Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Vagyis gyakorlatilag még el sem kezdték készíteni, csak a sztorin 'gondolkodnak'
"Újabb remek hírek."
Pedig erre a befejező két részre aztán mindennél jobban vártam.Remélem a Rebuild of Eva 3.0 nem fog abba a hibába esni, mint egy most nemrég megjelent PC játék, ami laza 12-évet csúszott és csak foltokban hozta az "original stuff" hangulatát. :wwall:

Amúgy az animátoroknak faxa állásuk van, mert gondolom megkapják a havi gázsit annak ellenére, h még nem csináltak semmi érdemlegest.
Javítson ki valaki ha tévednék az utóbbi feltételezésemben. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kashim írta:Amúgy az animátoroknak faxa állásuk van, mert gondolom megkapják a havi gázsit annak ellenére, h még nem csináltak semmi érdemlegest.
Javítson ki valaki ha tévednék az utóbbi feltételezésemben. :)
Szerintem az animátorok egyszerűen mással vannak elfoglalva (Dantalian no Shoka) és majd ha odaág halad a munka akkor fognak nekiállni, most még biztos a "brainstorm"-csapatnál van a labda.
Mindenesetre elkeserítő, így szerintem jövőre sem lesz belőle semmi. :( Pedig valamiért az az emlékkép van bennem, hogy azt ígérték másodiknál, hogy innentől hamarabb jön a többi....
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

anubys írta:Szerintem az animátorok egyszerűen mással vannak elfoglalva (Dantalian no Shoka)
Na szép mondom, ilyen random gagyiságok miatt halasztják, erre azért nem számítottam. :wwall:
anubys írta:most még biztos a "brainstorm"-csapatnál van a labda.
Hát akkor már elég jó ideje van náluk a labda...
anubys írta:Mindenesetre elkeserítő, így szerintem jövőre sem lesz belőle semmi. Pedig valamiért az az emlékkép van bennem, hogy azt ígérték másodiknál, hogy innentől hamarabb jön a többi....
Én is szkeptikus vagyok a jövő évi megjelenéssel kapcsolatban, amúgy jól emlékszel valóban azt ígértek, hogy majd gyorsítanak a tempón.Na meg én olyanokat is hallottam a 2.0 után, h a 3.0-át és a final-t egyben adják majd le.
És még a a 3.0-t akarták Quickening-nek nevezni, hát ez jó. :roll:
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Evangelion ---> basic otaku knowladge
Rei ---> Ideal Fantasy Girl mmm sukii ::jeye::
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Press any key to continue or any other key to quit
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

asuka with eyepatch LOL
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Van már végre dátum?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az nincs. Őszről hallottam csak.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ezt találtam: http://www.animevice.com/news/one-fans- ... make/4524/
Röviden: A Rebuild film sorozat valójában nem remake, hanem folytatás.
Nyilván ez csak egy rajongó elmélete, de a mellékelt képekkel együtt nekem eléggé mind-blown.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kösz a linket.
Elég durván üt. :)
Egyre jobban várom, hogy végre jöjjön a két hátralévő movie.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo November 17-én kerül a mozikba :thumb:
+
kamerás PV
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo November 17-én kerül a mozikba
+
kamerás PV
Húú imádom az ilyen jó minőségű felvételeket, hát hiába vannak kemény fanok akik vállalkoznak az ilyen felvételek elkészítéséhez...
De a cím hallatán egy kicsit megijedtem. Remélem nem az lesz, h a fél movie arról fog szólni,h az előző részek cselekményeit újraéljük "egy más szemszögből."
Ha ez így lesz, akkor még az eyepatch-es Asuka sem mentheti meg az új részt! :)
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Nálam az NGE egy olyan mű, hogy tök jó, hogy van, de azért nem kéne ennyire magaslatokra emelni. Ez csak saját vélemény.
Egyszer mindenkinek látnia kell. Azoknak tuti nagy élmény lesz, akik értik a külömböző Bibliai utalásokat.

Én csak az első új moziig jutottam el, még pár éve. Nem sikerült rávennem magam, hogy megnézzem a második mozifilmet. :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Dat Smirk ::^_^::
Csak miatta tervezem megnézni egyszer ezt a három "új" EVA filmet. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ja, nekem sem ártana, most hogy a legendán a nyáron túlestem.

És már Asuka is eye patch girl lett?
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Az új EVA film rossz, rossz, és rossz. Semmi nincs benne, ami egy átlagos apokalipszis-movie-tól megkülönböztetné. Semmi lélekábrázolás, semmi karakterisztikus rendezői megoldás, még a második film végén látott előzetesben szereplő jelentek sem kerültek felhasználásra - a többi trailer pedig csupa ködösítés volt, így az egyszeri nézőnek lehetett az a benyomása, hogy ez a film valami jelentőset fog mondani. Még akkor is, ha tudtuk, hogy az EVA-ról már tényleg semmit nem lehet mondani, de a második film legalább szórakoztató volt, szóval reménykedtünk. Aztán kiderült, hogy a trailerek azért nem mondtak semmit, mert nem is volt semmi, amit mondhatnának - az ürességen és ötlettelenségen kívül. Szóval a harmadik film az akción kívül nem szól semmiről. Mondanám, hogy annyira rossz, hogy senki ne nézze meg, de úgyis mindenki meg fogja nézni, úgyhogy felesleges a figyelmeztetés - de annyit legalább mondhatok, hogy mindenki a lehető legrosszabbra számítson. Körülbelül ennyi a lényeg.

Még csak annyi, hogy mindezeket úgy mondom, hogy 5-6 éve óriási EVA rajongó voltam, és még mindig szeretem az eredeti sorozatot, az END OF EVA-t is beleértve. Lehet persze, hogy én is változtam, miközben Shinij-kun tökéletesen ugyanaz maradt az elmúlt tíz évben (ha valaki a többi karakter miatt nézné meg a filmet, elárulom: mindenki epizódszereplő Shinjin kívül, van némi Kaworu, oké, de Misato-Ritsuko-Gendo-Fuyutsuki-Asuka-Rei, meg persze Mari, mely utóbbiról aztán TÉNYLEG semmit nem tudunk meg, csak úgy vannak, mindenféle szerep vagy fejlődés nélkül), de nem hiszem, hogy ez lenne a gond, hiszen a Rebuild 2.0 még szórakoztatott. Valószínűleg inkább az a gond, hogy az új film olyan, mint a Mátrix világa a Mátrix alapötlete nélkül. Komolyan, szégyen és gyalázat. Blehh. Mi a fene tartott három évig ennek a rakás szemétnek az elkészítésén???

Magyarországon persze senki nem fog pénzt fizetni ezért a vacakért, és ez jól is van így: csak töltsétek le, aztán adjatok rá valami jó alacsony pontszámot IMDB-n, meg minden lehetséges értékelő weboldalon, ahol jártok.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:...miközben Shinij-kun tökéletesen ugyanaz maradt az elmúlt tíz évben...
De várj, én a második film után olyanokat hallottam, hogy kifejezetten cool megmozdulásai voltak, meg hogy kb. ég és föld a különbség közte és a TV sorozatban szereplő töketlen srác között. Ebből akkor most mennyi igaz?
Rossi írta:...Mari, mely utóbbiról aztán TÉNYLEG semmit nem tudunk meg...
Mondjuk ha jól tudom, azt a csajt majdhogynem bevallottan csakis a fanservice-faktor miatt alkották meg. XD (És milyen szép munkát végeztek... :3 khm XD)
Rossi írta:Magyarországon persze senki nem fog pénzt fizetni ezért a vacakért, és ez jól is van így: csak töltsétek le, aztán adjatok rá valami jó alacsony pontszámot IMDB-n, meg minden lehetséges értékelő weboldalon, ahol jártok.
Ne becsüld alá a hardcore EVA-fanokat, pár magyar "ősotaku" tuti képes lesz berendelni a DVD-t. XDDD

Amúgy komolyra fordítva a szót: Én ezeket kb. kizárólag csak Mari és az elvileg beígért GAR!Shinji miatt fogom megnézni és nem is várok túl sokat az egésztől az akción meg a fanservice-en kívül. Ezek az "újramesélős" mozifilmek általában semmit nem tesznek hozzá az alapsorozathoz, csak arra jók, hogy jól megfejje vele a stúdió a fanokat. A Gainax meg ahogy látom, kifejezetten ráállt ezekre, a Gurren Lagann mozikban is kb. filmenként volt úgy 5 percnyi értékelhető újdonság (és általában az is fanservice volt XD), de ami meg EVA fronton megy, az már kb. ilyen "Japán Star Wars" kategória, a hatszázadik újrameséléssel, alternatív sztorival, rendezői változattal, kimaradt jelenetekkel, digitálisan felújított verzióval és még a jó ég tudja, mivel együtt. XD (És ahogy az SW-nél, úgy ennél is áldom a szerencsémet, hogy annyira azért nem fogott meg az egész, hogy hardcore fanja legyek, mert lehet még lennék is annyira hülye, hogy ezeket mind megvegyem. XD)
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Titkos írta:
Rossi írta:...miközben Shinij-kun tökéletesen ugyanaz maradt az elmúlt tíz évben...
De várj, én a második film után olyanokat hallottam, hogy kifejezetten cool megmozdulásai voltak, meg hogy kb. ég és föld a különbség közte és a TV sorozatban szereplő töketlen srác között. Ebből akkor most mennyi igaz?
Hát nézd, sokan tényleg azt mondták, hogy az új filmekben jobban összekapja magát, mint az eredeti sorozatban, de őszintén szólva én nem nagyon láttam olyan nagy különbséget, "ég és föld" különbséget meg aztán különösen nem. Aki tényleg különböző volt, az Rei a második filmben, erre a különbségre ott eléggé rá is mentek, hogy aztán ez is menjen a szemétbe a harmadik részben. Megintcsak annyit tudok mondani, hogy "blehh." :roll: De még ha igaz is lenne, hogy Shinji-kun korábban határozottabb volt, hát, itt már megint nem az, sőt, mondhatnám úgy is, hogy END OF EVA-szintű angst, END OF EVA-szintű ötletek és megvalósítás nélkül.
Titkos írta:
Rossi írta:...Mari, mely utóbbiról aztán TÉNYLEG semmit nem tudunk meg...
Mondjuk ha jól tudom, azt a csajt majdhogynem bevallottan csakis a fanservice-faktor miatt alkották meg. XD (És milyen szép munkát végeztek... :3 khm XD)
Ebben teljes mértékben igazad van, a második filmben ő is poén volt, de itt még csak fanservice-t sem jelent: egyszerűen még egy töltelék EVA-pilóta a félszemű Asuka mellé. Ha legalább vittek volna bele némi humor-faktort, vagy egy kicsit szexibb lenne, vagy lenne valamilyen poén beszólása, vagy mittudomén.
Titkos írta:
Rossi írta:Magyarországon persze senki nem fog pénzt fizetni ezért a vacakért, és ez jól is van így: csak töltsétek le, aztán adjatok rá valami jó alacsony pontszámot IMDB-n, meg minden lehetséges értékelő weboldalon, ahol jártok.
Ne becsüld alá a hardcore EVA-fanokat, pár magyar "ősotaku" tuti képes lesz berendelni a DVD-t. XDDD
Ja, de ettől függetlenül én azért megteszem a magamét, hogy mindenkit lebeszéljek róla. XD A mozijegy 1500 yen volt, amely összeget három éve a második filmre egyáltalán nem sajnáltam, de erre a hulladékra itt... szóval emberek, ne adjátok Annoéknak a pénzeteket. :evil:
Titkos írta:Én ezeket kb. kizárólag csak Mari és az elvileg beígért GAR!Shinji miatt fogom megnézni és nem is várok túl sokat az egésztől az akción meg a fanservice-en kívül. Ezek az "újramesélős" mozifilmek általában semmit nem tesznek hozzá az alapsorozathoz, csak arra jók, hogy jól megfejje vele a stúdió a fanokat.
Megintcsak igazad van, de ezt is lehet jól és pocsékul csinálni. Az eddigi három új filmből az első kb semmi nem volt, maximum az animáció iránt érdeklődőknek jelenthet valamit, a második szvsz remekül sikerült - abban aztán tényleg volt történet, fanservice meg minden - ez a mostani meg szerintem (régi rajongóként mondom, hogy) kb minősíthetetlen.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Huha Rossi, elijesztettel. :D Pedig epp a jovo heten gondoltuk, hogy megnezzuk :) (Mondjuk en a Madoka muvira jobban beulnek, pedig az is remake, de a Madoka alapbol is nagyobb dobas imho, mint az EVA).

Nekem az elso EVA muvi szimplan semmi ujat nem nyujtott, bar volt egy jo Utada ending es szep nagy moziteremben nezhettem Evat. A masodikban mar vartam, hogy jon Kaoru, de nem jott (1. pofaraeses), raadasul az uj filler kari nulla, Asuka pedig gagyi lett (az egyetlen akit mindig is szerettem). Arrol nem beszelve, hogy wtf, az ending az elso mozifilme volt, csak ujra feldolgozva (2. pofaraeses).

Ezek utan gondoltam, csak lesz valami felfele iveles az utolso filmben, de sokat nem varok az tuti.

A Star Wars-os hasonlat amugy nagyon talalo. A (nem habzo szaju fan) japanok azota nem veszik komolyan az EVA brandet, amiota pachinko lett belole es mindent ami el es mozog eladnak EVA-s logokkal. Sz'al ez lett az annak idei nagy klasszikusbol... Leragott gumicsont, de legalabb nosztalgia (?), amirol a regi dolgok eszunkbe jutnak, Anno meg kozben ujra megtolti a zsebeit.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Ezek az "újramesélős" mozifilmek általában semmit nem tesznek hozzá az alapsorozathoz, csak arra jók, hogy jól megfejje vele a stúdió a fanokat.
Ellenpéldának viszont ott vannak az új SB Yamato 2199 OVA-k, amelyek sokkal minőségibb cselekménnyel bírnak, mint az eredeti 30éves sorozat :thumb:
Ha szerencsénk van, a Gundam és SailorMoon remake-ekből is kihoznak valami hasonló jóságot.


MaKo írta:de a Madoka alapbol is nagyobb dobas imho, mint az EVA
:wtf:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na még a harmadikhoz nem volt szerencsém, az első kettőhöz vegyes érzelmek fűznek.

Első körben leszögezném, hogy undorítónak tartom, hogy Anno még mindig ezen csámcsog. Az EVA az örök kedvenc, de már kicsit unom, hogy még mindig nem tud továbblépni rajta. Már a manga is totál más, nem értem pl. hogy az angyalokat miért kellett átnevezni, de erre meg még jön ez is... Ha nem lenne az új filmeknek előzménye, nálam totál sikeresek lennének. Jó story, látványos, remek zene stb.

Az első részben az zavart, hogy kb. semmi újat nem nyújtott.
A másodikban pedig pont az zavart, hogy túlságosan is sokat nyújtott, totál átírták a jellemeket. Ayanami annyira még nem is zavart volna, de akkor is. A legbosszantóbb dolgok:
1. Asuka :o_O: -> jó pár évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy megszeressem. És bár az új mozifilmben szerethetőbb, miért volt szükség ennyire megváltoztatni? Szerintem sokkal jobban illett hozzá és reálisabb volt ez az idős pasi iránt érzett tini-szerelem dolog, ehelyett inkább Shinji irányba mozdítják el :o_O: ? Bár régen láttam már, de így rémlik.
2. Az új csak. A TOTÁL fanservice célból kreált pink csoda, vékony, szemüveges, menő oltári nagy mellekkel. Legfőbb szerepe a második részben az volt, hogy dobálja a melleit. A sorozatban nem éreztem, hogy túlzásba esnének a fanservic-szel, pedig volt benne jópár. Ez viszont kiakasztó volt...
3. story átírása

Amúgy pl. a zenei albumát imádom, tényleg nem arról van szó, hogy önmagukban ne lennének jó filmek. Na de akkor is... szálljuk már le erről a témáról.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ahogy már írták páran, ez a japán SW, mármint marketing szempontból mindenképp. Most attól függetlenül, hogy mennyire veszik komolyan, meg hogy pachinko is van már belőle, gondolom még mindig van annyi fanja Japánban is, hogy Annónak megérte filmtrilógiában újra kihozni az egészet, különben nem tette volna. Meg látjátok, itt is működik a dolog: kapásból több olyan Aois postolt róla, akik amúgy évek óta nem írtak ide semmit, de az EVA filmeket tartották annyira fontosnak, hogy véleményt nyilvánítsanak róluk. :D Gondolom Japánban is úgy vannak vele, hogy sokan már csak a nosztalgiafaktor, meg a "mert ez EVA!" indok miatt is beülnek rá. Persze attól még Anno részéről tényleg elég undorító ez a "tejeltetés", de szegény ürge mit csináljon, ha az EVA óta kb. semmilyen nagyobb dobást nem tudott összehozni? XD Feji a jól bevált tehenet. *érzem a köveket XD*
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:de szegény ürge mit csináljon, ha az EVA óta kb. semmilyen nagyobb dobást nem tudott összehozni? XD
Nem követtem soha, de most tényleg, van ennek a fazonnak más is a tarsolyában?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése