Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem a TV sorozat már elsőre se tetszett, és egyáltalán nem értettem, hogy mit zabálnak ezen annyian. Ennek ellenére adtam még egy esélyt a dolognak és megnéztem az OVA-kat, és rögtön megértettem mi a dolog varázsa: pózőrködés, pszichó fejek, beteg humor, ezt a cuccot képtelenség komolyan venni, de láthatólag ez nem is volt céljuk az alkotóknak. XD

BTW vajon ki volt az a 3 ember, aki Incognitóra szavazott? :shock:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akik talán mégis képesek voltak ezt komolyan venni... XD

Amúgy igen, tökéletesen összefoglaltad, hogy mi is a Hellsing igazi varázsa. :vigyor:
Kép
Avatar
Tami-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.10. 13:22
Nem:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Tami-chan »

ez egy komolytalan idegbeteg, de ezzel király anime XD
なん くる ない さ
けがれ の ない その ほほえみ んこく な ほど

I'll also show you a sweet dream next night.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelenleg az utolsó előtti résznél tartok,de továbbra is érthetetlen számomra az iránta való rajongás.
Talán majd Mariko-hoz hasonlóan az OVA hatására én is megvilágosodom. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Számomra meg az az érthetetlen, hogy miért nézik meg az emberek az animét, amikor már kijött 5 OVA rész, meg 4 manga kötet.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az nem tudom, hogy más miért nézi meg a TV sorozatot, de én azon egyszerű oknál fogva kezdtem ezzel, mert ez volt a régebbi, és az OVA-val ellentétben ez be van már fejezve. Arról meg senki sem tájékoztatott, hogy ez ennyire gáz. :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Goofy írta:Számomra meg az az érthetetlen, hogy miért nézik meg az emberek az animét, amikor már kijött 5 OVA rész, meg 4 manga kötet.

mert az animáció, pörög. Legyen egy manga kármilyen jó nem fog mozogni és sokszor az effektől semmit sem látsz.

Plusz a Hellsing manga igen ikülönleges, nem mindenkinek bírja a szeme. Lehet viszont, hogy a történet érdekli és szereti ezért nézi a sorozatot.

És azért is mert jóval hosszabb ideig ámulhat a hősein.

Gondolom én.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko-val egyezik a véleményem.
Gondoltam, hogy "illik" a sorozattal kezdeni, meg eredetileg nem is tudtam, hogy az OVA az csak egy remake.
Amúgy teljesen követi az eredeti sorozat vonalát, vagy inkább a mangához áll közelebb? (Azt sem ismerem.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Ayla »

sajnos nem olvastam végig a mangát, de a sorozatnak az a része ahol mér Incognito van az filler, az az egész harc.

Ha jól tudom és jól mesélték. Asszem. Régen volt.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Az OVA szinte tök ugyanaz mint a manga, szinte semmi eltérés nincs. Az animeről meg annyit, hogy kb a sorozat fele nem volt benne a mangában, ráadásul az eseményeket is összekeverték, meg megpróbáltak komolyságot beleerőltetni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hellsing TV = A manga kb. első/másfél kötete, az is kavarva, utána végig filler. (Szóval a sorozat 80%-ka filler. XD) Ettől persze még lehetne jó, ha képesek lettek volna valami egyedi történetet összehozni, ami működik, de nem ez a helyzet. Alucard sorban öli a vámpírokat, a végén megjelenik az inkább UFO-ra, mint vámpírra hajazó főboss, Incognito, és amivel végleg szétcseszik a manga hangulatát, az tényleg a komolyság beleerőltetése. OK, anno nekem is bejött a TV, de így 4-5 évvel később, és ismerve a mangát, egy fél rész után kapcsoltam el. Barátnőm nemrég végezte ki, ő a mangát olvasta előbb, és azt mondta, hogy örül neki, mert csak a TV alapján most ő sem értené, hogy mi ez a Hellsing-rajongás.

Hellsing OVA = Nem annyira remake, inkább a manga pontos feldolgozása, szóval ugyanaz a helyzet, mint amit most csinálnak az FMA-val. :) Csak ez OVA, és baromi lassan jönnek ki az új részek. ^^" Látni nem láttam, de eddig mindenki csak dicsérte. :)

Manga = R.U.L.E.Z. :D Pedig még csak az első 4 kötetet olvastam, mert a magyar kiadást követem. :)
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A TV az gáz. Pont. De azért pár dolog van ami böki a csőrömet :)

"inkább UFO-ra, mint vámpírra hajazó főboss"
Te tudod hogy néz ki egy vámpír? :D
Egyébként a White Wolf alkotásait ismerve (ami a Nosferatu óta a legkiterjedtebb és elfogadhatóbb okkult irodalom) az adott főboss egy Tzimishe vagy egy Nosferatu tökéletesen odaillő ábrázolása is lehet (mindkettő nézhet ki ennél ramatyabbul is. Sokkal. (Tudom, kötözködni jó, főleg apró f@szságokon.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ennyire nem vagyok benne a témában, de ha jól tudom a nosferatu hamarabb volt, mint a vámpírsztorik, az előbbiek különböző kultúrákban máshogy és máshogy néztek ki, utóbbiról meg kapunk egy elég jó leírást a Drakulában, és Lugosi sem épp egy kopasz csúcsfejű UFO-t alakított. :) (Igen, van egy Nosferatu című film, asszem német, abban néz ki hasonlóan a szörny, de még ott sem ennyire gáz. XD)

De visszatérve: A Hellsingben jópár vámpírt látunk, egyértelműen a Drakulából merít (Alucard ugye...), és az összes vámpír külseje megegyezik egy emberével, csak táposabbak, mágikusak, és hegyes a szemfoguk. :) Erre a TV végén megjelenik ez az izé, aki szemből is elég érdekes és néha Agent Smith-nek képzeli magát. Szóval azért érted... :D Ilyen vámpír soha nem volt a mangában, és a TV-ben sem, egészen a végéig. Ez a Gonzo agymenése.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Július végén jön a Hellsing OVA 6, ja és én is a magyar kiadását követem a mangának :D De szerintem az OVÁk előbb végigmennek mint nálunk a manga sorozat.
Az utsó képen tök vagány az Inkognito :D Biztos álcázni akarta magát az emberek között lol
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Incognito esetében nem csak a külseje gáz (és, hogy pucéran grasszál a jelenetei többségében), hanem hogy nincs se személyisége, se indítékai, csak jól meg akar küzdeni Alucarddal, ami nem lenne probléma egy huszadrangú ellenfél esetén, de egy főgonosztól azért többet várna az ember.

anubys: a TV sorozat kb. a Valentine tesókig egyezik meg az OVA-val, onnantól teljesen más a kettő, de a TV sorozatban már voltak kissebb eltérések a mangától pl. előszeretettel irtották ki a beteg humort.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

De még benne van a TV-ben az a rész is amikor Alucardot feléleszti chibi Integra, úgy emlékszem az a későbbi részekben van.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na, ez is letudva.
Legalábbis nagyon így éltem meg.
Számomra jóindulattal is csak 4/10-es.

Azért az Ultimate első részébe még belenézek.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

megnéztem a Hellsing OVA VI. Raw-ot...háááát szinte már Alucard hiányom van, az előző részben sem szerepelt meg ebben sem. Szóval nem lehet azt mondani, hogy ő viszi a hátán a sorozatot mint a TV-ben...Anderson is kb 2 percet szerepelt. Helyette volt Seras aki ilyen mecha-ágyúval lövöldözött mint egy őrült, meg az a kaszás csaj kinozta a katonákat aztán kb ennyi volt a rész. Ja és rengeteg volt a 3d cgi , de annyira, hogy az már negatívum. Majd egyszer felirattal is megnézem.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egyenlőre csak az első két részen vagyok túl az OVA-ból, de eddig sokkal jobban tetszik, mint a sorozat.
A mahou csak a harmadik részig készítette hozzá a feliratot. Onnantól melyik verziót érdemes nézni?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát én a magam részéről, mindig azt nézem, ami van. Az utolsó két rész kizárólag noame csapatok csinálták.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megnéztem a harmadik részt is az OVA-ból. Ebben már olyan események voltak, amik a sorozatban nem. A következő két epizód szerintem hamar sorra fog kerülni, aztán pihentetem egy kicsit. A 6. epizód végéig kb mekkora része van feldolgozva a mangának?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha jól tudom, akkor minden OVA epizód egy mangakötetet dolgoz fel, egyet kivéve, ami kettőt, úgyhogy jelenleg a 7. kötet eseményeinél tartanak.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Akkor ezek szerint, a most decemberi rész után még két epizód várható? (Valamint azt, hogy a jelenlegi tempó mellett 2011-ben várható a befejezés?)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Most nézegetem a 6. kötetet és benne van az 5. OVÁs autós üldözés meg Andersonos gyakás, meg benne vannak a 6. OVÁs jelenetek is: Seras ágyúja, Maxwell serege, vámpír kommandósok.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Meg is néztem az eddig elérhető részeket. Komolyan mondom, egyre betegebb ez a sorozat. :dirr:
Viszont a hősiesség/bajtársiasság vonal valahogy nem megy Kouta-nak (lásd Penwood esetét).

Eddig fényévekkel jobban tetszik, mint a TV-sorozat, úgyhogy várom, hogy érkezzen a 7. rész. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése