Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Jó hallani hogy, készül a felirat.

A régi sorozatot nem szeretné valaki feliratozni? Azt lene ám a jó. Angolul is jó volt, de ugyebár magyarnak születtem :)
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Na most tényleg utoljára. :)

Egyszer elkezdtem azt is, de az időzítőprogi egyszerűen nem akarja felismerni a static subs féle agyrém feliratokat. Mondjuk nem is csodálom. :)
Az első hime részt még kiszenvedtem, de utána... Talán majd később. Meg egyébként sincs meg a raw, úgyhogy semmi értelme.:arrow:
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yuri írta:És Chiere visszatérve: sztem nem leszbi, csak egy kicsit elszórakozott Arikával. :)
Erre a kijelentésedre azért ne fogadj nagy összegben. :)

Persze lehet viccből is ilyen hangsúllyal mondani, hogy "kawaii ojousan", de szerintem nem viccelt. Imho Chie most olyan stílusú karakter lesz, mint Sei Sato (Rosa Gigantea) volt a Maria-sama ga miteruban. Ha sorrendben állnak az OP-ban (márpedig úgy néz ki, hogy abban állnak) akkor ő 2. Perl Otome így biztos nagy népszerűségnek örvend a kouhai-ok között.

Bár nem ide tartozik, de My-HiME-ban nyilvánvaló volt, hogy Chie kit is szeret igazából, és hogy mit is csinált Aoival abban a szobában aminek kinéztek az ablakán az utolsó részben.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Hát majd meglátjuk, de ez így az elején egy hangyányit sok volt sztem.
Remélem nem lesz komolyabb folytatása.

Ami viszont kár, hogy Midorit nem hozták vissza. Ő volt az egyik legnagyobb arc az egész sorozatban. Meg persze Miyu. :cool:
War... War never changes.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megnéztem az első 2 részt: Az első sorozat openingje jobb volt imho, de az ending nagyon jó^^

Az első részben az akciójelenet tetszett, Shizuru kakkoi volt ^^, viszont ezzel az új világgal nem nagyon vagyok kibékülve, nem igazán tudom hová tenni... Meg Natsuki, mint iskolaigazgató :weh: És én is komolyan remélem, hogy nem lesz mindenki leszbi, mert egy bizonyos szintig nekem OK a dolog (kb. olyan szintig, mint az első sorozatban volt), néha még aranyos is, de azért ne minden lány minden lánnyal...

A ruhák nagyon nem jöttek be, főleg az iskolai egyenruha. Kapásból azt hittem mindenkire, hogy a személyzet tagjai vagy szobalányok... Tate... ööö Sergei (XD) és Nagi meg úgy néznek ki, mint az orosz tábornokok a 19. században, a ruhájuk imho inkább egyenruhára hasonlít, mint utcai viseletre.

Na de félre, negatív hozzáállás, még nagyon az elején tart ez a sorozat, és már most volt benne Nao (úgy látom, az ő jellemén nem sok változtatást eszközöltek ^^), és Mashirot is jobban bírom, mint az előző sorozatban. Remélem, lesz Mai, és remélem, nem lesz Miyu. :)

Javasolnám a modoknak, hogy ezt a részét a topicnak válasszák le, és legyen külön Mai-Otome topic, mert ez már nagyon nem Mai-Hime.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Surci írta:Javasolnám a modoknak, hogy ezt a részét a topicnak válasszák le, és legyen külön Mai-Otome topic, mert ez már nagyon nem Mai-Hime.
Vagy a topic címét megváltoztatni. :)
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Surci írta: Tate... ööö Sergei (XD) és Nagi meg úgy néznek ki, mint az orosz tábornokok a 19. században, a ruhájuk imho inkább egyenruhára hasonlít, mint utcai viseletre.

LOL, mivel szergejnek őrnagyi rangja van, nem mászkálhat civilben. :)
War... War never changes.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Megvan az első 2 rész... még nem mertem megnézni...
Avatar
Temari
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.10.17. 16:34

Hozzászólás Szerző: Temari »

Sztem jó anime...az izgis részek a 15-ös részől jönnek..... :roll:
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Surci írta:Javasolnám a modoknak, hogy ezt a részét a topicnak válasszák le, és legyen külön Mai-Otome topic, mert ez már nagyon nem Mai-Hime.
Your wish has been granted. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Megnéztem az első két részt és nagyooon tetszett ^^ eddig messze felülmúlja azt, amire számítottam... Az Op nem tetszik, de az ending meg nagyon bejön, szal egyensúlyban vagyunk ^^ várom a további részeket...
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Spoilerek lehetnek.

Nah 2 rész. Jó kis ökörködés, bár pár dolog már kezd kiderülni. Hát igen a Mai Hime első pár része is lazulás volt, csak a 8 rész körül indult be igazán a sztori és a 15 körül vált kegyetlenné. Reméllem itt is tartják ezt a szokást. :)

Feltűnt Nagi is. Most jó arcnak tűnik, bár az a vigyor amit a végén megeresztett sejteti hogy talán mégsem. Remélem.

Spoiler vége.

Nagi amúgy számomra a Mai Hime tizenvalahanyadik epizódjában (amikor Takumi meghal) a csúcs. Mikot monja hogy... Right? Mai Hime?

És megereszt egy elképesztően romlott vigyort.... na az a Animeoscart érdemel!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Már annyira várom a harmadik részt. Olyan sok minden nem világos még a fejemben erről a sorozatról, hogy el sem tudom képzelni, mik fognak történni...

btw Animeoscar: szerintem Shiho is megkaphatta volna, mikor a 13. rész végén Mainak kiabálta, hogy : Usotsuki!!... Usotsuki...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nemtom ki panaszkodott a zenére, de szerintem annál ami a harmadik részben Arika és Nina küzdőtérre beemelkedése alatt szól (meg annál is ami később ami a küzdelmük alatt) nehéz tökéletesebbet alkotni.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Hát igen, nagyon jó lett a 3. rész. Talán előbb el fog kezdődni a történet? (Shizuru és a sötét alak harca)
Az aréna kezdőzenéje tényleg nagyon jóra sikeredett. Nekem még a 2. részben a kergetőzés alatt lévő meg a 3. részben a párviadal közben futó szám is tetszik. Kajiura még mindig tudja, hogy mi fán terem a jó zene. :)
Már alig várom, hogy losslessbe döngessem a hangfalakat. :)

És a ráadás: az új szereplők. Na és kik lehetnek? :D

Kép

Sőt, sztem Mai is fel fog tűnni!
War... War never changes.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Yuri írta:Sőt, sztem Mai is fel fog tűnni!
Mintha ez nem lett volna mindenki számára nyilvánvaló... :dirr:
(Ha úgy értetted, hogy a 3. részben fog feltűnni, akkor nem mondtam semmit. :Đ)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Néhány újabb szereplő adata került ki a hivatalos oldalra:

トモエ マルグリット - Tomoe Marguerite - ő a 2. számú Coral Otome

リリエ アディーン - Lilie Adean
ミーヤ コロシェット - Miya Clochette
ヤヨイ オールター - Yayoi Alter - ők hárman a három pletykafészek az iskolában

サコミズ カージナル - Sakomizu bíboros(?) - ex afro sensei :)


plusz az ending és a 3. rész alapján lehet tudni a nevét:

レナ セイヤーズ - Rena Sayers - a hosszúhajú otome a fehér masnival a hajában
ラド - Rado(?) - a páncélozott arcú rosszfiú Toshihiko Seki (ex Reito) hangjával
タツヒロ ザイシェフ4世 - 4. Tatsuhiro valaki - Szergej titkára(?) az alacsony szemüveges
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Rage írta: (Ha úgy értetted, hogy a 3. részben fog feltűnni, akkor nem mondtam semmit. :Đ)
Igen, úgy. :)


Most jut eszembe, hogy Arika milyen nyugodtan feküdt, amikor közölték vele, hogy nanoszondákat juttatnak a vérébe. :weh:
Ráadásul utólag, amikor már be volt csövezve. :)
War... War never changes.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

paTKany írta:Nemtom ki panaszkodott a zenére, de szerintem annál ami a harmadik részben Arika és Nina küzdőtérre beemelkedése alatt szól (meg annál is ami később ami a küzdelmük alatt) nehéz tökéletesebbet alkotni.
Közben én is meghallgattam. A főzene rettentően dallamos, lendületes szám, pont ezért szeretem Kajiurát. Egy élmény hallgatni.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Hát lol. Ennyit a 4. részről.
A lángoló cserediák, hát nem volt benne Mai! :-P
Fanservice megint befigyel, sőt már két jelenetben is! :shock: :D

Sokat dumálnak benne, semmit sem értettem. :) De Arika megkapja a saját fülbevalóját. Közben osztják az észt. Később visszaemlékezés, meg észosztás a csukjás alakról meg Nina múltjáról. Pletykálás és egyenruha-ellopás.
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Több dolgot tisztázott a hosszú beszélgetés Natsuki szobájában a nanogépekkel és az Otomékkel kapcsolatban. De ezzel részletesebben várjuk meg a fansubot.

Haruka akció közben nagyon kakkoi volt. *_*

Mikoto meg egyre jobban hízik. Ráfér a fejére kalapnak a tálkája izé tálkái. LOL

Ami viszont érdekelne, hogy mások hogy vannak vele:
Szerintetek Tomoe gonosz? Valahogy nem áll jól a szeme se...
Én nem lennék meglepve, ha ő lenne a ruhalenyúlási akció mögött.

A másik ami érdekes, hogy megint hosszú másodpercekig mutatták Rado csatlósát közelről. A hajberendezése alapján sokan Midorit sejtik mögötte, én nemtom... Az sem biztos, hogy Rado egyértelműen gonosz-e, végülis a 3. részben elhatárolta magát a schwartz féle slavektől.

Mindenesetre egy biztos, nagyon sok a szereplő egy átlagos 26 részes animéhez képest ami eléggé komplexszé teszi a történetet.
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Tomoe miért lenne gonosz?
A társai is mondták neki, hogy szerény vagy, mint mindig, amikor Ninát bezárták és ő lett volna elméletileg az első a Korall rangú Otomék közül.
Ettől függetlenül még lehet sunyi, de nem hinném. :)

Rado? Az éjjellátós csóka, akivel Shizuru harcolt? Hát róla eddig semmit sem tudunk, max., hogy Arika anyját megölte. :?
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yuri írta:Rado? Az éjjellátós csóka, akivel Shizuru harcolt? Hát róla eddig semmit sem tudunk, max., hogy Arika anyját megölte. :?
Én úgy 90%-ba saccolom, hogy Rena nem halt meg. Túl sok animét láttam már ahhoz, hogy egy offscreen küzdelemről elhiggyem, hogy megölték az egyik résztvevőjét. Sebesültnek sebesült volt, de amikor utoljára mutatta a kamera Renát még nagyon is élt.

---
Más. További nevek a 4. rész ending alapján:

ハルカ アーミテージ - Haruka Armitage
ユキノ クリサント - Yukino Krisanto(?)
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

A openingben is egy villanásra ott feszit.

Talán nem is halt meg hanem úgymond át lett állítva. Volt már erre példa.

Kiváncsi leszek a törénet alakulására. Akane már megint bele van zúgva valakibe, csak nehogy úgy járjon mint az előzőben. Sajna nem ő a főszereplő, szóval ha baj van mindig az ilynek halnak meg hogy lássuk, hogy komoly a dolog. :D
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

A 4. rész tartalma röviden:
Kép

LOL SZPOJLER talán. :)
War... War never changes.
Válasz küldése