Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Keshik írta:Hát amíg nem kapunk újabb FMP adagot, addig is tessék nosztalgiázni, emg ámulni és bámulni :mrgreen: ::jhihi::
Ez nagyon betalált! :D
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
PPePe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.11.07. 06:14

Hozzászólás Szerző: PPePe »

hát én még nem néztem végig a tsr-et de eddig is iszonyat jó az egész :D
de lenne 2 kérdésem :D
1. égetett feliratot hogy tudnám leszedni a videóról? mert idegesítő hogy nézném a second raidet és megy alapjáraton az angol felirat és én arra rárakom a magyart így 2 felirat egymáson van :S
2. vki tudna adni linket ahonnan le tudnám szedni az összes többi regényt/novellát? mármint azokon kívül mint amiket már linkeltek az előző oldalon :D

Előre iskösz
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

1. Az égetett feliratot nem tudod leszedni a videóról, pont azért mert bele van égetve. Probálj letölteni egy softsubos verziót. Úgy nézem U-n van olyan is.
2. Tudtommal sajnos nincs több lefodítva angolra. Légalábbis én nem találtam.
Kép
PPePe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.11.07. 06:14

Hozzászólás Szerző: PPePe »

hmm kössz szépen a válaszokat :D a feliratot úgy ahogy megoldottam :P lejjebb csúsztattam a magyar feliratot valahogy :D így már egymás alatt van de a regényekről szomorúan hallom :S
még 1 kis kérdés az a 4 novella mien sorrendben követi egymást? amik linkelve lettek.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A regények sorrendje:
End of Day by Day (ez gyakolatilag a TSR)
Dancing Very Merry Christmas
Continuing On My Own
Burning One Man Force
Kép
PPePe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.11.07. 06:14

Hozzászólás Szerző: PPePe »

ismét csak annyit írhatok hogy: köszönöm, kösznöm és köszönöm:) :D
::jnotes::
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az a hírjárja, hogy a Fomufu is ki lesz adva dvd-n:) remélem igaz !
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ennek nagyon örülök! :D Remélem még idén beszerezhető lesz.
Kép
PPePe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.11.07. 06:14

Hozzászólás Szerző: PPePe »

hmmm
lehet el kellene kezdenem gyűjteni :D
és főleg várni :P
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Mariko, köszönet a linkekkért a legutóbbi novellákért már felforgattam a netet és mégsem bukkantam rájuk ::are::
Egyszóval köszönömön szépen, jajj és még lenne egy kérdésem várható, hogy valaha is lesz még egy 4.szezon az animéből?
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Mimiru írta:Mariko, köszönet a linkekkért a legutóbbi novellákért már felforgattam a netet és mégsem bukkantam rájuk ::are::
Egyszóval köszönömön szépen, jajj és még lenne egy kérdésem várható, hogy valaha is lesz még egy 4.szezon az animéből?
Az inkább csak harmadik sorozat lesz, hisz a legutóbbi alcime ugye: The Second Raid volt. De figyelembe véve, hogy volt egy Fumoffu, mweg utána nem sokat várattak a TSR-rel, igen valószínűnek tűnik, hogy jövőre már talán megörvendeztetnek minket egy újabb folytatással, de legkésőbb 2009-ben.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Yayy, igen azért kérdeztem negyediket mert én a fumoffut is meg TSR-t is külön vettem ::jblush2:: Köszönöm, szépen az infot :)
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Én ezen a két videón haltam a röhögéstől:
(Hála istenek magyarul van)

A Judo(avagy FMP laza stílusban)
http://www.youtube.com/watch?v=enoYxPvGXAg

A terep munka
http://www.youtube.com/watch?v=_L7GBjSK ... re=related

Felhívom kedves nézők figyelmét hogy a következő videók megzavarhatják egyes nézők nyugalmát esetleg idegi állapotát stb.. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ohh jeee FMP ből is lesz live action:
http://www.premierfilm.hu/premierfilm01 ... panic.html
OMG Zac Efron ::jcrazy::
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Miért pont Zac Efron?! Rosszul vagyok, ha meglátom a gyerek fejét, ráadásul azzal a bájgúnár ábrázatával kizárt, hogy hitelesen tudja alakítani Sagara őrmester!
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Először a Cowboy Bebop amerikai adaptációval vágnak pofán (és Keanu Reevs-el), most meg Sagarat játszaná, az a gay :shock: ... na én mára teljesen kész vagyok.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát mit fűzhetnék hozzá egy újabb EVOLÚCIÓ ha értitek mire gondolok :)!És az a szomorú az egészben hogy ez csak folytatódni fog!
mark1993
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.01.09. 20:19
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: mark1993 »

A lépegető melyik részében foglalt helyet az emberke?
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kashim »

mark1993 írta:A lépegető melyik részében foglalt helyet az emberke?
Kb. a mellkas mögött van a pilótafülke, de mondjuk ez a sorozatból szerintem azért kiderül. :)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az alap FMP valahogy sokkal jobban tetszett.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:Az alap FMP valahogy sokkal jobban tetszett.
Nekem mondjuk mindhárom szezon tetszett.Tény ,h az elsőben kombinálva volt a 2. és 3. szezon is. (hülyeség és komolyság)
De azért megcsinálhatták volna a 4.-ik szezont mivel a mangát elnézve egy olyan 10-13 részbe bele lehetne sűríteni azt is, és így lenne egy epic befejezés.
Legalább akkor nem arról menne a találgatás ,h most lesz-e előszereplős film belőle, ami szerintem elég fail lenne pláne nem azzal a k.cs.g Zac Efronnal. :wwall:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nekem már a Fumoffu sem tetszett... :neutral:

Igyekszem nem előítéletes lenni egyik stúdióval sem, de a KyotoAni láttán nálam kigyulladnak a piros lámpák, és ehhez jócskán hozzájárult az, amit az FMP-vel csináltak. :evil:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Igyekszem nem előítéletes lenni egyik stúdióval sem, de a KyotoAni láttán nálam kigyulladnak a piros lámpák, és ehhez jócskán hozzájárult az, amit az FMP-vel csináltak. :evil:
Pedig pont, hogy ők adaptálták jobban a történetet. Az agyatlan humorizálás és a sztori már a regényekben is teljesen külön volt kezelve. A Fumoffuhoz ugyan nincs viszonyítási alapom, de a TSR sztoriját olvastam regényben is, és szinte egy az egyben ugyanazt adta vissza az anime, ellentétben első szezonnal, ahol Gonzóék képesek voltak egy 24 részes sorozatba fillereket tenni. :roll:

Na nem mintha a KyotoAnit akarnám védeni, mert Muntónál már bizonyították nekem, hogy mekkora egy seggfej troll banda. Ahhoz azért már pofabőr kell, hogy megpróbálják ugyanazt a sz@rt háromszor is eladni egymás után!
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mangát nem olvastam, az animét láttam és az úgy ahogy volt tetszett, a folytatásai nem. Ezt nem tudom jobban elmagyarázni, egyszerűen így volt. :)

"megpróbálják ugyanazt a sz@rt háromszor is eladni egymás után" -> Akkor szintet léptek, mert én még ott maradtam le, hogy 3-év után képesek voltak kiadni egy re-broadcast Suzumiyát, ahol tizenvalahány részből 8 arról szólt, hogy bekerülnek egy időhurokba. :wwall:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Panic -FMP Fumoffu; FMP-TSR

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Na nem mintha a KyotoAnit akarnám védeni, mert Muntónál már bizonyították nekem, hogy mekkora egy seggfej troll banda. Ahhoz azért már pofabőr kell, hogy megpróbálják ugyanazt a sz@rt háromszor is eladni egymás után!
Munto? Ez melyik sorozat? Lemaradtam valamiről?
Péter írta:"megpróbálják ugyanazt a sz@rt háromszor is eladni egymás után" -> Akkor szintet léptek, mert én még ott maradtam le, hogy 3-év után képesek voltak kiadni egy re-broadcast Suzumiyát, ahol tizenvalahány részből 8 arról szólt, hogy bekerülnek egy időhurokba. :wwall:
Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy ez a húzásuk speciel senkinek nem tetszett, a fanok anyázták a KyoAni-t, és úgy az 5-6. résztől kezdve már a sieyuuk is azt nyilatkozták, hogy még a munka is rohadt unalmas így, és ők is szó szerint szenvednek, elvégre ugyanazt a szöveget mondták fel hétről-hétre. ^^" Sőt, valamilyen szinten maga a cég is "áldozat" volt, mivel úgy tudom, hogy eredetileg ezt a light novelek írója találta ki, hogy "ha már Endless Eight, akkor az animében ezt a sztorit csinálják meg nyolc részben!", vele meg igen nehéz lenne ellenkezni. (Valójában elég lett volna kb. 3 epizód, az első a sima esemény, a második, amiben feltűnik nekik, hogy "jé, a múlt héten is ez volt...", és mondjuk a harmadik, amiben kikerülnek az időcsapdából.)

FMP-vel kapcsolatban: Ebből nem olvastam az eredeti light noveleket, annyira nem fogott meg az egész "FMP univerzum", de az első sorozattal úgy voltam, hogy egyszer meg lehetett nézni, de semmi extra, annyira nem volt nagy szám, viszont a Fumoffut végigröhögtem, és annyira bejött, hogy még az eredeti DVD-re is beruháztam. XD A Second Raid-et még nem láttam, amíg a magyarok nem veszik meg (és valszeg már úgysem fogják ^^"), addig nem is fogom. XD
Kép
Válasz küldése