Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Surci »

MOD: Futó sorozatok epblogolásánál az adott anime topicján belül is kéretik spílerteget használni!!!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: matta »

Tegnap előtört az animefan énem egy Invisible Victory maraton formájában így gondoltam felélesztem egy picit az FMP saját topikját.
Régebben olvastam már a regényeket amiket nagyon szerettem és jó volt ismét anime formájában újra látni. Voltak részek, amik még a történet ismeretében is rettentő izgalmasra sikeredtek. Ilyen az illegális mecha párbaj ami egészen zseniális volt, valamint a Kuramás történetszál is. Namit is kedveltem és kicsit sajnálom, hogy hamar le lett zárva ez a szál - amellett, hogy nem változtatnék a végén semmit. Merida ostroma is egész jó volt, de számomra sokkal kevesebb volt az élmény a regényhez képest, itt maradt egy kis hiányérzetem.
Őszintén szólva az első pár rész nem igazán tetszett. Amikor megláttam a CG autókat, egy pillanatra nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. De szerencsére a későbbiekben nem volt problémám a látvánnyal.
Mint adaptáció, végig hajszoltnak éreztem. Ez főként az első pár illetve a záró részeknél volt erős negatívum.

Összességében tetszett, a hajszoltság ellenére pont azt hozta amit vártam :). Ha legalább ilyen jó folytatása lenne animében, azt is biztosan végignézném. A záróepizód nem tér el a fő csapásiránytól, szóval elméletileg akármikor lehetne innen folytatni :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jelentem végre kivégeztem a legújabb sorozatot is, s mint látom folytatásra még mindig nincsen hír. A háttérzaja az FMP-nek viszont megjelenése óta él, amit nagyon jó látni :)

Így a friss háború fényében, lehet nagyobb eséllyel húzzák elő, hiszen military anime, és talán becsöppen már jövő év második felére, remélni még mindig lehet, viszont, ha jól olvastam utána, akkor a regényekből, az 5. kötet sosem lett meganimálva és ami még hátramaradt, befejezni a történetet, az a 10-12 kötetek.

Kérdésem a következő, azokhoz, akik már elolvasták az egészet: érdemes-e elolvasni az 5. kötetet majd folytatni onnantól (egészen pontosan melyik fejezet amúgy? :D) ahonnan az Invisible Victory abbahagyta? Vagy csak folytassam innen?

Esetleg van-e olyan jó az írás (irodalmilag), hogy szépen olvassam el a legelejétől?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Ayla írta: 2022.03.10. 14:27 Kérdésem a következő, azokhoz, akik már elolvasták az egészet: érdemes-e elolvasni az 5. kötetet majd folytatni onnantól (egészen pontosan melyik fejezet amúgy? :D) ahonnan az Invisible Victory abbahagyta? Vagy csak folytassam innen?
Szerintem mindenképpen, jócskán van benne fontos (és cool) esemény.
Ayla írta: 2022.03.10. 14:27 Esetleg van-e olyan jó az írás (irodalmilag), hogy szépen olvassam el a legelejétől?
Egy csomó olyan háttérinformáció van a regényekben, ami az animékbe nem fért bele, emiatt érdemes lehet elolvasni őket. A szépirodalmi minőségről nem tudok mit mondani, mert régen olvastam őket (és akkor se profi, hanem rajongói fordítást).
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: matta »

Az én emlékeim is megfakultak, de arra tisztán emlékszem mit összekínlódtam, hogy találjak rajongói fordítást. Ami végül a lehető legminimálabb formátum volt, de úgy örültem, hogy létezik. Az olvasás minden percét élveztem! Ez mondjuk sok éve volt, lehet újrázni kellene :D
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Nem tud valaki olyan oldalt, ahol végig fenn van a light novel? Akár angolul is. Már össze-vissza kerestem mindenhol.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése