Mai-Otome

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

en meg csak letoltottem a MAi Otomet, de nem merem megnezni...felek...nagyon tetszett a Mai Hime, es nem birom elkepzelni h ugyanazokat a karaktereket teljesen mas szituban meg helyzetben lassam..de eddig vhogy jokat mondtoatok...lehet h most majd veszem a batorsagot.. ::jeye::
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is pont így gondolkodtam először, de megnéztem az első néhány részt és kellemesen csalódtam. Nagyon örülök, hogy ilyen jóra sikeredett... ls remélem, hogy neked is legalább annyira fog tetszeni, mint nekem ^^
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Spoiler

Hát igen. Az otomeségért áldozatokat kell hozni. :)
Bár 10000% -hogy lesznek akik nem tartják be ezt az egyszerű szabályt. :D

Akanere gondolok mint első megszegőre. :oops:

Shizuru meg érthető mért az azonos neműeket kedveli. Ugyebár csak az ellenkező neműekkel tilltott a khm....

(Ez rengeteg fan-Hentai-MAi-Otome képregényrejzolónak adhat majd jó özletet a témára nézve. :oops: )

Lessz itt kavarás meg dráma rendesen! Nem kell félni!

Spoiler end.

Csak a vége lessz érdekes. 3 lehetőséget látok.

1. Aranyos kezdés, némi bonyodalom majd heppiend. :)
2. Aranyos kezdés némi bonyodalom, történet durvul-sötétedik, de a végén mégis hepiend. :D (Bár ezt már eljátszották az előzőben.)
3. Aranyos kezdés némi bonyodalom, történet durvul-sötétedik, a végén hepiend, de azért mégsem teljesen.

Gondolni sem merek egy esetleges Űberbrutál no hepiend verzióra.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

hatha igy biztatsz nekiveselkedem :D
a masik meg az h ha tetszik akkor meg az ember ragja a kormet minden resz elott, es varja h kijojjon..na meglassuk :D
de remelem ugyanolyan igenyes mint a Mai Hime..
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

5. rész spoiler:
Aww Tomoe-chan. Éreztem, hogy nincs rendben minden vele, de azt nem gondoltam, hogy ilyen szinten bábjátékos, hogy Miyával végezteti el a piszkos munkát. Szegény Miya, könnyen lehet, hogy valamelyik részben majd repülni fog kifelé az iskolából, ha még párszor elbénázza Tomoe-sama utasításait...

Megint gazdagodtunk egy új szereplő nevével (Kazu-kun bemutatkozott):
カズヤ・クラウゼク - Kazuya Krauzek
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Spoiler

Lessz itt terror rendesen. :) Még ha csak lelki is. :)
Szegény csajt sajnáltam. Olyan iszonyodó arcot vágott, amiket az előző sorozatnak csak a vége felé szoktak. :)

Spoiler end.

Sztetek mi lessz még? A szembenálló felek már körvonalazódnak. Vajon lessz majd valami amitől a fokozódó feszültség kirtör és nyiltan egymás ellen fordul pár otome? (Persze csak kis marhaságokkal idegesítik egymást, de jópár ilyen válhat ) Maszkos csóka igencsak örülne ennek.

Kicsit más az ért mint a Hime. Ott erős/gyors kezdés után jött a lazulás majd a közepátől indult be asztori, itt meg nem volt lyan gyors a kezdés. Reméllem ez azt jelenti hogy hamarabb indul a sztori. :)

Vajon mi lessz a bonyodalom? Shizuroról el bírom képzelni hogy megint bekattan. Nagi sem tiszta még, hogy most csak egy kekeckedő uralkodó, vagy valami veszélyesebb? (Azért megereszt pár vigyort.)
Akane+Kazó-kun sztem megint kavarni fog és nem kizárt hogy Akane megint bukja az erejét, bár jóval kellemesebb körülmények között mint az előző sorozatban. :)

Ráadásul a rosszfiúk sem fedték fel magukat. Jó volt amikor a maszkos, sizuru átváltozásást látva, csak annyit jegyzett, meg hogy "Talán egy méltó ellenfél." Minden esély meg van rá hogy nagy Otome ölő legyen.

Igen kicsit nagyok az elvárásaim. Az előzőben remekül megcsinálták, ahogy a hangulat lassan sötétté, kegyetlené vált. Nagyon reméllem, hogy nem hagyják ki itt sem. Kár lenne érte. Nem is anime, az anime ha nincs bene egy kis dráma és szenvedés. (Meg halál de az annyira nem fontos.)
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Ez az! a 7. résztől elindul az akció! Nagyon jónak ígérkezik a sorozat többi része!

No, de a 6. rész, ROTFL. Fanservice minden mennyiségben. :-P
Csápos szörnnyel... De nem kell semmi gonoszra gondolni. Nináról is megtudunk egy új "tulajdonságot" :)
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Azon túl, hogy mindenki könnyesre nevetheti magát a 6. részen, megerősített néhány dolgot. Úgy néz ki, hogy eddig minden Otome hasonló jellegű fegyvert használ, mint a HiME párja. Shizuru ("láncos"-naginata), Mai (tűz) és Haruka (buzogány) hozta már a hasonlóságot az OP alapján, de most tovább erősítette ezt a párhuzamot Nao (monoszálak), Shiho (erős/zavaró hangok) és Yukariko (íj-szerűség) is. Abban is biztos vagyok, hogy Natsukinak is valami jeges lőfegyvere lesz már csak azért is mert a GEMjének a nevében is bennevan a hó és a jég kanji. És hogy miért is írtam le ezt az egészet:
Kép
Nagyon gyanússá vált az openingben látható sötét kardos otome. Még bojtok is vannak a kardmarkolat végén. Gyenge egy spekuláció ugyan még ígyis, de lehet, hogy láthatjuk Mikotot nem macska formában is majd...?
Kép
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Nekem erről a képről Shizuru jutott az eszembe.
Mivel neki van lila páncélja, ennek itt meg lila gyűrűi vannak a végtagjain.
De kb. ennyi az össz egyezés. :) Ebből mondjuk annyi kiderül, hogy újra darkos lesz a hangulat.
Fegyverekről: hát sokat nem gondolkodtak rajta. :) Az is fura, hogy egy-két utalást tesznek az előtő szezonra. De nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehetne összekapcsolni a kettőt. Valószínűleg ők se tudják, csak dumálnak össze-vissza. :)

Mikoto meg macska marad. Kb. olyan, mint a Trigunba a fekete macska vagy nem?
War... War never changes.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Még mindig csak az első részt láttam, de a fejtegetések után szerintem sürgősen nekiugrom a többinek is. Ez nagyon hatásos, és a képen a kard valóban a Miroku (vagy legalábbis eléggé hasonlít rá).

Mikoto, Mikoto... ahogy számoltam, Midorin kívül már csak ő hiányzik...
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Talán sizuru megint bekattan? Bár ezt már eljátszotta egyszer. Hangulat dark lessz remek!

A fegyverek nem utalás az előző részre. Szerintem. Csak mivel kúúúl volt a Himeben ebbe is berakták.

Mai meg mikor jön már?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

SPOILER link (a Midorit hiányolóknak): http://img286.imageshack.us/img286/2279/up693684wb.jpg
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

OFF: Yukariko ruhája borzalmas. A második rész megtekintése és néhány utána járás után ez világos. A haja is olyan gázos lett, nemtom, nekem sehogy sem tetszik. [/OFF]
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Midoo írta: Yukariko ruhája borzalmas
Valoban...remes... :!:
hat nem tudom, megneztem az elso 6 reszt..kicsit meglepodtem a "csapos"jeleneten, de vannak benne jo dolgok...
bar a Shiho-t legszivesebben felrugnam *szigoruan maganvelemeny* (mar az elsoben sem tetszett, de itt meg rosszabb..)
elsore nem igazan tetszik ez az egesz, h ugyanazok a karakterek de teljesen mas sztori... :cry: (en meg nem lattam ilyet)
de remelem megcafoljak es kihoznak egy jo kis sztorit belole, ami meg egyenlore nekem nem igazan akar korvonalazodni..
eddig azt kell h mondjam h nekem jobban tetszett a Mai Hime..
(es remelem minel hamarabb jon a Mai... :D )
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

IloveRenji írta:elsore nem igazan tetszik ez az egesz, h ugyanazok a karakterek de teljesen mas sztori... :cry: (en meg nem lattam ilyet)
de remelem megcafoljak es kihoznak egy jo kis sztorit belole, ami meg egyenlore nekem nem igazan akar korvonalazodni..
eddig azt kell h mondjam h nekem jobban tetszett a Mai Hime..
(es remelem minel hamarabb jon a Mai... :D )
Eh. Mintha a 舞-HiME első 6 részéből olyan jól "körvonalazódott" volna a sztori... :p (Szigorúan magánvélemény, de szerintem a HiME ennyi rész alapján megítélve semmivel sem volt jobb, mint ez [sőt Tate meg Reito miatt még rosszabb is volt :p]).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem meg mindig jobb mindig a Mai Hime, de koszonom Rage h felnyitottad a szemem..es megneztem es valoban nem lehetett tobbet tudni a 6.reszben a Mai Himeben sem, valoszinuleg azert hittem azt,h lehet, v azert emlekeztem ugy, mert egybe neztem meg az elso felet, es kicsit osszeolvadtak a dolgok.. :-P
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Rage írta:Szigorúan magánvélemény, de szerintem a HiME ennyi rész alapján megítélve semmivel sem volt jobb, mint ez
Ez is magánvélemény: a történet valóban nem tartott sehol, de mondjuk a harmadik rész (Dance of Flames/Promise of Stars asszem'), és a zene volt az, ami rendesen meghatározta a hangulatot.

Ettől függetlenül nekem ez is nagyon tetszik. :)
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Nem kell izgulni. Holnap jön a várva várt 7. rész! Legalább is én már nagyon várom. :)
War... War never changes.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

IloveRenji írta:bar a Shiho-t legszivesebben felrugnam *szigoruan maganvelemeny* (mar az elsoben sem tetszett, de itt meg rosszabb..)
Nálam az az érdekes helyzet állt elő, hogy a Shiho/Nao páros egyre jobban tetszik. Habár a Mai HiME-ben egyiküket sem kedveltem kimondottan, most nem próbálják őket komolyan venni, és így poén (legalábbis eddig). Persze lehet ebből még minden... :)

Yuri: Én is, az előzetes nagyon tetszett.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Van némi esélye hogy Nao és Shiho majd egymásnak ugrik... Persze csak idegesítik egymást, de az első részben is a kis idegelésekből lettek a halálos sérelmek. Ugyebár Kuga VS Nao :)
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

A hetedik rész: Ez valami über lett! Mekkora fight volt benne! És rengeteg minden kiderül. Ez már komoly hangvételű rész volt, de a 8. lehet megint nyugis lesz.
Mashiro és Arika, érdekes páros, de többet nem mondok. :)

Pár kép:
Kép Kép Kép

Lehet spekulálni. :) Főleg az első képen.
War... War never changes.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Na mi van? Sokkhatás alá kerültetek vagy mi? :)

Egy érdekes találós kérdést fedeztem fel.
Ki lehet F. H.???
Kép

A többi átalakulásnál ugye lehet tudni, hogy ki a társuk.
War... War never changes.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yuri írta:Na mi van? Sokkhatás alá kerültetek vagy mi? :)
Ki lehet F. H.???
A sokkhatás majd a 8. részben fog jönni. (Legutóbb is akkor jött. :D )

Az F.H. egyre valószínűbb, hogy Fumi lesz. Ugyan a nevét még nem mondta ki egyetlen szereplő sem (csak annyi derült ki róla most a 7. részben, hogy "mashiro naru kongouseki" - "tiszta fehérré váló gyémánt"), de ki más lehetne a főnök nélküli Garderobe-hoz hű otomék kvázi-főnöke, mint az alapító.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Yuri írta: A többi átalakulásnál ugye lehet tudni, hogy ki a társuk.
ööö, en amugy nem igazan ertem ezt az egesz tars meg Mester temakort...vegulis most kinek ki a Mestere?
meg ki az aki engedelyt adhat nekik h atvaltozzanak? :shock:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

IloveRenji írta:ööö, en amugy nem igazan ertem ezt az egesz tars meg Mester temakort...vegulis most kinek ki a Mestere?
meg ki az aki engedelyt adhat nekik h atvaltozzanak? :shock:
Elvileg 5 speciális otome van (de erre az 5re még az élet rácáfolhat) akiknek nincs szüksége masterre, hogy elindítsák a MATERIALISE-t. Ők a Garderobe iskolához hűek és csak az iskola érdekében cselekedhetnek. Natsuki és Shizuru biztosan ilyenek.

Minden más otome aki elvégezte az iskolát és Meister lett hűségesküt tesz valakinek. Ezek a valakik általában egy-egy ország vezetői/uralkodói. Innentől csak és kizárólag az uruk érdekeit nézhetik annak a nevében cselekedhetnek és a MATERIALISE-hoz szükségük van a gazdájuk engedélyére. Mivel egy otome önmagában felér egy hadsereggel ezért nem lenne jó, ha csak úgy szabadon kószálnának, de az se lenne jó, hogyha a parancsolójuk élne vissza az erejükkel. Ezért az otome és a főnöke élete össze van kapcsolva, ha valamelyikük meghal akkor meghal vele a másikuk is. Ez elég szabályozó erő a status quo fenntartásához.

A master<->otome kapcsolatot jelen tudásunk alapján egyféleképpen lehet feloldani, mégpedig úgy, hogy az otome családot alapít.

A következő rész várhatóan tisztába tesz még több dolgot a master<->otome viszonnyal kapcsolatban, a címe legalábbis nagyon kifejezőnek tűnik.
Kép
Válasz küldése