Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
Ensi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.03.06. 13:02
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ensi »

sztem igazad van, nem nagyon megy itt a vérszívás, de azért Alucard nem semmi :D
én tegnapelőtt néztem végig, nagyon bejön... nem jelent meg még az OVA?

amugy én is gondolkoztam rajta, télleg elég bögyös a kiscsaj :D de azért ez nem Elfen Lied, ahol már az első részben,. pucér csajt látunk :D
"Az Úr nevében, azok, akiket önhibájukon kívül magához ragadott a sötétség, ítéltessenek végsõ pusztulásra. Ámen."
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Hali!

Már kijött az első OVA (és hozzá a trailer is), és isszonyat ütős! Látni kell! Már nagyon várom a következő részeket, az előzetesben nagyon sokat ígérő jelenetek vannak.
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem nagyon bejött a manga stílusában elkészült Ova(első rész)...A trailer se volt semmi és már ott lehetett látni miként fogják feltálalni az egészet. Szal nagyon ott volt hangulatilag.
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Le vagyok maradva,az ova a sorozat folytatása vagy független tőle?
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nem a sorozat folytatása. A mangából készült/készül, míg a sorozat anno eléggé más irányba vette az irányt..
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

http://video.google.com/videoplay?docid ... llsing+ova

Független. Tudtommal a manga storyjára van kihegyezve.
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nemrég néztem végig az anime-t.Hát szerintem nem egy nagy szám.Az OVA-t kb 5percig bírtam nézni,aztán töröltem a gépről.Egyedül,ami jó ebben az anime-ben,az Alucard és Walter karaktere.Ők nagyon el lettek találva.Viszont a történet(hiány) meg az a semmitmondó hangulat nekem magyon nem jött be.

-----

Az OVA,amennyit láttam belőle az anime összefoglalása.De nagyon gagyira sikeredett.Próbáltak ellőni pár poént,de siralmas lett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Kuresz írta:Nemrég néztem végig az anime-t.Hát szerintem nem egy nagy szám.Az OVA-t kb 5percig bírtam nézni,aztán töröltem a gépről.Egyedül,ami jó ebben az anime-ben,az Alucard és Walter karaktere.Ők nagyon el lettek találva.Viszont a történet(hiány) meg az a semmitmondó hangulat nekem magyon nem jött be.

-----

Az OVA,amennyit láttam belőle az anime összefoglalása.De nagyon gagyira sikeredett.Próbáltak ellőni pár poént,de siralmas lett.
Az tényleg mindenkinek a saját dolga, hogy gagyinak tart e valamit, viszont a tévedéseket ki kell javítani. Az OVA nem az "anime összefoglalása" , mivel a fő történeti szál a nácik elleni harc lesz (akikről még hallani sem lehetett a régi sorozatban) és csak a legelején "egyezik" a TV-ssel. Fontos szereplők kerülnek bele , akik a mangában szerepeltek. Mindettől függetlenül én még mindig azon a véleményen vagyok , hogy az OVA megvalósítása jobb sok tekintetben. Egy részről ne ítéljünk meg egy egész szériát!
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Ez az én véleményem.Sok embernek tetszett az OVA eslő része.A sorozatot én is végignéztem,valamennyire tetszett,de nem fogott meg különösebben.Viszont véleményem szerint az ova,ha úgy van megrajzolva,olyan "pofákat" vágnak benne a karakterek,mint az első néhány percben,akkor (szerintem) siralmas.Mert vannak benne poénok,de hogy egy ilyen stílusú anime-be hogy kerül poén?...Ezt döntse el mondenki maga.Legfőképp horror anime-ben rosszul sikerült poénok.
Kép
Kép
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Hmm...

A Hellsing sorozat (13 rész):
AniDB.net - értékelés: 8.00 (10-es skálánl)
AnimeNfo.com - értékelés: 7.90 (a top200-ban a #82)
Anime News Network - értékelés: 7.86

Általában ami 6.50 feletti pontszámot hozz össze, az a többségnek tetszik.

Az OVA meg csak feleleveníti a sorozat egyes monumentumait, a történet majd csak ezután fog kezdődni, ebből még nem lehet véleményt nyilvánítani. Nem véletlenül a fennti weboldalakon is csak átmeneti értékek vannak, majd ha be lesz fejezve a sorozat, akkor lesznek végleges értékelések. Persze nem tetszhet mindenkinek a történet vagy a karakterdesign, pedig szerintem pont ezek teszik a Hellsinget azzá ami.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

A karakterekkel nincs gondom,sőt szerintem Alucard karaktere nagyon jó,viszont a sorozat maga elég szegényes.Story és történések alapján is.Komolyan én azért néztem végig,mert mindig azt vártam,hogy végre történi fog valami.A végén egy nagy harc és kész :S Ez elég szegényes.Az OVA-nak meg csak az első részéről beszéltem.A többi majd ha kész lesz,lehet hogy jók lesznek.De eddig szerintem gyatra
Kép
Kép
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Kuresz írta:Viszont véleményem szerint az ova,ha úgy van megrajzolva,olyan "pofákat" vágnak benne a karakterek,mint az első néhány percben,akkor (szerintem) siralmas.Mert vannak benne poénok,de hogy egy ilyen stílusú anime-be hogy kerül poén?...Ezt döntse el mondenki maga.Legfőképp horror anime-ben rosszul sikerült poénok.
Szerintem helyükön vannak azok a jelenetek, ettől kerek az egész, így Hellsing. Pláne, hogy az alkotók "kénytelenek" voltak beletenni, ha igazodni akarnak a mangához, mert abban Seras szinte minden "nem-begőzölt" jelenete hasonlóan komoly. :-P
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Valószínű végignézem majd az OVA-t,ha teljesen kész lesz,de eddig nem hozott lázba.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Egyetértek, a Hellsinget nem a Storyjáért lehet szeretni. Mert az kb nincs... jó, van, de most ezt a valamit nem nevezném storynak. Viszont Alucard karaktere, azért mindenképp érdemes megnézni! Azt is sajnáltam hogy az ANimében bár jelen van, mégse fejtik ki igazán Seras vámpírrá válásának nehézségeit. Szóval szerintem nem mélyültek bele eléggé, remélem az OVAban már több szerepet kap ez a történetszál (nem ovlastam a mangát, nemtudom abban van-e erről szó)

Viszont az OVA Promo videójában mikor Seras két tankágyúval hadonászik, a Bleaches Ikkaku Ban-kai jutott eszembe :D
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Mayer írta:Egyetértek, a Hellsinget nem a Storyjáért lehet szeretni. Mert az kb nincs... jó, van, de most ezt a valamit nem nevezném storynak. Viszont Alucard karaktere, azért mindenképp érdemes megnézni!
Viszont ezzel teljesen 1etértek
Kép
Kép
Kép
Avatar
Pandemonius
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.12.28. 00:06
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: Pandemonius »

Nekem a manga olvasánál tűnt fel, hogy a TV sorozatban mennyire nem bontakoznak ki a karakterek (bár ennek inkább a rövidség az oka). Alucard-ról éppenhogy megtudunk valamit, de ennyivel be is kell érni. Seras az utolsó részben is ugyanolyan kis "balfék", mint az elején, bár kezd komolyodni, ő ilyenkorra már elég nagy mészárlásokat rendezett a képregényben. Az Incognito-s megoldással pedig egy személyben elintézhetik a gonoszt, a katolikusok mintha ott se lennének. A TV sorozat nem is igazán akart a mangához hasonlítani, megalkották a saját változatukat, most meg jön a nagy fújolás, hogy hogy mertek a készítők 2 szál poént betenni az OVA-ba, a történet meg nagyon gáz, mert csak.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Viszont most szedtem le a Hellsing OST-t,ami nagyon laza.No1 OST most
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Lehet h en kepzelem be, de a 8.resznel megvaltozott vmi..ugy ertem a rajzolasban..Integral..ööö..kicsit "noiesebb" lett, jobban meg van rajzolva a haja, meg mintha kicsit Victoria is megvaltozott volna..ezt csak en latom bele,v mas szerint is igy van?
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

IloveRenji írta:Lehet h en kepzelem be, de a 8.resznel megvaltozott vmi..ugy ertem a rajzolasban..Integral..ööö..kicsit "noiesebb" lett, jobban meg van rajzolva a haja, meg mintha kicsit Victoria is megvaltozott volna..ezt csak en latom bele,v mas szerint is igy van?
Szvsz Integra sose volt nőies :D Az OVA-ban Viktoria viszont elég korrekt
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Képek alapján lazán azt hittem még régen h Integra az férfi :D De szerintem végig korrekt kari volt, tényleg nem lehet rá mondani hogy feminim, de héj, egy Vámpírokkal és egyéb földöntúlijelenségekkel küzdő titkos szervezet vezetőjének vajon egy miniszoknyás titkárnőt jobban elfogadnátok? :)

Én nem láttam változást a karakterek megrajzolásában (hogy jobb v rosszabb lett volna, talán Incognito volt béndzsán megrajzolva... (jajj Incognito, mindig ha negatív kritikával kell a Hellsinget illetnem, ez a név felmerül :D) Bár hozzá kell tennem hogy már nagyon régen láttam a Hellsinget.
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

S.ztem az is durva,amikor Integráról a vámpírcsaj,aki a nővérének(?) adja ki magát leszedi róla a felsőt, és azért látszik hogy bőven van melle.Viszont ruhában meg elég férfias egyéniség(a haját leszámítva) :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na ja, ezert volt idezojelben a noiesebb, mert en is azt hittem ra h pasi..(sztem meg a frizurajaval egyutt is siman lehetne ferfi..)
Nem tudom, nekem vhogy Victoria is megvaltozott..mindegy, akkor ez az en velemenyem..nem jobb v rosszabb, hanem mas..
es telleg nem lenne jobb egy lakkcipos szepkislany, mukorommel meg kis divatos taskaval..
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

IloveRenji írta:Na ja, ezert volt idezojelben a noiesebb, mert en is azt hittem ra h pasi..(sztem meg a frizurajaval egyutt is siman lehetne ferfi..)
Nem tudom, nekem vhogy Victoria is megvaltozott..mindegy, akkor ez az en velemenyem..nem jobb v rosszabb, hanem mas..
es telleg nem lenne jobb egy lakkcipos szepkislany, mukorommel meg kis divatos taskaval..
Hát ja.De viszont ez sz.tem kissé túlzás már.Amúgy Viktoria OVA-ban meg sorozatban más(ha jól láttam).Az OVA-ban már sokkal nőiesebb,pl sokat javítottak a haján,és változtattak 1 kicsit a testén is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah, siekeresen megnéztem az első OVA-t...

Eddig tetszik, de vannak fenntartásaim. A Grafika tetszik, szép meg minden, de én jobban szerettem a sorozat hanyag eleganciáját. És az zene, szintén jó, de azért messze nincs a sorozat muzsikájától (Habár az ending az nagyon el van találva :))

Ami tetszett az Anderson karaktere (persze a sorozatban is bírtam a mukit :)) Jó volt látni hogy bizony van neki is "emberi" oldala (mikor a két kisgyerekkel van az udvaron)

A poénosabb jelenetekkel meg szerintem nincs gond. Belefér...

Viszont sajnálom azokat kicsit akik nem látták a sorozatot, és az OVAval kezdik Hellsinges páylafutásukat :) Kicsit összecsapottnak tűnhet az eleje ennek az első résznek. De hát, nem fért volna bele ha végig leadják a dolgokat. (Habár ha jobban belegondolok, annyira nem is durvák a kihagyások, mert nem nevezném a sorozat eseményeit igazi történetnek.)

Remélem a következő OVAval már elkezdődik a háborús story. Eddig tetszik a dolog és várom a folytatást, de megértem azokat a Hellsing rajongókat akiknek nem tetszik ez az OVA... (Ők biztos nem olvasták a mangát :-P)
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Lehet még1x leszedem az OVA-t és most végignézem.Hátha csak az eleje volt olyan,hogy nem tetszik.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése