Kaleido Star

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Raisu írta:Ha Leon nem kezd el erőszakoskodni Sorával, akkor nem kerül a kocsi elé, úgyhogy szvsz az volt a legkevesebb, hogy elrántotta előle.
Na igen a számból vetted ki a szót.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Engem nem zavar, ha több animében is hasonló múltja van egy szereplőnek.
De én mivel könyvekben is sokat olvastam Leon tipusú férfiakról, ezért is tudom könnyen megszeretni.

Ő már 21. De idősebbnek nézném. Pl SPben Shannont sem nézném 20nak.

Fehér haj nem zavar, mert Sephiroth, Sesshy jut róla eszembe. Bár előbbit jobban bírom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Kis Yeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.11.21. 11:26

Kaleido Star

Hozzászólás Szerző: Kis Yeti »

Egyszerűen imádom (mint egy csomó másikat is). Szerintem izgalmas, mert nagyon életszerű az egész. Kiváncsi vagyok, hogy kivel fog összejöni Sora. Szerintetek kivel???? :whelp:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha még nem láttad, akkor nézd meg, és rá fogsz jönni. :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Kaleido Star

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kis Yeti írta:Egyszerűen imádom (mint egy csomó másikat is). Szerintem izgalmas, mert nagyon életszerű az egész. Kiváncsi vagyok, hogy kivel fog összejöni Sora. Szerintetek kivel???? :whelp:
Spoiler írta:senkivel *cry*
Kép
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Én sem lövöm le a poént, inkább nézd meg!
Nem tudom, én sosem néztem idősebbnek Leont 21-nél. Egyáltalán nem öregíti a fehér haj! ::japsmil::
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Elhaym írta:Ő már 21. De idősebbnek nézném.
De nem idősebb Yurinél... Legalábbis kizárt, hogy Yuri 23-25-nél fiatalabb.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Yuri annyinak van írva a hivatalos oldalon mint Leyla, vagyis 18.

Bár inkább 20 körülinek nézném.

De hangjukon is hallatszik, hogy Leon az idősebb. Rókus sokkal férfiasabb hang.

Japánnál is ezt vettem észre. Bár Leon hangját ott is jobban szerettem Yuriénál mint a magyarnál is.


Meg hát én és a családom, meg a barátnőim szintén Leont látjuk idősebbnek.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuri-ról tudni lehet hogy 18, de Leon-nál én olyan 22-re tippeltem.
Kis Yeti írta:Kiváncsi vagyok, hogy kivel fog összejöni Sora. Szerintetek kivel???? :whelp:
Senkivel és ezzel nem lőttem le semmit. Ez nem egy olyan anime amiben bárki bárkivel összejönne. Szóval ne is áltasd magad.

Komolyan fontolgatom, hogy a jövőben megkérem Rage-t, had töröljek minden olyan dupla/tripla/stb. postot, amit olyan tag csinál, aki már több, mint fél éve látogatja a fórumot. Egy újonctól még ok, de emberek, könyörgöm, ott van a sarokban a Szerkeszt gomb, legyetek szívesek azt használni. Köszönöm.
Ja és a spoilereket legyetek szívesek fehérrel írni! - Sister Tenshi
Kép
Kis Yeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.11.21. 11:26

Caleido Star

Hozzászólás Szerző: Kis Yeti »

Gondoltam, hogy senkivel nem jön össze de reménykedni szabad, vagy nem???
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Azzal nincs semmi gond.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Huh, hát én most tartok a sorozat felénél. És nem gondoltam volna, hogy így rá tudok szokni. ^^ Azt hittem, hogy tök uncsi az egész, erre most meg annyira megszerettem, yay! \^o^/

Amúgy eddigi kedvenceim Jonathan (kell nekem egy olyan fóka, annyira ééédiiii ^___^), Layla, Sarah (olyan szép hangja van...), meg... hát, végülis szinte mindenkit szeretek. ^^

Amúgy kellemes kis kikapcsolódás számomra. Magyarul nézem, ugyanis az angol felirat valami katasztrofális (fele hiányzik, meg fel se akarja ismerni a progi... o_o), de nekem soha nem volt különösebb bajom a magyar szinkronnal, eltekintve néhány apróságtól... >_> Majd egyszer megnézem japánul is. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Kis Yeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.11.21. 11:26

Kaleido Star

Hozzászólás Szerző: Kis Yeti »

Sok sikert a fóka beszerzéséhez!!! Ja és én is csak magyarul nézem, mert angolul nem tudok. Japánul viszon már láttam egy részt az egyik haveromnál (végülis egy szót sem értettem belőle de ez lényegtelen).
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A fókáz valahogy nem tudom annyira kedvelni, inkább a fantom. :D
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

A+on szinkronosan nyomják...a Kaleido Star japán szinkronnal, angol felirattal jobb..már aki tud angolul :-P

Edit: Sztem :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nurrik 2006.12.07. 15:41-kor.
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem a magyar jobban bejön. Főleg Sora és Leon hangja miatt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Úgy általában én is a japán szinkron/angol felirat híve vagyok, csak amit tudok, azt megnézem magyarul... Mondom, majd keresek egy normális angol feliratot... Esetleg magyart. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Kis Yeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.11.21. 11:26

Kaleido Star

Hozzászólás Szerző: Kis Yeti »

Szerintem is inkább fantomra szavaznék, valahogy jobban jönne! :D
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Nurrik írta:A+on szinkronosan nyomják...a Kaleido Star japán szinkronnal, angol felirattal jobb..már aki tud angolul :-P
NA ja! De mivel én németet tanulok és még csak 7.-es vagyok nem túl szerencsés japánul, angol felirattal néznem. :? Na, meg a hozzám hasonló embereknek sem. Ezért nem látok olyan részeket ami érdekelne, és ez mind a nyelvtudásom miatt. :cry:
Ha nem tudsz úszni, ne mássz fára, mert elüt a villamos!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is magyarul nézem RTL Klubon (nincs A+om), és nekem Sora hangja nagyon nem jön be. Japánul angol felirattal is csak egy részt láttam, de úgy jobb volt. Meg hát tudok is angolul, csak netem nincs, hogy le tudjam szedni.
Kép
Kis Yeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.11.21. 11:26

Kaleido Star

Hozzászólás Szerző: Kis Yeti »

Én is RTL-en nézem és szintén láttam egy részt japánul és Sora hangja sokall jobb magyarul.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem japánul jobban tetszettek a hangok, de hát kinek mi jön be.
Kép
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Hangok: Sztem mind a japán, mind a magyar hangok nagyon jók a Kaleido esetében (csak Molnár Ilonát nem kellett volna ide se betenni, bár itt még egész jól viselem a nyekergését), én főleg Kallos és Leyla hangját szeretem, de ez lehet, h már elfogultság, hiszen egyébként (is) ők a kedvenc szereplőim.
Életkorok: Hát, kicsit furcsa, h Leylaék és Leon csak ennyi idősek, de asszem tulajdonképpen nincs min meglepődni az animek esetében - á la Gakkuen Heaven 30as gimnazistái... :P
Szerelmi szál: Ez tényleg nem az az anime. Persze, én is nagyon szurkoltam végig 2 "párnak" is, de nem a szerelem van a középpontban. Ettől függetlenül azért ne felejtsük el, van min. 2 rész, amiben szóhoz jut ez is (a Kallos - Sara rész pl, v amikor Sora randizni megy a szőke kékszemű sráccal, aki bele van esve, és akinek hirtelen nem jut eszembe a neve)....
All in all: először csak passzióból kezdtem el nézni ezt az animet, mert nem szeretem a cirkuszt a való éltben és a karakterdizájn sem tetszett, s így nem érdekelt különösebben, csak épp ment a tvben (A+ már - már létszükséglet, h a háttérben menjen... :P ). Aztán szép lassan bele is szerettem, mert ez a történet annyira bájos... Hiába, nincs rá jobb szó... Tele van szeretnivaló karakterekkel, élénk és friss színekkel és sok - sok érzelemmel.... Azon kevés animek közé tartozik sztem, amelyeknél az 52 rész (ha nem tévedek, ennyi van összesen) nem túlzás, nem válik unalmassá és nem veszít értékéből... Nézzétek, nézzétek, nézzétek!!! Ja, és a zene is iszpnyú kawai! :D
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát, végig értem az animén, és a végén eléggé meg is hatódtam. *szipp-szipp*

Mit mondjak... Kár lett volna kihagyni. Ahooz képest, hogy eredetileg az volt a hozzáállásom, hogy biztos tök unalmas lehet egy cirkuszi artista élete, ez kb. al első 10 rész alatt megváltozott. Ennyi elég volt, hogy teljesen beleszeressek a sorozatba.
Többnyire egyébként magyar szinkronosan néztem, de volt kb. 10 rész, amit japánul, hát ennyiből eldőlt nálam, hogy a japán nekem tetszik (minden eredetiben a legjobb ugyebár), de nem vetem meg a magyart sem, mert nem lett olyan rossz a szinkront.
Ami tetszett a sorozatban: 51 része ellenére egy percig se unatkoztam rajta, és voltak benne váratlan fordulatok, amik megleptek. Azt hittem, hogy pl. sikerül elsőre egy-egy bizonyos manőver, hát nem. Még a sok-sok lelkizést is el tudtam benne viselni, habár néha Sora kezdett az agyamra menni, amikor volt egy olyan szakasz az animében, amikor teljesen maga alatt volt.
Ami nem tetszett: szinte egy darab rendes OP vagy ED nincs (egyedül az 1. OP fogott meg valamennyire), de hál istennek az OST az király lett. Amit meg nagyon hiányoltam, az a szerelmi szál... Mert az egy dolog, hogy Kalos meg Sarah egymásra találnak, de hogy Sorát nem hozzák össze senkivel, az már kicsit hiányzott. Bár lehet, hogy jobb is, mert akkor itt egy komoly lélektani animévé vált volna, mint inkább egy könnyedebb, szórakoztatóbbá.

Gyakorlatilag nincs is olyan szereplő, akit nem szeretnék, de továbbra is kedvenceim között van Rosetta, Layla, Sarah, Leon és Yuri is (mind a kettőnek meg tudtam ám bocsátani, heh). May-t eredetileg egy hülye p*csának tartottam, hál istennek ő is kinőtte azt a korszakát, de egyszerűen elviselhetetlen volt, ahogy színre lépett. De hát ő is kellett az animébe, nélküle nem lett volna egy kerek egész.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Sora, és a szerelem valahogy nem nagyon akart összejönni, bár Ken elég sokat álmodozott róla...
May tényleg elég furcsán gondolkodott másokról, bár ebben a féltékenység is benne volt. Az arckifejezése pedig nagyon jó volt, amikor Sora kedves próbált lenni hozzá, ő meg elhajtotta. :D
Válasz küldése