Neon Genesis Evangelion

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:
Titkos írta:de szegény ürge mit csináljon, ha az EVA óta kb. semmilyen nagyobb dobást nem tudott összehozni? XD
Nem követtem soha, de most tényleg, van ennek a fazonnak más is a tarsolyában?
Szvsz nem nagyon. Az EVA óta tényleg nem látom, hogy bármilyen érdemleges original animét csinált volna.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Hát, azért, ha jóindulatúak vagyunk (vesszük a storyboard munkáit), azért volt neki pár jó húzása. Plö még mindig azt mondom, hogy az Abenobashi Mahou Shoutengai JÓ. Le kéne szedni, megnézni megint. De azért ilyen "Anime Tenchou" kaliberű... animéket felsorolni mégis durva. Mintha egy akármilyen hollywoodi rendezőnek a reklámjait is felsorolnák a Wiki oldalukon, mintha mennyire hozzájárult volna vele a filmművészethez. Egyébként erről van szó.
De ha az ember kicsit jobban utánanéz... ez az SW párhuzam nem is olyan hülyeség. Más animéknél volt más rendező is, aki visszafogta ezt Annot, akárcsak Lyukas Gyurit.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:De ha az ember kicsit jobban utánanéz... ez az SW párhuzam nem is olyan hülyeség. Más animéknél volt más rendező is, aki visszafogta ezt Annot, akárcsak Lyukas Gyurit.
Ja, meg abban is hasonlítanak, hogy kb. mindkettőnek egy igazán nagy dobása volt egész életében, de azt a végletekig kiszipolyozták. (Btw, jól értem, ez az Anime Tenchou voltaképpen egy bolt reklámja akart lenni? Wow...)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:(Btw, jól értem, ez az Anime Tenchou voltaképpen egy bolt reklámja akart lenni? Wow...)
Igen, ez az Animate reklámja, és amennyire én tudom, a karakterek felbukkannak a Lucky Star-ban (bár ehez Annonak vajmi kevés köze van). És ennyi.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ezek az "újramesélős" mozifilmek általában semmit nem tesznek hozzá az alapsorozathoz, csak arra jók, hogy jól megfejje vele a stúdió a fanokat.
Ha még csak arról lenne szó, hogy semmit se tesznek hozzá... sajnos a remakek egy jó részével az a probléma, hogy egyszerre szeretne újítani, modernizálni, és kapcsolódni is az eredetihez, ami viszont rendre nem szokott működni. Pláne amikor a canonhoz nyúlnak hozzá, és például karakterek teljes dizájnját és/vagy jellemét dolgozzák át, valami teljesen mássá, idegenné. Lásd: http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... tsukos.jpg és ez "ugyan az" a karakter lenne. :vigyor:
-OJ- írta:SailorMoon remake-ekből is kihoznak valami hasonló jóságot.
Nem tudom mennyit láttál ebből a "Toei remakeli a saját régi animéit" típusból, de rendre az szokott történni, hogy eredeti >>>> remake, legalább is ami a hangulatot illeti.
MaKo írta:de a Madoka alapbol is nagyobb dobas imho, mint az EVA
-OJ- írta: :wtf:
Osztom OJ véleményét, szóval WTF am I reading?! :weh: A Madoka mint magical girl egy jó anime, pont azért, mert felzavarta az állóvizet a "fordított" koncepcióval. De mint önálló anime, a műfaján kívül, nem sokat ér. Egy igencsak középszerű darab, aminek így azaz egyetlen előnye, hogy a Shaft nem csak jól szétművészkedte a "különlegesség" oltárán (jó szokásához híven) hanem valami értelmet is próbált adni az egésznek.

Az EVA témához annyit, hogy ez is olyan, mint a legtöbb hasonszőrű franchise. Van egy pont, amíg epic, és minden ami azon túl van, feleslegesen jött létre. Az EVA-nál ez az alapsorozat, és a két mozi, ennyi. Aminél az van, hogy Studio Khara, Rebuild, azt ignorálni kell, mint ha nem is létezne. ::^_^::
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Péter írta:Osztom OJ véleményét, szóval WTF am I reading?!
Én meg MaKo-ét osztom, mert nekem hype-tól és műfajtól teljesen függetlenül nagyon bejött. Tényleg sokkal jobban, mint a NGE. Persze ez is csak egy vélemény, de ez a "jobb", "rosszabb" dolog amúgyis elég szubjektív.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én ugyan még nem kerítettem sorra a filmeket, a sorozatot is csak idén láttam ugyebár, de ezen a remake dolgon rágódni baromság. Aki minimálisan is tisztában van a keletkezésük körülményeivel, az megérti, miért történik az újrafeldolgozás elvileg. Hogy megosztja a népeket, az nem meglepő, az ellenkezője lenne az. Remélem hamar sorra tudom keríteni őket, hiszen csak saját vélemény alapján érdemes ítélkezni, mert azért nagyon kíváncsi vagyok a másik útra. Az új film legalábbis nagy siker (ha nem is akkora, mint One Piece :).
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Április 24-én jelenik meg az Evangelion: 3.33 You Can (Not) Redo DVDn és Blu-Rayen :thumb:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: scineram »

Addig meg is nézem az 1.11 meg 2.22-t. Kár, hogy nem megy 6.66-ig.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Alig egy hete sikerült megnéznem a 3.0-át viszonylag jó minőségben. Sajnos mostanság nincs túl sok időm, de azért megírom nekem, hogy jött le.
Akinek spoiler fóbiája van az itt hagyja abba, mert nem fogom kímélni a népet!

Hát hol is kezdjem az elején az űrcsata nekem valami miatt nagyon nem jött be túl össze vissza volt. Ezután sem telik el sok idő mire megint tolok egy WTF-ot, név szerint az új "repülő palota" meg ez az új WILLE nevezetű szervezet miatt. Erre tényleg csak rátett egy lapáttal ez a "14 évvel később" csavar. Na jó itt még úgy voltam vele, ki tudja lehet nem kéne leírni a cuccot. De sajnos ez nem így történt, ugyanis csak annyit tudunk meg a múltból (2.0-ból), h Shinji elkúrta mikor elvesztette a fejét az EVA 01-ben. Ezzel majdhogynem tönkretéve a filmben szereplő már világra aligha emlékeztető pusztaságot.
Na itt viszont megszakad a szál ugyanis semmit nem tudunk meg mi is történt azután, hogy 2.0 végén a "ratyi matyi" ledobta az Eva 01-et a lándzsájával, és innentől teljes képszakadás, h mi is történt a 2.0 és 3.0 között.
Csak annyit tudunk meg, hogy az EVA 01-et ezek után föld körüli pályára állították valahogy egy ilyen koporsószerűségben, úgy, hogy Rei-t és Shinjit ki sem próbálták szedni belőle. Ez megint egy újabb jól elcseszett koncepciót ad ki, ugyanis csak shinji-t tudják "kiüríteni" az entry pod-ból. Na itt mondtam azt, hogy akkor mégis mi a F@X-ra volt jó a rebuildekben felépített már sokkal emberibb viselkedése Rei-nek? (Az alapsorozathoz képest.) Ezt tipikusan a kígyó a saját farkába harap eset volt. És ezt még tovább fokozta, hogy kaptunk egy "új" Rei klónt, aki még lélektelenebb mint eddig bármikor. Igaz a sorozat vége felé lép egy szintet és szerez + egy "personality" pontot, de ez kb. olyan kevés, mint nádkerítésen a lakat.
Itt még mindig mondhatnánk, hogy talán van benne egy pár jól dizájnólt új EVA egység. Hát számomra max. a hibbant Mari meg rózsaszín monsztája volt az amin röhögtem. A többi egység, mint ez a többkarú EVA 01 másolat (EVA 13 néven), meg a mozi nagy részében fej nélküli EVA mark 9 elég bénára sikerültek. Ami még segíthetett volna ezen az egészen az EVA-02 szerepeltetése lehetett volna, de most komolyan Asuka gépe soha nem nézett ki, vagy inkább nem volt ramatyabb állapotban.Nem értem ha tudtak a Mari-nak építeni egy új EVA-t akkor miért nem tudták az EVA02-őt is "restaurálni" megfelelő módon nem pedig ilyen sufni tunniggal elgányolni. A végén ugyan lehetett volna egy alkalom, ami izgalmasnak ígérkezett, ez pedig a "Beast mod" újbóli alkalmazása volt, csak ez olyan állatira sikeredett, hogy az EVA 02 egy tigris formájú valamivé alakult át. :o_O:
De maga a fő esemény is nem volt más mint Gendo egy újabb átb@szás@, aminek eredményeképp az a f@xkalap Shinji majdnem beindította a 4th impactot.

Na de, hogy valami jót is mondjak:
1) Jól nézett ki a fekete plugsuit Rei-en kár, hogy karakter nem volt mögötte...
2) A Kaworu gyerek még ebben a részben volt legelviselhetőbb számomra, főleg azért mert ő is részt vállalt a 4th impact megakadályozásában.
De ennél a két dolognál tényleg nem tudok mást felhozni.
Mert ez a 14 évvel később sem tudott semmit sem felmutatni. Főleg amiatt, hogy megint elhúztak egy szált a nézők előtt ez pedig az a bizonyos "EVA átka" nevű szál, ami lényegében az, hogy az EVA pilóták nem öregedtek semmit ezalatt a 14 év alatt. És Asuka sem lett sokkal másabb a mozi vége felé másból sem állt a mondanivalója, mint hogy "taknyos shinji" komolyan egy kicsit már olyan volt, mint amikor beragad a replay gomb. A végén azonban egy kicsit érettebben viselkedett és talán először méltón viselhette a "csapatvezető" megnevezést, amit számomra az alapsorozatban egyáltalán meg sem közelített.

Hát azt kell mondjam, hogy késésért cserében sokkal többet vártam volna, arról nem is beszélve, hogy ha jól emlékeszem akkor a final-t régebben egyben ígérték a 3.0-val. Ehhez képest szerintem tettek 3 lépést előre és 2.5-öt vissza ezzel a három movie-val. Komolyan mondom nem tudom mit találnak ki a fináléra, de számomra 3.0 nem volt méltó az előző két részhez képest. :?

Kíváncsi vagyok nektek hogyan jött le ez a 3.0 , szóval aki látta ne kíméljen írja meg szerinte milyen volt! :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A postod alapján tehát röviden összefoglalva: "Gainax - Making terrible endings since 1996". :) Amúgy végigolvasva a postodat, kb. ez is olyan lehetett, mint a TTGL két mozifilmje: próbáltak felülmúlni a felülmúlhatatlant, de inkább csak kínban érlelt erőlködés, illetve felesleges túlzás és extra fanservice lett az egészből.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Titkos írta:A postod alapján tehát röviden összefoglalva: "Gainax - Making terrible endings since 1996".
Hát a Final nevezetű movie még hátra van, de Anno-nak 12-est kéne dobnia a dobókockával, h azt mondhassák: "jól van a 3.0 még belefért." (de szerintem ez nem így lesz...)
Mindazonáltal a koncepció jó lehetett volna, ( mármint ez a 14 évvel később) csak a megvalósítás volt az ami tönkre vágta ezt. Bár mégis csak ott cseszték el, hogy így elrugaszkodtak az eredeti sorozattól, mivel a 1.0 és a 2.0 aránylag követte ezt a szált, pár érdekes csavarral. De most mit mondjak ez tipikusan olyan eset, amikor valaki nagyot akart fingani, de végül beszarás lett belőle.
Pedig az első két movie szerintem határozottan jó volt...így tényleg kár érte. Szóval Anno újra kaphatja majd fenyegető leveleket mint 1997-ben, ha nem lesz ott a final. :)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:A postod alapján tehát röviden összefoglalva: "Gainax - Making terrible endings since 1996". :)
Csak hogy a Rebuild az már inkább Studio Khara, mint Gainax. =)

A véleményem egyébként továbbra is változatlan az egész Rebuildről, fölösleges, mint a legtöbb hasonló "csináljuk újra" című történet. Az első R mozi egy felesleges, jellegtelen remake lett, a második egy elcseszett reboot, a harmadik pedig... szóval itt már tényleg fogalmam sincs, hová gurult a gyógyszerük. (Tennék ide egy smileyt, de ez inkább szomorú, mint vicces.) Ahogy Junchinak is írtam MAL-on: "Csak reménykedni tudok abban, hogy a 4. legalább azt a színvonalat tudja majd hozni, mint az 1. (vagy legalábbis jó lenne)."
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Péter írta:
Titkos írta:A postod alapján tehát röviden összefoglalva: "Gainax - Making terrible endings since 1996". :)
Csak hogy a Rebuild az már inkább Studio Khara, mint Gainax. =)

A véleményem egyébként továbbra is változatlan az egész Rebuildről, fölösleges, mint a legtöbb hasonló "csináljuk újra" című történet. Az első R mozi egy felesleges, jellegtelen remake lett, a második egy elcseszett reboot, a harmadik pedig... szóval itt már tényleg fogalmam sincs, hová gurult a gyógyszerük. (Tennék ide egy smileyt, de ez inkább szomorú, mint vicces.) Ahogy Junchinak is írtam MAL-on: "Csak reménykedni tudok abban, hogy a 4. legalább azt a színvonalat tudja majd hozni, mint az 1. (vagy legalábbis jó lenne)."

erre csak ennyit : http://farm9.static.flickr.com/8069/823 ... 1b6829.jpg
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:"Csak reménykedni tudok abban, hogy a 4. legalább azt a színvonalat tudja majd hozni, mint az 1. (vagy legalábbis jó lenne)."
Abban én is, de azért sok mindent kihagytak a 2.0-ból is! :D
http://askshinjiikari.tumblr.com/image/8719744276

Amúgy meg, nem tudom ti észrevettétek-e de a régi sorozat mangáját még mindig folytatják, ilyen alternatív End of Evangelion szerűséggel. Ami szerintem kicsit jobb mint a 1997-es movie.
Nem semmi, h az van kiírva adatoknál, h "1995 - ongoing". :drop:
Moon Breaker írta:erre csak ennyit : http://farm9.static.flickr.com/8069/823 ... 1b6829.jpg
Hát nem mintha magával a plugsuit-okkal lenne a probléma, tény, h már lassan csak egy átlátszó valami lesz, ha így folytatódik a fejlesztése....de szerintem inkább a 2.0 és a 3.0 közötti üres tér volt az, ami igazán tönkretette ezt az egészet.
Péter írta:Csak hogy a Rebuild az már inkább Studio Khara, mint Gainax. =)
Na ezt én sem tudtam. Ennek amúgy mi oka van?
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Péter »

Kashim írta:
Péter írta:Csak hogy a Rebuild az már inkább Studio Khara, mint Gainax. =)
Na ezt én sem tudtam. Ennek amúgy mi oka van?
Előre is elnézést a késői válaszért, manapság nem nagyon jártam a fórumon.

A konkrét okát nem tudom, és bevallom, különösebben nem is érdekel. Szerintem, mint sok más franchisenak, az EVA-nak is megvolt a maga aktualitása, ami akkor úgy volt jó, ahogy. Nyilván nem volt tökéletes, de nem is a laptalanul vált olyan ismerté, mint teszem azt a GitS. Remakelés helyett, inkább valami újat kellett volna kitalálni, de ha már mindenképp úgy döntöttek, hogy valami "régit" vesznek elő, akkor lehetett volna méltóbb módon is felújítani.

Lassan megint alkothatna már valami jót a Gainax, mert a PaSwG-nek már 3-éve, azóta pedig nem sok olyat tártak a közönség elé, ami különösebben érdekelt, vagy tetszett volna. A Dantarian no Shoka alapból nem érdekelt, meg akik ismerik az eredetit, azok elmondása alapján, az adaptáció, tartalmilag elég gyenge lett. Aztán jött a Medaka Box, amiből én ugyan csak az első szériát láttam, de az jobb esetben is egy totál középszerű valami lett. Igaz, mentségükre szóljon, ezt speciel nem ők cseszték el, hanem maga a mangaka, csak hogy ez engem nem vigasztalt. A mostani hosszú nevű, Stellás animéjük, szintén olyan, hogy ránézésre rohadtul nem vonzz, sőt egyenesen taszít, mint a Shaftal közös munkáik. Azért lehet, adok majd neki egy esélyt, de egyelőre nem sok jót jósolok neki. =)

Szóval haladhatok visszafelé, csak az a gond, hogy nem nagyon van már hová, mert a Shikabane Himet már láttam (ami amúgy egész jó volt, főleg az első szezon), így marad az Arcade Abenobashi.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

ohhohooóó yeaaah ! MUST HAVE ! http://www.jbox.com/product/PRE2506

ÉS CSAK 65 DODÓ ! UUOO





" scheduled for release in November 2013 " -...eeh... :cry:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Moon Breaker írta:ohhohooóó yeaaah ! MUST HAVE ! http://www.jbox.com/product/PRE2506
ÉS CSAK 65 DODÓ ! UUOO
Szép kidolgozottsága van, csak mondjuk én azon csodálkozok, h az új 3.0 dolgaira elég kevés figura gyártó indult rá...pl: Semmi Robot Damashi kiadás a 3.0 EVA egységek oldaláról, a revoltech persze már kiadott belőle Eva-02-őt de azok mindenre ráindulnak és az általuk gyártott dolgok finoman szólva is sz@rok a RD-hoz képest. Szereplők szempontjából meg a figma sem csinált semmit a 2.0 után.
A figura gyártók is csalódtak volna az új movie-ban? :D
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Kashim írta:
Moon Breaker írta:ohhohooóó yeaaah ! MUST HAVE ! http://www.jbox.com/product/PRE2506
ÉS CSAK 65 DODÓ ! UUOO
Szép kidolgozottsága van, csak mondjuk én azon csodálkozok, h az új 3.0 dolgaira elég kevés figura gyártó indult rá...pl: Semmi Robot Damashi kiadás a 3.0 EVA egységek oldaláról, a revoltech persze már kiadott belőle Eva-02-őt de azok mindenre ráindulnak és az általuk gyártott dolgok finoman szólva is sz@rok a RD-hoz képest. Szereplők szempontjából meg a figma sem csinált semmit a 2.0 után.
A figura gyártók is csalódtak volna az új movie-ban? :D


engem speciál nem igen érdekel ki miben csalódik, ha nekem tetszik valami akkor nem tudnak meggyőzni h az nem jó. :)
számomra továbbra is : Rei ---> mai waifu No.1 , Rei in black plugsuit ---> Kép
torik
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.07.21. 19:22

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: torik »

Sziasztok! Ha jól emlékszem volt itt régen egy remek oldal tele NGE elemzésekkel és értelmezésekkel, ami sajnos most már nem elérhető. :(
Tovább él ez az oldal valamilyen más címen? Vagy valakinek esetleg meg van arhiválva?
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Én most olvastam el végig a mangát és az animét is nézem - kb. "munkaköri kötelességből" kezdtem bele, mivel az oldalunk előbbit lefordította és akkor gondoltam már utóbbit is megnézem. A manga kellemes csalódás volt, az anime viszont valahogy most így a nyomába sem ér. Szóval ebből is megerősítést nyert, hogy a legtöbb esetben az animét csak a manga előtt szabad megnézni - tisztelet a ritka kivételnek. ::jsmile:: Bár pl. Misato karakterét az animében jobban bírom, valahogy jobban "átjön", de ellenpéldát is tudnék mondani, pl. Asukáé meg a mangában volt jobb szerintem.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért azt tegyük hozzá, hogy az NGE esetében az anime készült el előbb. :wink: Ami persze nem zárja ki, hogy mondjuk a mangát szeresd jobban. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Adjunk egy utolsó esélyt az EVA-nak 1-16

Áh, fene vigye el ezt a cuccot...! Bár van kismillió baromsága (leginkább ilyen "WTF, ez a jelenet most hogy a rákba jött abból?") és mai szemmel nézve közhelyes megnyilvánulásai, de DAMN... egészen jól elszórakoztat, rohadt jó érzékkel teremt hangulatot és megadja azt, amit mostanság egyre kevesebb anime ad: Érdekel, hogy hogyan alakul a sztori. (Még úgyis, hogy azt már nagyjából ismerem a rebuild filmekből.)

Btw a Legend of the Legendary Heroes from the Legendary Legends is kezd egyre fogyaszthatóbb lenni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

NGE

7/10

End of Eva film

9/10

(Szeretnék majd hosszabban is értekezni róluk, de szigorúan szaGdolgozat leadás után...)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Neon Genesis Evangelion

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Felástam a netről és visszatöltöttem a szerverre régi NGE aloldalunkat, kisebb-nagyobb hiányosságokkal, de nagyjából a régi formában. Jó olvasgatást és nosztalgiázást mindenkinek.

http://www.aoianime.hu/evangelion/
Válasz küldése