Gantz

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ööö, hat beletekintettem ebbe a sokatvitatott animebe...
de vhogy jo sok minden nem vilagos igy a 2.reszben..
pl honnan kerult elo a nagy zold feju gonosz leny?es a kicsit elotte lelottek?
es amikor mar utotte-verte a Kurono a nagy lenyt akkor az miert kert bocsanatot?es h jon ide a zeller v fokhagyma v mittomen mi az eves??
na ja nekem kicsit kaotikus volt ez a "harc" jelenet..meg ugy az egesz..de lehet h idiota kerdeseket tettem fel amik kesobb kiderulnek, de azert jo lenne ha vki megmondana h mi van..mara eleg volt 2 resz belole, majd holnap folytatom :-P
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

IloveRenji írta:Ööö, hat beletekintettem ebbe a sokatvitatott animebe...
de vhogy jo sok minden nem vilagos igy a 2.reszben..
pl honnan kerult elo a nagy zold feju gonosz leny?es a kicsit elotte lelottek?
es amikor mar utotte-verte a Kurono a nagy lenyt akkor az miert kert bocsanatot?es h jon ide a zeller v fokhagyma v mittomen mi az eves??
na ja nekem kicsit kaotikus volt ez a "harc" jelenet..meg ugy az egesz..de lehet h idiota kerdeseket tettem fel amik kesobb kiderulnek, de azert jo lenne ha vki megmondana h mi van..mara eleg volt 2 resz belole, majd holnap folytatom :-P
Huhh... Na akkor: Alapvetően miérteket ne kérdezz a sorozatról, mert háttérinformációval szinte 1általán nem fogsz találkozni. Nem derül ki semmi arról, hogy mi/ki is a Gantz, mire is jó neki ez az egész tulajdonképpen ill. hogyan vannak ilyan képességei.
A részek inkább a töménytelen vérről és akcióról szólnak ill. néha 1-2 morális lelki vívódásról vagy romantikáról/féltékenységről.
A Gantz maga arra kényszeríti az embereket, hogy minden fordulóban végezzenek vmiféle ellenséggel (ezek származása teljesen ismeretlen, erről sem tudunk meg semmit+ 1ébként teljesen változatosak), különben ők halnak meg. Az első "fordulóban" a hagyma (miért? tudod...) alien-t kell legyilkolniuk, és miután ezt jókedvvel meg is teszik előáll az igazi ellen a "nagy zöld fejű gonosz" lény. Vele már nincs olyan könnyű dolguk... Bevallom semmi bocsánatkérős részre nem emlékszem...
Ja és azt javaslom, hogy ha folytatod a sorozatot, akkor úgy nézd, hogy az egyes fordulókat nem tördeled szét. Igazából sztem úgy érdemes.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Marmint ugy szettordelni h ne kulon-kulon nezzem a reszeket?
hat nem tudom, sztem ezt enyhen szolva lehetetlen egy nap alatt lehuzni, bar lehet h nekem nem konnyu csak feldolgozni a hagymaevo alient amelyiknek a fulebol zold vmi frocskol :-P
de ertettem, ha meg is nezem nem keresek sok ertelmet a sorozatnak :D
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

IloveRenji írta:pl honnan kerult elo a nagy zold feju gonosz leny?es a kicsit elotte lelottek?
Na ezzel nekem is volt problémám, aztán a vágatlan verzióból kiderült minden. Nem lehet, hogy a vágottat nézted? Mert azt úgy megvágták hogy teljesen követhetetlen (volt számomra legalábbis).
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én a vágatlant néztem most végig, most fejeztem be.
Hát, tényleg a manga biztos jobb, de azért ez is durva volt :shock:

SPOILER LEHET:
Mi történik végülis a végén? Kei meghal? Mert a metró elött egy Cowboy Bebopos BANG effektust elsüt, de aztán nem tudni hogy mi lesz.
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

No akkor már tényleg elbizonytalanodtam... :?
Nem emlékszem hogy a hagyma-gyerek miért jött elő , tehát lehet, hogy mégis a vágottat néztem. Vagy fele vágott volt, fele meg nem? :weh: Mert voltak benne olyan dolgok amit biztos kiszedtak volna a többivel együtt ...

-----
Pata írta:Én a vágatlant néztem most végig, most fejeztem be.
Hát, tényleg a manga biztos jobb, de azért ez is durva volt :shock:

SPOILER LEHET:
Mi történik végülis a végén? Kei meghal? Mert a metró elött egy Cowboy Bebopos BANG effektust elsüt, de aztán nem tudni hogy mi lesz.
Ez a poén, és jóformán semmit nem tudsz meg az okokról,miértekről és a golyóban üldögélő kopasz emberkéről...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna sikerult megtudnom h a vagotthoz volt szerencsem, de most meglett a vagatlanja is ennek a remekmunek, most mar azert is megnezem h honnan kerul elo a nagy zold hagymafeju dolog :D
(meg lehet h a vagatlan jobban felkelti az erdeklodesem, ha ezekszerint abban jobban kiderulnek a dolgok...)
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én vágatlanul láttam az egészet, szóval én meg azt nem tudom, hogy milyen a vágott :D
Nos, de nem is akarom tudni ^^
Mégyegy dolog (aki nem látta végig, annak még mindig SPOILER):
Mikor a robotos madaras rohangálós (szerintem) küldetést megcsinálják, ott túléli a motoros gyerek (bőrkabát, a haja pirosas rózsaszín felül). Ismét családi gondok, stb, és az a banda aki egyszer megölte őt, ismét körbe veszi. Na.. most ott elkezd izélni, hogy miért is élünk, és mikor azt mondja, hogy válaszolj erre Gantz, akkor felrobban a feje. Miért halt meg ott az ember, mert elvileg nem csinált semmi olyat, ami miatt most meg kellett volna halnia, bárhogy is nézem. (Jó, a szuper pityuval felfújt egy emberkét, és gonosz, és satöbbi, de itt most tényleg nem esett le.)
Kép
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Pata írta:Én vágatlanul láttam az egészet, szóval én meg azt nem tudom, hogy milyen a vágott :D
Nos, de nem is akarom tudni ^^
Mégyegy dolog (aki nem látta végig, annak még mindig SPOILER):
Mikor a robotos madaras rohangálós (szerintem) küldetést megcsinálják, ott túléli a motoros gyerek (bőrkabát, a haja pirosas rózsaszín felül). Ismét családi gondok, stb, és az a banda aki egyszer megölte őt, ismét körbe veszi. Na.. most ott elkezd izélni, hogy miért is élünk, és mikor azt mondja, hogy válaszolj erre Gantz, akkor felrobban a feje. Miért halt meg ott az ember, mert elvileg nem csinált semmi olyat, ami miatt most meg kellett volna halnia, bárhogy is nézem. (Jó, a szuper pityuval felfújt egy emberkét, és gonosz, és satöbbi, de itt most tényleg nem esett le.)
SPOILER: Azért van, mert kimondja a Gantz szót. Márpedig az tilos. Erre még figyelmeztette si őket a kedvenc fekete gömbünk--> nagyon rosszul járnak, ha a külvilágból bárkinek is el akarják mondani azt, ami velük történik. A motoros bácsi meg ezt elfelejtette, és sajna (igaz h véletlenül), de kiejtette a bűvös szót... Ezért járt a bünti.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Húú nemtom ennek a topicnak az elején nagyon szapulják a történet végét. Pedig pont azt jöttem kitárgyalni, hogy kicsit tetszett vagy NAGYON?

A buddhás fight nekem annyira nem jött be. A leek alienes a kedvencem. Amikor kinyírják a kisgyereket hihetetlen kegyetlenséggel az elég zsír.
Mondjuk a buddás végén azért sztájlos az hogy kik halnak meg. Az a "jaj nee csak őt ne! Basszus ilyen csúnyán...." effektus.

A vége sztem egyértelmű. Nagyon "leoltja" a Gantzot. Tényleg Cowboy Bepopos :D.
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

KazukiFuse írta:
Pata írta:Én a vágatlant néztem most végig, most fejeztem be.
Hát, tényleg a manga biztos jobb, de azért ez is durva volt :shock:

SPOILER LEHET:
Mi történik végülis a végén? Kei meghal? Mert a metró elött egy Cowboy Bebopos BANG effektust elsüt, de aztán nem tudni hogy mi lesz.
Ez a poén, és jóformán semmit nem tudsz meg az okokról,miértekről és a golyóban üldögélő kopasz emberkéről...
De legalább nem akar több lenni, mint az, ami *köh-köh, Elfen Lied*: izgalmas és brutális, vagdalkozós horrorsorozat erős gyomrú fanoknak.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem az EL sem akar tobb lenni..csak mindenki belemagyaraz mindenfelet..ebbe is bele lehetne (bar ketsegkivul nehezebb a hagymarago csopogofulu alienbe mely mondanivalot keresni), csak ez nem olyan nepszeru, mert nincs benne rozsaszin haju nagyszemu kislany..(meztelenkedes ugyanugy van benne)
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

IloveRenji írta:Sztem az EL sem akar tobb lenni..csak mindenki belemagyaraz mindenfelet..ebbe is bele lehetne (bar ketsegkivul nehezebb a hagymarago csopogofulu alienbe mely mondanivalot keresni), csak ez nem olyan nepszeru, mert nincs benne rozsaszin haju nagyszemu kislany..(meztelenkedes ugyanugy van benne)
Leek Alien nagyon durván jó! Pont az a lényege, hogy kikényszeríti az összes gusztustalanságával azt, hogy NAGYON megöljék. Teljes mértékben kiszolgáltatott figura. És simán lehet bele mondanivalót erőltetni. Kérdés, hogy érdemes-e... :D

Amúgy mi az, hogy a manga sokkal jobb? Valami közhely lehet?!?! Olvasom a mangát és persze, hogy jó. A történet az elején TELJESEN ugyanaz, később halvány eltérések vannak a cselekményben, de nem értem, hogy mitől jobb mint a sorozat?
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Attól, hogy tovvábmegy a cselekmény bár mostanában már eléggé khm....erőltetett.
Amúgy nincs meg valakinek az a dal ami akkor szól pl.:mikor a 2 gyerek veri a hajléktalant???
Kép
Kép
Kép
Avatar
WaSabi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.06.06. 06:43

Hozzászólás Szerző: WaSabi »

Szerintem a Gantz messze nem a tömérdek vérrő és béllől szól.Azért vált az egyik kedvenc animemé, mert nincsenek benne a megszokott klisék.Az értelem talán ott kezdődik mikor a buddhás részben mondja Kurononak a hétkezű szobor,h miért ölte meg társait, 10-en jöttek ide és már csak ő maradt. Ezáltal semmivel se különböztek a késöbb megjellenő két szadista díszpéldánytól,ezt ők is mondták Kurononak.Azért egy szép társadalom kritika bújik meg a Gantzban, szerintem.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az mondjuk igaz (bar nem neztem vegig :drop:) de nekem az elso reszben az nagyon tetszett, ah az emberi kozonyt bemutatta, ah mindenki a masikra muogtat, h segitsenek mar, es csinaljanak mar vmit, amikor a hajlektalan beesik a metrosinekre..ez annyira igy van sajnos :(
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Most hogy végignéztem az EL-t (amivel mindenki mindig összehasonlítja a Gantzot), látom, hogy itt (a Gantzban) mennyire jól megszerkesztett vérengzés zajlik :D. Nem csak sok mellégszereplő hullik ozt szevasz, hanem miélőtt szétnyuvasztanának valakit azelőtt alkalmunk adódik megismerni. Sőt megkedvelni is. Hehe. Csak hogy azért se tudjunk figyelmetlenül átsiklani a halála tényén.
Elolvastam a Mangát. Nagyon érdekes kanyart vesz a történet az Anime-hoz képest. Kérdés, hogy milyen irányba. (Vannak kifogásaim, de még nincs elveszve a dolog ;))

Ja és ha valaki megtalálja azt a rádióműsor intrót amit a Gantz szokott nyomni, az szóljon, mert kéne!
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

SoonDead írta:Ja és ha valaki megtalálja azt a rádióműsor intrót amit a Gantz szokott nyomni, az szóljon, mert kéne!
Én már lassan 1 éve keresem, de csak annyit sikerült kideríteni, hogy valami reggeli TV-torna signálja volt.
Gantz-hoz sajna 2, alig pár számot tartalmazó "OST kislemez" jött ki de azokon nincs rajta. (Tulajdonképpen az egyiken az OP a másikon az Ending remixei vannak ha jól emléxem) :cry:
Kép
Kép
Kép
Avatar
WaSabi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.06.06. 06:43

Hozzászólás Szerző: WaSabi »

Ez a közöny engem is megfogott,de valljuk be te se segítnél hajléktalanon,ahogy én sem,ezért lett nagyon jól eltalálva a kezdés.Hétköznapi embereket helyez nem mindennapi helyztebe,elég meredek helyzetbe.... :)
Avatar
Little_One
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.08.05. 19:08

Hozzászólás Szerző: Little_One »

Szabi írta:
SoonDead írta:Ja és ha valaki megtalálja azt a rádióműsor intrót amit a Gantz szokott nyomni, az szóljon, mert kéne!
Én már lassan 1 éve keresem, de csak annyit sikerült kideríteni, hogy valami reggeli TV-torna signálja volt.
Gantz-hoz sajna 2, alig pár számot tartalmazó "OST kislemez" jött ki de azokon nincs rajta. (Tulajdonképpen az egyiken az OP a másikon az Ending remixei vannak ha jól emléxem) :cry:
Nekem megvan szal ha vkinek kéne, akkor szóljon. Brand new day a címe ha minden igaz....

-----

Egyébként pedig nem értem, h mér fogadja a nagy többség kritikával a gantzot...sztem aprót jó anime. És hiába állítjátok, h gyakorlatilag semmi filozofikus tölétse nincs, igenis van benne bőven. Ha az, h senki nem segít a hajléktalanon, amikor a sínekre esik, vagy pár emberke ott azt várja, h végre láthat vkit meghalni, nem az, akkor mi?! Meg h simán szétvernek pár hajléktalant úgy, h senkinek se tűnik fel. Meg élvezik a gyilkolást. Na meg arról a nagy igazságról nem is beszélve, ami a sorozat végén hangzik el, h igazából nem gantz a gonosz, hanem az emberek azok.

Szal vannak benne elborzasztó nagy igazságok, amiket letagadhatnánk, de azok akkor is érvényesek a mai világra is.

Nekem személy szerint nagyon tetszett a Gantz, és amint tehetem megszerzem a manga változatot is, mer a vége azér kissé értelmetlen volt...
"They may have taken your body from me, they may have taken your life force, but they cannot take my memories or the love we shared."
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Little_One írta:Nekem személy szerint nagyon tetszett a Gantz, és amint tehetem megszerzem a manga változatot is, mer a vége azér kissé értelmetlen volt...
Nyugi, a mangából kiderül az "értelmes" folytatás. Épp ezért áll fenn a lehetősége egy esetleges anime-folytatásnak. :D
Nekem az alaptörténet és a grafika jött be. Meg persze a "laggolóspuska" :lol:
Meg is van a az első DVD-je eredetiben. (Igaz, akciósan rendeltem, de akkor is...jó az interview a rendezővel)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nos, megtekintettem eme sorozatot.. ami azt illeti én is a vágott verzióval kezdtem, de mivel csak fejkapkodás volt hogy most épp mi történt, return a vágatlannal. Szerintem hülyeség az ELfen-hez hasonlítani (habár nekem az is bejött) mivel ott azért tényleg felfedezhető a hatásvadászat, de itt? Nekem éppen hogy a buddhás részig nem igen jött be a sorozat. elösször valami "zeller szerű idegenek" aztán meg a suit-os csirkék.. gondoltam nem lesz ez így jó, de a Buddhás résztől már nagyon jó. A zenékbe is találtam pár nagyon jót /most nem az ébresztőre gondolok :) / ugyhogy ost keresés lesz :) szerintem érdemes megnézni.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Akkor tőled kérdezem: :)
Mia különbség az első rész vágott illetve vágatlen verziójaközött?
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nos csupán annyi a különbség, hogy a durva "eéfen lied"-es jeleneteket egyszerűen kihagyják, és épp emiatt egyáltalán nem érted, mi történt, mert egyik pillanatban mondjuk fegyvert fognak egy idegenre, a másikban meg az emberek feküdnek a földön, de a vágott nál még azt se engedik mutatni hogy hogyan néz ki akkor az ember.. max a derekéig megy a kamera, azt vége/pedig folytatódna, h lássuk mi történt az éppen altuálissal/ plusz szexjelenetek is törölve vannak :D igy a részek valahogy feltünően rövidnek tünnek..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Doom írta: ugyhogy ost keresés lesz :)
Szólj, ha megtaláltad. Én sajnos nem találtam semmit. :-P
Tudtommal nem adták ki az OST-jét, és van egy olyan érzésem, hogy nem is fogják. :weh:
Kép
Válasz küldése