Battle B Daman

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Battle B Daman

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Gyerekes? Lehet.
Nem igazi anime? Megeshet.
De nekem akkor is a szívemhez nőtt. ::jblush::
Úgyhogy ide ömleszteni a B Damanos megjegyzéseket, bármilyen legyen az, negatív pozitív egyaránt.
Én akkor is bírom!
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

lol?? :roll:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ez most egy csöppet anyázós hozzászólás lesz, gomen:


Ez az anime... (mert hogy anime, ne menjünk bele, de anime sztem japán rajz/animációs film... és ez az...)... szóval ez az anime... egy sz@r szvsz.

Eredeti dolgot nem tartalmaz... ráadásul amiket lopott... azokat is rossz helyekről... lássunk csak egy két példát:
Főszereplő gyerek életcélja... legjobb B Daman játékos legyen a világon... SonGoku a legjobb harcos akart lenni, Ash meg a legjobb Pokemon mester stb stb.
Van benne gyerek aki csöndes, kalapos és kicsit dark... ilyet is már sok helyen láttunk... de ez a hugáért küzd... Joey a Yugioh-ból?
A másik kölyök skizofrén, amikor játékra kerül a sor akkor agresszívabb lesz és a haja is más sérót kap.... Yugi? hmm?
Minden csata elött "jól hangzó" beszóllás... Beyblade?
és még mindig sorolhatnánk... de nem teszem...

szóval mindezekután mi az anime lényege? hát japánban és az USÁban tuti, hogy a szülők a könyörgő gyerekeiknek megvegyenek még egy merchandiset. (könyörgöm mi a jó abban, hogy kis bábúkkal lövöldözzük a másik kis bábúját... legalább ha legóból volna és rendesen tudnál hozzá építeni, nem csak pár alkatrészt) és hát... itt kicsiny országunkban is a Beyblade meghozta a megfelelő vásárlóközönséget... és én meg már láttam a Westendben játékbolt kirakatában BDamant...

jah mellesleg az anime végén a jó fog győzni (mint ahogy ezt minden részben is teszi... vesztett valaha is Yamato csatát? nem láttam minden részt, ezért kérdem...)
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

:goodpost:

Itt a tipikus példa rá, hogy nem csak az amcsi "műremekek" között lehetnek iszonyúan klisés, történetmentes és teljesen átlátszó darabok, hanem az animék között is... már a Pokemonért és a Yu-Gi-Oh!-ért sem rajongtam túlzottan (merchandising... nézd és költs!), de ez valami borzalom. 1 egész részt nem tudtam belőle végignézni, annyira szánalmas volt. A nyilvánvaló semmitmondástól felfordul az ember gyomra... nem csodálom, hogy Amerikában ez ilyen népszerű :roll:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Most attól rossz, mert merchandising, és azoknak nem mindig van sztorija?

A magam részéről igyekszem szem előtt tartani, hogy az ilyen és ehhez hasonló animék az alsóbb korosztályokat célozzák meg: vannak benne látványos harcok, a jó mindig győz, tisztességes küzdelem. Hol itt a baj? Senki nem mondta, hogy 16+ kell élvezni.

Amúgy a "jellemző, hogy Amerikában kelendő"-t pedig általánosításnak érzem.

EDIT: Ment PÜ.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2006.03.24. 19:39-kor.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

kezdünk egy kicsit eltérni a tárgytól... de azért csak itt csak mostt Midoonak: láttál pl. Digimont? abba is volt rendesen merchandiseing... még sem volt teljesen semmitmondó a történet... és még is csak volt benne valami érdekes és változatos (pl. nem győz minden egyes epizódban a jó)
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Midoo írta:Most attól rossz, mert merchandising, és azoknak nem mindig van sztorija?
Nem, attól rossz, mert értelmetlen, semmitmondó és gagyi. Én speciel nem szeretem a merchandisingokat, de a Bdamant ezek közül is kiemelten utálom.
EDIT: Félreértettél. Azzal, hogy azt mondtam, hogy a merchandisingok üzenete "nézd és vedd", nem mondtam, hogy mindegyik feltétlenül rossz...
Midoo írta: A magam részéről igyekszem szem előtt tartani, hogy az ilyen és ehhez hasonló animék az alsóbb korosztályokat célozzák meg: vannak benne látványos harcok, a jó mindig győz, tisztességes küzdelem. Hol itt a baj? Senki nem mondta, hogy 16+ kell élvezni.
Igen ám, csak a fiatalabb korosztálynak is lehet normális animéket, rajzfilmeket adni, eredeti történettel (nem kell benne ezer csavarnak lennie, legyen érthető, de eredeti --- ezek ugyanis nem zárják ki egymást). Az animék közül számomra jó példa a Card Captor Sakura (ami baromira más műfaj, mert nem merchandising, és csak azért hozom fel példaként, mert a kisebb korosztálynak készült, mégis igényesebb, és a nagyobbaknak is nézhető). Vagy a nem japán rajzfilmek közül a Vuk... mindmáig nagy kedvencem, élvezhető, felnőtteknek is nézhető, a gyerekek jól szórakoznak rajta, mégsem blődli.
Midoo írta: Amúgy a "jellemző, hogy Amerikában kelendő"-t pedig általánosításnak érzem.
Jól érzed.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Én már láttam egy pár részt...és bevallom, nem tetszik. A testvérem hiába B-Daman mániás, én nem vagyok oda érte. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem olyan, mintha lekoppintották volna a Beyblade-t.
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Jó dolog külön topicot nyitni az ellenszenves hozzászólásoknak. :ossmile:
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Ehh... és ez téged miért zavar? :roll: A topic arra való, hogy vitatkozzunk/eszmét cseréljünk. (mellesleg a témanyitó hozzászólásodban azt mondod, a negatív hozzászólásokat is szívesen várod... akkor mi a gond?)
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én nem láttam túlsok Bédaman részt, max 1et, azt se végig, de egyszerűen förtelem volt. Anno a Pokemonra még azt mondtam h el-el megy, mert van benne egy kis jólkitalált világ, és a játék is kellemes szórakozást nyújtott, de semmi jó nincs benne igazából.

A Bédaman viszont egyenesen borzalom. Ez a: Adjunk el mégvalamit. Néznek a raktárba, látnak valamit amit Yamakasi-kun a közeli Bolhapiacról beszervált BruceLee-től, de az nem tetszett meg a gyerekének otthon ezért a Stúdiós raktárba dobta hogy soha ne lássa, S aztán gondolnak egyet h adjunk el ilyet, csináljunk animét tökjólesz!

Ennek az ANimének, ahogy a YugiOhnak, Pokemonnak, Digimonnak, SEMMI ÉTRELME! (Jó, a Digimon azért bőven kiemelkedik, de ettől függetlenül bénának tartom ezeket)

Xellosgirl: talán majd jön ember akinek tetszik ez az anime, de egyelőre úgytűnik a legtöbben nem rajongunk érte :roll:
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Mayer írta:[...]
Ennek az ANimének, ahogy a YugiOhnak, Pokemonnak, Digimonnak, SEMMI ÉTRELME! (Jó, a Digimon azért bőven kiemelkedik, de ettől függetlenül bénának tartom ezeket)
[...]
Ez jó, ezeket, amiket felsoroltál, csak egy-egy rész erejéig ha láttam (Pokemon-ból talán 5-6 is becsúszott véletlenül, ha régebben óvatlanul vasárnap reggel leragadtam a tv előtt...), így valószínűleg ez a BDaman se nekem lett kitalálva. Viszont kicsit off, de a Pokemon-ról jutott eszembe: Pikachizer

Példaként legyen pont ez a topik: pikapika!!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát az én szívemet sem hódította meg ez az anime. Pár részt láttam belőle, és szerintem se egy eredeti ötletekben gazdag rajzfilm. Egyszerűen semmi lényege nincsen... Hú, mekkora csaták zajlanak benne... Majd elalszom rajta. Jó, egy 8-10 éves gyereknek még biztos hogy szórakoztató, de nekem azért már a komolyabb fajták kellenek.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Azt hittem hogy a Duel MOnster-t nem lehet alul mulni..tévedtem^^

Egy darab részt nem bírtam véginzézni ebből az animbénől. ez...valami lebutított változata a digimon-pokemon-Yugioh nak.
Pedig a fentebb felsorolt 3 művel nincs bajom, Digimon első pár sorozatát imádom.

De ez olyan rossz...mit tanul ebből a gyerek?..semmit...tényleg csak azért van hogy a szűlök megvegyék a gyerekeknek a játékokak... -.-
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Duel MAsters (a Duel Monsters a YGO! 2. sorozatának alcíme), és az is csak hozzáállás kérdése. Szerintem nagyon poén sorozat XD
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

áhh...nem a yugioh-ra gondoltam.. ><

a cartoon networkon megy...Shogu vagy k ia főszereplő és abban is kártyáznak...nemtom mi a címe...rossz a névmemóriám, bocsi
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én a Dual Masters sorozaton és a B-daman-en is jókat szoktam röhögni. Nem tudom, mennyire szerették volna az alkotók, hogy komolyan vegyék ezeket, de nem is érdekel. Jókat röhögök és nekem ennyi elég is. Ez olyan, ami pl. a Yu-Gi-OH!-nál és a Beyblade-nél soha nem ment nekem, ott érezni lehetett, hogy nagyon komolyak akarnak lenni, de... szóval nem, nagyon nem az esetem egyik se. ^^" Ezért a sorozatért se rajongok, de ha véletlenül megy, mikor épp nincs más a TV-ben, akkor jól szórakozok.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hát Duel Mastersen tényleg lehet dőlni a nevetéstől... de BDaman-nál nekem nem nagyon megy... nekem ott ugyanúgy a "komolyak vagyunk" érzés jöt le
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

EZ S**R
Ez már megint egy játékhoz készült anime,mindenféle tartalom és mondanivaló,vagy csak jó stilus nélkül....


(Észrevétel megy lefelé a gyüjtögetős animék szinvonala,szereplők kora ebben pl 8-10évesnek látszanak a szereplők és már ök is vagányak akarnak lenni meg Darkoasak HÚÚÚÚÚ de félelmetes kb4-5éveseknek talán....Bár nekik nem ajánlanám mivel elrohad töle a kis fejlődésben lévö agyuk....EZ CSAK EGY MAGÁNVÉLAMÉNY....)
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

:goodpost: az én magánvélleményem is
Kép
Avatar
Reika Gray
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.06.04. 16:07
Tartózkodási hely: kisképző

Hozzászólás Szerző: Reika Gray »

Bdaman? NEEEM! ::box:: Ez már nem is rajzfilm hanem hosszú, unalmas, ˝anime akar lenniˇjátékreklám! Könyörgök a YU-GI-OH legalább valami fejlődést mutatott az évadok folyamán!(bár az új GX-el az is visszaesett :mad: )
Műveld a csodát, ne magyarázd!
Válasz küldése