Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ne hasonlítsd össze a Kettőt :D Arika fiatalabb, sokkal "gyerekebb" mint Mai karaktere volt a HiMEben. Ráadásul Mai-nak több a lelki gondja, ott volt Takumi, Tate, a HiME-skedés kérdése, plusz még különmelózott :) Evvel szemben Arika fel van spannolva, hogy most Otome lesz belőle és megtalálja majd az Anyukáját, és van egy kis "gyerekkori" szerelem... de semmi több szerintem. Talán most hogy az egyik barátjával kell szembenéznie majd, kicsit megembereli magát, de ettől fügetlenül ne hasonlítsd össze a két sorozatot, mert semmi közük egymáshoz azon kívűl h ugyanúgy rajzolták meg a karaktereket, meg a nevük is ua (majdnem) és a személyiségük is kicsit hasonlít... :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tiara írta:Arika teljesen el van varázsolva, mintha nem is ezen (azon) a bolygón élne (:
Arika Yumemiya XD Ezt aztán jól eltaláltad XD XD Mait én is jobban bírtam, de Arika is aranyos ^^

Az összehasonlítás imho elkerülhetetlen (mondjuk én igyekszem ^^) viszont kíváncsi leszek, ki melyik sorozatot preferálja, ha vége lesz az Otome-nek (ami egyenlőre mintha kezdene helyrerázódni, de a végét még mindig nagyon elronthatják, amitől félek is... És nem bánnám, ha ez az Arinko-Sergay-dolog elsikkadna -_-)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Mayer írta:...de ettől fügetlenül ne hasonlítsd össze a két sorozatot, mert semmi közük egymáshoz azon kívűl h ugyanúgy rajzolták meg a karaktereket, meg a nevük is ua (majdnem) és a személyiségük is kicsit hasonlít... :)
Nem értem mi baj az összehasonlítással. Csupán annyit szerettem volna mondani, hogy a HiME-ben szerintem sokkal kiforrottabb, érdekesebb, "emberibb" karakterek voltak mint az Otome-ben. Nekem szimpatikusabb volt az a fajta jellemábrázolás.

Az Otomével sincs baj persze, nem jobb, nem rosszabb, csak más (:

Ugyanakkor szeretném fenntartani magamnak a jogot hogy jobban tetszedjen az egyik a másiknál :P Mindenesetre kíváncsian várom az Otome végkifejletét (:
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Surci írta:Arika Yumemiya XD Ezt aztán jól eltaláltad XD XD Mait én is jobban bírtam, de Arika is aranyos ^^
Most ugye tudnom kéne hogy ez mit jelent? :P

Yume az álom talán, de hogy így együtt mit jelent... álmodozó, vagy ilyesmi? (: Nemtok japánul :P
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hát, a Yume az álom, a Yumemi az amolyan "van egy álmom" (nem pontosan így...) a Yumemiru meg álmodni valamiről.Szóval, nem jártál messze az igazságtól :) sőt! :)

Egyébként igen, a HiMEben jóval emberibbek a karakterek, nagyobbak a lelkigondjaik, ezért is érezhetjük őket "közelebb" magunkhoz.

Azért örülnék ha kiderülne hogy mégsem Arika a királynő... mert Otome és Királynőség valahogy nem fér meg egymás mellett szerintem. Csak jöjjön el Mai! :D

Jah... Mai jobban nézett ki... :-P The one with the Big Breasts :D
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Mayer írta: Azért örülnék ha kiderülne hogy mégsem Arika a királynő... mert Otome és Királynőség valahogy nem fér meg egymás mellett szerintem.
Arika a hercegnő -> Arika nem lehet Otome -> Arika összejöhet Szergejjel (hogy lett ennek orosz neve!?)

Na tessék, meg van olda. :D Bár én nem vagyok oda ezért e párosításért (:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hát, de már így is Otome, sőt a KékKőnek hála már van MeisterRobe-ja, mint Nina-nak :)

Hát Sergey és Nina egy messzi hideg és szegény országból vannak... magyarul Oroszország OtomeUniverzum megfelelőjéből :)

Sztem Sergeynek van annyi esze h ne jöjjön össze Arikával, elvégre egykori "álmának" a lánya(ha minden igaz... viszont ebben az Esetben NEM lehet ő a hercegnő!) nah hopp akkor hogy is van ez? O,o vagy csak én értettem valamit félre a sorozatban?
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

De Arika már rég Otome csak úgymond nem hivatalosan, hanem szükségből.
Meg rohadtul mindegy, hogy elméletben ki milyen társadalmi rangban van. Akinek a fülébe van az Ékkő meg a vérében a nanorobot, az az Otome, a másik meg a mestere. Bárkivel meg lehet kötni az egyezséget.

Ami viszont a 20. részben fura volt, hogy a Harmónium a pincében megjegyezte Mashiro és Arinko jelenlétét. Azért ennyire nem kellett volna igénytelennek lenni. Annyira összecsapnak egy-két részt.
A másik, amikor kiugranak a homokszörnyből. Kiütöm az oldalát, azt jóvan. ROTFL!
Nina visszaemlékezése viszont jó volt: A Fekete Gyémánt vagyok, Nina már nem létezik. LOL
És végre vannak sötét Otomék is! :-P
War... War never changes.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tiara: Nem tudom, most miért kaptad fel a vizet, elvégre eltaláltad: Yume az álom, mi(ru) nézni, ya az jelen esetben nemtommi ^^ (ugyebár katakanával van írva, nem kanjival ^^ ), de "kb. álmodó, álmodozó, álomlátó" jelentése van a névnek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Hát igen, kicsit gáz, hogy katakanával van írva, én így írnám egyébként: 夢宮 [ゆめみや], mondjuk ez nem épp álomlátó, de szerintem jó. :dirr: (Ugyebár vezetéknévben nem túl gyakori a hiragana, pláne nem ilyen formában: 夢見や.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Végül is logikus.... Ha már Nagi elfoglalta a Garderobet kellenek hozzá hű otomék. Figyeltétek hogy a roszab arcúkat válsztották. Élükön azzal az undorító Tomoe-vel. Vajon lessz velük harc? Reméllem...
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Surci írta:Tiara: Nem tudom, most miért kaptad fel a vizet, elvégre eltaláltad: Yume az álom, mi(ru) nézni, ya az jelen esetben nemtommi ^^ (ugyebár katakanával van írva, nem kanjival ^^ ), de "kb. álmodó, álmodozó, álomlátó" jelentése van a névnek.
Ki? Én nem kaptam fel a vizet, csak meglepődtem hogy ez ilyen egyértelmű :P Nem szoktam figyelni a nevekre, nem tudtam hogy ilyen beszédesek (:

-----
Mayer írta:hát, de már így is Otome, sőt a KékKőnek hála már van MeisterRobe-ja, mint Nina-nak :)
Nem úgy értettem, hanem hogy ha ő a hercegnő akkor nyugodtan kavarhat Szergejjel, mert úgysem lehet hercegnő és otome egyszerre (:
Hát Sergey és Nina egy messzi hideg és szegény országból vannak... magyarul Oroszország OtomeUniverzum megfelelőjéből :)
Na látod ez sokmindent megmagyaráz (:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Jah, így már értem :D De akkorse kavarjon a Sergeyyel mert azért mégiscsak van köztük korkülönbség :D De egyelőre úgytűnik h Sergeyben habár néha előjön a kis pedofil de azért tisztában van vele hogy van egy határ :D

20. rész elérhető már? vagy csak láttátok valahol nagy szerencsével? mert egyelőre én nem lelem sehol :( (a RAW az kinn van azt vágom, de Subbolták már vagy csak én reménykedem? :))
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Mayer írta:[...]
20. rész elérhető már? vagy csak láttátok valahol nagy szerencsével? mert egyelőre én nem lelem sehol :( (a RAW az kinn van azt vágom, de Subbolták már vagy csak én reménykedem? :))
Szombat este/vasárnap délelőtt szoktam látni az új részeket a kedvenc helyemen (a Doremi fansub-ost).
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tiara írta: mert úgysem lehet hercegnő és otome egyszerre (:
Az sehol sincs kizárva, hogy ne lehessen egyszerre valaki hercegnő és otome. Csak a saját maga ura nem lehet akkor. Pl. hercegnő Mai is, meg Annan királyának az otoméje (Ein Ruu) is.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Mayer írta:De akkorse kavarjon a Sergeyyel mert azért mégiscsak van köztük korkülönbség :D De egyelőre úgytűnik h Sergeyben habár néha előjön a kis pedofil de azért tisztában van vele hogy van egy határ :D

10év az igazán nem nagy korkülönbség szerintem (: Animékben meg pláne :P
paTKany írta:Az sehol sincs kizárva, hogy ne lehessen egyszerre valaki hercegnő és otome. Csak a saját maga ura nem lehet akkor. Pl. hercegnő Mai is, meg Annan királyának az otoméje (Ein Ruu) is.
Na jó, elvileg lehet mindkettő, én csak arra akartam ezzel rávilágítani hogy így megoldható lenne hogy kavarjon Szergejjel, na :P
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Szerintem nem fognak most mar kavarni..azt sugjak a noi osztoneim :-P
Es ki az az Ein Ruu? :shock:
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

IloveRenji írta:Szerintem nem fognak most mar kavarni..azt sugjak a noi osztoneim :-P
Az én női ösztöneim mást súgnak :P Meg hát a HiME-ből kiindulva... no majd kiderül ;)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Mmint hogy érted h Mai-HiMEből kiindulva? Mert én nem emléxem hasonló szituációra ott :weh:
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Mayer írta:Mmint hogy érted h Mai-HiMEből kiindulva? Mert én nem emléxem hasonló szituációra ott :weh:
Jajj hát ott is így kezdték... Mai (->Arika) belezúgott Tate-be (->Sergey), de közéjük állt a srác idegesítő hugicája (->lánya), aki bele volt zúgva a bátyjába (->nevelőapjába), és mivel Mai (->Arika) nem akarta tönkre tenni a köztük lévő viszont, ezért jóóó sokáig küzdött az érzéseivel, a többit pedig tudod...

Persze lehet hogy most teljesen más lesz, de meglepődnék :P
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De nekem most vhogy mas nagyon a szitu..azert az a 10 ev az nagyon sok..hjaj, nem tudom, nem tudom..
de szamomra a Mai es a Tate sem "jottek ossze" mert meg mindig ott volt a Shiro (asszem ugy hivtak), aki ott hisztizett a vegen..meg oleles meg csok sem volt :?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát izééé... szerintem Mai Hime =/= Mai Otome :D De ezt te is tudod.

Arika =/= Mai
Mert: Arikának teljesen más a családi helyzete, viselkedése, jelleme, és lelkivilága

Tate =/= Sergey
Teljesen más a két karakter, Sergey sokkal érettebb, sokkal inkább felnőtt. Habár mindketten segítőkészek, és a hozzájuk közel állókért tűzbe is mennek, mégsem ugyanaz a két karakter.

A Másik világból tényleg ne indulj ki :) Tudom, nehéz meg minden összehasonlítani lehet, de ez már azért több hasonlításnál, mert már úgymond keresed a MaiHiME-t az Otomeben :)

Egyébként a HiME végén én úgy éreztem hogy visszaáll a rend, ami addig volt, és Tate és Mai nem jöttek össze teljesen... még :) De azt tudják h a másik nem egy egyszerű barátot lát a másikban :D

(Szerk: Sztem Shiho nem Shiro, de sztem mind1 mert tudjuk kiről beszélünk:))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mayer 2006.02.25. 19:30-kor.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

IloveRenji írta:Szerintem nem fognak most mar kavarni..azt sugjak a noi osztoneim :-P
Es ki az az Ein Ruu? :shock:
Ja még nem írtam, hogy 5 otome nevével gazdagodtunk a héten Sunrise jóvoltából.

a "batwoman" az OP-ban: サラ・ギャラガー Sala Gallagher - 銀河の藍玉 Ginga no Rangyoku

a "seherezádé" az OP-ban: マーヤ・ブライス Maya Blythe - 怜踊の蛍石 Reiyou no Hotaruishi

az otome a 3 ponttal a homlokán, az ő képe látszott Mai-é mellett a BackStage-ben: アイン・ルー Ein Ruu - 慧命の藍銅鉱 Emyou no Randoukou

a kétoldali copfos otome: カーラ・ベリーニ Karla Bellini - 雷鳴の柘榴石 Raimei no Zakuroishi

a napbarnított otome: ラウラ・ビアンキ Laura Bianchi (GEM nincs mellékelve)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paTKany 2006.03.01. 16:54-kor.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Mayer írta:Hát izééé... szerintem Mai Hime =/= Mai Otome :D De ezt te is tudod.
Arika =/= Mai
Mert: Arikának teljesen más a családi helyzete, viselkedése, jelleme, és lelkivilága
Tate =/= Sergey
Teljesen más a két karakter, Sergey sokkal érettebb, sokkal inkább felnőtt. Habár mindketten segítőkészek, és a hozzájuk közel állókért tűzbe is mennek, mégsem ugyanaz a két karakter.
Öö, ezt nekem mondtad?
Persze h tudom, de sztem en nem irtam ertelmetlent.. :weh:
A 10 ev az Arikara meg a Sergeyre vonatkozott, a masodik sor meg a Maire meg a Tatere..(ugy ertve h lehet h most osszejon az Arika meg a Sergey, de nekem akkor is olyan mintha a Himeben nem jottek volna ossze, merth semmi romantikus egymas nyakaba borulas nem volt..vmi ilyesmit probaltam elmondani, ezekszerint nem tul jol.. :oops:)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem neked mondtam hanem Tiara-nak :)
Kép
Válasz küldése