom akkor már nem úgy tekintett az evangelionra mint korábban, már nem tartotta azt szem előtt, hogy az az eva keze nem az övé (ahogy az előttem levő hozzászólást felhasználjam)

De jó képek vannak az új NGE kötetben *___*
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Nekem erről az egészről annó a mátrix jutott eszembe. Ott is például Mouse-t szitává lövik. A hasán nem lesznek lyukak (miért is lennének) viszont köpi föl a vért rendesen. Most akkor honnan is jön az a vér? Mi roncsolódott és mi nem?
Ugyanúgy most az, hogy Shinjinek a karja csavarodik az tényleg így történik, vagy esetleg csak a fájdalom képi ábrázolása?
Mert miért csavarodna ki a karja? Az oké hogy magas a szink. értéke és a saját teste helyett érzi az EVAt és a saját agya reflexszerűen az EVA-éhoz hasonlóan mozgatni próbálja a testét, de az embernek nincs olyan izma ami ilyen irányú mozgást idéz elő!
Marad megoldásnak a szmötty amiben ülnek. Semmit nem tudunk róla. Ősleves. Meg ilyesmik. Ez van fizikai kontaktusban a kezével. Meg a ruha.
A szmötyi vagy a ruha csavarja azt a kart? :D :D
Najó mivel AT fieldek meg angyalok vannak, ráadásul Second Impact satöbbi ezért lehet, hogy megéri elvonatkoztatni egy kicsit a materializmustól.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

én valahogy úgy értelmezném, mint Schrödinger macskáját (csak tök másként :P), szal az emberi tudat módosítja az emberi testet körülvevő világot. Tehát, ha én úgy érzem, hogy kicsavarják a karom (vagy hasba lőnek) és ezt teljes valósággal el is hitetik velem, és tisztában vagyok azzal, hogy ez milyen következményekkel jár, akkor az be is következik. A valós fizikai test körül úgy módosul a valóság, hogy az érzés valós külső behatássá válik.
Kép
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Cruel Angel írta:én valahogy úgy értelmezném, mint Schrödinger macskáját (csak tök másként :P)
Tetszik a párhuzam :P
Különben meg ki tudja, hogy a fizikai sérülés vagy a vereség fájt-e jobban Asukának az eoe-ban... :?: :roll:
Shinji esetében, ha jól emlékszem, a nyaka is deformálódik, mikor egyik esetben az ellenfele fojtogatja, de én a fájdalom-kimutatásos változatra szavaznék minden ilyen esetben. Szerintem a pilóta csak akkor sérülhet meg fizikálisan az evában, ha a bementi egység is sérül...
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
rudi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.06.21. 19:14

Hozzászólás Szerző: rudi »

ezt az oldalt miért nem frissítik?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Itt mire gondolsz pontosan?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

SoonDead írta:Itt mire gondolsz pontosan?
Gondolom az Evangelion aloldalra.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rage írta:
SoonDead írta:Itt mire gondolsz pontosan?
Gondolom az Evangelion aloldalra.
Ha már itt tartunk, azt hogy lehet a főoldalról elérni? Régen ment, manapság viszont csak a Google találja meg, ha beírom, hogy "Neon Genesis Evangelion", kiadja találatnak. (Az Azumangás aloldalról nem is beszélve, csak az már off téma.)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Nézz be a linkek részlegbe, onnan könnyebb elérni :wink:
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Titkos írta:Ha már itt tartunk, azt hogy lehet a főoldalról elérni? Régen ment, manapság viszont csak a Google találja meg, ha beírom, hogy "Neon Genesis Evangelion", kiadja találatnak. (Az Azumangás aloldalról nem is beszélve, csak az már off téma.)
Tényleg ott van a linkeknél, rögtön az oldal tetején! (különben meg lehet egyszerűbb: http://www.aoianime.hu/evangelion/ )
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Válasz küldése