Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Én ma néztem meg és had mondjam nagyon meglepődtem mennyire eltér a sorozat azon részeitől amit újra dolgoztak. Külön gyöngyszem Asuka mert teljesen más figura lett. Habár az a evés Japán amit tudok semmit nem ért itt, szóval azt se tudtam mit mondanak, de azért az ember pár dolgot kikövetkeztet a történetből. Így is max ötös az egész és jobban tetszett mint az első Re-Eva, ennél nem éreztem a rohanást.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Huh, miután megszerettem Asukát, más figura lesz? :(
Nekem nem volt gusztusom még a cam verzióhoz ^^" Na de azért csak felkeltetted az érdeklődésem, lehet megpróbálkozok vele :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

AyaDid írta:Huh, miután megszerettem Asukát, más figura lesz? :(
Nekem nem volt gusztusom még a cam verzióhoz ^^" Na de azért csak felkeltetted az érdeklődésem, lehet megpróbálkozok vele :)
Nem kell semmi nagyon nagy dologra gondolni Asuka-val kapcsolatban, de így is nagy fejlődésen ment át a leányzó a sorozathoz képest, már ami az érzéseiről szó van. Nem akarok nagy spoilert leírni, de Asuka eddig is a szívem csücske volt és most is az maradt.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Most találtam egy oldalt ahol a You are (Not) Alone Region Free (független régiós) Blu-Ray lemezt árul, de mielőtt teljesen megörültem volna láttam, hogy semmilyen feliratot nem tartalmaz a lemez. Viszont Kínában simán van angol felirat majd az összes kínai filmen. Tehát a logika. Van az EVA amiről tudják, hogy fogyhat külföldön, majd 2 éve nem adják ki semmilyen korrekt formában (DVDn már megjelent) és amikor bármelyik országból megrendelhetnéd semmilyen felirat nincsen rajta, hogy élvezd azt a nyamvadt filmet amit másik szidnak a sokadik verzióért. De az amerikaiakat nem kedvelő, sőt az ország törvénye szerint akár Hollywood ellenesnek is mondható Kína simán szemrebbenés nélkül rak fel angol feliratokat a filmjeik megjelenésekkor.

Na, hol a logika?
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Én nemrég láttam igaz cam-es verzió volt de nekem nagyon tetszett a történet meg a szereplők is jól lettek "megváltoztatva".
És az új pilotában is pozítivan csalódtam azt gondoltam hogy más lesz de egész rendes volt bár egy kicsit még mindig sunyinak találom a tekintetét.De a James Bond-os belépője nagyon jó volt.
Asuka szerintem Asuka maradt ,Shinji viszont végre összeszedte magát.Rei pedig családi party szervezőbe ment át érdekes?De akkor is ő kedvencem! :)
A Holdbázis meg a Mk6-os Eva lehet hogy már nem kelett volna mert szerintem ez az új egység csak az Eva-1 átupírozott verziója,amit ráadásul az a "Kínai állóváza" Kaworu vezeti miért nem megy el inkább divatervezőnek a Paradise Kiss sorozatba. :wc: Na de ennyit erről.
Amik még jók voltak:
1)Misato beszólása Asukának: "Csak nem Asukát és Rei-t elkezdték érdekelni a fiúk?" Hát ezen jót mulattam.
2)Kaji beijeszti shinjit
3)"Az osztálykirándulás az akváriumhoz és a belépési procedura
4)Asuka és Pen-pen 3.ik típusú találkozása
stb...De még annyi lenne csak nem akarom teljesen
:sniper: a poént.

Szerintem aki igazi fan-ja ennek a sorozatnak az képes erőt venni magán és megnézni egy cam-es változatot is.És ki tudja talán hamarosan Dvd mínőségben is "be lehet szerezni valahol" :twisted: a net-en.Végezetül én is nagyon várom már a 3.0-ás verziót és az Eva unit 8-at is kiváncsi lennék ki fogja vezetni.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Nekem az első Rebuild és a második Rebuild is tetszett. Asuka "fejlődése" meg különösn, és az új karakter is nagyon jó.

AMI VISZONT NEM TETSZIK AZ, HOGY EME FILMEK MEGVÁSÁRLÁSA NEKEM ITT EURÓPÁBAN, SEMMI ESÉLYEM. :(

Azt csodálkoznak a kalózkodáson olykor a forgalmazók.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A 2. movie még csak cam-es verzióban érhető el, de már van felirat legalább, belenézegettem és azt elmondhatom, hogy sokkal jobb mint az első. Az új karakterhez mit szóltok meg a BEAST mode-hoz? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Goofy 2010.01.04. 13:23-kor.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én is letöltöttem a camet, és akármennyire is vonzódok a dologhoz, nem nézem meg. Csak úgy döntöttem, hogy megvárom a tavaszt. Haj, de messze van :(
Új karakter: hát ránézésre nem szimpatikus túlzottan, de a plug suitja tök jó xD.
Asuka: kb. 1-2 éve ő lett az egyik kedvencem, pedig előtte komolyan nem lehetett volna olyan embert találni, aki nálam jobban utálja. Őszintén szólva belenézegettem cambe, meg utánaolvastam, mik a változások a jellemében, és őszintén szólva annyira nem vagyok benne biztos, hogy fog tetszeni a változás. Alapból sosem támogattam ezt a Shinjihez fűzödő szálakat dolgot (bár azért a régi sorozatba is lehetett egy-két dolgot furán értelmezni), másrészről az egyik kedvenc témám vele kapcsolatban a Kajihoz fűződő viszonya (tök mélyen el lehet merülni abban a dologban, hogy miért is alakult ki Asukában ez a fajta vonzódás), ami hiányzik az új filmekben. Meg minek kell neki új név? :o_O:
Szinkron: az amerikai változatot én is nagyon szeretem, gondolom egyedül vagyok ezzel Riddel xD. Egyedül Kaworu az, aki nem tetszik, a japán hangja teljesen visszaadja a földöntúli mivoltát, erre az amerikai nem képes. Viszont Ritsukot jobban kedvelem amerikai szinkronnal ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

AyaDid írta:...másrészről az egyik kedvenc témám vele kapcsolatban a Kajihoz fűződő viszonya (tök mélyen el lehet merülni abban a dologban, hogy miért is alakult ki Asukában ez a fajta vonzódás
Miért, miért? Mert 14 éves csitri, a pasi meg 30, és jóképű.

Nincs itt mit boncolgatni :dirr:
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Odin2 írta:
AyaDid írta:...másrészről az egyik kedvenc témám vele kapcsolatban a Kajihoz fűződő viszonya (tök mélyen el lehet merülni abban a dologban, hogy miért is alakult ki Asukában ez a fajta vonzódás
Miért, miért? Mert 14 éves csitri, a pasi meg 30, és jóképű.

Nincs itt mit boncolgatni :dirr:
Csak szeretnéd, hogy ilyen egyszerű legyen.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát én Odin-nal értek egyet ez olyas valami ami megszokott a mai világban.Persze az NGE-t nem mindig szerencsés valóságból megközelítve boncolgatni.De érdekelne a véleményed Ridley.
U.I.:Remélem te is végigzúztad a MW2-t :computer: de ezt majd inkább a FPS topicban folytassuk.
Üdv:Kashim
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kashim 2010.01.10. 17:10-kor.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Kashim írta:Hát én Odin-nal értek egyet ez olyas valami ami megszokott a mai világban.Persze az NGE-t nem mindig szerencsés valóságból megközelítve boncolgatni.De érdekelne az véleményed Ridley.
U.I.:Remélem te is végigzúztad a MW2-t :computer: de ezt majd inkább a FPS topicban folytassuk.
Üdv:Kashim
Ez igen bonyolult, bár én ezt így gondolom. Részben azért mert volt hasonló élményem és részben azért mert Asuka angol hangjával (Tiffany Grant) sikerült kétszer találkoznom és beszélnem vele a karakteréről. Először is illogikus lenne ha Asuka csak úgy szerelmes lenne, főleg hogy az Evangelionról van szó. Másodsorban Asuka felnőttnek érzi magát sokkal idősebnek mint 14. Közre játszik, hogy nagyanyjának az utolsó epizódokban elmondja, hogy nem akar már sírni, ez szerintem köthető arra, hogy a felnőttek jobban tudják kontrolálni érzéseiket (vagy legalábbis egyesek). Azt ott van az a tény, hogy egyetemet végzet aleányzó, tehát ez is egy megeerősítés neki, hogy okosabb mint a vele egykorúak, tehát felnőtt érzetet ad ez neki. Azt ott van a többi karakter Shinji és a haverjai akik mind tipikus 14 évesek. Csak belegondolva kicsit "felnőttebb" fejjel, mennyire gyerekesnek tűnnek.

De ami a legfontosabb amikor Asuka mentálisan összeomlik az Angyal támadás során (azt hiszem 22. epizód), Asuka kétségbeesve mondja, hogy "nem vagy ott, nem ölelsz át, nem segítesz". Ekkor két eddig soha nem látott kép ugrik be. Az egyik amikor Asuka és Shinji együtt maradnak Misato lakásán és a híres Asuka & Shinji "te még csak gyerek" vagy jelent következik be. Nos az új kép (ha nem figyelsz elhibázod, olyan rövid) akkor van amikor Asuka "ráhúzza" az ajtót Shinjire és előtte közli, hogy ez Jerikó falai. Az új jelenet, megtörve mutatja Asukat már s sötét szobában. A másik rövid képkocka azt mutatja, hogy Asuka a mosdóban a csókjelenet után, undorral mossa meg az arcát, de én arra következtetek, hogy inkább "miért csinálja ezt" vagyis miért nem cselekszik.

Ezekből a pinduri részekből gondolom azt, és a Rebuild filmek is alátámasztják, hogy Asuka vonzódik Shinjihez, csak mivel Shinji nem tudja kimutatni érzéseit (mert valljuk meg egy pancser) lényegében ő az aki Asuka mentális összeomlásának az elindítója. Szóval Asuka érzései kaji íránt inkább erőltetettek, ahogy az anyahajón is látjuk amikor útban vannak Japán felé (talán 23 epizód?). Asuka szeretkezni akar vele és inkább gyerekes az összhatás akkor, hisz látjuk, (én ezt így látom, szóval aki nem ért velem egyet és mindjárt sünt kiállt, tegye csak nyugodtan, szabad akarat van), hogy a kigombolt blúz alatt hiába mutatja milyen van, a másodlagos női jelleget még nem érte el igazán.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végre sikerült végignéznem az első rebuild movie-t. Összességében eddig nem sok eltérés volt az eredetihez képest, viszont nagyon jót tett neki a modernizálás. Az ötödik angyal kifejezetten durvára sikeredett, néztem nagyokat a vele való küzdelem során.

Az pedig, hogy Kaworu már itt feltűnt, előrevetíti, hogy lesznek itt komolyabb eltérések is. :D
Tudja már valaki, mikor jön a második film dvd-n?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Grr, csak május végén (május 26., ezzel megválaszolva az előző kérdést is :wink: ) adják ki a You can (not) Advance DVD-t és a BluRayt ::argh::
De ha már kibírtam cames verzió nélkül idáig, akkor már... amúgy már a cames verzióhoz is készítettek feliratot, hát, igen, a várakozás :drop:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerencsére én is kerülni szoktam a kézikamerás változatokat. Ha ennyit kibírtam, az a kevesebb, mint két hónap már fel sem fog tûnni. :D

A harmadik movie-ról lehet tudni, mikor érkezik?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na élmények?

(spoiler)

Hát pro:
- gyönyörű a film 10/10
- a jellemábrázolásra nagyon odafigyeltek, az külön tetszett, hogy Ayanaminak van jelleme... már mint a sorozattal szemben úgy látszik a mangához nyúltak vissza, amiben egy kicsit emberibb. Az de nagy jelenet volt, amikor Asuka pofon akarta vágni a liftben, ő meg nem hagyta :)
- zenék mesések, minden csata után katarzis élményem volt, és a "wazz, ha ez a 2. rész egy közbelső csatája, mi lesz a 4. rész végén???"

Kontra:
- névátnevezés és katonai rang Asukának minek???
- új csaj minek??? Gondolom lesz majd nagyobb szerepe (remélem nem fogják valami szerelmi dologba belekeverni, vagy ha igen, ne Kaworuval vagy Kajival!!!). Igazából azonkívül, hogy így pluszfigurákat adhatnak el, nem sok lényege volt. A fanservictől meg majd elhánytam magam, amikor ott a seggét mutogatja Shinjinek, meg a csata közepén a melleit dobálgatja...
- legvégén az a Shini-Ayanami ölelkezős rész olyan nem illik ide dolog volt. Lelki-pszichiés síkon OK, de valahogy nekem olyan túl csöpögősnek tűnt az az egész jelenet, mint ha szerelmesek lennének, akármi, nem tetszett
- nincs Asuka-Kaji dolog :(
- nem volt benne a Kaji-Misato részeg beszélgetés, remélem később valahogy sorra kerül

Extra kontra:
Átírták a storyt, ami így érdekessé teszi, de kb. már hatmillió EVA változat van a fejemben, azért most már leállhatnának... nagyszerű, tényleg, zseniális, de miért ezen csámcsognak még mindig, annyi remek sorozatot készíthettek volna ilyen jellemábrázolásokkal :( Amúgy érdekes, hogy végül is össze-lehet szedni a sorozatból ezt a mozit is jórészt, csak pár plusz hátteret kell betenni, és totál kavarni kb. 15-18 részt... meg ok, van pár tényleg új jelenet.
A pénz dominált gondolom, hogy ez tuti siker...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még nincs élmény, már megvan, melyik verziót szerzem be, de még hátra van a megvalósítás. :) Valahogy most nincs meg a leküzdhetetlen inger, hogy nekiálljak. :) (Úgy látszik, Kaiji túlságosan leköti a figyelmem. :) )
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: zebra »

Engem nagyon nem győzött meg a Rebuild 2.0. Látványos, jók a zenék, de én a magam részéről maradok az eredetinél. Bár, mai fejjel nem biztos, hogy volna hangulatom bármelyik EVA verzióhoz is...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

http://utw.me/2010/05/30/evangelion-2-2 ... t-advance/

Tudja valaki, hogy itt az első torrent miért 10 gigás? (Lehet a többi is, csak nem nézem mindet. XD) OK, hosszú a film, meg DVD rip, de nem olyan régen szedtem le a Lagann Movie-t, ami olyan 2 giga körül volt, szóval szerintem ez lényegesen többet foglal, mint amennyi elvárható lenne tőle.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én inkább sd-minôségû rip után kutattam, mivel nem épp egy erômû a gépem, de sajnos olyat sem találtam.
Ha mégis akad, egy linkért hálás lennék. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Próbáltam nézni az Evangelion-os aloldat, de nem jött be.
Nem tudjátok, mi lehet vele? :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Tudja valaki mikor jön a 3.0 már szeretném megnézni?Megvan holnap elmegyek Anno-hoz és teszek neki egy visszautasíthatatlan ajánlatot az új moziért cserébe! :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még semmi info, úgyhogy nem hiszem, hogy az év vége elôtt leadnák a mozikban.
Amúgy milyen ajánlatot tudnál neki tenni? :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát az ajánlat az lenne adok neki egy golyót 45 ACP-re gondoltam és megkérdezném hová szeretné kézbe vagy fejbe!!!Bár rutinos róka hallottam állítólag kapott már fenyegetést az End of Eva miatt is!!!Mindegy nem ölöm meg mert ha nincs ANNO akkor = Nincs Ayanami és ha ő nincs = A világ vége nálam legalábbis ez a második legfőbb ok rögtön Kenpachi bankai-ja és Vaizarddá válása után!! :vigyor:

Nem rájöttem igazi klasszikus ajánlat lesz! Az egyik kedvenc színészem által megformázott karaktertől idéznék!
"Anno úr komolyan fontolóra vettem, hogy ....megeszem a feleségét!!!" :D
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Amúgy meg tegnap rávettem magam a 2.0 újranézésének hát legalább feltűnt valami új ugye jól emlékszem ,hogy az eredeti sorozatban a unit3 nem növeszt két új kart miközben a unit1-et fogja le rögtön a dummy rendszer indítása előtt.Most röhöghettek ,hogy eddig nem vettem észre de egyenlőre még mindig a premier-es kam-es verzió van benne a kosaramban azt meg nem kell bemutatnom senkinek!!! :D
Válasz küldése