Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hellsing

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Mi a véleményetek erről az animéről?
Bármilyen tetszett/nem tetszett hozzászólás, kritikák érdekelnek... 8)

CHRONOS
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Hellsing

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Chronos írta:Mi a véleményetek erről az animéről?
Bármilyen tetszett/nem tetszett hozzászólás, kritikák érdekelnek... 8)
Uhm.... hát, én az első 2 részt láttam, hülyére röhögtem magam rajta, aztán úgy döntöttem, ez túl pozőr nekem.... hehe. ^_^" Maa...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2003.08.07. 20:37-kor.
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Nekem tetszett, de a vége kicsit zavaros lett.
De nagyon bírom Alucardot ::jeye::
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Légyszi egy kicsit bővebben fejtsétek ki hogy miért tetszett/nem tetszett...
Thx!

CHRONOS
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Még a fõcímjét se láttam. :P

Megvárhattad volna a topicnyitással amíg lemegy 1-2 rész belõle a TV-ben, na mind1 legfeljebb elõre elolvasom itt a sok spoilert hozzá. :D :D :D
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

paTKany írta:Még a f&címjét se láttam. :P

Megvárhattad volna a topicnyitással amíg lemegy 1-2 rész bel&le a TV-ben, na mind1 legfeljebb el&re elolvasom itt a sok spoilert hozzá. :D :D :D
Bocsi... 8)
Miért nem töltöd le?
Korlátos interneted van?
TV-ben tudod, hogy a VIVA-n Augusztus 22.-től 22:00 -órától lesz...
Ez úgy pont 2 hét... az nem olyan sok idő, amennyit pl. most a német Inu Yasha-ra kell várni...
Utána is megírhatod a véleményt, és ha nem akarsz spoilereket olvasni, akkor ne olvasd el addig (2 hétig) ezt a threadet...

CHRONOS
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

A sorozat nagyon jó. Az igaz hogy vagy 3x nézésre és a felirat alapos lefordítása után értettem meg a legtöbb összefüggést. (azt pld hogy ki volt az áruló a tanácsban még most sem sikerült kitalálnom, meg azt se értem hogy most végülis jelentett e valamit a sorozatban a napfény a vámpíroknak vagy nem? Esetleg azt is elmondhatod Chronos ha tudod hogy a végén Victoriából valódi vámpír lett e vagy nem? Mert beleivott ugyan Alucard vérébe de akkor ő épp halott volt. Vagy azt hogy mi is volt a pontos kapcsolat Alucard és a Hellsingek között) No tehát én éppen ezek a rejtélyek miatt szerettem. Vagy 6x láttam eddig és szinte mindig találtam valami apró mozzanatot amit eddig nem vettem észre, vagy nem értettem ezét lényegtelenek tartottam. Victoria eltávolodása az emberektől szerintem nagyon jól van ábrázolva. A fegyvermániásoknak tiszta paradicsom a sorozat, a fegyvermodellek végig nagyon kidolgozottak és teljesen valósághűek (Viktoria Chibi durrogtatója :thumb:) És persze szerintem utánozhatatlan hangulatot teremt. Negatívumnak csak anyit tudnék felhozni hogy ittott sokat kell várni az akciójelenetre és ezek a küzdelmek meglehetősen életszerűek (na jó életszerű a hosszuk). Szval aki epic batteleket akar (esetleg több részen keresztül) annak irány valamelyik másik anime. :D + azt hogy a sorozatnak tulajdonképpen egyáltalán nincs vége. Nagyon kívánkozik oda még vagy 13 rész. (részemről alig várom hogy Integral vámpírrá válva térjen vissza és folytassa szent küldetését :)) 1 valmit kihagytam még a zenét. Azt hiszem én még sehol máshol nem láttam enyire illeszkedni a zenét és a történetet. (persze ez csak személyes vélemény hozzá kell tennem hogy kb 3 éve folyamatosan mindig szerepel a sorozat 2 cds OST je a playlistemben és még mindig nem untam meg sőt van amikor végighalgatom az egészet szépen sorban tanulás közben. :roll: Tehát elfogulatlannak nem nevezhető az álláspontom :vigyor:)
Ez lehet talán a "rövid" véleményem. :wink:
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Épp most nézem meg a sorozat újra, csak most éppen DVDripben... 8)
Majd ha végignéztem, akkor válaszolok 1-2 kérdésre...
De amit biztosan tudok:
-Victoriaból nem lett teljes értékű vámpír (vagyis No Life King) , legalábbis erre a sorozat nem ad egyértelmű választ...
-Alucard-nak az a köze a Hellsingekhez, hogy Integra apja találta meg, és fogta el Alucard-ot, hogy a későbbiekben Integrát védelmezze...
-Napfényről annyit hogy a Freak chipes vámpíroknak nem árt a napfény egyáltalán...

Sok megválaszolatlan kérdés lapul ebben az animében, és nekem is lenne hozzátok egy pár kérdésem, hátha valaki tudja ezekre a választ:

1. Az utolsó részben Incognito közvetlenül halála előtt megkérdezi Alucardtól hogy ki ő, erre mutatják Alucard arcát, és bevillan egy bajuszos ember arca... nem tudja valaki hogy ki lehetett?
2. Anderson Alucard elleni második harcánál visszaemlékszik valamire, és ott előtte megjelenik egy sötét alak, akinek a kabátjának a fodrozódása teljesen Alucardra utal... de akkor hogyan lehet az, hogy Alucard mintha nem is ismerte volna ezt az embert úgy áll hozzá az elején, a második harcnál pedig már úgy beszél vele, mintha már évek óta ismernék egymást, stb...
3. A végén Integrától megkérdezi Alucard hogy akar-e Integra vámpír lenni mint ő, de erre nem kapunk választ tőle...(Bár nem mintha ellenkezett volna)

-----

Ja, tényleg, és akinek tetszett az anime, az elolvashatja a manga-t is, hátha ott pár megválaszolatlan kérdésre választ kap:
http://www.manga.hu/cikk.php?id=47&type=manga

Meglivorn: Remélem nem baj, hogy ideraktam ezt a linket... 8)


CHRONOS
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Nekem a Hellsing volt a második sorozatom, szóval nekem nagyon bejött, csak akkor nem sokat értettem belőle, mert akkor az angol tudásom még nem volt ott, ahol most...:D
De majd végignézem újra, ha Chronos feltölti a DVDripeket! ::jsmile::
Szóval Chronos a Te lelkeden fog száradni, ha nem nézem meg újra! ::jwin::
He-he! :twisted: Enyhe lelki terror. :twisted:
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

emperor írta:Nekem a Hellsing volt a második sorozatom, szóval nekem nagyon bejött, csak akkor nem sokat értettem belőle, mert akkor az angol tudásom még nem volt ott, ahol most...:D
De majd végignézem újra, ha Chronos feltölti a DVDripeket! ::jsmile::
Szóval Chronos a Te lelkeden fog száradni, ha nem nézem meg újra! ::jwin::
He-he! :twisted: Enyhe lelki terror. :twisted:
Majd feltöltöm ha már végeztem az Excel Saga-val, és ha már letöltöttem a részeket... 8) (egyelőre a 8.dik részig van meg)

CHRONOS
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Vááááá! Nem hiszem el, hogy Andersonra senki nem szavazott :)) Na mindegy, megtettem én... Nekem az animeben ő a kedvencem. (a mangában nem)
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Nem tudom, szerintem annyira azért nem nagy durranás ez a Hellsing. Az első két fejezetben van egy pár stílszerű rész (pl. Alucard átlövi Victoria tüdejét, ill. amikor Victoria meglátja az egészségügyi csomagot a tálban), de utána amolyan átlagos akciófilm. Nem igazán látom a szereplők jellemfejlődését, meg a történet sem bontatkoztat ki semmi mélyreszántóbb mondanivalót. Egy egyszerű kis durrogtatós anime. A fegyverek mondjuk tetszettek... :sniper:

Meg lehetne csinálni hozzá egy elég beteg AMV-t az Anaal Nathrakh: Submission Is For The Weak című számából...

Hogy ki lehet Alucard, arra nekem a következő az elméletem (bár ezt a filmben semmi nem támasztja alá): Maga Drakula, illetve Vlad Tepes vajda, akiről azt tartották, hogy vámpír. Ha megnézed, az Alucard visszafele olvasva kiadja ezt a nevet. Az a bajuszos fickó talán ő.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Most, hogy lement az első rész a TV-ben:
Ki voltak vágva belőle részletek, vagy nem maradtam le semmi véresről? :drop:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát..restelkedve bevallom, én még nem láttam, de olvasva ezt a témát olyan ízesen beszélgettek róla, hogy most nagyon kíváncsi lettem rá.. ::reliev::
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

paTKany írta:Most, hogy lement az első rész a TV-ben:
Ki voltak vágva belőle részletek, vagy nem maradtam le semmi véresről? :drop:
Én felvettem videóra, holnap megnézem, és akkor adok választ... 8)

-----

Opening zene: Megváltoztatva...
Szinkron: Elszúrva...
Vágás: Vágatlan

CHRONOS
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Hello!

Szoval mind a manga mint az anime tetszett, utobbiban nagyon zavaro volt (nekem) az utolso epizodban az a ket oldalnyi szoveg, amit nem forditottak le :| ) Meg a sztori kisse mas, meg aprosagok masok.
Animeben jobban kijott Victoria 'atvaltozasa', manga e teren kisse hianyosabb, illetve az SD-k is nagyon jok a mangaban :twisted:

Nehany heavy spoiler:
Chronos: Victoriabol mi lett azt a manga legelejen irjak le. Ha a vampir megharap egy artatlant (szuzet) az ellenkezo nembol, akkor az az illeto nem hagyomanyos ghoul lesz, hanem ertelmes. Aztan ha iszik az utod a vampir verebol, akkor o is vampir lesz. namost a Freak chip egy erdekes dolog... mangaban siman csak monitorozza a vampirokat, animeben meg ahogy eszrevettem csinalja oket. Alucard ki is: IMHO hat ugye bajuszos figura, meg forditsd meg a nevet, meg Incognitot _karoba huzta_. Egyertelmu a szemelyazonossaga ezutan. (ja meg kb. 100 eve talaltak meg). Ja, Arkard vs Alucard nevrol. Alucard (vagyis Aakaado katakanaval) az eredeti, az Arkardot csak 1 fansubber banda hasznalja, es ugy hallottam h a "kepernyokepes" verzioban lett ez a neve (vagy vmi hasonlo) A Hellsing legveget meg en sem ertem sajna :(

Ja az mindkettoben (foleg animeben) nagyon tetszett, hogy a keresztenyseget nagyon beleszottek a gonosz elleni harcba szoval telleg modern lovagok :angel:

bye
Kép Kép
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Igen jó a Hellsing, nem láttam végig a VIVA-n de elég jó. Igaz azt állítom hogy talán Andersonon kívül mindenkit könnyen hidegre tettek. (Integral ordibálasai elég idegesítőek.)
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
kk-krisi

hmm...

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

a Hellsing egy jo kis sorozat. van rajta min ragodni. sok dolog kicsit komplikaltabb mint amilyennek tunik. Alucard visszafele Dracula => karobahuzas => villamlas (utolso epizod vegen), arc ket reszre bontahato; elso: Alucard ahogy mis ismerjuk, (jon a villam) masodik: II Vlad ahogy az erdelyiek ismerik :twisted:
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

http://lethe.nu/hellsing_quiz.html

Egy kis személyiségteszt,hátha érdekel valakit. 8)

Én mondjuk mindig "szent" dolgokat jelöltem benne,mert azt akartam h. Anderson jöjjön ki és nem is csalódtam! 8)
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Kép

Nem is vártam mást...

CHRONOS
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Chronos írta:Kép

Nem is vártam mást...

CHRONOS
http://lethe.nu/anderson.jpg

I am your nemesis... :twisted:
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

phr0zen írta:
Chronos írta:Kép

Nem is vártam mást...

CHRONOS
http://lethe.nu/anderson.jpg

I am your nemesis... :twisted:
:LOL:

CHRONOS
Saori
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.06.19. 16:03
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Saori »

Kép
"Mosolyogj, s az egész világ hülyének fog nézni" (Anonym)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Éééérdekes...
Kép
:roll: ::vic:: :roll:
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Valahogy gondoltam... :mrgreen:
Kép
Válasz küldése