Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Full Metal Panic

Hozzászólás Szerző: Antras »

Jeanne írta:Szerintem a magyar szinkront pont jól eltalálták.Például Kanaméhoz az a magas hangzás illik,Souskéhoz pedig a mély mert katonásnak hangzik. :thumb:
Jeanne teljesen igazad van. Most már több részét láttám és már kezdek rájönni, hogy mégse olyan rossz.
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Szerintem a FMP egy közepes anime. Jól elszórakozol rajta de semmi több. (Mellesleg nem vagyok oda a Gonzo animek grafikai stílusáért..)
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Talán igazad van Lullaby, mindenesetre egy jól kitalált szerethető karakterekkel bövelkedő nagyon kedves film, és a TSR bár eléggé gyérül indul a végére azt kell mondanom, hogy elég komoly személyiségfejlődést mutat be Sousuke részéről is...legalábbis szerintem. Nagyon érdekes és kedves anime. Tény hogy talán nem bontogat filozófiai témákat, de humoros, vicces élethelyzeteket bemutató anime. Kaname kifejezetten szép szerintem míg ki nem nyitja a száját mert utána egy érzelmeit mélyen elrejtő fúria, de mégis valahogy kedves...Sousuke meg...nos....imádnivaló...a környezetük is érdekes, szerintem nem rossz...ha végignézi az ember...
Persze én elfogult vagyok.
Azért kezdtem írni ezta postot,mert be kell valljam a TSR-el kapcsolatban voltak kételyeim és a mai napig vannak is, bár elégedett vagyok viszonylag, mert talán kihozták azt ami 13 rész alatt lehetséges volt...talán.
Kép
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Lullaby írta:Szerintem a FMP egy közepes anime. Jól elszórakozol rajta de semmi több.
Szerintem a grafikája nem rossz, sőt hobb mint a pl. a Yu Yu Hakushoé. De ez csak én véleményem.

Amikor először láttam akkor nem nagyon tetszett, de amikor egyre több láttam rájöttem, hogy nagyon jól kitalált sorozatról van szó. ::jeye::
Meg tetszik Sousuke militarista stílusa és Kaname egyénisége is.
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Nekem is nagyon bejön, főleg az opening!Nagyon eltalálták!Kurtz (rz?) nagyon jópofa figura!Teccik a recept is!Egy kis akció, egy csipetnyi szerelem, egy jó adag humor!De már sejteni lehet, hogy valami komoly van kialakulóban...
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Birom ezt az animét nagyon meglepödtem például azon hogy nem húzták sokáig a "jaj szeretlek" rész hanem hamar kiderült mi is a nagy helyzet az más dolog hogy mikor hazaértek akkor megint marhán viselkednek egymással....
és ez a Militarista dolog negyon bejön....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Sajna, elég lapos egy anime ez, ez a véleményem. Mindenki körben jár, ennél jobb mechákat is láttam már. Időtöltésnek nem rossz, de ha van jobb? És ne vicceljetek, Sousuke meg Kaname hangja vagy három másik animében is volt, tök eltérő jellemekre. Ne mondjátok már, hogy másképp beszél Molnár Ilona, ha Chibiusát, Kagomét vagy Kanamét játszik! Halál idegesítő! Szerintem főszereplőnek alkalmatlan. Mert nem alakítja a hangját a szereplőkhöz. Kagome egy érzelmekkel teli, nagyon okos lány,aki szelidíti a "kutyát". Kanamét ismerjük, és az elkényeztetett Chibit sem kell bemutatni.
Az egyetlen jó, hogy igényes a grafika.
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Hát, nem tudom te mit néztél eddig, de szerintem az FMP egyátalán nem lapos. Jó nem mondom, hogy annak az évnek a legjobb animéje volt amikor készült és adták, de attól függetlenül szerintem egy jó anime. Tény ugyan, hogy magyarul nem nézem egyéb okok miatt, de a sorozatot már láttam.
Kagome egy érzelmekkel teli, nagyon okos lány,aki szelidíti a "kutyát".
Ezt most úgy mondtad (legalábbis nekem úgy tűnt) mintha Kaname tök érzéketlen és buta lenne, pedig nem igaz. Ráadásul szerintem Kagome sem éppen a megtestesül érzelmekkel teli (ráadásul okos) lány lenne.(És szerintem nem nagyon szelídit semmilyen "kutyát") De ez csak az én véleményem. Mint tudjuk, kinek a pap, kinek a paplan.

A hangokkal kapcsolatban meg, mivel nincs olyan nagyon sok emberke, aki szinkronizál(t) animékben, ezért azokat kell használni, akik vannak és valamilyen kis tapasztalattal is akár, de rendelkeznek.
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Ayumi-chan írta: Ezt most úgy mondtad (legalábbis nekem úgy tűnt) mintha Kaname tök érzéketlen és buta lenne, pedig nem igaz. Ráadásul szerintem Kagome sem éppen a megtestesül érzelmekkel teli (ráadásul okos) lány lenne.(És szerintem nem nagyon szelídit semmilyen "kutyát") De ez csak az én véleményem. Mint tudjuk, kinek a pap, kinek a paplan.
Kaname nem érzéketlen, nem buta, de ismerd el, teljesen más figura, mint Kagome, aki tényleg okos. Éltanuló, és nagyon jó ötletei vannak még akkor is, ha démonok üldözik meg rabolják el. Képes kivágni magát veszélyes helyzetekből csak a lélekjelenléte segítségével. És teljesen odavan Inuyasháért, képes mellette maradni annak ellenére, hogy tudja, hogy Inuyasha elsősorban Kikyoé, és ő örökké a másodhegedűs marad. Egy-két veszekedős jelenetben reagálhat úgy, mint Kaname szokott, de az alapjellemük akkor is más. A kutya, akire gondoltam, Inuyasha. Kikyo mondja a húgának, hogy új arckifejezést lát Inuyashán, lágy és emberi vonásokat, amiket a Kagoméval való kapcsolat hozott létre. És sajnálja, hogy nem ő az, aki ennyire szelíddé tette. Inuyasha tényleg sokat változik a sorozatban a barátai hatására, de elsősorban Kagome miatt. Csak pöfékelve és lassan, mint egy kisvonat. xD

Ayumi-chan írta: A hangokkal kapcsolatban meg, mivel nincs olyan nagyon sok emberke, aki szinkronizál(t) animékben, ezért azokat kell használni, akik vannak és valamilyen kis tapasztalattal is akár, de rendelkeznek.
Rengeteg színész van Magyarországon, csak a stúdiók kényelmesek vagy mit tudom én, nem annyira válogatósak vagy gyorsan kell dolgozniuk. De akkor is lehetnének igényesebbek. Nem mondom, vannak olyan színészek, akiket nem ismerek fel más szerepben (pl. Minárovics Péter Miauja eszembe sem jutott Yuginál). Hallottam egy szinkronrendezőt, aki rajzfilmeken dolgozott és nem vicc, azt mondta, hogy szerinte aki külsőleg hasonlít a karakterhez, az általában jó hang is lesz. Hát ez a legnagyobb ökörség, amit hallottam. Ez a riport az m1-en hangzott el.

Egyébként már elég sok animét láttam. És ennél jobbat is. ::jwar::
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Már bocs, de ez alap, hogy Kaname is más és Kagome is, erre valahogy rájöttem. De ha jól emlékszem éppenséggel nem Kagome az éltanuló és én őt okosnak sem mondanám. Tudom, hogy IY-re gondoltál, mivel láttam végig mindkét sorozatot, (FMP-t és IY-t) és nem értem, hogy mit eszik mindenki annyira Kagomén. Jó Kaname sem az hűű de rulz csajszi, de szerintem sokkal jobb mint Kagome. Ugyanis Kaname legalább talpra esett és nem nagyon láttam kényeskedni mint Kagomét. De lényegtelen.
Ezt most tényleg nem bántásból (bár úgy is annak veszed) Kagomét plz az IY topicba "isteníteni" és nem itt. Ha bántásnak veszed, elnézést.
Rengeteg színész van Magyarországon, csak a stúdiók kényelmesek vagy mit tudom én, nem annyira válogatósak vagy gyorsan kell dolgozniuk.
Nézd, az egy dolog, hogy rengeteg színés van Mo-n, de azt is vedd figyelembe, hogy nem olyan híres az anime, plusz nem hiszem, hogy minden színésznek az a vágya, hogy "rajzfilmben" szinkronizáljon.
Kép
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Kaname tényleg talpraesett, ezt belátom. Van, amikor ő segít a többieknek, oké. Nem akarom isteníteni Kagomét - bár jó karakternek tartom -, csak azt akartam mondani, hogy HIBA volt a szinkronrendező részéről az, hogy mind a két főszereplőt ugyanazzal a hanggal beszélteti. Mert Molnár Ilona sztem nem képes arra, hogy az általunk említett jellembeli különbségeket kellőképpen visszaadja. Gonosz Chibiusaként voltak jó pillanatai.

Ami a szinkronszínészkedést illeti, sztem ugyanazok mennek körbe nagyjából minden sorozatban - még élőszereplős filmekben is, ami kész röhej. És ez baromi nagy kár. Lehet, hogy várni kell, hogy híresebb legyen az anime, és komolyabban vegyék azt, hogy egy rajzolt figuránál NAGYON fontos a hang - ebben tán egyetértünk. De voltak olyan magyar rajzfilmek, ahol igazán élvonalbeli színészeket válogattak össze. Ha Disneyék ilyen finnyásak, miért kéne lejjebb adni a mércét?

Nem bántásnak veszem, ha vitázunk. Érdekel a véleményed. Ezért van a fórum. Végre valakivel /valakikkel lehet ilyesmiről véleményt cserélni. ::box::
Avatar
Hunted.Wolf.Kiba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.11.19. 13:18
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Hunted.Wolf.Kiba »

Nem igazán akarok belefolyni a vitába, csak néhány megjegyzés: Kagome mióta éltanuló? Én legalábbis minden tizedik résznél azt látom hogy Kagome az órákon ül és bámul a táblára, halovány fogalma sincs arról, hogy miről magyaráznak. Persze, nem könnyű a középkor és a jelenkor között nap-nap után rohangálni, de akkor is. És sokkal többször láttam, hogy Kaname vágta ki magát a zűrös helyzetekből, nem egyszer segített Sousukének is, és csak rajta múlt, hogy sikerült-e a küldetés, vagy sem. Mind2ő nagyon kényes, nem csak Kagome. (Kaname, miután elrabolta egy csapat terrorista és agymanipulációnak akarták alávetni: "Én ebben a ruhában ki nem megyek!") Abban egyetértek, hogy hiba minden kawai női főszereplőre Molnár Ilona hangját adni, és én sem találom túl ötletesnek hogy folyton ugyanazon emberek hangjait cserélgetik. Neki jellegzetes hangja van, ami néhány szerephez illik, néhányhoz nem, mint minden szinkronszínésznél. De ez igenis azért van, mert nálunk "fiatal" műfaj az anime, 1-2 kivételtől eltekintve nem igazán éreztek még rá, milyen animéket szinkronizálni. Ezért nyilván azt az 1-2 kivételt "forgatják" Gondoljunk csak a Sailor Moonra, mint az elsők között bejövő animékre: katasztrofális szinkronjai voltak.
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Én szeretem tetszett csak arra leszek kiváncsi lesz e még egy sorozata mert h a novellák ugye mennek szépen tovább és amiket olvastam elég jók. Magyron meg nem nézem 1. tuti nem tetszene a szinkeron és h össze van vágva
2. nincs Anime+om
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

...baromira nem érdekel az FMP animéje, sőt az IY sem, de erre muszáj válaszolnom ^^"
Hunted.Wolf.Kiba írta:csak néhány megjegyzés: Kagome mióta éltanuló? Én legalábbis minden tizedik résznél azt látom hogy Kagome az órákon ül és bámul a táblára, halovány fogalma sincs arról, hogy miről magyaráznak. Persze, nem könnyű a középkor és a jelenkor között nap-nap után rohangálni, de akkor is.
Csak 20-50 rész környékig láttam az IY-t, és elég régen (meg most párszor belekukkantottam A+-on, mikor vendégségben voltam, ugyanis még A+-om sincs sajnos T_T), de Kagome tényleg jól tud tanulni, és elég okos. Mikor a későbbiekben nincs képben, az pont azért van, mert nem tudott rendesen készülni, ld. egyéb elfoglaltságok a középkori Japánban. Ahogy írtad, ilyen mellett igen nehéz tartani az éltanulói szintet. Na, hát ezért nem éltanuló. De alapból igenis az lenne (sőt, folyton próbál tanulni még a mellett is, hogy Inuyasha idegesíti).

Kaname, hm... nem láttam sokat az FMP-ből (kb. 3-4 részt), de szvsz ha nem Molnár Ilonát hallanám, fele annyira lenne unszimpatikus. Így viszont eszméletlenül az. Egyszerűen nyávog, kész. Ezen nincs mit szépíteni ^^" Nem érdekel, ha a szinkronrendező mondta ezt neki, akkor is nyávog. Azt nem tudom, hogy ez most kinek a hibája, de ezzel keményen tönkrevághat bármilyen karaktert.
Hunted.Wolf.Kiba írta:Gondoljunk csak a Sailor Moonra, mint az elsők között bejövő animékre: katasztrofális szinkronjai voltak.
Már bocsánat, de IMHO (hangsúlyozom, I M H O) a magyar Sailor Moon szinkronja teljesen okés lett. Az a szinkronrendező hibája, hogy Haruka fiú lett néha, Artemis meg néha lány, Pegazus detto. A mellékszereplők zokni-cserélgetés jellege tényleg gáz volt, de az innerek hangja szvsz teljesen jó volt. Talán a Cowboy Bebop, aminek még ennyire élveztem a magyar szinkronját (és egy-két Slayers jelenet, amit láttam). Az pedig, hogy a fordítás béna lett, az egy dolog. Sokan összetévesztik a fordítást és a szinkront, pedig a kettő nem ugyanaz. Ha van egy szar fordítás, attól még nem tehet róla a színész, hogy azt adják a szájába. De ettől a szinkron még teljesen oké volt (főleg első nekifutásra).
Avatar
Hunted.Wolf.Kiba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.11.19. 13:18
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Hunted.Wolf.Kiba »

MaKo írta: Kaname, hm... nem láttam sokat az FMP-ből (kb. 3-4 részt), de szvsz ha nem Molnár Ilonát hallanám, fele annyira lenne unszimpatikus. Így viszont eszméletlenül az. Egyszerűen nyávog, kész.
Nem Kaname nyávog, hanem Molnár Ilona ^^ Ami pedig Kagomére is igaz. Nem tudom, honnan tudod, hogy Kagome bármikor is ( szal a kutas eset előtt ) éltanuló lett volna, én végig láttam a sorozatot és sehol sem volt az. Ami azt illeti, az hogy valaki próbál tanulni, nem jelenti azt, hogy tud is ( vagy hogy okos... ). Pl. még ő volt felháborodva, amikor az öccse figyelmeztette arra, mit is kéne csinálni az iskolapadban. Kaname talán nem tanul annyit, mint Kagome, de sztem okosabb. Ennyit erről, mert ez kezd átcsapni FMP vs. Inuyasha vitába, amit senki sem szeretne. ^^
Kanaménak van néhány antipatikus húzása, de az iskolán belül nagyon népszerű, mert legtöbben szépnek és okosnak tartják ( biztos minden okuk meg is van rá ), és mindent megtenne, hogy ezt a szerepet meg is tartsa. Ezt szegény Souske bánja.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hunted.Wolf.Kiba írta:Nem Kaname nyávog, hanem Molnár Ilona ^^ Ami pedig Kagomére is igaz.
Édesistenem >_>''' Szinkronszinész, ergo ő most Kaname, nem? Ha Kaname, akkor Kanameként nyávog, ha Kagome, akkor meg Kagomeként (ha Rei, akkor meg Rei-ként, btw, ez akkor is zavart néha).Különválasztani a színészt a szinkronizálás közben a karakterétől nem igen lehet, hiszen az a dolga, hogy ne önmaga, hanem a karakter legyen. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy nem Shinji ordít, hanem Ogata Megumi beleült egy szögbe. A tényen az égadta világon semmit sem változtat: nyávog. (Nem láttam japánul a sorozatot, ezért is írtam fennt, hogyha esetleg japánul NEM nyávog, akkor elég szépen LEHÚZZA ez a nyávogása, és megváltoztatja az eredeti karaktert. És voilá, vissza is kanyarodtunk ahhoz, ami a problémám vele, mint hangszínésszel. Hogy folyton ugyanolyan, és esetleg rossz irányban változtat a karaktereken. Ennyi).
Hunted.Wolf.Kiba írta: Nem tudom, honnan tudod, hogy Kagome bármikor is ( szal a kutas eset előtt ) éltanuló lett volna, én végig láttam a sorozatot és sehol sem volt az. Ami azt illeti, az hogy valaki próbál tanulni, nem jelenti azt, hogy tud is ( vagy hogy okos... ).
Uhh, Kagome messze nem kedvencem, hogy ennyire megvédjem, szóval nem is teszem. Maradjunk annyiban, hogy NEKEM úgy jött le azokból a részekből amiket láttam, hogy igenis okos, talpraesett, és jól kezeli a bajokat, az iskolapadban pedig szintén nem hagyja cserben a tudása. Ezentúl meg tényleg nem tud érdekelni ^_^" Úgyhogy valóban hagyjuk abba, így is off már.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én nem vettem észre, hogy nyávog. Lehet, hogy azért mert szeretem Molnár Ilona hangját a Farm óta.

Nekem az FMP-ben ez miatt Kaname az egyik kedvencem.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Sziasztok!

Én mostanában néztem meg a FMP mind3 szériáját! Telitalálat több szempontból is. Az openingek (1. 2. széria) nagyon jók. Mostanság azokat hallgatom.
A 3 széria között elég nagyon különbségek vannak.
Az 1. jó, vicces, a 2. baromságok tömkelegéből áll, szinte semmi komoly - jókat röhögtem a ruhazabáló biológiai fegyveren, a rajzórán, nameg a Fummofu kommandón.:)
A 3. széria nagy váltás az előzőekhez. Az nyitódal sajna meg se közelíti a többit szintben. A részek komor lettek, ami nekem nagyon bejött. Kezdtem örülni, h milyen sokrétű és sokszínű is ez az anime. Nade jött a hidegzuhany. Hirelen vége lett. Azt hittem, h nem szedtem le az összes részt, de tévedtem. Megvolt mind. A zárása tényleg összecsapottnak tűnik. Nem tudom ti hogy vagytok vele, nekem hiányérzetem maradt a végén. Nincs lezárva és nemcsak Sousake és Kaname közötti dologra gondolok. Most vagy direkt így csinálták meg, és a néző képzelje el a végét, vagy esetlegesen lesz folytatása. Ki tudja... Röviden ennyi.
Az aktuális témáról...animeszinkrinok...én meg sajnos 1 jót se hallottam. Mindtől felállt a szőr a hátamon. A vicc az, h nagyon jó magyar szinkronok vannak más területen. Úgy látszik pont az anime-knél van az, h nem fordítanak kellő energiát a megfelelő szinkronhangok megtalálására. A csalódás elkerülése végett ajánlott CSAK japánul vagy angolul nézni a továbbiakban. :wink:
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Szerintem a Minamikaze nagyon jó szám, és sokkal jobb mint a Tomorrow vagy a Sore ga ai desou. Nem mondom, hogy azok rosszak vagy valami ilyesmi... csak valahogy nekem nem tetszenek annyira. A végével kapcsolatban meg, nekem sem tetszett, mert nagyon összecsapottnak éreztem én is, de hiányérzetem az annyira nagyon nincs. Tény, hogy kiváncsi lettem volna mi lesz Sousuke-val és Kaname-val, de sajnos nem jött össze. Ez van. Így legalább mindenki azt hisz amit akar, és ami tökéletes az ő kicsi szívecskéjének.
hogy HIBA volt a szinkronrendező részéről az, hogy mind a két főszereplőt ugyanazzal a hanggal beszélteti.
Ez így teljesen igaz.
De voltak olyan magyar rajzfilmek, ahol igazán élvonalbeli színészeket válogattak össze. Ha Disneyék ilyen finnyásak, miért kéne lejjebb adni a mércét?
Igen ez is igaz, de nézd azt, hogy egy anime az nem Disney, és míg a Disney meg az ehhez hasonlók híresek itthon, addig az anime egyátalán nem olyan nagyon híres -sőt- mint egy Disney vagy egy magyar rajzfilm.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Groven írta: A vicc az, h nagyon jó magyar szinkronok vannak más területen. Úgy látszik pont az anime-knél van az, h nem fordítanak kellő energiát a megfelelő szinkronhangok megtalálására. A csalódás elkerülése végett ajánlott CSAK japánul vagy angolul nézni a továbbiakban. :wink:
Nekem tetszik a magyar szinkron, semmi bajom vele. Sousuke, Kaname, Tessa, Shinji és Gauron hangja jó.

Az A+-on van pár szerződtetett szinkronhang, akit bármikor felkérhetnek egy anime szinkronizálására. Ők szeretik is az animéket. Vannak olyan színészek is, akik elsem vállalnák. Szerencsére pont a jobb hangok szinkronizálnak animékben.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos TSR. Szvsz a vége nem lett összecsapva, de az tén, hogy ahhoz képest, hogy 13. epizódosra tervezték valahogy mintha túl sokat tököltek volna ott a közepén. És az utolsó jelenetekből ( Tessa tesója figyeli a Hong Kongi "csata" végkifejletét , meg az epizód eleljén felbukkan Kanam és "kioktatja" Sousuket :mrgreen: ( bár ez utóbbi egy kcsit illúzióromboló volt a sorozat addigi sztori/dramaturgiai vezetése után)) az jött le, hogy szándékosan nem zárják le a sorozatot, és szándékosan lett ilyen rövid, mintegy intermezzo a következő nagy dobás előtt, mert ezek az események tényleg csak egy közjátéknak felelnek meg. Nekem ennek ellenére tetszett. Mint már valszeg írtam, végre volt karakterfejlődés, és többnyire rájuk összpontosítottak, mert így tudták tartalmassá tenni a "közjátékot". És persze az akciójelenetek is mesterien voltak kivitelezve. Várjuk a folytatást ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

FMP szinkron

Hozzászólás Szerző: Groven »

Hát igen.. Keshik, én is folytatást várok. Pont ez volt a hiányérzetem oka. Úgy éreztem vm nagy bummnak az előjátéka ez az egész TSR és hirtelen végeszakadt, mint 1 látomásnak amiből hirtelen feleszmélsz...

De az előzőekre reagálva. Ahogy érzékelem 1 anime akkor jó, ha sokoldalú tehát minél többfajta embert képes megfogni. Így ütkoztetni lehet a nézőpontokat, elmondani ki mit látott benne.

Szinkronok...a FMP-t konkrétan nem láttam még magyar szinkronnal, de most már kiváncsi lettem. Ha rá tudom venni magam, akkor ránézek a közeljövőben. :D
A magyar szinkronnal azon kívül, h valahogy én úgy érzem h nem oda passzol a másik bajom az, h úgy érzem, mintha lecsapnák a mondanivaló lényegét. Valahogy amikor az angol és angolfeliratos japán részeket nézem bármelyik animénél sokkal több jön át. Bár lehet, h ezesetben az én készülékemben van a hiba.:P

----

Na megénéztem az A+-on 1 FMP részt. Meglepődtem.... nem is volt olyan rossz.... :D Viszont mint ahogy többen mondtátok Sousake hangja nem illik a karakterhez.
Avatar
doser
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.06. 13:35

Hozzászólás Szerző: doser »

Nekem a vége az, ami igazán tetszett (TSR)... de asszem ezt már írtam valamelyik topicba.
A Fumoffu pedig, ha tetszett a sima, akkor nagyon lol
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Mindenki várja a folytatást látom mivel a TSR-t is a novella alapján készítették nagy a valószínüsége hogy a folytatást ezért akit érdekel mi lesz az olvasson bele ízelítőleg -> http://www.boku-tachi.net/
itt az FMP novellák közül a Continuing On My Own lesz az ^^
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Mimiru írta:Mindenki várja a folytatást látom mivel a TSR-t is a novella alapján készítették nagy a valószínüsége hogy a folytatást ezért akit érdekel mi lesz az olvasson bele ízelítőleg -> http://www.boku-tachi.net/
itt az FMP novellák közül a Continuing On My Own lesz az ^^

Yeeee. ::taka:: ::jthrill:: Köszi az infot.
Válasz küldése