Final Fantasy VII - Advent Children

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

sesam írta:Köszi, hogy belinkelted, Yuber, sokmidnenben megvilágosodtam. :)
Érdemes az AC témát is végigolvasgatni, főleg onnantól mikor kijött a film, rengeteg érdekes teóriát fejtegettünk, titkos pillanatok a filmből képek formájában (pl kiv vagyok ezt hányan szúrtátok ki) és a film minden mozzanatát végigvettük. :D
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Puff... hát ez a kép készen van. Gyönyörű. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Mint FF fan nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni..
Szerényen kinevezem az év filmjének, muhahahaa :twisted:
Bár, hogy azért mondjak pár minuszt is... A harc szellemét jobban
kidolgozták grafikailag és ha nem lennének azok a kúlos
mostaztánbelassítunkaframeratebe effekt akkor nem sokat látnánk
a verekedésekből. Meg kellett nézni 1 párszor, hogy lássam mit is
csináltak épp. (Előre szólnék, hogy nem a gépem hibája a filmet dvd
minőségben láttam 100%ig akadásmentesen). Egyébként az eddig
legjobb 3D-s animációs film amit valaha láttam.
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Na hamár a bakiknál tartunk lökök kettőt amit kiszúrtam pilanatálitgatás közben...1:cloud motorozik Adji-ba amikor ugye elkezdik lőni kiránt két kardot (bocs de képet nem tudok linkelni nem otthon vagyok késöbb pótolom) az eggyik az alap a másik a bal kezében és hoppá nem azt veszi elő amit használni kezd.....2:sephirot eltűnik viszaváltozik Kadaj-á itt álitsd meg a képet Kadaj elöre tartott pengével tartja a kardját mikor földetér már hátrafelé áll....nemhinném hogy zuhanás közben az volt a legnagyobb problémája hogy viszaforditsa a kardot...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kadaj-nál mondjuk nekem az az apró dolog is feltünt, hogy honnét is lett kardja visszaváltozás után? (Még átváltozás elött elvesztette)
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

ÚÚÚÚ és sephirotnak honnan van,amikor már a 7-ben elvesztette...viszatermelődött abbol meg Kadaj kard lett
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Temari
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.10.17. 16:34

Hozzászólás Szerző: Temari »

De jó szemetek van...ezt én soha nem vettem volna észre ha nem mondjátok... :D
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Nem vagytok rá méltók!
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tokubei írta:Nem vagytok rá méltók!
mire? hogy? miért? Ezt fejtsd ki légyszíves picit bővebben
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sztem az egész egy másfélórás kira flash movie volt. Nekem bejött. Na megyek és meg is nézem harmadszorra, úgy sem vagyok álmos =P
Kép
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

Jópofa, látványos film volt. Vincent nagyon cool. De az egész valahogy nem tetszett igazán. Nem tudom, lehet talán pont amiatt amit mufurc kifejtett pár hozzászólással feljebb, nem volt nagy élmény.
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

kicsit visszaolvastam, és úgy gondoltam 2 hozzászóláshoz (nincs kedvem kiemelni őket) válaszolnom kell.

1. 1 filmet nem csak rajongóknak kell csinálni:
szerintem ez csak annak zavaró aki nem játszotta végig a játékot. és ez már csak az is bebizonyította, hogy manapság lehet filmet úgy is csinálni, h nem az anyagiakat tartják szemelőtt, h minnél többen vegyék meg a DVD-t.
aki nem értette a történetet, játsza végig a játékot, és nézze meg újra a filmet. mind a 2 erősen ajánlott.
(azokank is akik már megtették mind a 2t :))

2. sok baki van:
1-2 poén szintű, a többi pedig tényleg figyelmetlenség volt. ennyi csúsztatással igazán kijavíthatták volna ezeket is. pl. szerintem a legdurvább az volt, amikor az autópályára felhajtanak és 1 táblát mutatnak szemből.
"AUTHORIZED PARSONAL ONLY" - hát ígen, CG-ben helyesírási hiba? :D
az ilyen apró hibáktól eltekintve, a film szerintem akkor is nagyon ott van a szeren.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Tryst írta: 1. 1 filmet nem csak rajongóknak kell csinálni:
szerintem ez csak annak zavaró aki nem játszotta végig a játékot. és ez már csak az is bebizonyította, hogy manapság lehet filmet úgy is csinálni, h nem az anyagiakat tartják szemelõtt, h minnél többen vegyék meg a DVD-t.
aki nem értette a történetet, játsza végig a játékot, és nézze meg újra a filmet. mind a 2 erõsen ajánlott.
(azokank is akik már megtették mind a 2t :))
CSAK annak zavaró?
szerintem vagy négyszer annyian vannak, ha nem többen, akik nem játszották végig az FF7-et. Nem igaz, hogy minket hibáztattok, egy csomóan, hogy azért nem élveztük a filmet, mert nem tudjuk, hogy mi az elõzménye. Szerintem, ha van olyan ember, mint a többség, aki nem játszott FF7-tel, de mégis imádja a filmet (de rájuk nemhogy szintén mondanátok, hogy "de jobban ékvezted volna, ha FF7-eztél volna", hanem üdvözlünk az AC klubban), akkor van, aki nem élvezte (ami minden filmre jellemzõ. még egy filmet se láttam, amihez senki se mondott negatív véleményt), és szerintem okból mondhatjuk, hogy nem tetszett,
és én itt megint kimondom, hogy szerintem nagy ratyiság volt ez a film, mert semmi története nem volt, csak a nagy kardokkal ott hadonásztak egymás felé (hú de izgalmas), csak arról szólt, hogy tulajdonképpen visszatért a nagy fõellenség, amit a játékban nagy nehezen legyõzték, amit itt egyedül Cloud hidegvérrel legyak a végén. Ja és jut eszembe, miért élveznénk jobban, ha FF7-eztünk volna? Megtudnánk, hogy miért ölik egymást? Annyira nem tud érdekelni. Egy full harc film az az is marad, és nem változik ettõl színvonala, csak max élvezzük, hogy a kedvenceink vannak a csatamezõn.
Tehát kérlek benneteket, ne zaklassátok azokat, akiknek az AC nem tetszett az ilyenekkel, hogy "de tetszett neked volna, ha..." szövegekkel, mert ezekre nem vagyunk kíváncsiak. A Terminátor 2-t is meg tudták oldani (ami az egyik kedvenc filmem), hogy élvezhetõ legyen annak, aki nem látta az 1-et. Az AC készítõi szerintem bénán csinálták a filmet és kész. Fel kell, hogy fogjátok, hogy van akinek tetszett, van akinek nem.
Én egy filmtõl (fõleg egy Final Fantasytól) többet vártam volna.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ismét megemlítem h én 1 órát jáccottam FF7-tel, így a szereplők felére f*ngom nincs kicsoda, mégis élvezhető volt a film, mert nem a miérten van a hangsúly (ez nem egy .hack//sign, vagy Lain, ott természetesen azon van és ezért is vannak a top listám tetején), hanem az akción. már pedig szerintem az erősen mindent visz.
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

ha neked tetszik, akkor neked tetszik, más ember mást szeret
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

amcsi írta:ha neked tetszik, akkor neked tetszik, más ember mást szeret
egyetértünk... csak nem értem miért van az én játszottam/nem játszottam a játékkal probléma, mikor anélkül is élvezhető h tetszik, vagy nem élvezhető mert nem tetszik
Kép
Avatar
Sonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.08.09. 23:13

Hozzászólás Szerző: Sonia »

Én nem játszottam a játékkal (sajnos), de nekem nagyon tetszett. És elég jól meg is értettem. A hibákat ha nem mondjátok észre se veszem ::reliev:: (mondjuk nem is figyeltem). A harc jelenetek nekem bejöttek, meg a CG is. Szóval nekem tetszett. Ja és legjobb kara nálam talán Vincent, meg Tifa.
Kép
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

amcsi írta: CSAK annak zavaró?
szerintem vagy négyszer annyian vannak, ha nem többen, akik nem játszották végig az FF7-et. Nem igaz, hogy minket hibáztattok, egy csomóan, hogy azért nem élveztük a filmet, mert nem tudjuk, hogy mi az előzménye. Szerintem, ha van olyan ember, mint a többség, aki nem játszott FF7-tel, de mégis imádja a filmet (de rájuk nemhogy szintén mondanátok, hogy "de jobban ékvezted volna, ha FF7-eztél volna", hanem üdvözlünk az AC klubban), akkor van, aki nem élvezte (ami minden filmre jellemző. még egy filmet se láttam, amihez senki se mondott negatív véleményt), és szerintem okból mondhatjuk, hogy nem tetszett,
és én itt megint kimondom, hogy szerintem nagy ratyiság volt ez a film, mert semmi története nem volt, csak a nagy kardokkal ott hadonásztak egymás felé (hú de izgalmas), csak arról szólt, hogy tulajdonképpen visszatért a nagy főellenség, amit a játékban nagy nehezen legyőzték, amit itt egyedül Cloud hidegvérrel legyak a végén. Ja és jut eszembe, miért élveznénk jobban, ha FF7-eztünk volna? Megtudnánk, hogy miért ölik egymást? Annyira nem tud érdekelni. Egy full harc film az az is marad, és nem változik ettől színvonala, csak max élvezzük, hogy a kedvenceink vannak a csatamezőn.
Tehát kérlek benneteket, ne zaklassátok azokat, akiknek az AC nem tetszett az ilyenekkel, hogy "de tetszett neked volna, ha..." szövegekkel, mert ezekre nem vagyunk kíváncsiak. A Terminátor 2-t is meg tudták oldani (ami az egyik kedvenc filmem), hogy élvezhető legyen annak, aki nem látta az 1-et. Az AC készítői szerintem bénán csinálták a filmet és kész. Fel kell, hogy fogjátok, hogy van akinek tetszett, van akinek nem.
Én egy filmtől (főleg egy Final Fantasytól) többet vártam volna.
sajnálom, h ezen a látásmódon vagy. mert nem játszottad végig a játékok, nem voltal olyan katarzisban, mint azok akik igen, a játék midnen percében. ez a játék egy olyan élményt ad, amit soha nem felejtesz el. a történet és a hangulat zseniális volt a szereplőkkel egyetemben. így aki nem játszotta végig a játékot, és nem élte az a sok kalandot át a szereplőkkel, nem tud olyan szemmel nézni a filmre, mint azok akik véigtoltták a játékot.
de. vannak olyanok is akiknek a játék nagyon tetszett, a filmet meg szarnak tartják. ez van.
de valamit csak azért leírni, mert csak akció az már régen rossz. a fontosabb részek a játékban voltak. aki arra is kiváncsi, végigtolja ajátékot. aki meg nem, ne panaszkodjon.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Tryst írta:aki meg nem, ne panaszkodjon.
Már ne is haragudj, de hadd panaszkodhasson már... Mindenkinek joga van a véleménnyilvánításhoz. A másik dolog pedig az, hogy (röbbek között) én is úgy néztem a filmet, hogy nem vittem végig egy FF-et sem, mert véleményem szerint egy jó film önmagában is megállja a helyét. (Tudom, hogy fanboyoknak csinálták elsősorban, de gondolniuk kell[ett volna] azokra is, akik "csak úgy" megnézik.)

Mindemellett azt kell, hogy mondjam, hogy ez így elég gyenge produkcióra sikeredett, és az animációtól sem voltam elájulva (IGEN, a karakterek modellei baromi részletesek voltak, de a MOZGÁSUK már kicsit gáz volt imho).

Szerintem fogadjuk el egymás véleményét, van, akinek tetszett, van, akinek nem. Ennyi az egész.
Az pedig, hogy "azért nem tetszett, mert nem játszottál a játékkal", baromi gyenge érv (szigorúan imho).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Tryst írta: sajnálom, h ezen a látásmódon vagy. mert nem játszottad végig a játékok, nem voltal olyan katarzisban, mint azok akik igen, a játék midnen percében. ez a játék egy olyan élményt ad, amit soha nem felejtesz el. a történet és a hangulat zseniális volt a szereplõkkel egyetemben. így aki nem játszotta végig a játékot, és nem élte az a sok kalandot át a szereplõkkel, nem tud olyan szemmel nézni a filmre, mint azok akik véigtoltták a játékot.
de. vannak olyanok is akiknek a játék nagyon tetszett, a filmet meg szarnak tartják. ez van.
de valamit csak azért leírni, mert csak akció az már régen rossz. a fontosabb részek a játékban voltak. aki arra is kiváncsi, végigtolja ajátékot. aki meg nem, ne panaszkodjon.
ezzel most azt mondtad, hogy a játék a jó, nem a film. Én már elkezdtem FF7-ezni a kedvetekért, végigvittem az elsõ CD-t. Jó kis játék, aranyosak a szereplõk, kevés a romantika, jók a harcok. De ettõl még mindig nem változott meg a véleményem az AC iránt.
Amúgy szemétség ilyeneket írni, hogy "ne panaszkodjunk...", mert túl sokat vársz el. Egy Matrix 2-t, ha nem értettem, azt mondom rá, hogy "oké, jólvan, megnézem az 1-et, 2 óra", de hogy így mondod, hogy játszd csak végig az FF7-et, mindössze 30 óra, úgy, hogy nem karosszékben ülve nézed, hanem irányítanod kell, arra nagyon kevesek lennének hajlandók egy film kedvéért. Nem a mi hibánk! Megcsinálhatták volna elõbb egy FF7 feldolgozást filmben.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Rage írta:
Tryst írta:aki meg nem, ne panaszkodjon.
Már ne is haragudj, de hadd panaszkodhasson már... Mindenkinek joga van a véleménnyilvánításhoz. A másik dolog pedig az, hogy (röbbek között) én is úgy néztem a filmet, hogy nem vittem végig egy FF-et sem, mert véleményem szerint egy jó film önmagában is megállja a helyét. (Tudom, hogy fanboyoknak csinálták elsősorban, de gondolniuk kell[ett volna] azokra is, akik "csak úgy" megnézik.)

Mindemellett azt kell, hogy mondjam, hogy ez így elég gyenge produkcióra sikeredett, és az animációtól sem voltam elájulva (IGEN, a karakterek modellei baromi részletesek voltak, de a MOZGÁSUK már kicsit gáz volt imho).

Szerintem fogadjuk el egymás véleményét, van, akinek tetszett, van, akinek nem. Ennyi az egész.
Az pedig, hogy "azért nem tetszett, mert nem játszottál a játékkal", baromi gyenge érv (szigorúan imho).
engem nem a vélemény nyílvánítás zavart, hanem az, h úgy szidták az ff7-et, h nem ismerik azt a "feelinget" (tudom, csúnya szó).
meg ezzel a rétegdologgal még mindig nincs semmi bajom. mert ez olyan lenne, h pl 1 "rétegzenésztől" elvárjuk, h olyan zenét csináljon, ami esetleg midenkinek tetszik.
a film fanboyoknak készült ez így van, és ez fontos szempont, ez alapján kell értékelni a filmet is mellé. teljesértékű filmként tényleg nem állja meg a helyét, de nem is ez volt a célja.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én már úgy áltam neki a filmnek ,hogy láthatom a kedvenceimet új jelenetben. PL Rufus. És ezek miatt már nem tudnám azt mondani rá, hogy rossz. Meg persze a jó zenék miatt se. De persze a legjobb filmjeim közé nem került be.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is megkaptam múlt héten, de még nem volt időm megnézni. Az intó meg az itteni beszámolók alapján olyan rossz nem lehet. A játékot nem ismerem, csak hallomásból meg leírásokból. Sajnos. :(
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Tryst írta:"AUTHORIZED PARSONAL ONLY" - hát ígen, CG-ben helyesírási hiba?
Már írtam, ezt a hibát nem nyugati szemmel kell nézni. A filmet japánok csináltak és a japánok nem tudnak angolul. Pont. Az angol felirat = dísz. Japánban senkit nem érdekel, hogy van leírva.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

"a japánok nem tudnak angolul" <- ezzel jól leoltottad a japánokat
az elég ciki, hogy egy nagy filmkészítõ cég nem képes helyesen írni angolul.
A "Valami Amerika" címû magyar filmnél is mindent helyesen tudtak mondani angolul.
Na? Magyarok se tudnak angolul? A magyarok messzebb vannak a legközelebbi angol országtól (Anglia), mint a japánok az övéjüktõl (Amerika), ráadásul rengeteg angol szó került be a japán nyelvbe, ezért szerintem nyugodtan leellenõrizhették volna legalább, hogy helyesen írták-e le

EDIT: közben rámszóltak egy páran, hogy nagy baromságot mondtam a távolságokkal kapcsolatban. Tudom tudom, menjek vissza ovodás alsócsoportba^^'''
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Válasz küldése