Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Kuresz írta:Csak nehogy rosszul süljön el a dolog.Inkább egy méltó befejezést csinálnának hozzá.
A kettő nem zárja ki egymást :wink: Csak nyomják az OVÁ-kat, hogy töretlen legyen a népszerűség, aztán lehet folytatni a történetet...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raizen 2006.03.11. 22:23-kor.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Hát ja.Nyomassák csak nyomassák
Kép
Kép
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Érdekes nagykedvenc csak az baom vele, hogy rövid. :lol:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Mi lenne az a méltó befejezés? Szerinted? Mert én nem látok egyenlőre méltó befejezést, mert vagy így vagy úgy sérül egy-egy karakter létezének miértje. Valaki mindenképpen csorbát szenved... kellenek ezek a részek a Fumoffu és a TSR hogy fejlődjenek,finomodjanak a karakterek és ne egyrőla kettőre hanem valós jellemfejlődésből, valós okokból döntődjön el a történet vége.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igazából, bármennyire is látszik h a végén Sousuke és Chidori összejönnek (bár nem lepődnék meg hogyha majd egyszer az lenne a vége az egész storynak, hogy Elválnak este, másnap meg mennek suliba... de az összejövetelt tartom valószínűbbnek) Szerintem nem volna ferr ez Tessával szemben. Mmint, én bírom, jó a karija, és egyszerűen nem lehet megcsinálni vele hogy hoppon maradjon. Attól tartok Tessa majdan egy dramatikus elhalálozással nyitja meg az utat kettejük kapcsolatához. Mmint, tartok tőle, és bár szeretem a karit, én valamiért ennek "örülnék" a legjobban. Megható jelenet lenne az biztos.

De az a bizonyos méltó befejezése (szerencsére) még messze van innen.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát nézzenek hülyének,de sok közös vonás van Sousuke között és Iy között. Sousuke-t Chidori tanítja meg az emberi érzelmekre, a hovatartozásra, de Tessa köti az életéhez amit választott. Mindkét döntés elválasztja egy részétől, mindkét élet az övé. Hogy mi lesz a döntése az sokban függ majd a karakter fejlődésétől,mert a TSr után amenyire vártuk (legalábbis én ) hogy közelebbi kapcsolat alakul ki Chidori és közte , de nem történt semmi. Így nem tudom és ne is sejtem mi a cél, mi a végkifejlet, és csak remélni tudom a lezárt véget, mert mindegy kivel, csak legyen kerek az az egész és ne legyen nyitott kérdés. Ennyi az elvárásom, és ki nem állhatom Tessát így remélem ő lesz aki ki lesz lőve a sorozatból :twisted:
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Egyhamar biztos nem lövik ki Tessát, mert még csak most lépett be a képbe Leonard, aki a testvér... és hát Két Testvér mint ellenség, ez egy új frontot nyit meg. Ezt is majd ki kell alaposan ásni, remélem lesz is belőle bőven dráma.

Egyébként van valami ebben az összehasonlításban... nem vagy hülye :-P
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Kösz Mayer :wink: Leonard igen impozáns jelenség és méltó ellenfélt sejtenék benne Sousuke ellen, remélem nem cseszik el :cool:
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Én még a TSR-hez nem jutottam el,de nagyon tetszik.Ez az egész karakter jellemfejlődés tényleg jól ki lett találva,viszont Tessát én sajnálnám.Szerintem a végén biztos összejön Sousuke és Chidori,de hogy Tessával mi lesz,az sz.tem még annak is rejtély,aki írja a story-t :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Kon-san írta:Sousuke-t Chidori tanítja meg az emberi érzelmekre, a hovatartozásra, de Tessa köti az életéhez amit választott. Mindkét döntés elválasztja egy részétől, mindkét élet az övé. Hogy mi lesz a döntése az sokban függ majd a karakter fejlődésétől,mert a TSr után amenyire vártuk (legalábbis én ) hogy közelebbi kapcsolat alakul ki Chidori és közte, de nem történt semmi.
Ezzel vitába szállnék, igenis történt valami... Sousuke és Kaname az utolsó akció alatt is közel kerültek egymáshoz, és az utolsó részek alatt ("His Problem", "Her Problem") alatt döbbennek rá, hogy mennyire szükségük van egymásra... és a probléma is egyre inkább eldőlni látszik (egyenlőre): Sousuke a sorozat végén majdhogynem beint a Mithrilnek, és letegezi Tessát, elkezd idióta katonából normális emberré átalakulni. Kanaméval éppen hogy csak nem mondták ki azt a bizonyos bűvös szót, de erre szvsz nincs is szükség, mindketten nagyon jól tudják, mit éreznek egymás iránt.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Egyetértek Raizennel :!:
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Én akkor is utálom a Tessát és kész.
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Nem szerethet mindenki-mindenkit nemigaz :lol: ,... mi lenne ha így lenne?? :cool: :-P
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Most,hogy befejeztem az eddigi részeket,és Tessának csak a magyar szinkron hangját hallottam addig,amikor írtam,hogy nem ellenszenves,azt kell mondjam hogy a japán szinkron miatt számomra is végtelenül idegesítő lett.Ritka az ilyen dolog,de azt kell ,mondjam a magyar szinkronja sokkal jobb Tessának
Kép
Kép
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Szerintem meg nem... idegesítő vagy sem, a japán szinkron sokkal inkább tükrözi Tessa egyéniségét. A magyar szinkron egy érett, megfontolt nőhöz jobban passzol, mint egy kislányhoz, akinek több teher fekszik a vállán a kelleténél. Ettől függetlenül persze Tessa (ahogy mindenki más is a sorozatban) lehet antipatikus. :wink:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Itt kezdődik a szerepe egy jó szinkronszínésznek. Nem Tessa HANGJA az idegesítő hanem Tessa maga az. És ez a japán verzióban érződik ki igazán. Tökéletes a hangja mármint a japán, megfelel a személyiségjegyeinek. Egyetértek raizen-el
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hohó, ahogy olvasgattam a topicot fennakattam azon, hogy lessz egy új OVA? Akkor a uTorrent csőre lessz töltve :mrgreen:
Nem tudja valaki mikor eresztik szabadjára?

Tessa-ról annyit, hogy én bírtam, épp azért amilyen :) de nem vagyunk egyformák.
A dub-okról meg anyit, hogy sztem örülni kellene, hogy valakik foglalkoznak vele. Nem pedig bírálni, hogy mennyire nem jó. Alakulni fog még sztem, és lessznek sokkal jobb szinkronok is magyar nyelven. Nem mehet minden kapásból, főleg, úgy hogy nincs benne rengeteg pénz mint "szupermozikban" és nem is az rtlklub vagy a tv2 csinálja(tatja).
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Az infot egy másik fórumról vettem, akik ugyancsak egy másik fórumról vették, úgyhogy nem lesz egyszerű lenyomozni a hír valóságalapját ^^'' Az Anime News Network egyenlőre nem tesz említést egy készülő OVA-ról... azért reményekdjünk ^^
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=6256

Pedig de O,o

és ott is van h máj 26 :wink:

Tessáról meg lehet leszállni :lol:
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Oops sry :?
Tessa tetszik ebben a pózban :cool:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Jaja elég jól néz ki azon a képen :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Jézus addíg várni? /cry De azéert kibírom(juk)
Kössz az infót Mayer :)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Itt válaszolnék raizennek. Szóval szerinted egy 16 éves lány aki egy katonai tengeralattjárót irányít, embereket durrant seggbe rakétákkal és küld halálba egyetlen intéssel lehet félénk meg visszahúzódó !? összefér ez a két dolog egymással? Mert én úgy gondolom, hogy elég szociopata személyiségről beszélünk akkor ha ez így van.

Mao...ő igen. Olyan egy katona! Be is halnék ha Kurz-al ott egymás felé szaladnának a naplementében egy virágos aknamezőn... aztán szemlesütve megvallaná hogy szereti.

Nem mondom hogy minden ember egyforma, de azért vannak határok amiket átlépve irreális lesz az egész. ( már amennyire reális lehet ugye. :wink: )

nahh jó...feladom...( jó hogy mindenkinek van értelmes hozzászólnivalója és kééésssszzzzzzzzz):knife:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2006.03.25. 21:27-kor.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Csak annyit mondanék, h Tessát megviseli az mikor halálba küld embereket, sőt, mikor az első sorozatban ki kell adnia a rakéták kilövésének Parancsát, akkor is látszik rajta, hogy ő el szerette volna kerülni az ilyen mértékű fizikai erőszakot.

Ráadásul Tessa nem azért eltt Katona mert ő ezt nagyon akarta volna, egyszerűen így hozta a sorsa. Ő egy "suttogó", és birtokában áll bizonyos technológia, az ő esetében ez a tengeralattjárókkal kapcsolatos technológiákra specializálódik.

A TSRben is mikor Sousukeval beszél az irodában, szintén kikel magából.

Ettől függetlenül, mindenkinek jogában áll nemkedvelni a karaktert :) (de én szeretem ezt a karit és kéééésssz! :))
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Ahh pls lassan kattanjunk le a témáról...
:roll:
Némiképp ellentmondásos, de nem lehetetlen... nagy teher nyugszik a vállán, de inkább tudok elképzelni egy félénk stratégát, mint egy félénk harcost az élvonalban egy mechával... mert elég nagy különbség van a parancsok kiadása és hidegvérrel való végrehajtása között. Ráadásul Tessát gyakran eléggé megviselik a nagyobb jelentőségű parancsok kiadása (amúgy sem katonai képességei miatt lett egy hajó parancsnoka, hanem mert ez a szakterülete), és sokszor túl sokáig éppen ezért képtelen dönteni, de suttogó képességei (és hogy Einstein-tételekre talált új bizonyítási módszereket hatéves korában :roll: ) ellensúlyozzák ezt a hátrányt, ráadásul ott van mögötte a határozott Mardukas, aki képes hidegvérrel halálba küldeni bárkit.
Elismerem, ez a valóságban egyáltalán nem lehetséges. De ez egy anime (ahogy a valóságban az sem lehetséges, hogy egy a lelke mélyén gyengéd és gondoskodó valaki nyáladzó élőholtakat és démonokat zúzzon össze a varázslataival :roll: ).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raizen 2006.03.25. 21:32-kor.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Válasz küldése