Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Xelloss írta:Nem ez az egyetlen olyan anime, amelyben elmarháskodják a szerelmi szálakat, egyelőre be kell érnünk azzal, hogy van "valami".
De mondjuk... szerintem pont ez az egyik ok amiért mindenki tudja, hogy lesz folytatás és mindenki meg is fogja nézni! :wink:
Csak látnánk már valami hivatalos infót a készülő folytatásról. Olyan rondák, hogy semmit nem adnak ki rólaaaa :sobsob:
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Megelőlegezik a nézők számát :lol: ...
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Valamelyiknap olvastam egy napilapban hogy a Sony és a Honda közösen kifejlesztett egy olyan eszközt, ami két elemből áll.
Az egyik egy fejre tehető sisak ami az agyhullámokat figyeli és egy kis mechanikus kéz.
A lényege az egésznek annyi, hogy megfelelő koncentrációval el lehet érni, hogy a kő, papír, olló játékot játszuk vele. Azaz ha arra gondolunk hogy kő akkor azt mutatja a kéz. Jelenleg 10ből 9szer bejön neki, ja és ha örülünk annak, hogy elvertük az ellenfelünk akkor győzelemet mutat.
Nekem egyből a Lambda Driver jutott eszembe erről, ki tudja... lehet, hogy nem is annyira fikció? Ha ennyit már nyilvánosság elé tártak, hol tarthat a hadipar vele?
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nekem a Lambda Driver sosem tetszett FMPben, mert kb az az egyetlen dolog ami túlzottan is hihetetlen benne :weh: Az odáig oké, hogy harmonizáció, és esetleg sokkal rugalmasabban mozog egy AS, nem kell karokat huzogatni gombokat nyomogatni hanem az történik amit a Pilóta "akaratereje kíván" (hisz ez ma már lehetséges). De ez az Puff Mágikus erőtér, amit az emberi tudat táplál... ez valahogy sok :-P

ASről álmodozhatok... Lambda Driverről nemigazán.
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Mayer írta:Nekem a Lambda Driver sosem tetszett FMPben, mert kb az az egyetlen dolog ami túlzottan is hihetetlen benne :weh: Az odáig oké, hogy harmonizáció, és esetleg sokkal rugalmasabban mozog egy AS, nem kell karokat huzogatni gombokat nyomogatni hanem az történik amit a Pilóta "akaratereje kíván" (hisz ez ma már lehetséges). De ez az Puff Mágikus erőtér, amit az emberi tudat táplál... ez valahogy sok :-P

ASről álmodozhatok... Lambda Driverről nemigazán.
De fentebb írtam, hogy nem is annyira álom szerű.
Jó persze egy AS irányítása és a kő-papír-olló között nagy különbség van, de mégis. Már létező dolog csupán gondolatokkal irányítani egy szerkezetet. Akkor mennyire is hihetetlen az egész!? :-P

Edit: Megkerestem a cikket a kedvedért! ::jsmile::
Egy új megoldás lehetővé teszi, hogy közvetlenül a gondolatinkkal vezéreljünk egy robotot. A fejlesztés mögött a Honda, valamint a szintén japán ATR (Advanced Telecommunications Resarche Institue International) áll, és a rendszer egyenlőre nagyjából annyira képes, hogy amikor a győzelem jelét mutatjuk, akkor néhány másodperc múlva a robotkéz ugyanezt mutatja. Vagy a papír, vagy a kő jelét, merthogy kő papír ollót játszottunk, és a mágneses agyletapogatás (értsd: MRI) kiderítette, hogy mit csinálunk. (Jelenleg 10 esetből nyolc és félszer) [...]

www.bloger.hu Forrás: EXIT 3.évfolyam 023
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chidori 2006.06.13. 21:08-kor.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ha tudod a működési elvét a Kőpapírollózó gépkarnak, akkor oké. De a lambda driver működési elvét sehogy sem bírom befogadni :-P Van annak egyáltalán működési elve, érti valaki?
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Mayer írta:Ha tudod a működési elvét a Kőpapírollózó gépkarnak, akkor oké. De a lambda driver működési elvét sehogy sem bírom befogadni :-P Van annak egyáltalán működési elve, érti valaki?
Jaaa mármint annak, hogy egyszercsak ott lesz valami erőtér vagy mi? Vagy, hogy át tud utni úgy egy roboton, hogy csak a mögötte lévő sérül? Nos igen... ezek furcsa dolgok. De láttam én már annyi Star Trek-et, hogy egy kis tudományos bla-blával bármikor bebizonyítom neked, hogy ilyen is létezhet. :hee:
Szerintem egyáltalán nem elfogadhatatlan, mint gondolat. Hiszen 10 éve hol álmodtunk arról, hogy egy robot járni fog, társalogni bizonyos mértékben, vagy esetleg focizni? Ki hitte volna azt, hogy gépet irányíthatunk a gondolatainkkal? Vagy 20 éve... a telefonhoz vezeték tartozik, olyan sosem lesz, hogy egy telefon hordozható, nemhogy fotózni fog és zenélni.
Sose becsüld le az emberiséget Mayer, semmi sem lehetetlen, csak idő kell hozzá és én biztos vagyok benne, hogy a lambda driver is közelebb kerül a valósághoz. ::^_^::
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem becsülöm le, csupán vannak dolgok amiknek Határt szabnak a Fizika törvényei :)
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Mayer írta:Nem becsülöm le, csupán vannak dolgok amiknek Határt szabnak a Fizika törvényei :)
A fizika törvényei nem adnak mindenre magyarázatot. Tudnék rájuk példát is mondani, de nem ez a lényeg. Hanem az, hogy csak egyszer kell megtalálni azt, hogy hogyan nyúlhat az ember a fizikai korlátok mögé és nem lesz lehetetlen. Bár lehet az emberiség se éli túl. De ez mnár nagyon offtopic. Kéne valami filozofáljunk téma. :-P
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hmm ... érdekes ez a robotkar, kőpapírolló gondolattal dolog. De hasonló eredményeket ért el már vagy 10 évvel ezelőtt az Atari. Ők ugyan nem robotkart, hanem egy egyszerű számítógépes játék irányítását oldották meg hasonlóan. Ez egy légi szlalom verseny. A járművet gondolatokkal lehetett irányítani, az ujjakra elhelyezett elektródák a bőrfelületen fellépő elektromos feszültségváltozást mérte és ez jelentette a jelet. A kísérlet azzal a céllal történt, hogy az értelmi fogyatékosok, esetleg egyéb módon fizikailag sérült személyek is irányítani, kezelni tudják a számítógépeket. A kísérlet során egy autista lány jobban teljesített a játékban, mint egy teljesen egészséges, "normális" fiú, ők egy testvérpár voltak, ha jól emlékszem.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Chidori írta:Kéne valami filozofáljunk téma. :-P
Felőlem nyithattok, de ne itt menjen erről az offolás. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Mondjuk a sorozatban elég nagy szerepe van a Lambda drivernek. Ha belegondoltok akkor ezt gonosz őrültünket is neki köszönhetjük a TSR-ből. Hiszen a drogok hatására lett olyan amilyen, hogy tökéletesen tudja kezelni a Drivert, bár azt most nem tudom, hogy mitől van az, hogy Sousuke mindenféle drog nélkül tudja rendesen irányítani. Vagy Chido ilyen kemény "annyagnak" számít!? ::jblush2::
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát, én is csak erre tudok gondolni. Sousuke jéghideg szíve, ahogy lassan felolvad, olyan "energiák" szabadulnak fel az agyában aminek hála egyre jobban képes használni a lambda drivert.

Valószínűleg ezek a számára ismeretlen érzések sokkal nagyobb hatást bírnak kifejteni mint egy átlagos embernél.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hoppá! Sousoke, mint "átlagember"? :LOL: Energia helyett inkább motivációt kéne írni(ha már a Földön akarunk maradni :wink: )...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

"energiák"... idézőjel iz számtájmz szándékos... deszü :-P

Hát... motiváció nem szabadul fel... de spec, én most agyi elektroműködésre gondoltam. Aminek hála lehetségesek olyan dolgok mint a kőpapírollózó robotkar :) Szal pl, ha meglátsz egy Jónőt, másmilyen agyműködés jön létre, mint mikor mondjuk egy döglött egérkét (szegéééény :cry: )
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

<Off>Nem, a motiváció energiát szabadít fel, amit különféle célokra lehet fordítani :D . Jelen esetben, ha meglátok egy Jónőt(:D), akkor én motiválódok, hogy utánamenjek, és ezért energia szabadul fel .:wink: <Off>

Mindenesetre a Lambda-meghajtót én is túlzásnak tartom :neutral: .
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Szóval, ha a Lambda Driver az összehangoltabb mozgásért felel, akkor abban... hát ha nem is semmi, de nincs sok hihetetlen dolog. Viszont abban egyetértek, hogy láthatatlan védőpajzs csupán gondolattal hozható létre. Ha lesz már ilyen szinten a technika, miért ne lehetne simán bekapcsolni?
Bár ami még nekem tetszett, hogy Sousuke AS-ének voltak olyan beszólásai ami mintha kicsit önnáló gondolkozásra utaltak volna. Remélem ezt a vonalat nem felejtik el. ::jeye::
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

SOusuke AS-ében speciális AI (Mesterséges Inteligencia) van. Ennek tudható be, hogy SOusuke az egyetlen aki vezetheti azt a masinát (ARX-8as ha jóltudom). Az AI ugyanis folyamatosan tanul, és felveszi a pilóta stílusát (most leginkább belső dolgokról van szó, amilyen Sousuke valójában belül...) Az Arbalest operációs rendszere szépen lassan Sousuke tudalattijának klónjává válik, avval hogy mindent kitanul, szinkronizálódik a pilótával.

SZERK: szintén a regényre fogok most hivatkozni: Egy beszélgetésben szó esik arról h az ARX-8 operációs rendszerének a mérnökét egy támadás során emgölték, így nincs esély arra, hogy újraprogramozzák más pilóta számára az Arbalestet.

Ez egy fontos vonal a sorozatban, nem felejtik el. A Regényben is sok hasonló beszólást produkálnak.

Bekapcsolni lehet, de... energiaforrás, az maga az Ember. Tehát nem leht csakúgy bekapcsolni, kell az energiaforrás, azaz a koncentráció, és a emgfelelő agyi működés. Persze én továbbra sem tudom ezt a Feature-t elfogadni.
Kép
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Nem kötöődik szorosan a témához, de Arbalest MI-je és az AS-ek helyzete napjainkban címet megérdemelni ez a cikk: http://www.sg.hu/cikkek/35568
Van második oldala is a cikknek, azt is olvassátok el! :wink:

Kiváncsi leszek mikor lesznek tényleg AS szerű robotok. Egy darabíg azt gondoltam, hogy minek építenének ilyeneket? Kinek érné meg? De idővel biztos lesz, hiszen sokkal mozgékonyabb és használhatóbb mint egy Tank, vagy bármilyen földi jármű.
Kép
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Szóval, ha a Lambda Driver az összehangoltabb mozgásért felel, akkor abban... hát ha nem is semmi, de nincs sok hihetetlen dolog. Viszont abban egyetértek, hogy láthatatlan védőpajzs csupán gondolattal hozható létre.
A gépek vezetéséhez nem kell a lambda driver.
A pilóta egy hámba szíjazza be magát, ami együtt mozog vele és a robottal, ráadásul force-feedback(lásd: "RK92 also known as the savage"), szóval elég jól visszaadja a vezetés élményét. A lambda driver valami pszichokinetikus projektor, ami képes fizikai formába önteni a pilóta agresszív érzelmeit. Ahogy nézem, a mythrill lambdáját nehezebb uralni, de jóval erősebb mint a konkurencia lambdája.
Amit viszont nem értek, hogy az ujjak mozgását hogy viszik át a gépre, mert érzékelőkesztyűt azt nem láttam egyikben sem.

http://www.mindcontrolforums.com/news/roboticlegs.htm
http://index.hu/tech/hardver/robotok/ex ... print1960s
http://index.hu/politika/kulfold/exoskel0311/
Gyártani egyáltalán nem lenne nehéz(a lambdát és az ECS-t leszámítva), a technológia megvan hozzá. A probléma ott kezdődik, hogy egy ilyen dög rengeteg elektromosságot fogyaszt, szóval erőművet kell utánakötni, pl az evangelionban látott megodással. Vagy 2-3 dízelmozdony erőművét kellene beletenni, de akkor meg a súly iatt oda a mobilitás.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Bandiras !

Én azért vitatkoznék azzal, hogy megvan a tehnológia a mechák építéséhez, mert szvsz nem csak az erőforrás az egyetlen problematikus elem per pill. Igen, az elemek mozgását meg tudjuk oldani hidraulikus rendszerekkel, de akkor a mecha korántsem lesz mozgékony, gyakorlatilag agyaggalamb lesz. Persze lehet mondani, hogy van már elektromosságra reagáló fém/műanyag, ami impulzusok hatására összehúzódik/elernyed, de ez még távol van a gyakorlati alkalmazástól, mint amilyen pl. a Battletech világában létező myomer izom. Jah és a gyalogsági páncéloktól eltekintve, mi okunk lenne emberformájú mecheket építeni ?
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Mi okunk volt tankot éíteni? Eleinte az is ugyanolyan sci-fi volt a regényekből, és megcsinálták. Itt is egyre jobban közelítünk. Nem azt mondom, hogy a valódi AS-ek 10 emelet magasak lesznek, és folyókat ugrálnak majd át, hiszen ez irreális. Egy ekkora mostrum mozgatása, fenntartása szinte lehetetlen. Nem is beszélve arról, hogy egy lépésénél a város utcája kb 10 méterre szakadna be minden elektromos és vízvezetékkel együtt ami alatta van. :-P
De olyan AS-ek amik 1-1 tank méretét veszik fel, ami még mindíg elég nagy. Valószínűleg nem lehetetlen. Persze... nem lesz olyan mozgékony mint várnánk. De ha feljebb olvasol, írtam egy linket amiben egy olyan robotot mutatnak be, ami egy komplett harcművészeti formát ismer, és művel.
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Chidori !

Plz. olvass egy kicsit figyelmesebben ... Nem azt kérdeztem, mi okunk lenne mechákat építeni, hanem ki okunk van emberformájú mecheket építeni, eltekintve a GitS, Appleseed, BGC stb. niverzumaiban felbukkanó "csatapáncéloktól" ( power armor ), mert azok ugyebár a gyalogság mobilitását, tűzerejének növelését, és védelmi erejének növelését szolgálják. Ellenben ha a tankokat akarjuk kiváltani, akkor nem igazán van szükségünk emberi formára, akkor már ott vannak megint a különböző pókszerű formátumok, amelyeket láttunk a GitS-ben, Patlaborban stb. És akkor még nme melítettem, hogy milyen zavraó, hogy az embreformájú mecha eetében, milyen zavaró, hogy szinte mindig csak a fejegységben ( modulban ) találhatóak a szenzorok ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Keshik írta:Bandiras !

Én azért vitatkoznék azzal, hogy megvan a tehnológia a mechák építéséhez, mert szvsz nem csak az erőforrás az egyetlen problematikus elem per pill. Igen, az elemek mozgását meg tudjuk oldani hidraulikus rendszerekkel, de akkor a mecha korántsem lesz mozgékony, gyakorlatilag agyaggalamb lesz. Persze lehet mondani, hogy van már elektromosságra reagáló fém/műanyag, ami impulzusok hatására összehúzódik/elernyed, de ez még távol van a gyakorlati alkalmazástól, mint amilyen pl. a Battletech világában létező myomer izom. Jah és a gyalogsági páncéloktól eltekintve, mi okunk lenne emberformájú mecheket építeni ?
Lineáris motorokkal simán megoldható. Aranyötvözetű vagy szupravezető tekercsekkel simán felvesz 20 Kiloampert tekercsenként, csak hűteni kell mint állat. Főleg ha nem szupravezető. Ha meg a szükséges erő miatt nem fér a végtagba a tekercs, akkor a törzsbe bele, és kábelhajtás. Csakhát az energiaigény...20 000 Amper végtagonként nem piskóta, azt nem egyszerű előteremteni.

A fejben az érzékelők... na igen. De egy sorozat 20 mm gépágyúból egy M1 MBT-t is megvakít. Meg elfér a fejben a 20mm gépágyú, ahogy a sorozatban láttuk. Főfegyvernek pedig ... pl próbáljunk meg egy önjáró tarackot átszabni géppityu formára. Láttam már felül adagolós 75mm tarackot gyorstüzelés közben a híradóban. felölre benyomtak 5 gránátot, és 2,5 sec alatt kinyomta.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Keshik írta:Chidori !

Plz. olvass egy kicsit figyelmesebben ... Nem azt kérdeztem, mi okunk lenne mechákat építeni, hanem ki okunk van emberformájú mecheket építeni, eltekintve a GitS, Appleseed, BGC stb. niverzumaiban felbukkanó "csatapáncéloktól" ( power armor ), mert azok ugyebár a gyalogság mobilitását, tűzerejének növelését, és védelmi erejének növelését szolgálják. Ellenben ha a tankokat akarjuk kiváltani, akkor nem igazán van szükségünk emberi formára, akkor már ott vannak megint a különböző pókszerű formátumok, amelyeket láttunk a GitS-ben, Patlaborban stb. És akkor még nme melítettem, hogy milyen zavraó, hogy az embreformájú mecha eetében, milyen zavaró, hogy szinte mindig csak a fejegységben ( modulban ) találhatóak a szenzorok ...
Persze, értettelek én. Nem is azt mondtam, hogy tipikusan Animékban látható AS-ekre van realiás. De, ha egy embert szépen felszerelnek mindennel ami ehez szükséges. Akkor az már valamilyen szinten mégiscsak az, csak amilyan mini kivitelben. :-P
Valószínűleg sosem váltja fel a tankokat, de a gyalogságot fogja erősíteni.
Kép
Válasz küldése