Fate/Stay Night

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ricz írta: 2017.11.10. 20:47 A 7 mester-szolga idézgetős dolog ugyanolyan hatalmi harc, mint a Trónok harcában a sereg verbuválás és a másik vára alá vagy a csatába vonulás.
De ha vége lesz a Trónok harcának, akkor nem kezdik el Királyok Csatája címen rebootolni ugyanolyan felállásban a szériát hatszor, csak épp más nevekkel. Attól még játszódhat Westeroson-Essoson akármilyen más sztori.
Ricz írta: 2017.11.10. 20:47Mert ha emlékszel, az Ufo se tudott 14 emberrel rendesen dűlőre jutni. Ráfókuszáltak párakra, a többieket meg elengedték egy csipetnyi háttérjelenettel, hogy kik is ők. (...) Nulla: mennyit is foglalkoztak Kayneth motivációjával, Lancerrel, Lancelottal/Casterrel és a mesterével, mondjuk az Emiya-Einzbern, a Bársony-NagySanyi és a Tokiomi-Kirei párosokkal szemben? Összesen kaptak talán annyi játékidőt, mint az egyik páros egyedül.
Ehhez képest mégis működött a sztori, mert elég volt arra az 5-6 fontosabb karira rámenni (még az F/SN-UBW adaptációkban is), és a többiek is megkapták azt a szintű játékidőt, ami a sztoriban betöltött helyükhöz és a főszereplőkhöz való viszonyaik bemutatásához kellett, még ha nem is lettek minden ízükben kibontva. Működött? Naná. Na akkor most vesd össze ezt a mostani Apokriptával.
Ricz írta: 2017.11.10. 20:47Ahhoz képest, hogy hosszról beszéltem, játékidőről, amit egy sorozat fel tud ölelni, sikerült ténylegesen irreleváns dolgokat felhozni. Különösen, hogy nem is soroltam őket egy ligába, tehát megint nem sikerült értelmezni a leírtakat. (...) A Fate-animéknek nincs. Ha úgy tetszik, az animeváltozatokhoz túl terebélyes a cucc, nem működőképes maradéktalanul.
Ezt én is mondhatnám, ugyanis elbeszéltünk egymás mellett, Na akkor fussunk neki még 1X. Tehát: nem véletlenül hagsúlyozom szinte az összes Sors/kommentemben, hogy ÉN ANIME-ONLY NÉZŐ VAGYOK, ergo az animéit tudom megítélni, hogy önmagukban működnek-e vagy sem. NEM TUDOM ÖSSZEVETNI FÉNYREGÉNNYEL, JÁTÉKKAL, VN-EL, SATÖBBIVEL, mert nem ismerem őket, nem olvastam, nem játszottam velük. Nem is akarom, nem is érdekel, és nem lehet elütni azzal egy ismétlem ADAPTÁCIÓ önmagában meglévő hibáit, hogy "nincs rá idő", merbezzeg a forrásban. Akkor adják ki DVD-verzióban a mangák-fényregények mellé extrának, vagy deklarálják hogy ezt csak az nézze aki ismeri a forrást mert csak az fogja érteni, a többinek felesleges. Nonszensz, ugye? Ahogyan A gyűrűk ura vagy a Trónok harca filmek elé se (csak) a könyv rajongóit várják. Akkor vegyenek fel még 24 epizódot, vagy vágják meg, rakják össze úgy a forgatókönyvet az alapanyagból, hogy anime-formában működőképes legyen. Ezért kapják a fizetésüket. Ezek alapján az F/0 ÖNMAGÁBAN működött, az SN/UBW so-so, a többi meg nem. Abban pedig igencsak releváns volt a CG példa, hogy egy sónen is tudja úgy pozicionálni magát, hogy legyenek benne kibontott jellemek, moráldilemmák, komolyanvehető tartalom és fejlődés, mindezt anélkül hogy belefulladna a saját maga teremtett edgy angst-tengerbe.

És még valami: vannak show-k amiknek ez a darkoskodás jól áll, meg vannak amiknek nem. Szigorúan a sónennél maradva: a Dezsnyótnak jól áll, az SN-nek meg nem, mert a hárembaromságaival komolyanvehetetlenné teszik. Az F/0-nak jól áll, a Code Geassnak meg nem állna (mármint ha annál többet akarnának benne komolykodni). A Shingekinek jól áll, az Apokriptának meg nem. <--- továbbra is Sors/ANIMÉKRŐL beszélek, nem pedig a VN-ről és egyebekről.
Ricz írta: 2017.11.10. 20:47De hogy komolyanvehetetlen, darkoskodás és edgy-ség, sikerült a Konpeki no Kantai-t totál figyelmen kívül hagynod a felsorolásból.
Mivel életemben nem hallottam róla, ergo nem írtam/hasonlítottam hozzá semmit.
Ricz írta: 2017.11.10. 20:47Elárulom, hogy az Illya is komolykodik
LOL, na az aztán nagyon XDDDD Tiszta F/0, vagy akkor már Madoka, csak hogy stílszerűek legyünk. :D
Ricz írta: 2017.11.10. 20:47az alaprecepten változtatott azzal, hogy nincs szolga (=kevesebb szereplő) és jobban fókuszáltabb tud lenni
Mégse kell bele szolgaidézés a szokott módon, és még fókuszálni is tudnak? Mik vannak... Ennek ellenére --->

Ricz írta: 2017.11.10. 20:47ugyanúgy ízig-vérig Fate, mert minden más ott van attól még ugyanúgy.
Hja, csak komolykodás nélkül, amit nemtom hogy sikerült neked abba a lolishowba belelátni. Csak mert nem vegytiszta comedy, még nem lesz "komoly", sőt ha vannak részei amik kilógnak belőle, azok pont a KOMOLY baromságai, aka 3rei flessbekk OMGSRS Siróval ésatöbbi. Nem attól lesz valami ízigvérig Fate hogy mindent elvisz a retardált melodráma és pszeudo-moralizálás, miközben nagy kétségbeesetten nézünk ki a fejünkből és nyivákol mindenki hogy fúúdeszar a világ, hanem hogy az adott és már ismert univerzum eszközeit miképpen használják fel benne.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.11.10. 21:32De ha vége lesz a Trónok harcának, akkor nem kezdik el Királyok Csatája címen rebootolni ugyanolyan felállásban a szériát hatszor, csak épp más nevekkel. Attól még játszódhat Westeroson-Essoson akármilyen más sztori.
Megszoktam, hogy "A Tűz és Jég dalát" egyszerűen csak "Trónok harcázom", szóval ott a megnevezést benéztem. Ha kapcsolódást akarunk, akkor a helyesebb A Gyűrűk Ura/A babó/Szilmarilok vonalat követni.

Egyébként a megállapítás annyiban hülyeség, hogy sosem rebootolták a Fate-t, hanem új idővonalakat kapott, vagy alternatív/párhuzamos valóságokat, amikre folyamatosan van utalás, nem az Illya szopta ki a kisujjából. Mindegyik egymásnak a spin-offja (kivétel, amikor folytatása, lásd Zero-Maradéjek/Hollow Ataraxia; Apocrypha-Strange Fake-Epic of Remnant 1. fejezet; Extra/Extra CCC - Extella stb.), ami news flash, akkor is annak számít, ha a "mi lett volna, ha..." kérdéssel játszik el. Ráadásul a Fate csak egy aluniverzum, mert a Tsukihime és a Kara no Kyoukai szereplői is rendre feltűnnek.
SPOILER
Pl.: a Fate/Extránál majd kérdéses lesz Berserker, aki a játék egyik route-ján Arcuied Brunestud. Illetve a Kyoukai két nyomozója is megjelenik a templomban, ők a mentési és fejlesztési pontok. Ugyanakkor a kék hajú (franc se tudja a nevét) nyomoz eredetileg Lev után a Clock Tower 2015 novellában, ami a Fate/Grand Order előzménye.

És akkor még hadd ne említsem azt, hogy Epic of Remnant 3. fejezete, Shimosa egy alternatív világból idézi meg Miyamoto Musahsit, ahol ő nőnek született, és a végén megküzd azzal, akit mi - már a régi játékosok, anime-only nézők, stb. - Sasaki Koujirou-ként ismernek. Sasakiról, aki egyébként is inkább folklórszereplő, mintsem történelmi, mivel egy embernek több olyan tettet tulajdonítanak, amit el sem követett, pedig kiderül, hogy *dobpergés* ő a mi világunk MIyamoto Musashija.
Surci írta: 2017.11.10. 21:32 mi a sztoriban betöltött helyükhöz és a főszereplőkhöz való viszonyaik bemutatásához kellett, még ha nem is lettek minden ízükben kibontva. Működött? Naná. Na akkor most vesd össze ezt a mostani Apokriptával.
Szo-szo, mert az UBW pont, hogy szükségtelenül el volt nyújtva, főleg azzal, hogy az elején csinálnak egy 2x1 órás epizódot, ami egymás alternatív nézőpontja, az alap felállás szerint meg az első 2-3 részt öleli fel, és belekóstol a 4. részbe is, miközben Shirou Rin randizós része például durván hízott a fanszervíztől, és különösebb célt nem szolgált, jelentősége nem volt, lényegest nem tudtunk meg, tehát ki lehetett volna nyugodtan vágni, és egy klisés megoldással elkönyvelni montázs formájában, hogy jól ment a randi.
Amúgy most írtam meg a cikket róla (nem voltam vele kedves), és észrevettem valamit, ami elkerülte a figyelmem. A rendezés. A Zerót ugye Ei Aoki rendezte, aki azért tett le komoly műveket az asztalra (Kara no Kyoukai 1. és a Mirai fejezet, Hourou Musuko), jó néhány vitatható mellett (pl. Aldnoah S1-S2, GaRei:Zero). Az UBW-t pedig Miura Takahiro, akinek szintén egy Kyoukai cím a legkomolyabb a listáján. Viszont egyikük se könyvelhet el komoly katasztrófát, mint az Apokripta rendezője. Kicsit érdekes, hogy a legfrissebb munkája ebben a pozícióban az emberkínzásra alkalmas Charlotte (ami addig lassúzik és nem tudja miről szóljon, hogy kifut a saját műsoridejéből). Ezt a tényezőt, mármint a rendezőt nem pedzegettük különösebben.
Surci írta: 2017.11.10. 21:32[...]és nem lehet elütni azzal egy ismétlem ADAPTÁCIÓ önmagában meglévő hibáit, hogy "nincs rá idő", merbezzeg a forrásban [...] Nonszensz, ugye? Ahogyan A gyűrűk ura vagy a Trónok harca filmek elé se (csak) a könyv rajongóit várják.
Viszont azt is be kell látnod, hogy az is nonszensz, amit te papolsz. Igen, az adaptáció álljon meg a lábán, de ehhez az kell, hogy az adaptáció is tudja mit kell csináljon az eredeti anyagával. Hiányzott vajon A gyűrűk urából mondjuk Bombadil Toma vagy még egy pár jelenetsor? Nem, mert így is elég rettentő hosszúra nyúlt már az alapverzió is, nemhogy a rendezői változat. Viszont bejátszott olyat, ami csak pár oldal volt a forrásműben. Na már most, ez hiányzik úgy általánosan és en bloc minden animeadaptációból: akármelyiket nézem, nincs az, hogy bármelyik is messzire merészkedett volna az eredetitől, a változtatások minimálisak (olyan szolgalelkű másolatai sokszor az eredetinek, mint Gus Van Sant Psycho remake-je). És kilyukadunk oda, hogy rendezés. Meg oda, hogy a Sors/0 és az UBW 1 órás résszel nyitott, kettő legyet ütött egyetlen csapásra. Ideje is volt, és a tényleges lényeges köröket lefutotta az alatt (arról nem beszélve, hogy a Zerót fel lehetett dolgozni annyi időből bőven és pontosan, addig az UBW-n már ténylegesen látszik, hogy gondolkodtak, mi kell bele és hogyan az alapanyagból). Kábé az Apokripta első felének a harmadát kukázni lehet, mert időhúzás olyan szereplőkön, akik egyébként is hamar elkukázásra vagy a jelentéktelenség mocsarába kerülnek.
A CG meg úgy releváns példa, hogy annak alig van sztorija, és nem dolgozták fel semmiből. Teljesen szűz ötletként pottyant a képernyőre, és nagyon érződik rajta, hogy a sztori igazából koncepció formájában volt meg, de nem tudták megoldani, hogyan tűnjön valóban lázadásnak az egész hacacáré, úgyhogy a kidolgozandó köztes részeket egyszerűen kihagyták, a többit meg kitöltötték azzal, amit mondtál. Egyébiránt a CG történetét fel tudod írni egy nagyobb posztitre.
Surci írta: 2017.11.10. 21:32 LOL, na az aztán nagyon XDDDD Tiszta F/0, vagy akkor már Madoka, csak hogy stílszerűek legyünk.
Na a Madoka a másik shitfeszt. 3 rész valamicske történet, majd 8 rész olyan picsahiszti, hogy baltával szeletelnéd a szereplőket a sushiba, 1 résznyi "hű az anyja, ez az utolsó rész, alkossunk valamit sebtiben". Nagyon komoly cucc, a mahou shoujo cuccok Black Rock Shootere: egy dark, angst-filled, hisztériafesztiválozó médiahack, ami azzal akar komolynak látszani, hogy szolgaian utalgat és épít a Faustra, csak épp a kivitelezése bukik el a saját taknyán. Szóval csak téged tudlak rá idézni:
...nemtom hogy sikerült neked abba a lolishowba belelátni.
De legalább tudom már, mit jelent neked a komoly: egy fejhez vágott filozófiai kézikönyvnél nem kevesebbet. Mert az Illya úgy komoly (merthogy ennek a szónak is vannak árnyalatai, és nem csak 50), hogy a saját műfajához, a klasszikus mahou shoujohoz (80-as évek vége, 90-es évek eleje) mérten, mivel ez a zsáner képezi az egész magvát. Fate + Cardcaptor Sakura = Prillya.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ricz írta: 2017.11.13. 10:10Egyébként a megállapítás annyiban hülyeség, hogy sosem rebootolták a Fate-t
Akkor értsd jól: sokadjára is a 7 master-7 classMaido formulát szedik elő UGYANÚGY, ami egy idő után elég uncsi, úgy meg pláne hogy láthatóan nem tudnak vele mit kezdeni a sónenfájton túl, de azt meg már ezerszer láttuk.

Ricz írta: 2017.11.13. 10:10Szo-szo, mert az UBW pont, hogy szükségtelenül el volt nyújtva

Lehet hogy belefért volna kevesebbe, ahogy az SN is, de ettől még megálltak önmagukban, mert a fontosabb karikra rákoncentráltak, a kevésbé fontosabbak pedig megkapták azt az időt a képernyőn, amennyi nekik szükséges. A rendezésen már lehetne vitatkozni, pláne az UBW esetén, Viszont ennek ellenére önmagában is elfogadható volt mindkét anime, még ha maradandót nem is alkottak, vagy a forrástól túlzottan (háremfasságok, otakupan személyiségű női szereplők, stb...) nem is tudtak vagy akartak elrugaszkodni. Ergo nézhető volt maga a végeredmény a forrás ismerete nélkül is, mert lehetett látni merre tart és mit akarnak kihozni belőle, hibák ide vagy oda. Az meg hogy ezt ilyen körítéssel komolyan venni mennyire lehet, más kérdés (nekem nem sikerült).

Ricz írta: 2017.11.13. 10:10Viszont azt is be kell látnod, hogy az is nonszensz, amit te papolsz. Igen, az adaptáció álljon meg a lábán, de ehhez az kell, hogy az adaptáció is tudja mit kell csináljon az eredeti anyagával. Hiányzott vajon A gyűrűk urából mondjuk Bombadil Toma vagy még egy pár jelenetsor? Nem


És nem azért mert így is hosszú maga a film, hanem mert kimaradt egy-két olyan epizód ami a világon semmit hozzá nem tett az eredetihez sem.

Ricz írta: 2017.11.13. 10:10ez hiányzik úgy általánosan és en bloc minden animeadaptációból: akármelyiket nézem, nincs az, hogy bármelyik is messzire merészkedett volna az eredetitől, a változtatások minimálisak


Ami hiba, és ez nem menti fel az adott adaptáció készítőit, mert megint ott tartunk, amire az előző postomban rámutattam: vagy megáll a forrás nélkül is, vagy egy szar anime. Vagy pedig deklarálják, hogy ez a játék fanjainak készült promóanyag, és akkor nem fogok pampogni, mert abban benne van hogy az eredeti ismerete nélkül értelmezhetetlen. Ennél többet nem tudok ehhez hozzáfűzni, lévén vannak olyan adaptációk is, amik mernek módosítani az alapanyagon annak szolgai másolása nélkül, lásd Kőkapu, Berserk vagy a Kiseiyuu, hogy csak ismertebbeket hozzak, és hogy a GiTS mozi-manga kapcsolatáról ne is beszéljek. És nem kötelező átírni a forgatókönyet (de lehet, ha ettől jobb lesz a végeredmény), csak a felesleges dolgokat vágják már ki ha látják hogy nem jönki az epizódszám.

Ricz írta: 2017.11.13. 10:10De legalább tudom már, mit jelent neked a komoly: egy fejhez vágott filozófiai kézikönyvnél nem kevesebbet.

ÓÓóóriási tévedés, látszik nem ment át amit mondok: nem attól KOMOLY vagy inkább komolyanvehető számomra egy anime, hogy minden darkosedgy és az összes szereplő szájából folynak a mélyfilós dumák, amikhez látványos (és legtöbbször random)szimbolika szolgáltatja a hátteret - az ilyesmi kivételes esetekben működik csak, egyébként saját magát teszi nevetségessé, épp a napokban postoltam egy ilyen animéről, ami majd beszart a saját KOMOLYSÁGA alatt, a végeredmény meg értékelhetetlen hulladék. Szal nekem komoly(an vehető) anime a Dezsnyót, a Psycho-Pass, a Berserk vagy a Haibane Renmei (és természetesen a Madoka :P) - de ugyanúgy komolyan tudom venni az Escát, a Kőkaput, az FMA-t, a Geass-t vagy a Gundam Seedet is, holott az utóbbiak közül egyik sem valami hűűdeDARK edgefest, csak épp a sztori, a karik meg az egész koncepció működik annyira, hogy el is tudja hitetni velem: ennek itt tétje van. Namost az Illyában mutass már nekem egy olyan szitut a (hálistennek elég kevés) "komoly" momentumai közül, amikor ezt lehetett érezni, hogy az egyik leszbilollert itt bezony kicsontozzák és az életbe nem kel fel többet, vagy végleg lecsonkolják, visszavonhatatlan lelki törést szenved, stb... naugye. Biztos van aki azzal a dizájnnal meg ilyen körítésel-felvezetéssel ezt is komolyan tudja venni, annak hajrá. Eleve az egésznek nem is célja ez a fajta Sors-féle darkos faszkodás, mert egy lolifanszervíz fájtshow és ezt tudja is magáról, ezért becsülöm többre az összes Fate/SRS-nél.

Ricz írta: 2017.11.13. 10:10Mert az Illya úgy komoly,hogy a saját műfajához, a klasszikus mahou shoujohoz mérten, mivel ez a zsáner képezi az egész magvát.
A zsánere lehet hogy mahou shoujo, de hogy a saját műfajához mérten semennyire nem komoly az is fix. A klasszik Sailor Moon is "komolyabb" volt ennél, a többiben meg hasonló mértékben elegyedtek a comedy-SOL-dráma elemek, és sosem az utóbbi javára. A Wedding Peach-ben, KKJ-ben vagy Rayearth-ban is van annyi "komolyság" mint az Illyában, sőt még a Slayersben is, aztán mégse a nagy drámaiság az első ami eszébe jut róla az embernek. Nem, az Illya semennyire nem komoly, nem is akar az lenni, és nem is áll jól neki amikor néhanapján ezzel próbálkozik. A Madokát direkt nem írom ide, annak max a kerete mahou shoujo, lényegét tekintve nem az.

Ricz írta: 2017.11.13. 10:10CG meg úgy releváns példa, hogy annak alig van sztorija (...) a CG történetét fel tudod írni egy nagyobb posztitre.
Ezt most hadd ne minősítsem, mert ennyi erővel az összes OMFG Grálháború sztorija rámenne egy nyalókáspálcikára. A többi meg sima parasztvakítás: EJHA MECSODA EREDETI KONSZEPÖN mer' történelmi-mitológiai utalások, ettől lesz TARTALMAS mer csak az érti és fogja fel maradéktalanul, aki a leguccsó senki szolga helyét is vágja a mitológiában!!44 :P közben meg az egész koncepció egyszerű mint a faék - és huszadjára már unalmas is.

A madokás bekezdést szintén skipelném, mivel tudom hogy nem kedveled ezt az animét, nekem meg a kedvencem, de annyit közbevetnék, hogy ha már a Faustra való utalgást nehezményezed (ami egyébként rohadtul működik benne, csak épp a szellemiségét kellene figyelni, nem konkrétan a művet, mert sosem hirdette magát a Faust direkt animeadaptációjaként), érdekes módon a Sors-vackokban nem zavarnak a mindenféle töris-mitikus utalások, amik nélkül méginkább retardsónen-színvonalra süllyedne az összes - és láthatóan hogy sokszor még azzal együtt is. A kivitelezésével pedig egyetlen probléma van, hogy 5-6 epizóddal rövidebb a kelleténél, de ez itt már OFFtopic. Megértem hogy valakinek nem jön be, nem vagyunk egyformák.

ps.: picsahiszti az amit Saber leművelt a F/0 ÖSSZES epizódjában. -__-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Surci »

Fate/Grand Order: Moonlight/Lostroom

Ajjj... Jómúltkor írtam ennek a vonalnak az első speciáljáról... Aztán most látom hogy van belőle valami újabb darab, na szenvedjük le azt a félórát. Kb. azt a színvonalat hozta mint az elődje, de azt kell mondjam érdemesebb lett volna ezzel kezdeni anno, legalább lett volna valami kerete GO világának. Mondjuk egy nagy zagyvaság az egész, és kronológiailag képtelen vagyok elhelyezni ezt az epizódot, mert Animuszféra (LOÁLL XDDD) kisasszony még bőven létezik a világban, csak épp Nyomi-kunnal nem emléxem hogy főnöki tárgyalóban teázgatós nexusban lettek volna. De legalább volt benne egy fél másodperc erejéig Istar-Rin, akit ufótáblás verzióban szívesen látnék képernyőn valamikor... De addig is jókat vigyorogtam azon a szögekkel kivert nyakkendős főgonosz kreténen, akiről azóta se tudom eldönteni hogy az a lobonc a saját haja-e vagy a cilinderéhez tartozó paróka (poén lenne ha kiderülne hogy alatta mondjuk tök kopasz :D - naigen, ilyen érdekfeszítő a CUCC hogy ilyesmiken jár az eszem miközben a titokzatos világmentő monológokat hallgatom).

3/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Mennyei Érzés filmből (látom, rajtam kívül szinte mindenki megnézte már, such a mother effin' slowpoke am I) melyik verziót érdemes leszedni, már ami tisztességes képpel és értékelhető felirattal operál?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Surci »

Sors/Szaft

Álljon itt pár sor erről is, bár egy időre félretettem, mert nem igazán nyűgözött le, de a látványon túl mást nem is vártam tőle.

A cselekményre nem vesztegetnék sok időt, a szokott Sors/szerű álmisztikus hülyeségek, csak most egy holdbéli szuperszámítógépre van feltöltve mindenki aztán ott vívják a százezredik grálháborújukat. Itt csatlakozik be a "nekem nincs célom az életben" Uncsi-kun, aki mindenféle első részbeli kavarások miatt mégis résztvevővé avanzsál, hogy aztán végigangstelje az első 10 epizódot. Persze meg van magyarázva hogy miért is ilyen elcseszett, de annyira ez a része nem érdekelt, mert kaptunk mellé új Sabert is. Igen, ő a pirosruhás, Shaft-féle fanszervízt toló csöcsömpicsámkivan csaj - és most mondjam hogy az eddigi legszimpatikusabb inkarnációja (ill. pontosabban legszimpibb Saber-osztályú Servant akikkel Sors/animuban találkoztam)? Nincs angst meg picsogás, és ha nem is egy kútmélységű karakter - mint ahogy innen a többiek sem - de olyan aranyosan nyomatja a kis monológjait a nagy győzelemről és kitartásról + olyan jópofa ahogy beszél, hogy egyből megkedveltem a luficsöcsök ellenére is. És ismét van RIN, aki hozza az elvárható Rin-színvonalat, így az ő szereplésük elvitte nekem az amúgy nem túl nagy szám animut. Az egyes szinteken megjelenő Maistro-Maido duókból Misao lett volna érdekesebb egyedül, sajna az ő részei viszont elmentek a nyííííícsanozó loli Servantra.

A vizualitásban viszont kissé csalódtam, több jóféle Szaftra számítottam, de az élénk színhasználatot leszámítva nem kaptam a rájuk jellemző "álmívészi" (:PP) és néha szürreális vizuális orgiát (volt ellenben Madoka-önlopás, a fent említett Misaoék szintje egy az egyban úgy nézett ki mint a boszik labirintusai).

Érdekes módon ezek ellenére is elvoltam vele, csak minden értelmet kereső receptort kellett lekapcsolnom az agyamban, és az égvilágon semmit nem várni az átlag Sors/parasztvakításon túl. Jobb is hogy nem kerestem felesleges válaszokat a miértekre
SPOILER
(pl. mit keres Rin az elvileg elpusztult, mégis kizöldült Földön, egyedül van-e a világban, ha igen minek örül ennyire, hogy tud olyan gyorsan futni magassarkúban egy füves réten, stb...).
Talán mert nem éreztem hogy olyan OMGkomolyan akarja vetetni magát? A borzalmas Apokriptától messze jobban teljesített.

5/10

Néztem még a Mennyei Érzés mozit is. Szépnek szép ufós, csak a szokásos F/SN-világvonal darkos-gimis grálháborúi nem az eseteim. Volt irritáló szenpájozás, nyííííícsanozó Illya (remélem a kövi moziban hamar kivégzik, de jó véresen :twisted: ) sok FELESLEGES paradicsomlé. Viszont aki nem látta a MaradjÉjt vagy a Pengeműveket, az ne kezdjen bele, mert az elejétől-közepéig pár képkockában átugrották (1-13 részek mindkét sorozatban), így fogalma nem lesz az illetőnek, mi micsoda.

Viszont Zouken és az új Assassin bevonása jót tett a mozinak, és Gil a bish-cuccában fog nyomulni, nem a páncélban, és így sokkal kakkoibb rohadék.

Eddig 6/10, mivel ezt már láttam elég soxor, így a lényeg ezután jön. Meglátjuk, remélem Rin és az új rohadékok ellensúlyozni tudják a Siró-angstet és idegesítő idealizmust.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Igazából lehet inkább az új animék blabla topikba kellene ezt írnom, mert szerencsére nem SN (sőt még csak nem is szó szerint FateXD), F/Z téma pedig nincs is, bár ahhoz is csak Waver miatt kapcsolódna... (Nem tudom, innen kik nézik majd, kell-e neki majd újat nyitni.)

Szóval ez az El-Melloi II blabla spec vagy 0. epizód, amihez nyáron jön is a sorozat, eléggé felcsigázott.XD (A Fate iránt érdeklődő csajok külön örülhetnek... aki nem nyáladzott még rá Waver-kunra, az most tuti rá fog.)

Kezdve azzal, hogy Velvettó idősebben már a többi minimális fate-jelenlétében is érdekelt (noha nem lett belőle semmi), de mindig röhögtem, a szerencsétlen srác és fapofa kiégett bishi énje közti kontraszton. És hát most rohadtul azon röhögök, hogy ez a cucc ezt a helyzetet jól megtrollkodta, megmutatva, hogy az a kontraszt kvázi nem is létezik, vagy inkább másképp is működőképes és mókás lehet.XDXDXD (Istenem, az a sok bénázás, a flashek, a macska és szivar time-ok... emellet pedig a Lordooo, hát behaltam.XDDD)

A többi dologról:
- Szépséges a Troyca látvány, az autós akciós cg sem okozott bennem sérelmeket. (És mennyivel jobb tv sorozat lehet ebből az A-1-es apokriptánál már csak a tálalást nézve is... de a shaftextrájától sem voltam elájulva - uhm ebből még meg kéne nézni azt a három részt.)
- A macska... neeeeeeeeeeeee
- A "shota" srácok... fangirlcsigázások, de eddig okésak.
- A szürke "loli" - kedvelem.
- A szőke "loli" - a szokásos, már a beszédstílusával irritáló piiiicsa.

Egyelőre ennyi.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Volt még egy special mellette, a Manga de Wakaru! Fate/Grand Order is. Ennek a 14 percétől sokat nem szabad várni: voltaképp a játék mechanikáját, karaktereit és annak eseményeit kiforgató-parodizáló (ahol Gudako [vörös hajú csaj, az eddigi F/GO cuccok srácának másik nemre írt változata - ha már a játékban ez is választható] voltaképpen a játékosok mentalitásának megtestesülése). Persze, mélyebb betekintést nem kapsz a játékról, arra ugyanis elég egy YouTube-videó. Bővebbet nem mondok róla, mert lényegében az egész egy gag és csak akkor esnek le a poénok igazán, ha aktív játékos vagy.

Lord El-Melloi II Case Files Ep. 0 - Elég lassú felvezető volt a helyzethez, ami lényegében kissé krimi irányba fogja elterelni a dolgokat, illetve, mivel a 4. Grál-háború (Sors/Nulla) után járunk 10 évvel, tulajdonképpen egyidőben játszódik a Sors/Maradéjjel. Ehhez viszont nem félt új koncepciókat bevonzani (ugye, az átkozódással és az elején azzal az elég álfilozófikus felállással, hogy voltaképp a tükör is egy alternatív világ, csak elhiteti, hogy a valóságot mutatja, közben nem egészen... Csak ugye, ez a specialból még nem derül ki, hogy hova fog kifutni. Lehet egyszerű tanóra volt, és nem lesz különösebb jelentése, de az se kizárt, hogy a sorozat viszont ezzel fog eljátszadozni. Bár a krimisebb vonulatnak jobban örülnék, hogy miképp akarják a rangjától megfosztani idő előtt, mert a szőke loli lenne a család feje, ha egyszer felnő. Meg egyébként is elhangzik, hogy az Óratorony és a mágusvilág eleve rengeteg belharctól hangos.Szóval adott egy érdekes dolog, csak azért remélem hogy jobbat hoznak ki belőle, mint az A-1... Amire épp annyi esély van, mint nem, mert az alapanyag 2014 óta fut, mint fényregény. És nem csak ebből a franchise-ból láttunk durván kurtított suhanásnak is gyenge eresztéseket.

Ja, és az Emiya-főzőcske is véget ért. Hát, ebből főzni azt nem kaptam kedvet, lévén annyira japán kajákat raktak össze részről részre, de az éhséget minduntalan meghozta egy-egy fanservice-es humorral vegyítve, hogy nem mertek finomkodni azzal, hogy az összes karaktert a legföldibb módon mutassák be a kajával és az étkezéssel kapcsolatos viszonyukban.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Általános Fate topic úgy látom, hogy nincsen, viszont beszéltünk itt már mindenről, Zerotól a Szaftig, úgyhogy szerintem itt elfér: Ricz nagy Fate tudására lenne szükségem, hogy segítsen nekem megválaszolni, hogy ha Mashuval akarnám túladagolni magamat, akkor van belőle bármiféle normális anime/manga, vagy vegyek egy okostelefont és szerezzem be rá a Fate/Grand Order nevű játékot, mert csak úgy éri meg megismerni azt a karaktert? Illetve ami még így beugrott róla: mivel a Fate ugye arról híres, hogy Marvel/DC mintára egyetlen karakternek nem ritkán van vagy 5-6-féle idővonalas/univerzumos inkarnációja, ezért beugrott, hogy Mashu nem a Grand Orderes Sakura akarna lenni? Mert nekem ez a "rózsaszínes-lilás hajam, cuki vagyok és a senpaiomért élek" eléggé rá hajaz így szerepkörben. XD (Igen, ennek a postnak igazából annyi az értelme, hogy "OMG, Mashu is so cute/hawt, GIMME MOARRRR!!!!!4444", csak cselesen lett megfogalmazva... :lol: )
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2019.03.02. 13:56...ha Mashuval akarnám túladagolni magamat, akkor van belőle bármiféle normális anime/manga, vagy vegyek egy okostelefont és szerezzem be rá a Fate/Grand Order nevű játékot, mert csak úgy éri meg megismerni azt a karaktert? Illetve ami még így beugrott róla: mivel a Fate ugye arról híres, hogy Marvel/DC mintára egyetlen karakternek nem ritkán van vagy 5-6-féle idővonalas/univerzumos inkarnációja, ezért beugrott, hogy Mashu nem a Grand Orderes Sakura akarna lenni?...
Na, akkor kettészedem.

Mashu nem Sakura akar lenni, mivel nem "Sakuraface" (vagyis sablonarcú, ahogy mondjuk Arthuria Pendragon, Emiya Shirou vagy Matou Shinji). Sakuraface voltaképpen Parvati (de ő azért, mert pszeudo-szolga, Sakura testében inkarnálódik, mint minden más isten pl. Rinnél Istár és Ereskigál), Boudicca, valamint az Extra CCC-ben feltűnő BB és az öt Alterego osztályú szolga, akik istenek és hősi lelkek amalgámjai a nőiesség valamely aspektusára (Kingprotea, Passionlip, Meltlilith, és a másik kettő neve nem jut eszembe nagy hirtelen). Ellenben szerepre valami olyasmiféle akar lenni, de a legtöbb senpaioztató dolga igazából paródia ezzel kapcsolatban. (Bár igen, felmerült az inkarnáció is, hiszen Gudao/Gudako, vagy ahogy a First Order óta kánon, Ritsuka/Ritsuko karakteréről is van olyan fanelmélet, hogy Tohsaka Rin és Emiya Shirou gyerekei, de nem igazán áll meg az elmélet a lábán, mert a Stay Night az 2004-ben játszódik, míg a Grand Order 2016. És akárhogyan is számolok, az elméleti gyereknek 10 évesnek, plusz-mínusz 2-nek kéne lennie, nem meglett kamasznak...)

És akkor Mashu-aranylövés: doujinshik. Pláne H-doujinok. Nem viccelek. Sok másik műben fordul elő, de sehol sem főszereplő. Talán ez a 3 manga a karakterlapján, amelyek elég új projektek, de legalábbis nem találkoztam belőlük még anyaggal.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2019.03.02. 19:46És akkor Mashu-aranylövés: doujinshik. Pláne H-doujinok. Nem viccelek.
Igazából valahonnan innen indult a dolog nálam, amikor már a tizenvalahanyadik Fate doujin jön szembe, ahol ő a főszereplő, akkor azért elgondolkodik az ember, hogy "hmm, ez biztos nem valami sokadik mellékkari, azokról egyszerűen nem szokott ennyi...öhm...szépirodalom készülni" (XD), de most szomorúan hallom, hogy mégis. :( Amúgy amiket én találtam eddig:

1. Maga a Fate/Grand Order játék, tudtommal ebben debütált a főszereplő Ritsukával egyetemben. (Utóbbinak elvileg válaszható a neme a játék elején, ezért van az, hogy a h-doujinokban felváltva látjuk hetero, meg yuri jelenetekben Mashut, de jellemzően mindkét esetben Ritsukával van. XD)

2. Ez az egyepizódos special, de lehet, hogy ezt meg a játék ismerete nélkül totál értelmetlenség lenne megnéznem.

3. Ez, amiről végképp nem tudom, hogy micsoda, bár lehet ez abból a három manga valamelyikéből van, amit te is írtál.

4. Valamint az abszolút VR élmény. :vigyor:

Na mindegy, egy próbát megért, azért köszi. :)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2019.03.02. 20:41 2. Ez az egyepizódos special, de lehet, hogy ezt meg a játék ismerete nélkül totál értelmetlenség lenne megnéznem.

3. Ez, amiről végképp nem tudom, hogy micsoda, bár lehet ez abból a három manga valamelyikéből van, amit te is írtál.
A 2. mellett van a Moonlight/Lostroom, ami a Salamon fejezet után játszódik (1. évad 8. fejezet), de még a 2. évad (Lostbelt) prológusa előtt. Illetve idénre ígérték a Babilónia fejezetet (7.) feldolgozó sorozatot a CloverWorks-től, és lesz a Camelot fejezetből (6.) 2 film.

3. Ez egy fan-made animált manga egy fanart comic szériából, amiben a szolgák bond sorait képregényesítik meg. Bond 5-ig csinálják, mert addig vannak a szövegek, de 10-ig lehet emelni és valami Tűz Serlegét ellophattak a Harry Potteréktől, mert olyat kell adni a 11. szinthez. Bond 5 az alap, minden más igazából a farmoláshoz és az ingyen idézőkőhöz van.

A VR meg valós program. De mivel nem sokat hallok róla, gyanakszom, hogy amolyan kísérleti dolog.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Titkos »

1. Ricz, úgy látom, hogy Astolfót a neten kb. mindegyik adatbázis a Fate/Grand Order univerzum szereplői közé sorolja. Akkor hogy a fenébe volt benne az Apocrypha animében?

2. Conon említetted, hogy ősszel vagy mikor jönni fog egy újabb Grand Order univerzumban játszódó anime, amelyik ugyan történetileg a sokadik fejezetet dolgozza fel, de engem nem is a sztori érdekel, hanem hogy ebben elvileg benne lesz Mashu. XD Erről a sorozatról van már valami infó, legalább egy MAL oldal, amit figyelhetek majd, hogy mikor lesz a premier, egyáltalán mi lesz a címe, meg ilyesmi, vagy még nagyon korán van ehhez?
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2019.05.27. 20:15 1. Ricz, úgy látom, hogy Astolfót a neten kb. mindegyik adatbázis a Fate/Grand Order univerzum szereplői közé sorolja. Akkor hogy a fenébe volt benne az Apocrypha animében?
Benne van a játékban, de az Apocryphában tűnt fel eredetileg elsőnek. Apocryphából most már mindenki jelen van a játékban.
Titkos írta: 2019.05.27. 20:152. Conon említetted, hogy ősszel vagy mikor jönni fog egy újabb Grand Order univerzumban játszódó anime, amelyik ugyan történetileg a sokadik fejezetet dolgozza fel, de engem nem is a sztori érdekel, hanem hogy ebben elvileg benne lesz Mashu. XD Erről a sorozatról van már valami infó, legalább egy MAL oldal, amit figyelhetek majd, hogy mikor lesz a premier, egyáltalán mi lesz a címe, meg ilyesmi, vagy még nagyon korán van ehhez?
Van MAL oldal hozzá.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi! :) Btw, mondanám, hogy "Oh shit, it's A-1 Pictures! :(", de tudom, hogy már az "Apót" (XD) is ők csinálták, meg számomra lehetne rosszabb is, pl. ha ezt is a Shaft kapná, mint múltkor a Fate/Extrát, aztán jönnének a weird kameraállások, meg a minden velük járó hülyeség. De azért el bírtam volna viselni, ha mondjuk az Ufotable monopolizálja magának az összes Fate sztori "meganimésítési" jogát, vagy ilyesmi. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

UchiMusume #01-05

Nos, ja. A fantasy-ba oltott Usagi Drop egyre jobban veszít a bájából, és nem igazána túltolt cukiság miatt, hanem valahol a gyermek idilli ábrázolása miatt. Ahol az UD tényleg reálisan volt képes Rint ábrázolni, ott Latinát az aranyossággal és az ártatlansággal akarják eladni. Heti egy részes bontásban viszont még pont elviselhető lenne ennyitől, DE ott a srác. Dale túlféltése valami elképesztő módon túljátszott, ripacskodó és mocskosul zavaró. Ellenben örülök, hogy nem rohannak rohamléptekben (bár nem ismerem az alapművet, hogy jönnek a sztorik, de nagyon remélem, hogy jól vélem), egyenesen a hírhedt 8. kötetig, aminél megint sokan kibuktak, úgy mint anno az UD-nél. Mondjuk nem ok nélkül valóban, mert tényleg olyan kiskora óta neveli a lányt, hogy az már zavaró lesz később... Hacsak nem - és most jön egy teória, ami megmentheti a cuccot -
SPOILER
ugye a 8. kötetben esküvői ruhában látjuk Dale-t és Latinát, és megtudjuk a házasságukat. Azóta nem olvastam róla bővebben, hogy miért, tényleg csak annyi, hogy nevelő-nevelt szerelem, egy bensőségesebb viszony áttolása az Ore no Imouto-fée retardációba (ahol, ha emlékszünk, át kellett írni a regény végét, mert a kiadó kitette a STOP-táblát, mikor a szerző össze akarta hozni a testvérpárt, Kirinót és Kyousukét az utolsó fejezetben, házassággal, gyerekkel, miegymással. Na ezt írta végül úgy át, hogy házasság nincs, gyerek nincs, de valami élettársi szintű viszony van köztük, miután a srác korábban leépítette az összes közeli kapcsolatát - Ayasétől a vörös hajú tsunderén át a gyerekkori barátnőjéig, Manamiig, aki legit félt, hogy ez lesz a testvérek közti viszonyból idővel - azzal, hogy a húgát akarta b*szni. Őszintén kíváncsi vagyok, hogy mi az indoklása ennek az elsütésére, és amikor felvetettem ismerősnek, ő csak annyit mondott a hírek és az anime nyomán, hogy már messze kreatívabb vagyok szerinte, mint a szerző.

Ami ugyanis véleményem szerint kényszer alapon tudná hitelesíteni Latina és Dale házasságát az, hogy az ifjú démonúrnő férje ember, és bár tényleges hatalommal nem bír, mégis csak a démonok királya. Az emberek oldaláról meg ott az ok, hogy a felesége meg a démonkirálynő, a tényleges hatalommal bíró, és ha a két faj egymást irtja,. gyakorlatilag az "uralkodói pár" haragját vívják ki maguk ellen, ezzel pedig kikényszerítik a fajok közti békés egymás mellett élést.

Ha valóban ez lesz az ok mögötte, én feltartom a kezem, és azt mondom, hogy köszönöm. Bármi más esetben a felháborodásokat hitelesítené. Ettől függetlenül meg lenne a morgás persze, de jelen esetben legalább van valami történeti vonzata is, és nem csak az, hogy babázunk Barbie-val és Kenttel és majdcsak lesz valahogy.
Lord El-Melloi II Case Files #01-05

Egész eddig anime original volt a történet, noha a Fate/Zero majdnem közvetlen folytatása. A mostani rész végén történt dolgokra csak utalnak, de legalább megalapozták, hogy miért kapásból a harmadik nagy ügyénél, avagy az 5. kötetnél kezdik a feldolgozást, kihagyva az Adra kastély problémáját (ahol megismerjük Gray-t és a hátterét), illetve Izilma ikertornyainak problémáját. Ezekre az animében csak utalnak helyenként említés szintjén. Viszont, akkor lássuk ténylegesen...

Az első rész szépen felütötte azt, hogyan kapja meg a nevet Hullámzó Bársonyka, illetve megalapozzák a későbbi jellemét, a morcos, kiégett csókáét. Illetve összefűzi a Zeróval.
A második rész bevallom, zavaros volt. Értettem a rendszert, magát a világban elfoglalt helye is korrekt volt, csak a kivitelezés nem volt valahogy az igazi. Nem építette fel rendesen a végének az izgalmait, és ezzel elárulta, hogy a második rész szerepe semmi más nem volt, mint bedobni, hogy Gray ugyanúgy néz ki, mint Arthur (Saber). E mellé pedig csak következtetni enged (amit egyébként a regényben nyíltan kimond Waver), hogy ez a hasonlóság az oka, hogy folyton csuklyát kell a lánynak hordania, hogy Waver ne láthassa az arcát rendesen a Saber iránt érzett dühe miatt. Részben, mert itt felütik azt, amit a következő 2 ügy során rendre megszólítanak: Waver görcsös ragaszkodását a Szent Grál-háborúhoz. Erről picit lentebb, a lányok pedig kezdjenek izzulni.
A harmadik részben igazán sok új nem volt, behozták a tanítványait, hogy nekik mi a képességeik. De ennyi, amellett, hogy legitimálja a Modern Varázslatok Elmélete Tanszék létét és eszköztárát. Ó, és feltűnik az Apocryphából Caules, Fran (a Fekete Berserker) mestere, akinek családja ezen az idővonalon a Mágusszövetséggel maradt, és a digitális tudását arra használja, hogy Wavert segítse.
A negyedik és ötödik rész viszont... fú, itt már tényleg erősen Fate volt a hangulat, némi Agatha Christie-vel és Sir Arthur Conan Doyle-lal vegyítve. Egyfelől nagyon erős volt a walesi és az óangol hagyományokra alapozás (a fekete véreb, avagy a Sátán kutyája volt az egyik Sherlock Holmes sztoriban, illetve a Pendragon-mondakör walesi alapjai, amiből a Fate is dolgozik láthatóan). Illetve feltűnik az Apocryphából Mordred mestere is, aki ugyanolyan bérmágus-nekromanta, mint ott.

A továbbiakban már várhatóan a két kötetes ügyet fogják feldolgozni, amiben lesz egy újabb régebbi ismerős (Olga Marie Animusphere - Fate/Grand Order), illetve egy szolga, aki berúgja Waveren azt, amiért ezen és további 2 ügye után elmegy Fuyukiba Shirou-ékhoz, felmérni az 5. Grál-háború eredményét, megkeresni Bazettet (aki egyébként az F/SN közvetlen folytatásában jött be, a Fate/Hollow Ataraxiában, és ideje korán kiesett a háborúból, majd egy Avengerrel vett részt a háttérben), és megvívni a rövid életű 6. és egyben utolsó GH-t.

Írtam, hogy a lányok izzulhatnak, és most mondom is miért. A regény ugyanis enyhén BL. Nagyon sokáig csak Wavert látjuk, ahogy mindenképp újra akar találkozni Iskandarral (ami Nagy Sándor perzsa neve, jelentése "a világ megmentője"), és ezt az 5. Grál-háborúban való részvételtől várja. Attól, amiről amúgy végképp le fog csúszni, de ezt az anime már nem fogja feldolgozni, és ennyit elmondtak, utaltak rá most is. Viszont a regény miatt spoilerbe teszem.
SPOILER
A BL ott jön elő ténylegesen a képbe, amikor a 6. GH után Iskandarral összefut. Egész addig egyoldalú rajongást és vágyódást látunk lépten-nyomon, ami nagyon hasonlít az ógörög mester-tanítvány viszonyra, csak jelen esetben a mester megfoghatatlan. Viszont itt beteljesül az egész kapcsolat, Iskandar pedig hivatalosan is magáénak fogadja Wavert, és része lesz a hadseregének, az Ionioi Hetaroinak, azaz Iskandar nemesi képzetének. Igen, hölgyek-urak, Waver hivatalosan is meleg karakter.
Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia - Initium Iter (Ep. 0)

A játék első évadának 6. fejezetét, a babilóniai szingularitást feldolgozó sorozat csak ősszel jön, de most kaptunk egy nulladik epizódot, mert a játék most ünnepelte a 4. évfordulóját. Nos, ezek után nem sokat várok a sorozattól, bár Titkosból nyugodtan előbújhat a benne szunnyadó, örökké elfojtott sikítozó tinikislány, mert ebben is van sok Mashu, és a sorozatban is lesz. Az egyetlen baj, hogy mindenki arca majdnem olyan, mint a lóé. Eddig azt hittem, ennyire uniformisra csak Takeuchi tud rajzolni bármit (Jeanne d'Arc, Arthur Pendragon és sok más karakter illusztrátora, a Type-MOON egyik alapítója Nasu kinoko mellett), de ezek szerint a CloverWorks-nek se esik a dolog nehezére.
A nulladik epizód részben a játék előtt játszódik, Romani Archaman történetét mondja el, hogyan került a Chaldea szervezetébe, mint üzemorvos, hogyan ismerte meg Mashut, illetve felépítik Mashu karakterét valamennyire. Aztán az utolsó negyedében behozzák a First Order történéseit, amikor Olga Marie Animusphere meghal, és Romani lesz helyette az, ellátja az igazgatói feladatokat, amíg Fujimaru Ritsuka (Gudao) végigjárja a többi szingularitást (Franciaországot, Rómát, Ókeánoszt, Londont, Amerikát, Camelotot), és ezekről kapuk egy tömör átkötést.

Az epizód legnagyobb baja (amellett, hogy a Funimation és az Aniplex of America ismét jeleskedett, és összeraktak egy sótlan, minimálisan funkcionális feliratot hozzá), hogy nagyon erősen vontatott. Romani karaktere nagy részt irreleváns, a karaktere csak a Babilónia utáni fejezetben nyer értelmet. Itt viszont rászánták durván a két harmadát, amiből egyharmad játékidő Mashuval közös. Aki viszont sokkal relevánsabb a sztori szempontjából. Ez viszont azt jelzi, hogy a főszereplő srác, Ritsuka/Gudao nem lesz hangsúlyos szerepű (bár úgy lenne).

Jobbára egy közepes darab, ami azoknak nyújt valamit ténylegesen, akik nem játszanak a játékkal.
SPOILER
(Aminek az angol szervere már lezárta a teljes első évadot, most mennek az átmeneti fejezetek, az Epic of Remnantok. A japánon a második évadból nemrég ment le India, a következő fejezet Atlantisz lesz, ahol várhatóan megértjük a Crypterek célját, és kiderül, hogy tényleg mi vagyunk most a rosszfiúk az egészben, a világ és az emberiség leendő megsemmisítője, ahogy azt a kínai Csin fejezetben feldobták. Az egész alapja, hogy a Babilónia után történetek megalapozták a Moonlight/Lostroom rövidfilmet, ahol felvázolják, hogy noha megmentettük a világot, véget vetettünk az istenek korának, az emberiségnek attól még nincs jövője, ezért Galahad ellenünk fordul, Mashu pedig - akinek a testében él Galahad - megszakítja a kapcsolatot, megszűnik félszolgának lenni. A Lostbelt-évad során a Crypterek ugyanis lehetséges kitörési pontokat, szingularitásokat teremtenek a helyzet helyreállítására, amiket mi sorra leverünk.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sentry írta: 2019.08.03. 09:09 Anyab*szós isekai
Kizárólag a mémfaktor miatt kezdtem el, mert nehéz volt elhinnem, hogy ilyen tényleg létezik, és mégis. Egyébként elég unalmas és érdektelen, annak ellenére, hogy a szülők iránti tinédzserkori elhidegülés akár egy egészen kiváló történetet is takarhatna ebben a settingben, de hát ez nem az a műfaj, pedig az új rész Wise és az anyja közt lefolytatott konfliktusa biztatóan indult.
Én még csak belenézegettem, kb. az általad is felsorolt okok miatt, de szintén az általad is említett "unalmas és érdektelen" tulajdonságai miatt nem hinném, hogy én ezt tartósan nézni fogom, mémfaktor ide vagy oda. XD Illetve lehet ez csak az én bajom, de szerintem a fanservice részét is eléggé félrevitték azzal, hogy nem úgy írták meg a sztorit, hogy mondjuk a srác nevelőanyja, vagy esetleg a szomszéd srác anyja, stb. megy vele, hanem ténylegesen a vérszerinti. Szóval egyfelől értem én, hogy ez egy "MILFsekai" anime lenne és tekintve, hogy volt itt már slájmtól kezdve mobiltelefonon át mindenféle "másik világ", egy anyukás is bőven elférne. XD Viszont az ilyen fanservice/hárem jellegű cuccok ugye jellemzően úgy épülnek fel, hogy a néző a főhős helyébe képzeli magát. Na most lehet én vagyok a maradi, meg mit tudom én, de pl. én a saját anyámmal marhára nem szeretnék ehhez hasonló szituációkba kerülni és mivel a sorozat 90%-a az ehhez hasonló fanservice-ről szól, ezért nálam ezzel eléggé mellélőttek, hiába próbálnak amúgy mindent kihozni a MILFből, amit ki lehet egy ilyen cuccban... XD Szóval a próbálkozás dicséretes, de a megvalósítás sajna nem lett az igazi. XD (Amúgy ne legyen igazam, de szerintem a "Wise és az anyja" szál is inkább a fanservice-re, konkrétabban az "anya-lánya catfight" vonalra megy majd rá, mint bármi értelmes dologra. XD)
Ricz írta: 2019.08.07. 17:34 Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia - Initium Iter (Ep. 0)

[...]bár Titkosból nyugodtan előbújhat a benne szunnyadó, örökké elfojtott sikítozó tinikislány, mert ebben is van sok Mashu, és a sorozatban is lesz.
Köszi, hogy szóltál, gyorsan le is szedtem. :D Hogy mikor lesz időm/kedvem ténylegesen végignézni, az többek között rajtam kívülálló okoktól függ, de igyekszem majd. :D Egyelőre csak beletekergettem, de eddig tényleg egy közepesen nézhető cucc, semmi extra, de volt harcos Mashu a szokásos szexi latexében, a vége felé cuki "szomszéd lány" Mashu a kis petjével, stb., szóval a "lényeg" kb. megvan a sorozatban, a többi már csak a körítés. XDDD Amúgy Surci szokta ugye ekézni ezt a szériát, meg aszem Isk is csak "Fate/Semmi" és hasonló nevekkel illette a kihívásos játékban, utalva itt a cucc történeti semmilyenségére/hülyeségeire, ami kisebb-nagyobb mértékben a karikra is ráhat, de igazából nekem ezzel kevésbé van bajom, akármilyen Fate-be nézek bele, mivel én az egész franchise-t úgy kezelem, mint egyfajta fanservice cuccot, aminél a töris, meg misztikusz rész a körítés, ami viszont sokkal inkább zavaró számomra, hogy nem tudom, ez a többi Fate-nél is így van-e, vagy csak a Grand Order szálat adaptálják ilyen hülyén, hogy egy csomó jelenetnél azt érzem, hogy "reméljük, játszottál a játékkal, meg minden egyéb kapcsolódó cucc sztorija is a fejedben van, mert mi megmagyarázni nem nagyon fogjuk neked". Szal pl. itt is a nulladik rész végén mi volt az a bejövő kismillió kari, akikkel egy Trónok Harca reboot szériát meg lehetne tölteni, mert annyian voltak? XDDD Néhányat felismertem, vagy inkább felismerni véltem (pl. egyik-másik univerzumból megjelenő Saber, talán pl. a Shaft-féle változatból is ott volt a piros ruhás, csak hogy egy példát mondjak), de a többi totál homály. Na most ha ez csak ilyen foreshadowing volt az ősszel induló sorozatra nézve és ott majd kibontják őket rendesen, akkor úgy rendben van, mert a kíváncsiságomat felkeltették, ha viszont ez ilyen felmutatott középső ujj volt, mondván, hogy "Nem játszottad az eredeti játékot? Hát akkor szar neked!", akkor én sem kívánnék sok szépet a stúdiónak, mert mégis csak úgy kéne adaptálni 1-1 animét, hogy ha a mezei néző nem is ért minden utalást, de legalább azt értelmezni tudja, akit/amit a vásznon lát. :D Jó, a "B-verzió" erre az, hogy max majd minden egyes epizód után feljövök ide ősszel, aztán a Fate topicban lesz egy ilyen "Ricz, meséld már el kérlek, hogy pontosan mit láttunk az eheti epizódban?" kérdezz-felelek (tudjátok, valami olyasmire gondolok, mint amit a GoT utolsó évadában csináltak az írókkal, akik minden epizód után próbálták a hülyeségeiket magyarázni/mentegetni... XD), de remélem, hogy azért ennyire nem lesz "rajongóknak írva" a cucc és ahogy írod, pont azoknak is lesz benne sok újdonság (remélhetőleg érthető újdonság :D), akik a játékkal egyáltalán nem játszottak. :)
Ricz írta: 2019.08.07. 17:34Ez viszont azt jelzi, hogy a főszereplő srác, Ritsuka/Gudao nem lesz hangsúlyos szerepű (bár úgy lenne).
Ennyire gáz a srác? Nekem egyelőre szimpibb, mint "People die if they are killed" Shiro, bár ugye nem mondhatnám, hogy túl sokat láttam akármelyikőjükből, de valahogy Ritsuka kevésbé néz ki tejbetöknek. XD Plusz nem tudom, hogy most ez a "férfi vagy nő?" dolog hogy van nála, a játékban mintha szimplán a játékostól függött volna, hogy milyen nemű karaktert indít, viszont pl. a női formája valamelyik trailerben is szerepelt, szóval nem tudom, hogy ennek van-e valami történeti gyökere is. Nem mintha a férfi-Ritsuka x Mashu páros nem lenne tök aranyos és shipelnivaló, de azért sajnálom, hogy az animeváltozatokban nincs női-Ritsuka, mert azért a kihagyott ziccer az kihagyott ziccer, szóval emiatt kissé szomorú panda lettem, bár talán túlélem. XD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ricz írta: 2019.08.07. 17:34 Lord El-Melloi II Case Files #01-05
(...)
Írtam, hogy a lányok izzulhatnak, és most mondom is miért. A regény ugyanis enyhén BL. Nagyon sokáig csak Wavert látjuk, ahogy mindenképp újra akar találkozni Iskandarral (ami Nagy Sándor perzsa neve, jelentése "a világ megmentője"), és ezt az 5. Grál-háborúban való részvételtől várja. Attól, amiről amúgy végképp le fog csúszni, de ezt az anime már nem fogja feldolgozni, és ennyit elmondtak, utaltak rá most is. Viszont a regény miatt spoilerbe teszem.
SPOILER
A BL ott jön elő ténylegesen a képbe, amikor a 6. GH után Iskandarral összefut. Egész addig egyoldalú rajongást és vágyódást látunk lépten-nyomon, ami nagyon hasonlít az ógörög mester-tanítvány viszonyra, csak jelen esetben a mester megfoghatatlan. Viszont itt beteljesül az egész kapcsolat, Iskandar pedig hivatalosan is magáénak fogadja Wavert, és része lesz a hadseregének, az Ionioi Hetaroinak, azaz Iskandar nemesi képzetének. Igen, hölgyek-urak, Waver hivatalosan is meleg karakter.
Nah, reméltem is. :D Erre hajaztak az animében is a megnyilvánulásai... bár nem várom, hogy ott jobban kifejtsék, de ennek a ténynek/megerősítésnek most külön örülök!
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2019.08.12. 23:03ami viszont sokkal inkább zavaró számomra, hogy nem tudom, ez a többi Fate-nél is így van-e, vagy csak a Grand Order szálat adaptálják ilyen hülyén, hogy egy csomó jelenetnél azt érzem, hogy "reméljük, játszottál a játékkal, meg minden egyéb kapcsolódó cucc sztorija is a fejedben van, mert mi megmagyarázni nem nagyon fogjuk neked". Szal pl. itt is a nulladik rész végén mi volt az a bejövő kismillió kari, akikkel egy Trónok Harca reboot szériát meg lehetne tölteni, mert annyian voltak? XDD
A játék többi fejezetében felbukkanó szereplők, az ellenségek és a szövetségesek a többi szingularitás megsemmisítésénél. gyakorlatilag büdös rohadt nagy fanservice a játékosoknak és kérdőjel mindenki másnak. Mert nem hiszem, hogy fel fogják dolgozni. Különösen azért, mert ezek a sztorik még nagyrészt kiforratlanok, sokszor összecsapottak, tétovák kicsit. Az Ókeanosz volt az irányadó, de a Septem közönség által gyűlölt történet, ugyanis az kapta a legrosszabb értékeléseket egy felmérés során. Ebből egyet fognak kifejteni később, az a Camelot epizód, az utolsó szereplőcsoport, amit a Production I.G. két részes filmje fog megvalósítani, de most ideveszem egyelőre őket is. És mivel hosszú lesz, spoiler tagbe.
SPOILER
1. Fuyuki (F-szingularitás, 2004) - Ezt láthattuk a First Order során. Ott volt
- Cu Chulainn (Caster, amikor az élete végén bölccsé lesz a legendákban),
- Emiya Archer
- Lev professzor aka Goetia (az emberiséget elpusztítani kívánó démon),
- Mashu (aki Galahad, Arthur király egyik lovagjának lelkét hordozza félszolgaként).

2. Franciaország, Orleáns-i szingularitás
Első csoport - az ellenségek:

- középen Jeanne d'Arc Alter (Gilles de Rais, avagy Kékszakáll élete végén sikeresen megidézte, feltámasztotta, de addigra Prelati varázskönyve miatt teljesen megőrült és ez tükröződik Jeanne Alter esetében is, aki porig akarja rombolni Franciaországot és Burgundiát bosszúból)
- mögötte Gilles de Rais (Caster, miután Prelati könyve megőrjítette; a Zeroban láthattuk).

A többiek balról jobbra:
- Le Chevalier d'Eon (francia kém volt, aki élete felét nőnek öltözve, bujkálva töltötte Londonban),
- Charles-Henri Sanson (Párizs városának hóhéra a francia forradalom előtt és alatt),
- Carmilla (Báthory Erzsébet körüli vámpírlegendákból és szóbeszédekből született regényalak),
- Szent Márta (Mária Magdolna testvére, aki a keresztény hagyományok szerint Franciaországba vitte a keresztény vallást),
- III. Vlad (őt az Apocryphában láthattuk, de itt nem Lancer, hanem Berserker, mert a játékban valamiért változtattak ezen).

Második csoport - a szövetségesek balról jobbra:
- Báthory Erzsébet (jelen volt a Fate/Extra játékokban is),
- Sárkányölő Szent György (az Apocryphában szerepelt volna)
- Jeanne d'Arc (Fate/Apocrypha)
- Kiyohime (a fiatal lány, aki tűzokádó kígyóvá változott a csalfa szeretőjét üldözve - japán mondaalak)
- Siegfried.

Ezt követően Marie Antoinette-t látjuk a romok közt, őt segítjük a szingularitás során.
Mashu a jelenet végén pedig Wolfgang Amadeus Mozarttal beszélget, aki narrálja az egész szegmenst.

3. Septem, az ókori római szingularitás

Sorrendben:
- a narráló Nero Claudius Germanicus

háttérben balról jobbra:
- I. Leonidász spártai király (300)
- Caligula (Nero nagybátyja)
- Caius Iulius Caesar

Aztán a következő jelenetben Mashu Boudicca öleli magához (a rómaiak ellen lázadó brit kelta törzsfő-asszony), de balra látható Spartacus (Fate/Apocrypha), Mashuék mögött pedig Jing-Ke (a Huang-ti császárt megölő orgyilkos).

4. Ókeánosz szingularitása

Először látjuk Eurüdikét (a Gorgó testvérek második legidősebb tagját), Asteriost (a krétai labirintus minotauruszát), valamint Atalantét (Fate/Apocrypha). Majd a lángok közt Iaszónt (Aranygyapjú legendája, Argonauták legendája) és Médea Lily-t (avagy a Maradéj Casterének fiatal mását, aki még hitt Iaszónnak, amíg az meg nem csalta és bosszúból meg nem ölte a gyerekeik nagyját). Végül Francis Drake narrál, aki a Fate/Extra játékok egyik főbb ellenfele.

5. Londoni szingularitás

Először Mordredet látjuk, majd Arthuria Pendragon Alter Lancert (avagy amikor az Excalibur helyett a Rhongomyniadot használja, ami a walesi hagyományok szerint Arthur második legfontosabb fegyvere volt, és veszít Mortigan ellen, enged Morgana Le Fay rontásának). Ezt követi Salamon zsidó király alakja, aki az élete végére megőrült Goetia hatására. Az egészet amúgy Charles Babbage narrálja, a számítógép két ősének tekinthető differenciál- és analitikus gép megalkotója.

6. E Pluribus Unum, az amerikai függetlenségi háború szingularitása

Elsőnek Florence Nightingale-t látjuk, aki egyben narrál is (a statisztika mai formájának anyja, valamint frontorvos volt a krími háborúban, a fertőzések terjedésének egyik nagyobb megakadályozó alakja). A lángok tetején Cu Chulainn Berserker ül (avagy, ha elfogadja a skót-kelta alvilág urának szerepét Scathách tanításai után), valamint Medb ír királynő (aki kapcsán mindig röhögök, hogy egy darab sajttal ölték meg, amit egy parittyából vetettek ki). Ezt követően láthatjuk az oroszlánfejű Thomas Alva Edisont (kicsit szó szerint vették az egyik becenevét), Helena Blavatskyt (ukrán misztikus, az okkultizmus egyik szülőanyja), valamint Karnát (Fate/Apocrypha). Ő utánuk balról jobbra Geronimo (apacs törzsfőnök), Robin Hood, Ráma és Billy the Kid (vadnyugati fenegyerek).

7. Camelot szingularitása

Ezt fogja majd a Prod. IG csinálni, de átveszem. Hogy ki narrálja, arról csak sejtésem van, hogy az Arthuria Pendragon Lancer, a korábbi alter "tiszta" verziója. A kapuban Gawain lovagját lehet látni. Hogy ki szenved annyira, azt nem tudom, nem ismerem fel - valszeg az egyik NPC. A kis faluban három Hasszasszint látunk: hátulról előjön Serenity (akinek a teste mérgező, mert gyerekkora óta mérgekkel tömik), az Ezerarcú (aki bárkinek képes volt kiadni magát), és az Átkozott Karú (a Maradéj valódi Assassinja, aki csak a HF vonalon tűnik fel). Ezek után egy japán mondahős, Tawara Touda iszogat Arashsal, az iráni legendák legnagyobb íjászalakjával. Aki ételt ad a gyerekeknek, az Xuanzhang, a Nyugati Utazás buddhista papja (igen, a Fate-ben nő).
Körülbelül ők jelennek meg. A babilóniai fejezet szempontjából nem fontosak, de mivel Mashu azt meséli, hogy ezekben a szingularitásokban történtek miképp formálták őt, a ottaniak meg a "tanításaikat" mondják el neki, igazából csak narratív eszközök. A mutogatásuk igen, tömény fanservice, és beetetgetés, hogy lehetne ezekből is csinálni animét, de nem éri meg. Más különben feldolgozták volna őket OVA-nak, aztán csókolom.
Titkos írta: 2019.08.12. 23:03 ó, a "B-verzió" erre az, hogy max majd minden egyes epizód után feljövök ide ősszel, aztán a Fate topicban lesz egy ilyen "Ricz, meséld már el kérlek, hogy pontosan mit láttunk az eheti epizódban?" kérdezz-felelek (tudjátok, valami olyasmire gondolok, mint amit a GoT utolsó évadában csináltak az írókkal, akik minden epizód után próbálták a hülyeségeiket magyarázni/mentegetni... XD), de remélem, hogy azért ennyire nem lesz "rajongóknak írva" a cucc és ahogy írod, pont azoknak is lesz benne sok újdonság (remélhetőleg érthető újdonság ), akik a játékkal egyáltalán nem játszottak.
Attól függ. Megmondom őszintén, a CloverWorks-ben nem hiszünk annyira Maou-val (akivel a Fate-ket csináljuk). Nagyon erősen butcheringel a stúdió, ha adaptációkról van szó. Most az Iterium Iter sem volt meggyőző, hogy mindenkinek Takeuchi-pofát adtak. Egyelőre úgy fest, hogy követik a fő narratívát, Gilgamesh (Caster) király történetét, illetve ahogy Tiámat ki akarja irtani az emberiséget, és ezt kell megakadályozni. Ha 12-13 részbe sűrítik, akkor nagyon butcher lesz, ezt már garantálom.
És nem fogom mentegetni. Ugyanúgy le fogom írni, hogy mit kellett volna látnod, vagyis mennyivel lett volna jobb egyes helyeken. Mert ha más nem, jó eséllyel ugyanaz lesz, mint az Apocryphánál, hogy a lényeget egyetlen sorban elmondják, és többet viszont nem látod.
Titkos írta: 2019.08.12. 23:03 Ennyire gáz a srác? Nekem egyelőre szimpibb, mint "People die if they are killed" Shiro, bár ugye nem mondhatnám, hogy túl sokat láttam akármelyikőjükből, de valahogy Ritsuka kevésbé néz ki tejbetöknek. XD Plusz nem tudom, hogy most ez a "férfi vagy nő?" dolog hogy van nála, a játékban mintha szimplán a játékostól függött volna, hogy milyen nemű karaktert indít, viszont pl. a női formája valamelyik trailerben is szerepelt, szóval nem tudom, hogy ennek van-e valami történeti gyökere is. Nem mintha a férfi-Ritsuka x Mashu páros nem lenne tök aranyos és shipelnivaló, de azért sajnálom, hogy az animeváltozatokban nincs női-Ritsuka, mert azért a kihagyott ziccer az kihagyott ziccer, szóval emiatt kissé szomorú panda lettem, bár talán túlélem. XD
Nem gáz, csak nem a közönség kedvence. Mivel a játékos karakteréről van szó, neki is annyi személyisége van, mint Gudakónak, azaz a női karakterverziónak. Semmi. Ami ad nekik valamit, azok a rajongói munkák, és a félhivatalos kiadások. A srác gyakorta a perverzióval van azonosítva (araki_jeccy), meg olyan humorral, hogy Mashu és Astolfo vetekszik érte (Aji Ponntarou kettős doujinja). Illetve az animékben inkább őt mutatják. A mangákban viszont a lányverzió szerepel, aki a paródiákban obszesszív, erőszakos, felelőtlen, erőteljesen perverz és manipulatív (Riyu paródia mangája, a Learning With Manga FGO szériái - de itt a játékosok és a közösség görbe tükreként funkcionál). A normál mangákban meg pont az ellenkezője ezeknek, egy rendesen felépített, empatikus karakter, ahova a srácverziónak még jócskán fel kell nőnie vagy ezt tükröznie férfi szemszögből.

Azok a trailerek egyébként a játék egy-egy eseményszálához, fejezetéhez készültek reklám gyanánt. Egy animében szerepelt csak, egy gyors kameón kívül a First Orderben (amikor Olga Marie előadást nyom le, ott ül a 42 ember közt), az is Riyu mangájának adaptációja volt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Catrin írta: 2019.08.12. 23:12
Ricz írta: 2019.08.07. 17:34 Lord El-Melloi II Case Files #01-05
(...)
Írtam, hogy a lányok izzulhatnak, és most mondom is miért. A regény ugyanis enyhén BL. Nagyon sokáig csak Wavert látjuk, ahogy mindenképp újra akar találkozni Iskandarral (ami Nagy Sándor perzsa neve, jelentése "a világ megmentője"), és ezt az 5. Grál-háborúban való részvételtől várja. Attól, amiről amúgy végképp le fog csúszni, de ezt az anime már nem fogja feldolgozni, és ennyit elmondtak, utaltak rá most is. Viszont a regény miatt spoilerbe teszem.
SPOILER
A BL ott jön elő ténylegesen a képbe, amikor a 6. GH után Iskandarral összefut. Egész addig egyoldalú rajongást és vágyódást látunk lépten-nyomon, ami nagyon hasonlít az ógörög mester-tanítvány viszonyra, csak jelen esetben a mester megfoghatatlan. Viszont itt beteljesül az egész kapcsolat, Iskandar pedig hivatalosan is magáénak fogadja Wavert, és része lesz a hadseregének, az Ionioi Hetaroinak, azaz Iskandar nemesi képzetének. Igen, hölgyek-urak, Waver hivatalosan is meleg karakter.
Nah, reméltem is. :D Erre hajaztak az animében is a megnyilvánulásai... bár nem várom, hogy ott jobban kifejtsék, de ennek a ténynek/megerősítésnek most külön örülök!
Éjjel még azt kifelejtettem, hogy így a Fate/Zeróban akkor Iskandar hadseregében tényleg
SPOILER
Waver az a bishi tag, akiről utána meg is feledkeztem??XP
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Sors/Maradéj: Mennyei életérzés 2 - Eltévelyedett pillangó film

Nos, most tényleg nem gurigáztak szarral a készítők. Lesz itt nagyon epikus pillanat, mint a Fuyuki melletti erdő történései, benne az Illya vs. Zouken szóváltással, majd Berserker vs. Saber Alter és az Assassin vs. Archer harcok. Nem említve egy nagyon beteg jelenetet, ami eleinte eléggé kilógott, majd talán a legbetegebb pillanattá sikerült válnia.
SPOILER
Amikor Sakura az utolsó harmadban kezdi végképp elveszti az önuralmát, az álmodja, hogy átkerül Csodaországba és Alizként járkál a fehér nyuszival és a többi állatkával, majd kinyomkod pár cuki rémséget, akikből kiesik a cukor, amit meg elmajszolgat... aztán jöna váltás, hogy az egyik cukrocska valójában valakinek a kisujja, és felfalta az áldozatait. Majd jön Gilgamesh, akinek igen hamar REKT lesz...
Ó, és most már nem lacafacáznak. Ugyan Shirou és Sakura többször is lefekszik egymással (várható, ez az ő route-ja), de ezek még elég könnyed, még csak egyáltalán nem is nevezhető fülledt részeknek. De nem is erre céloztam, hanem arra, hogy konkrétan a végén Shinji már ki is mondja, hogy évek óta megerőszakolja azt, akit a húgának nevez. Persze, az eredménye ennek meg is lesz...

A grafika helyenként valamiért nagyon kilógott. Nem a hömpölygő átoksárra gondolok, ami egyértelműen CGI, vagy a folyamatos 3D-s kameramozgatás, ha helyszínen vagyunk az elején, hanem a Saber Alter vs. Berserker pár harc során egész egyszerűen egy-egy freeze frame során elvesztek a karakter részletei és a köztes kulcskockákat idéző elnagyoltság volt jellemző. Ellenben atmoszféra az van, és barométerrel is kimutatható, mennyire nyomasztó lett.

A zene szokás szerint rohadt jó, helyenként kissé vérfagyasztó, nyugtalanító, különösen annak a tudatában, hogy mi fog történni.

Ami a szövegkönyvet illeti... Nem erőltették meg magukat. A fele "Sakura", "Senpai", az elején van egy rakás "Saber!", míg a többi sor hol hit, hol miss. Kirei rövid szónoklata a bekövetkező sötétségről kellően foreshadowingol, de nem igazán fog kiderülni, hogy milyen szerepe lesz a végjátékban. Aztán Zouken és Illya párbeszéde is elég alacsony oktánszámú, kábé összefoglalható azzal, hogy "megőrültem, halhatatlan akarok lenni majd egyesével kiirtani az emberiséget", mire az a válasz jön "habókos vén szar lettél, de mégis mikor?". Aminek igazán van súlya és jelentősége itt rendre, az Shirou és Sakura közt zajlik le, illetve körülöttük tesznek hozzá mások. Ami igaz, hogy a játékidő nagyját képezi, de a felénél, egy óra magasságában már kicsit kezdtem unni.

És egy jó tanács: egy feliratos verziót biztos ne töltsetek le, ez pedig a [Nigel]. Nincs vele semmi baj, azon túl, hogy a fordítás fele rossz, kimaradnak sorok, illetve tele van értelmetlen, sokszor kínairól tükörfordított (mert a kiadás alatt kínai felirat van égetve, amit kitakarnak alul-felül) mondatokkal a komolyabb részeken, amiket nagy vonalakban értesz, hogy mit akar, de nagyon kivesz a hangulatból. Az újabbak közt meg van egy egész jó, amiben van egy SMH felirat, az legalább ér valamit.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Catrin »

HF 2.

Szórakoztató volt, mint az első, sokkal több LOL-sággal, szerintem is kilógóbb, itt-ott elnagyoltabb vizualitással és CG-vel, mint amire az ufótól emlékeztem (vagy csak elszoktam tőle?), amit olykor bántam... volt sok Dragon Ball szín is... és persze rengeteg gyönyörűség is. A hangulata tényleg bejövős. Nekem főleg a horror elemek tetszettek most, meg az a pár fate-marhaság mókásan, amiket nézés közben hangosan kommentáltam.X'D
Mint, pl.
- Minden fate-nél újra rá kell jönnöm, hogy rühellnivalóShinjit Kamiya játssza. A többi seiyuut mindig várom, ezt a tényt meg valahogy mindig elfelejtem, és az újrarealizálásoknál emiatt duplán utálhatom ezt a barmot.XD Egyrészt, mert irritál, másrészt, mert Kamiya olyan bicskanyitogatóan jól játssza, hogy imádom utálni őt is érte.X'D
- Shiro sétája Sakurához felért egy Goku utazik a Namekra stációval (ha már emlegettem a DB-t, persze Z verzióXD)
- Meglepetéseket amúgy nem tartogatott a film, minden jelenetet előre jól belengettek, Sakura magához nyúlásánál pl. az volt a tippem, hogy Shiro egyen pólóiban fetrengve fog majd masztizni... hát odáig nem sikerült eljutnia.X'D
- Egyébként az erotikusabb (ujjas LOL) és még néhány (assassin nyaktekerésXD, disney-alice álom) jelenetnél erősen monogatari és shaft utánérzésem volt. :vigyor: De Shiro legalább egy úton csak egy csajt vesz komolyan (és nem szarakodva... azon mondjuk külön behalok, ahogy mindig amortizálja magát... mondjuk a többi fate karakter is részenként háromszor vérzik el :thumb: ), míg Ararararara ujjára epizódonként más csajt húz idiótáskodva XD
- 1:40:45-nél sikerült egy kötelezően gyönyörű villanyoszlopot is villantani <3<3
És hasonlók.^^

El-Melloi II blabla

Megveszek Waverért basszus.X'D Mondjuk eleve, ezért vártam ezt az évadot, meg a hangulatáért... Éreztem, hogy ennyire be fogom kajálni, piszkosul imádom a stílusát (igen a bénát isXD) és annyira szexi AHHAHHHAAA. A vágyakozása csak hab a tortán. Lehet később (ha vége?) fanoskodom majd róla. Az biztos, hogy kell a felnőtt énjéből itthonra egy figura!!!
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Catrin írta: 2019.08.24. 22:14 - Shiro sétája Sakurához felért egy Goku utazik a Namekra stációval (ha már emlegettem a DB-t, persze Z verzióXD)
Fuh, azon a részen én szabályosan kiakadtam. Kínosan hosszú és bugyuta lett szerintem, annak ellenére, hogy igyekeztek tartani a forráshűségből a lényeget. Csak akkor kevesebb
"- Akarlak, Sakura.
- De ne akarj...
- De én akarlak.
- Akkor se akarj.
- De akkor is akarlak."
szintű "párbeszéd" kellett volna, hogy aztán 3-4 perccel később az legyen belőle, hogy
"- Még mindig akarsz, baszki?
- Még mindig.
- Na jó, akarj, mert én is téged..."
És akkor a pofám fordítás közben. Igazi 10/10-es csajozási módszer, ha egy fucking creep vagy.

Amúgy ja, már maga a séta is elég Namekre utazós, viszont a párbeszéd az a Dermesztő elleni első csata lesz, ahol főleg az ment, hogy ki tud nagyobbat ordítani, hogy meggyőzzék a másikat, melyikük az erősebb. :lol:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Lord El-Melloi Case Files #END

Nos, röviden összefoglalva: végre jó volt elszakadni a Grál-háborúktól, inkább a mágusvilág politikai és ármánykodós oldalát látni, különösen a kiégett és túlhajszolt Bársonyka szemén át. Azért voltak itt részek, amikre szépen válaszokat kaptunk idővel, minthogy miért nem varázsol ő maga közvetlenül soha, miért hagyatkozik másokra, nagyjából utalgatások szintjén az Adra-ügyet is megemlítik, ahonnan összeszedte magának Gray-t, de az ő kilétét tekintve nagyon elnagyolt válaszokat kaptunk, szemben a regény konkrétumaival. Ez különösen azért zavaró, mert a sorozat első fele teljesen original, és azért készült, hogy összefoglalják az első 2 nagyobb ügy során kiderülő dolgokat és fel tudják vezetni a 3. nagy ügyet, ahol már lelepleződik Bársonyka Holmes számára ki az, aki egy Dr. Moriarty kaliberű manipulatív figura. A 7-13. részek már kánonanyag, és az utolsó rész eléggé félig-meddig lógásban hagyott, ami nem csoda, ha azt vesszük, innen még van 4 kötetnyi fényregény.
A sorozat első fele konkrétan szétesett, szétcsúszott, a második fele meg egyben volt, de nem eléggé történetileg. Viszont a látvány és a hangulat parádés, a karakterek kémiájában visszaköszön az álomjelenetekben a Zeróból megismert Bársony×Iskandar bro-vonal, illetve Gray felől is vannak komoly vibe-ok a tanítója irányába. Aki rohadt módon idegesített, az Yvette volt, aki rendre hozta a kekszuális vonalat azzal, hogy nyomult, erőteljes célzásokat tett a tanára irányába. Visszaköszöntek más szereplők is, mint az Apocrypha idejéről Kairi Sisigou, akinek a családja ugyanolyan elátkozott ezen az idővonalon is, mint ott, és Caules, akinek a családja nem szakad ki a Mágusszövetségből az Yggdmillennia-klánért (illetve a flashbackjében a nővére is feltűnik egy állóképen). Valamint a Grand Order vonalról Olga Marie és az apja (őt az Initium Iterben lehetett látni). Hiányoltam Flat Escardos, a kissé hülye szőke kiforrasztásának hiányát, hiszen a most még az elején tartó, de futó Fate/Strange Fake manga hamis Grál-háborújában ő az egyik mester (és az oka, hogy Waver erre a hírre összeesik az egyik óra közben).

Lényegében tőlem már a hangulatért és a hangvételért megkapta a 8-ast. Az OP pedig még mindig pazar.

Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia #01

Nos, elstartolt. A z animáció eléggé felemás, hol szép, hol elnagyolt, szóval a CloverWorks azért megmutatta, hogy tudnak ők, ha akarnak, de ez még nem mentség arra, hogy mindenkinek Takeuchi-arca van (Takeuchi, a Type-Moon főbb illusztrátorainak egyike, Arthuria karakderdizájnere, akivel kapcsolatban community szintű nevetség tárgya az, hogy mindig ugyanolyan lószerű pofát rajzol, és ugyanazt a 4-5 pózt és szöget használja fel újra és újra az artjaihoz). Az elekjén megkapjuk a gyorstalpalót, ha kihagytuk volna az Initium Iter utolsó 5 percét, illetve egy minimális történelmi kontextust, amibe alaposan bele tudnék két okból is kötni, és abból csak az egyik történészi. :dirr:
SPOILER
1) A történészi
Azon túl, hogy az i.e. 2600-as dátum Gilgamesh szempontjából még okés, de semmi esetre sem az első civilizáció, csak az első, amely fejlett írásrendszert használt. A legősibb civilizáció szerepéért pedig jelenleg is dúl a vita Catal Hüyük, Jerikó és Trója közt, de az minden esetre igaz, hogy a civilizáció egyik jelentős bölcsője volt a Tigris és az Eufrátesz folyók köze.

2) Fate-lore
A játék Lostbelt-évadában az indiai fejezet kissé zavaros időben, mivel a Yuga 4 eposza alapján játszódik le, Arjuna és Karna mellett egy megjegyezhetetlen nevű hindu haragisten viszályával, valamint "India Jeanne d'Arc-jának" tartott Lakshmibai. Itt a különbség az, hogy Arjuna feladja az emberségét és félistennél feljebbi szintre emelkedik. A megjelölt idő ??. 11 900, ami ha a Yugát vesszük, akkor az i.e.-re kijön, viszont a Déva Vátszára szerint ez bőven i.sz. 392 828 lenne, ami meg ellentmond saját magának, hiszen a Lostbelt pont arról szól, hogy az emberiség ugyan megmenekült, de a jövője sivár és kiüresedett, és emiatt lassú romlásnak van kitéve. 2017-től kezdve pedig nagyon lassúnak kell lennie ennek a folyamatnak, hogy közel 400 ezer évvel később is tartson.
Kapásból két korabeli szereplőt ismerünk meg az elején: Istárt és Enkidut, majd a cím, alcím kimondásával zárul a rész, hogy hőseink meglátják "Babilónia falait", ami itt a világ négy sarkát védő falak egyik szakasza. Egy kellemes bevezető epizód, amibe kicsit sok lett az indokolatlan fanszervíz, mert láttunk 3x premier plánban feneket, női lábközt, meg egy ízben kicsit erotikus szögben és helyzetben volt Mashu Ritsukával.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Babylonia 1-11

Felemásak az érzéseim, nem bántam meg, hogy elkezdtem, egész jól elszórakoztat, de valahogy többet vártam tőle. Már a First Ordernél azt éreztem, hogy jó lett volna több időt szánni egyes karakterek bemutatására (pl. Ritsuka, Animusphere kisasszony), itt pedig eleinte kifejezetten zavart, hogy az előző küldetéseket kihagyták, a rájuk való utalgatásokat nem találtam elégnek a First Order óta történtek megismerésének. Egy kicsit úgy éreztem magam, mintha elolvastam volna a Harry Potter és a bölcsek kövét (de inkább annak is csak egy részét), majd utána rögtön a Halálos ereklyékkel folytattam volna. (Persze tudom, hogy nem én vagyok a célközönség…)
Az általam korábban ismert Fate sorozatokhoz képest több humor eleinte meglepett, néha bejön, néha nem, pl. a (volt) ellenfeleket ezekkel a személyiségekkel nem mindig tudom komolyan venni (gondolok itt Nem-Rin és Nem-Taiga debütáló epizódjaira, utóbbi talán még az eredeti Taigánál is jobban irritált, pedig az nagy szó).
A fontosabb szereplők viszont nem rosszak (azon jót mosolyogtam, amikor Gil lekorcsozta Ritsukáékat, akiknek ez kb. fel se tűnt), a harcok se, az pedig továbbra is tetszik, hogy egy olyan korszakban ill. kultúrában játszódik, ami azért elég ritkán bukkan fel animékben.
Válasz küldése