Fate/Stay Night

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Ezt kerestem végre, és persze, h a majdnem a sor lvégén van.
NA mind1, imádom ezt az animét, csak azt tartom túlzásnak, Shiori mindig harcolni akar. Épeszű emnber nem szalad a "halálba"...
Persze Shiororól nem merném teljes magabiztossággal elémondani, h épeszű. Kicsit különc de aranyos.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Amikor elkezdtem nézni az animét még nem gondoltam, hogy
kedvenceim közé fog tartozni. Eleje is tetszett meg jó volt, de akkor az
anime annyira még nem fogott meg. Első kedvenc szereplő is csak jóval
később lett, mégpedig Assassin. Ezután az anime drámaivá vált, ekkor
kezdtem szinte minden szolgát és mesterét megkedvelni. De ha
választanom kell közölük akkor a legjobb karakter nálam Assassin, Rin,
Ilya és Kotomine volt. Szolgák közül csak Berserker nem volt
szimpatikus.
Fuji-neet én kihagytam volna a sorozatból, nem illet egy ilyen
komolytalan szereplő egy dráma animéhez. Meg a főszereplő is
lehetett volna szimpatikusabb.
14. résztől már nem tudnék rosszat mondani az animére, innentől
kezdve az anime már olyan jó volt mint az SP és CC ami nálam a két
legjobb anime.

Szinkron: Sok kedvenc seiyuum is megtalálható volt az animében.
Shinichiro Miki as Assassin
Jouji Nakata as Kirei Kotomine
Junichi Suwabe as Archer
Tomokazu Seki as Gilgamesh

zene: Anime erőssége a jó zenék is. 2 legjobb Assassin, Saber, Caster
harc alatt és a végső küzdelem alatt szólt.

Kor: Bár a jelenben játszodó animéket annyira nem szeretem, de a
fantasy harcok, mitológiai háttér és a sok drámai jelenet miatt már nem
zavart.

Befejezés: Ritka az animéknél szép és jó befejezés, de az FSNé
nagyon jól sikerült. Két kedvenc animémhez hasonlóan a FSNé is
legjobbak közé tartozik.

Szivem szerint 10 pontot adnék rá, de a sorozat első fele miatt nem
lehet. Meg a CCtől és SPtől is elmarad ezmiatt.. Így 9 pontot adnék rá.

Animét mindenkinek ajánlom és remélem egy nap a folytatás is elkészül
anime formában.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Mephisto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.29. 10:37

Hozzászólás Szerző: Mephisto »

Végig néztem a sorozatot és elmondhatóm, hogy nagyon tetszett. Benne van minden ami kell ugyanakkor nincsenek huzzuk-halasszuk késlelető elemek. Egyetlen problémám, hogy így hamar vége is lett:)

Alapvetően szeretem az idézős animéket, de a Fate különösen jól eltalálta a hangulatot. Pozitívum volt, hogy nem egyértelműen jó és a rossz harcáról szólt a történet, és nem csapán 2 frakcióba tömörültek a szereplők hanem mindenki a maga érdekének próbált érvényt szerezni.
Az idézett lények közül mindegyiket sikerült megkedveltetnük velem a Berseker kivételével, különösen Archer, Saber és Gilgamesh volt nagyon cool.

Habár az animékben elég extrém kinezetű figurák is felbukkanak, és sokszor egész jol néznek ki a csajok, de Saber tutira benne van a top 5ben:)

A mitológiai Gilgamas alakjával még más animében nem találkoztam, azért eredeti ötletnek tartom, hogy végre itt felhasználták. Kicsit godlikera sikerült, de egész idő alatt jó szövegeket tolt, még a halála pillanatában is:)

Archer meg no comment, aki látta a sorozatot az tudja, hogy magáért beszél, különösen a logikája, hogy vajon mennyire erős:D, Beseker VS Archer meg a sorozat legjobb harca.

Egyedül talán Shiro-t nem sikerült eléggé megkedveltetniük, vagy nem tudom, lehet másoknak bejön, de nekem nem igazán.

Kicsit Elfen Liedre emlékeztetett, hogy a főhős egyedül lakik egy hatalmas épületben és sorra gyülnek köré a csajok :cool:

Továbbá örültem, hogy a befejezés nem 100% happy end lett, valahogy sokkal jobban meg maradnak bennem a szomorú, vagy nem teljesen örömteli befejezésű sorozatok. Habár az Artur király szerep ráeröltetése Saberre, helyett kitalálhattak volna vmi sokkal jobbat is, végül is elmegy.

A végén Saber eltünik mire Shiro vissza pillant sokkal jobb befejezés mint ha hatalmas "jelenet" közepette felemelkedik az égbe, vagy fogták volna egymás kezét és fokozatosan elpárolog...

Összefoglalva a Fateról csak pozitívan tudok nyilatkozni. Ugyan találtam benne 1-2 bugot történetileg és rajzolásilag, de szoljatok ha van anime amiben nincs:) Mindenkinek ajánlom, aki szereti a harcolós-varázslós-iskolás nem túl hosszú animeket jó történettel és egy kis szerelemmel füszerezve.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mephisto írta:Végig néztem a sorozatot és elmondhatóm, hogy nagyon tetszett. Benne van minden ami kell ugyanakkor nincsenek huzzuk-halasszuk késlelető elemek
Ezzel azért nem teljsen értenék egyet. Az első pár részben IMO jó sok olyan jelenetet belepakoltak, amik tök fölöslegesek voltak és rendkívűl vontatott is volt emiatt az első egyötöd. Rider feltünése után pörögtek fel az események és ugye ha mind a 7... ööö... 8 szolgát meg szerettük volna ismerni, akkor nem szabadott volna az elején annyira elhúzniuk az eksönt - IMO

Ha már kedvencek, nálam Assassin derékból mindenkit ver. Érdekes, hogy Berserkert senki nem kedvelte túlzottan. Talán a no brain, full power karakter egy tökéletes kombinációja miatt? ^^ Btw, Én sem szeressem őt. De a szolgák közül Saber és Archer is persze ott mozognak az élbojban + Gilgi a zseniális alakítás miatt (meg persze Sakura, hogy a szokásos osananjimi szál is meglegyen ^^)

Igazából anno, mikor Én láttam az Anime-t, két dolog zavart: A lassú sztorizgatás az elején és Emiya Shirou, aki annyira sablonos karakter volt, hogy kedvem lett volna jól megcsapkodni (vagy Raki-val [Claymore] együtt izzó kátrányban megfüröszteni). Monnyuk a Tsukihime-ben is (amit jelenleg nézek) hasonló Tohno Shiki karaktere is, szal úgy tűnik a Type-Moon-nál bevált szokás a "sablonmaincharacter+bishoujo" kombináció...
Mephisto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.29. 10:37

Hozzászólás Szerző: Mephisto »

Most hogy mondod az eleje valóban lehett volna 1 kicsit pörgősebb, de pl DB vagy Narutohoz hasonitva, ahol azzal megy el 1 rész, hogy felkészül a támadásra, amit már az előzőrészben jol eltervezett és köv részben talán végre is hajtja, szerintem viszonylag gyorsan zajlottak az események:)

Beskerert meg nem csoda, hogy senkisem kedveli, hiszen semmit sem lehet megtudni róla, nem beszélve hogy majdnem agyonveri Sabert rögtön az elején+lezúzza Archert:( Kiváncsi lettem volna 1 Gilgames VS Beskerer harcra azaz az előző és a mostani menet saykjoi közötti összecsapására^^
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Mephisto írta:de pl DB vagy Narutohoz hasonitva, ahol azzal megy el 1 rész, hogy felkészül a támadásra, amit már az előzőrészben jol eltervezett és köv részben talán végre is hajtja, szerintem viszonylag gyorsan zajlottak az események:)
ez tetszik XD
igazság szerint arra már nem emlékszem túl pontosan, hogy mit húztak benne az elején (ahhoz régen láttam), de összességében jó volt :D lehet újra kéne nézni... :idea:
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Úgy látom novemberben írt be ide valaki, de azért próbálkozom. Most jutott el hozzám ez az anime és nagyon tetszett. Két részletben le is zúztam! De lenne egy kérdésem:

Több internetes oldalon is olvastam, hogy a 24 részes anime után van még valami, ahol érdekes dolgok derülnek ki Archar, Rin Servant-ja és Emiya Shirou (így írják ugye?) kapcsolatáról?+ képek voltak ahogy Shirou és Archar harcolnak egymással... Ez igaz, vagy félreértettem valamit? :weh: Vagy csak a mangára utaltak?

Kérem segítsen valaki? :?: :(
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Gemini22:
"Fate/stay night (フェイト/ステイナイト, Feito/sutei naito?) is a Japanese eroge visual novel game created by Type-Moon, which was originally released on January 30, 2004. It has been adapted into an anime television series, which was animated by Studio Deen and aired between January 6, 2006 through June 16, 2006."

"A visual novel (ビジュアルノベル, bijuaru noberu?) is an interactive fiction game featuring mostly static graphics, usually with anime-style art."

Wikipedia is your friend.
Kép
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Gemini22: Nincs folytatása (sajnos) az animének, ha erre gondolsz. Eredetileg egy H-dating-sim volt, abból készült az anime. Ott több dolog derül ki, mint itt az animében, ráadásul ez csak a "teljes" sztori harmada. A játéknak készült folytatása is (pontosabban előzménye). Valószínüleg ezekről hallottál valamit.

Úgy tűnik elkéstem a válasszal...
Kép
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Nagyon köszönöm a válszt ez gyors volt! :)
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah végre ezt is befejeztük :) egész jo volt. habár shirou kicsit szánalmas karakternek tűnik számomra... azért a végére már kezdett kicsit normálisabb lenni. saber nagyon ott volt. kedvencem Archer volt.. de hát spoiler:sajnos meg kellett válni tőle a sorozat közepe után
Kép

life is pain, get over it
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Shirou nem tetszett, Archer meg igen? :D
Érdekes, érdekes... :P

(Egyébként egyetértek.)
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

most mi az érdekes? h nem tetszett shiro vagy h archer igen, vagy mind2? :p
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@matsuo-chan: mindenképpen akarsz szpojlereket a játékból (amit amúgy nem elöször posztoltunk ebbe a témába be, olvass vissza)... vagy maradsz abban, hogy mások szórakoztak azon kijelentéseden, hogy Shirou nem tetszett de Archer igen? XD
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Megjegyzem az alap Shirou, aki csak azért harcol hogy másokat megvédjen (blöá xD) nekem sem tetszik.
Egyébként nekem nagyon lassan megy, kb. kéthetente hogyha egy részt megtudok nézni az már jó...

Kép
:lol:
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Cruel Angel írta:@matsuo-chan: mindenképpen akarsz szpojlereket a játékból (amit amúgy nem elöször posztoltunk ebbe a témába be, olvass vissza)... vagy maradsz abban, hogy mások szórakoztak azon kijelentéseden, hogy Shirou nem tetszett de Archer igen? XD
ok.. nem olvastam el h eddig miket irtatok.. de igy utána olvasva OMG!!!!! ez felháborit... ez.. ez .. komlyan megdöbbentő :crazyy: nah sebaj... archer akkor is kemény gyerek :P de igy már kicsit más szemmel nézek Shirou-ra is :dirr:
Kép

life is pain, get over it
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Jaaku: Jó az a kép. xD
Kép
Avatar
Benyo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2004.03.29. 13:07
Tartózkodási hely: Egy kis világ melyet csak én ismerek

Hozzászólás Szerző: Benyo »

üdv
úgy hallottam lesz egy második széria melyben az előző hábórút taglalják majd
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Nem lesz.

Egyébként Fate/Hollow Ataraxia. Egy játék ugyanúgy, mint a Fate/Stay Night eredetileg.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A F/Hollow Ataraxia nem az előző háborút dolgozza föl, hanem ugyanezt egy álomképében. illetve nem egészen, de hosszú... van pár új szereplő, és új konfliktus.

Ami az előző háborút dolgozza fel az a Fate/zero, ez utóbbi egy light novel... szóval kisregény.
Kép
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Valóban, összekevertem a kettőt. Bocsánat.
Köszi, hogy kijavítottál. :)
Kép
Avatar
Arxur
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.02.27. 11:47
Tartózkodási hely: Szeged-Baja

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Engem pedig érdekelne ez az Ataraxia. Egy csomó eseményt máshogy dolgoz fel. Abban van, hogy a kék hajú csajszi (nem jut eszembe a neve) gonosz lesz?

Ez érdekesen hangzik. Tud valaki valami okosat?
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

a Dark Sakura? Ja valami ilyesmi, de nem tudom hogy van ez, mert a Fate/hollow atraxia se, meg a Fate/zero sincsenek lefordítva. A Fate/stay night-ot is végig akarom tolni, de az a game sincs lefordítva még :(
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

a Dark Sakura az eredeti F/SN-nek a harmadik útvonalában van

az Ataraxiáról én sem nagyon tudok sokat, lényeg az, hogy Shirou egy négy napos időintervallumban ragad valamikor/valahol ami látszólag a F/SNből megismert grálháború. Van pár új karakter, legfontosabb talán az, hogy papbácsi helyett Caren. *-* *hugz Caren* Ezen kívül éjszakánként pokoli démonok lepik el a várost... és amúgy is mindenki kicsit másként viselkedik... leginkább talán maga Shirou. d:
Kép
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Beszerzés alatt... :roll:
Kép
Válasz küldése