Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Doom írta:Én nem ismerem ezt a Hellsing-et de az Alucard-ot /mármint a nevet/ véletlenül nem a Castlevania: Symphoy Of The Night-ból "kölcsönözték"...?
Lol... hogy ki kölcsönözte kitől azt már nem lehet megmondani, mert mind a Hellsing manga, mind a Castlevania sorozat régebbre nyúlik vissza. IMHO Viszont ha elkiabálod magad, hogy Alucard, akkor akik visszaválaszolják, hogy tudjuk ki az, azoknak a 90%-a a Hellsinges Alucardra fog gondolni.
Mert bezony Alucard nagyon nagy arc... és ha a Hellsinget nem ismered, akkor szégyeld magad :P
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az Alucard az nem a Dracula-nak a megforditott "verzioja"? Valahol mintha ugy olvastam volna :shock: (es valo igaz, Hellsing "hiannyossagot"tessek potolni :-P)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Dehogynem... és az egyik jelenetben mikor egy villám megvilágítja az arcának egyik felét, egy pillanatra egy rendkívűl ismerős arcot látunk: Vlad Tepes-ét aki a legendák szerint maga: Dracula :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Azzal a jelenettel nem volt para, de vhol mashol (mar nem tudom hol) meg azt olvastam, h nem megsem azert Alucard, hanem "csak ugy"..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát... a Mangában nemtudom hogy van, de az Animében ez elég feltűnő jel volt... :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

csak úgy biztos nem... esetleg az lehet, hogy csak a készítők játszadoztak...
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Bal oldalon Dracula, Jobb Oldalon Alucard és a castlevania kb 80-as évek elején kezdődött.. (amúgy mindig más a szereplő)a Hellsing manga nemtom mikor. Annyira most nem szeretnék :woff: -olni, a hellsing-et majd bepótolom.. :)

Na még kedveskedem nektek egy ilyennel :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Egyik kedvenc anime-om!!! Alucard karaktere nagyon ott van, és az egyik legjobb főellenfelet láthattam eddig (Nem Incognito...hanem a Pap)
Avatar
Kayita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.06.28. 12:40
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: Kayita »

Nekem is az egyik kedvencem! Alucard a legjobb, csak azt nem értem, hogy Cales Victoria miért akarja állandóan elfolytani a vámpírénjét.
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Mert még ember, csak vámpír képességekkel, és ha akkor rettegett a vámpirság minden dolgától, de most élnie kell benne, akkor nehéz elfogadni mindezt. Például fél, hogy bár még ember felfogású, de ha vért iszik, akkor egy idő után elkorcsosul, vérszomjas lesz, mint azok, akik ellen harcol
Avatar
Kayita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.06.28. 12:40
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: Kayita »

Így már minden világos. Köszi
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Miért van mondenki oda Alukardért?Érdekes személyiség de számomra túl távoli és zavaró.Victória a kedvencem mert hasonló helyzetben úgy érzem én is úgy viselkednék mint ő. :roll:
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

"Alucard" a régi "Drakula fia" c. filmben volt először, de az is régi irodalmi dolog, hogy a vámpír visszafelé használja a saját nevét. (Viszont igaz, hogy a Castlevania Alucardja volt a Hellsinges előtt a leghíresebb.)

Aki pedig nem jött rá magától az Alucard/Dracula párhuzamra, annak nyilván a Hellsing/Van Helsing se mond semmit...?
Neerson írta:az OVA szerintem szörnyű:)
elveszett belőle az a hangulat, ami a sorozatban meg volt.Egy pengeből, 15 lesz, vércseppből vértócsa...szóval i don't like it. Egyedül a plusz információk élvezhetők, de szerintem a folytatásokat nem érdemes ezért megnézni, a képzeletem a sorozatról szebb szerintem :D
Ezzel is egyetértek, de hát a manga meg pont ilyen...
Viszont azt hallottam, hogy a manga írójánal nem nagyon tetszett az első sorozat, szóval lehet, hogy ő pont erre bukik. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

raz86 írta:Miért van mondenki oda Alukardért?Érdekes személyiség de számomra túl távoli és zavaró.Victória a kedvencem mert hasonló helyzetben úgy érzem én is úgy viselkednék mint ő. :roll:
Alucard egyszerűen cool, ahogy hagyja szitává lövetni magát, aztán regenerálódik. :D Meg a szövegei, pl.: "[...]fiatal még az éjszaka, és az igazi szórakozás csak most kezdődik" :lol: De nyugi, Victoriát is nagyon szeretem, jellemben hozzám is közelebb áll, mint Alucard. :wink:
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

VAlaki nem tudja mikor lehet számítani hellsing OVA 2-re?
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Kérlek szépen, augusztus 25. Addig lesd meg a trailert: http://www.orcavision.co.jp/asx/geneon_ ... b_SDRa.asx
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Ami azt illeti leszedtem már csak meg kéne néznem ezt a Hellsinget :D valamiért nekem is a Hellsing / Van Hellsing koncepció jutott eszembe de csak a név miatt ugye mert a hellsingről eddig csak képeket láttam..
Hát kiváncsi vagyok. Aztán megnézem a Vampire hunter D-t is :D /nekem akkor is a Castlevaniás Alucard marad az igazi- amikor a Symphony Of The Nightban találkozik magával a Halállal..naggyon komoly :D Alucard itt az ideje hogy meghalj végre- mert mivel félig vamp ezért asszem van is vagy 100 éves/
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Kössz az infót KazukiFuse
Doom, te meg nézd meg a Hellsinget :) nem ajánlott kihagyni!
Mondjuk a VampireHunter se rossz. Jó kis akcióhorror. Pörgős cselekmény, szép grafikával.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

most nyomom a 9-edik részt, nagyon tetszett az amit eddig láttam :D Hogy őszinte legyek én amíg csak képeket láttam, azt hittem az alucard a gonosz és Anderson a jó, de úgy látszik nem nyert :D Jó ez az anime, mert leköti az embert, én spec egész végig figyeltem (sajna a texhnolyze-nál volt egy-két bealvás) a zenéi viszont nem tetszenek egyáltalán a Hellsingnek. Ja és a Kill House részben Seras Victoriának ugyanolyan vagy legalábbis nagyon hasonló ruhája van, mint Kurama-nak a yu Yu hakushóból.. ezt csak úgy beírtam, semmi jelentősége :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Doom írta:most nyomom a 9-edik részt, nagyon tetszett az amit eddig láttam :D Hogy őszinte legyek én amíg csak képeket láttam, azt hittem az alucard a gonosz és Anderson a jó, de úgy látszik nem nyert :D Jó ez az anime, mert leköti az embert, én spec egész végig figyeltem (sajna a texhnolyze-nál volt egy-két bealvás) a zenéi viszont nem tetszenek egyáltalán a Hellsingnek. Ja és a Kill House részben Seras Victoriának ugyanolyan vagy legalábbis nagyon hasonló ruhája van, mint Kurama-nak a yu Yu hakushóból.. ezt csak úgy beírtam, semmi jelentősége :D

Sztem nézőpont kérdése, hogy ki számít jónak, Alucard nem az a tipikus "jó" karakter.
A zenéjéről annyit, hogy sztem tökéletesen passzol az animéhez és nagyon birom, sose venném ki a playlistemből (Ruins, Raid).
Ja és nekem eddig meg se fordult a fejemben, hogy Victoria civil ruhája hasonlítson Kurama iskolai egyenruhájára :)
Asszem még1szer végignézem :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wagner 2006.07.16. 18:29-kor.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Wagner írta: Sztem nézőpont kérdése, hogy ki számít jónak, Alucard nem az a tipikus "jó" karakter.
A zenéjéről annyit, hogy sztem tökéletesen passzol az animéhez és nagyon birom, sose venném ki a playlistemből (Ruins, Raid).
Ja és nekem eddig meg se fordult a fejemben, hogy Victoria civil ruhája hasonlítson Kurama iskolai egyenruhájára :)
Nem az iskolai egyenruhája (vagy igen?) a lényeg hogy a nyakrésze ugyanúgy fel van hajtva és az állától lefelé elindul 2 csík /a yyh-ban nem csak egy ruhájuk volt a karaktereknek. Ami Alucard-ot illeti valóban nem "jó" karakter de nem is evil.. mint amennyire én azt hittem. A lényeg hogy jó ez az anime! /a zenét illetően tartom az álláspontot- azt nem mondtam hogy nem passzol hozzá, teljesen más kérdés hogy jónak számít-e.. részemről nem, semmi olyat nem találok bennük ami megfogna, szal nincs EL féle lilium, meg be you girl../
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Doom írta: Nem az iskolai egyenruhája (vagy igen?) a lényeg hogy a nyakrésze ugyanúgy fel van hajtva és az állától lefelé elindul 2 csík /a yyh-ban nem csak egy ruhájuk volt a karaktereknek. Ami Alucard-ot illeti valóban nem "jó" karakter de nem is evil.. mint amennyire én azt hittem. A lényeg hogy jó ez az anime! /a zenét illetően tartom az álláspontot- azt nem mondtam hogy nem passzol hozzá, teljesen más kérdés hogy jónak számít-e.. részemről nem, semmi olyat nem találok bennük ami megfogna, szal nincs EL féle lilium, meg be you girl../
Tudom, hogy nem csak 1 ruhájuk volt (úristen mikről tudunk itt magyarázni), de arra a ciklámen szinű cuccra gondolsz ugyebár? Amit az elején viselt és a Kaito-nak olyan ruhája volt, mivel egy osztályba jártak.
Mindenkinek 2 ruhája volt legalább az iskolai, meg az utcai vagy amiben harcoltak, namind1 :D
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát én 2 részt láttam õssz-víssz de az a kevés tetszett nekem.Nem tudom miért de valami sok vámpíros anime-t nem láttam.De ez tetszik fõleg Hellsing vámpír tagja, Alucard.Nekem õ tetszett a legjobban. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ryou 2006.07.16. 21:36-kor.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Üdv a Fórumon Ryou!
Persze, Alucardot mindenki szereti, most kezdtem el megint a Hellsinget...de még mindig jókat mosolygok a lealázó szövegein, egyszerűen nem lehet megunni ezt a figurát :)
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Ûdv neked is.És megkérek ne nézz ujoncnak mert itt valoban új vagyok de eléggé sok anime-t láttam,mangát olvastam és nem mondom hogy szakértõ lennék de értek valamicskét hozzá.Hát igen, Alucard beszólásait amikor elõszõr meghallótam lefordultam a székemrõl s fél orát rõhõgtem.Miket képes mondani az a vámpír. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Válasz küldése