Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
Ezüst Farkas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.03.14. 17:59

Hozzászólás Szerző: Ezüst Farkas »

Hm... megállt volna a téma?
nem tud nekem valaki segíteni, most kezdtem el nézni, és van egy pár dolog amit nem értek.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

megkockáztatom, hogy többre mész ha felteszed a kérdéseid :mosoly:
egyébként mostanság próbálom megszerezni a Hellsinget franciául.. dc-n szinte lehetetlenség normálisat találni, szóval ha vkinek mégis sikerülne akármilyen formában és akárhol francia hellsingre akadnia, azt nagyon szívesen fogadnám ::jbow::
hja és a voks az Alucardra
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

azt szeretném megkérdeni hogy miért franciául? :osnani: azt mondtad akárhogy? nekünk megvan németül végig kazettán! :)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én meg az angolt töltögetem. Mindenki azon a nyelven, amelyiken legjobban ért! ;) És Victoriara szavaztam. ;)
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

kíváncsi vagyok nagyon a francia szinkronra, és jobban beszélem, mint az angolt :mosoly: de az angol feliratos japánt már végignéztem.
Seras nálam hullámvölgyeket élt, vagyis néha egész kedveltem néha épp meglehetősen unszimpi volt szegény. Valamint, az OST is kellemes kis aláfestőzene a mindennapokhoz.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

OST! *_* Logos Naki World rulez! :D Imádom azt a számot. ^_^
Ezüst Farkas: Mi a kérdés? ^^
Avatar
Ezüst Farkas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.03.14. 17:59

Hozzászólás Szerző: Ezüst Farkas »

Na hát akkor. Csak "néhányat" ami eszembe jut. :cool: Én a sorozatot tekertem végig, ugyhogy lehet, hogy magam miatt nem értem:
1. Viktoria akkor teljes vámpír lesz?
2. És a Intergal? Az is nagyon mosolygott a végén.
3. ö... ja igen! Aluracrdról akkor tényleg nincs hír, hogy
hogyan került a Hellsinghez?
Aztán még majd eszembe jutnak.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ezüst Farkas írta:Aluracrdról akkor tényleg nincs hír, hogy hogyan került a Hellsinghez?
Ez esetben javaslom a sorozat ismételt megtekintését. :dirr:
(Erről ugyanis majdnem egy teljes rész szólt.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Úgy tudom, hogy Viktoria nem válik teljes értékű vámpírrá...
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Ezüst Farkas:
1. Viktoria akkor teljes vámpír lesz?
nem értem a kérdést :oops: vámpírnak eléggé vámpír, már rögtön az elejétől fogva. ha arra gondolsz, hogy az nem marad "szolga-vámpír", aki iszik a mestere véréből.. tulképp konkrét különbséget nem mutat fel a két életforma közt. de ebben nem vagyok biztos, lehet h csak én se figyeltem :weh: minden esetre én nem emlékszem olyanra, hogy megitta volna Alucard vérét, kivéve mikor egyszer "belenyalt", de akkor az már tulképp csak egy fej volt
2. És a Intergal? Az is nagyon mosolygott a végén.
sztem az zavart össze téged, amikor egy vámpír megharapta sir Integrát, de ő inkább átszúrt egy tőrt a torkán, hogy a vére ugye ne vegyüljön meg ilyenek.. szóval hogy ne tegyék mindenféle vámpírrá. de itt volt utána egy műtétje.
3. ö... ja igen! Aluracrdról akkor tényleg nincs hír, hogy
hogyan került a Hellsinghez?
szintén az előbb említett rész folytatásában lehet erről elég hosszan hallani, ahogy Rage is említette. egyébként Alucard hosszú szőkés ill hosszú fekete hajjal sztem.. hát.. furi :neutral:

egyébk az anime végén amikor kiírák a szereplőket + szinkront, csak nekem tűnt úgy, hogy Arucardot írtak?
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ő... Alucard vagy Arucardo... Elvileg az is jó. Viktoria nevére is van vagy 100 változat... >.>
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Narumi írta:Ő... Alucard vagy Arucardo... Elvileg az is jó. Viktoria nevére is van vagy 100 változat... >.>
én mondjuk csak úgy tudtam megtanulni a nevét (még az ismerőseimet is össze-vissza hívom), hogy visszafele Dracula.. bár amíg ein nem említette, hogy ő Vlad stb, addig meg voltam győződve, hogy ez egy tök véletlen kitaláció :mosoly:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jé... Tényleg... Erre magamtól sose jöttem volna rá... Alucard - Dracula... Mikre fel nem hívják a figyelmem! ^^
Avatar
Ezüst Farkas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.03.14. 17:59

Hozzászólás Szerző: Ezüst Farkas »

Szia! Na szóval. Igen arra gondoltam, hogy Viktoria nem ivott a véréből. Az Integralnál nem arra, hogy amikor a "huga" megharapta, hanem a végén. ** Az Alucard-ra azt tudom mondani (ott egy r-t tényleg elírtam), hogy egyéni izlés, hogy ki hogy írja. A hivatalos oldalon azzal érvelnek, hogy Arucard (-> mert a japánban nincs l és helyette mondanak r-t), de valahol meg Alucardot mondanak, mert az a Dracula megfordítása.

** a legeslegvégén A. (így mindenkinek jó) eltöri a kezében a poharat, majd miután a bor lefolyik a kezéről, el kezed a vére is csöppögni (mert megvágta), és azt hiszem előtte kérdezte, hogy "nem akartál inni a véremből" alias "nem akarsz vámpír lenni?" majd az Integral el kezd mosolyogni. Erre gondoltam.


(+ kérdés, milyen áruló?)

------

na jó, látom a névre jött pár hozzá szólás. Le vagyok maradva :oops: :-P
Én azt hallottam, hogy a Dracula legendákban van egy olyan rész, ami azt mondja, hogy egy halandó asszonytól születik egy fia az Alucard vagy Arucard vagy Arucardo... aki ahogy akarja.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ezüst Farkas írta:, hogy egy halandó asszonytól születik egy fia az Alucard vagy Arucard vagy Arucardo... aki ahogy akarja.
Igen... a japánok ezt is ismerik... lásd Castlewania játékok
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Az Castlevania, és mindegyik játéknak más és más a története. PS2-sben amit én láttam pl. még nem volt felfedezve Drakula, ott a halált kellett lecsapni. :LOL:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Narumi írta:Jé... Tényleg... Erre magamtól sose jöttem volna rá... Alucard - Dracula... Mikre fel nem hívják a figyelmem! ^^
látod, milyen öznő vagyok, aratom ein babérjait...
Ezüst Farkas írta: (+ kérdés, milyen áruló?)
namost ezt se értem így hirtelenjében de valszeg az utolsó részben mondhatják egymásnak... ami előtte van, az szerintem csak ilyen eméleti síkon való vándorlás, ilyen "mi lenne ha".. de persze lehet, hogy tévedek. :weh: a további részek majd gondolom az efféle balladai homályokról is lefújják a ködöt...
Kép
Avatar
Ezüst Farkas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.03.14. 17:59

Hozzászólás Szerző: Ezüst Farkas »

Az uccsó részekbe mondják, hogy van valami áruló a Kerekasztalból... passz. Ilyenkor jött az nekem, milyen áruló, kicsoda (talán a "férgek" alkotójára gondol) Hogy őszinte legyek, most láttam az első részt végig az ismerősömmel. Még mindin azok a jelenetek a kedvenceim, amikor vámpírrá teszi, átlövi... Nektek?
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

hja azzal nem arra gondoltak, hogy kik voltak azok, akik megtámadták a Hellsing-házat?
kedvenc rész lássuk csak.. hát természetesen a legvégén mikor Alucard sokadszorra is feltámad sir Integra parancsára és legyőzi Incognitot :arrow: átgondolva ott is karóba húzta, vagyis van utalás arra, hogy esetleg ő maga Vlad Tepes.., meg úgy ált amikor harcol, vagy vmi odamondása van. nagyon erős karakter, tisztára tetszik a megjelenítése. még az ilyen közhely-jelenetek is. főleg ahogy beszél (ezért is igyekszem franciául megszerezni), vmi utánozhatatlan beszédstílusa van. de, hogy nehogy seras kimaradjon, azt a részt is szeretem, mikor a puszta kezével elferdít egy puskacsövet (érzem, hogy az egész Military Otaku fórum sorba fog állni, hogy szétharapják a torkomat, mert még az is lehet, hogy az ott nem is puska volt... nem értek hozzá, lényeg h fegyver), mert beszólt az egyik katona, vámpírságát firtatva. és ismét kimeszeltem a fél hozzászólásomat, ezért meg a modok fognak harapni. azt hiszem, holnapra full fórumeledel leszek :oops:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ezüst Farkas írta:Az uccsó részekbe mondják, hogy van valami áruló a Kerekasztalból... passz. Ilyenkor jött az nekem, milyen áruló, kicsoda (talán a "férgek" alkotójára gondol) Hogy őszinte legyek, most láttam az első részt végig az ismerősömmel. Még mindin azok a jelenetek a kedvenceim, amikor vámpírrá teszi, átlövi... Nektek?
Jaj, én az első részt vagy 3-4-szer megnéztem, és nekem is ez a kedvenc jelenetem! :D
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

ezazz! végre lesz folytatás. bár ha ez ova akkor nem kapcsolódik az előzőhöz, igy továbbra se derül ki a rejtély, hoyg mi lesz integrával :cool:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Kíváncsi vagyok rá! Addig remélhetőleg a sorozatot is kivégzem! ^^
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Ah, fantasztikus! ^^ Ez az OVA nagyon kell, muszáj kijavítani a lámaságot amit Incognitonak hívnak ::jwar::, és végre megcsinálni a manga sztoriját - Pip Bernadette-et és a Milleniumot ide, most.

Remélem nem intézik el 3 résszel, legalább még 13 jöhetne. ::jsmile::
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Hát igen, a Hellsing egy klasszikus darab. Hihetetlen hangulata van, egy az egyben igazi vámpíros! (nem csak egy hatásvadász próbálkozás lsd.:Van Hellsing a film stb.) És nem tudom nem WoD-es szemmel nézni az egészet, de ennek ellenére nincsenek benne olyan nagy "baromságok" és ellentmondások mint az imént említett filmekben. Pl.:ugye underworldben a Michael Corvinus-os legenda (asszem 500-600-as évekbeli magyar várúr :shock: ... :lol: :lol: ), meg maga ez a faj kereszteződés... áááh, na mind1.
Az biztos hogy az új Hellsing sorozatot jobban várom mint az underworld 2-t :wink:
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

juhú, végre én is megnéztem. ^_^
Nekem naon tetszett ( csak ugye sok minden nem zárult le ) , és az OVA-t várom. ::taka::
Válasz küldése