Jyu Oh Sei (Planet of the Beast King)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Jyu Oh Sei (Planet of the Beast King)

Hozzászólás Szerző: Loran »

Ugy velem szuletik annyi hozzaszolas ebben a temaban, hogy megerdemeljen egy sajat topicot.

Neki alltam a manganak egy szotarral a kezemben. Nehez igy kibogaraszni a dolgokat, a felet nem ertem akkor sem, ha megvan a szo, ezert piheneskeppen elorelapoztam, en balga allat es spoiler-hegyeket lattam. Mindenesetre a mangaban tenyleg lassabban folynak a dolgok es a szereplok is kozvetlenebbek (rengeteg SD fej :D), es a koruk is inkabb stimmel (jo, nem 15, de nem is 20, mjuk 17). Ugyanakkor egy kicsit ugy erzem, hogy a vilag a mangaban kidolgozatlanabb, persze ilyesmire nyilvan sokkal alkalmasabb az anime formatum. Az is erdekes, hogy mig az anime "unisex", a manga karakterdesignjai, a boritok halvany szinei es a hatterek erosen shoujo feelinget arasztanak (arrol nem is beszelve, hogy ott a szereplok belso vilaga joval a latvany es az akciok elott van).
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

A mangába ugyan nem néztem bele, de az animét én is követem, és a gyors tempó sem zavar. Sőt, szerintem ez a 11 rész így lesz igazán különleges (mondjuk néhány szituáció tényleg eléggé kidolgozatlan, legalábbis az érzelmi töltetük).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A világ éppenhogy sokkal kidolgozottabb a mangában, bár az anime úgy látszik néhány jelenetet áthelyezett későbbre, úgyhogy még behozhatja a lemaradást (muszáj is lesz, ha továbbra is követni akarják a manga történetét).

Ami meg az uniszexséget illeti... háááát. xD;; Az anime legfeljebb csak annyira uniszex, amennyire manapság majd' minden anime az, de egyébként teljesen egyértelműen női közönségnek készült, akárcsak a manga - nem véletlenül fut a Noitamina műsorblokkban (ami a Fuji TV josei blokkja), nem véletlenül van tele szépfiúkkal és fanszervisszel, és az sem véletlen, hogy Third és Thor hangját két idol, Oguri Shun és Doumoto Kouichi adja (akik közül egyik sem profi seiyuu, Kouichi éppenséggel egy népszerű boyband tagja). :D Az, hogy a mangában a szereplők belső világa jobban ki van dolgozva, mint az animében, csak annyit jelent, hogy az animének a felháborítóan kevés epizód miatt egyszerűen ideje nincs arra, hogy ilyesmikre kitérjen... amitől leginkább azért tartok, mert lesz itt még néhány nagyon erős érzelmi töltetű jelenet, és kár lenne, ha megfelelő alapozás + időhiány miatt nem ütnének akkorát, mint kellene. :/

Btw, pofátlan önreklám: http://www.aoianime.hu/index.php?oldal= ... e=Juuousei :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat igy a 7.resz utan egyre inkabb tukon ulok, h mit fognak ebbol kihozni..de tovabbra is nagyon tetszik. Tiz, aki nekem irritalo volt, es rettento antipatikus, viszont szimpibb lett ebben a reszben, viszont ez a Karin egyaltalan nem tetszik, nem is szep, es meg elottem tisztazatlan okok miatt gyuloli Thor-t (azt sem ertettem pontosan, h mi az h Istenno aldasa van Thoron..). Es lelkiekben barmire felkeszultem a 8.reszben, meg arra is h meghal Third, ah az elozetesben lattam h a hoban vandorol..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

IloveRenji írta:viszont ez a Karin egyaltalan nem tetszik, nem is szep, es meg elottem tisztazatlan okok miatt gyuloli Thor-t
Ő maga mondta - féltékeny rá. :D (Persze nem így mondta, de teljesen egyértelmű.) Az istennős dolog meg csak arra utalt, hogy Thor egy piszok mázlista.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na mar sikerult is megneznem a 8.reszt :?
Mufurc a blogeleirasod egyreszt LOL, masreszt meg nagyon talalo..szegeny, szerencsetlen Tiz, es meg vigaztalja is a Chin, h nem hat de szeret, meg csak varj..azt hiszem eleg egyertelmuen leoltja a Thor ot.
A barlangi Ki a gyonyorubb cimu vita volt nekem egy kicsit gaz, de attol fuggetlenul nagyon jo resz volt ujfent, kivancsi vagyok nagyon nagyon h mi lesz ebbol..
Amugy a mangat nem lehet valahol elolvasni, vagy letolteni? Mert nagyon kivancsi vagyok, es nem talalom eddig sehol :(
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

8. részről a legjobb komment díja az a japán bloggert illeti, akinek a blogjában az epizód címe alatt egy kis ascii arton az volt látható, amint az illető tökön rúgja Thort. xD
IloveRenji írta:A barlangi Ki a gyonyorubb cimu vita volt nekem egy kicsit gaz,
Jaj igen, azt el is felejtettem kommentálni... azon nagyon röhögtem. "Te olyan gyönyörű vagy..." "Nem, te sokkal szebb vagy!" "Nem is, TE vagy a szebb!" xD

Ami a mangát illeti, van japánul, illetve készülget egy scanlation, jelenleg az első fejezet felénél tartunk (~40 oldal, irdatlan hosszú fejezetek vannak ebben a mangában). Ha van rá igény, kirakom őket, bár nem tudom, mennyire "hivatalos" a dolog...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat engem speciel erdekelne :oops: (te forditod? :shock:)
Es Thor megerdemli a tokosrugast..
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

IloveRenji írta:Hat engem speciel erdekelne :oops: (te forditod? :shock:)
Es Thor megerdemli a tokosrugast..
Engem is érdekelne ^_^ És akkor megnyugtató, hogy nem csak én akartam megverni Thort... ^^" Tudom hogy az élet kegyetlen, de akkor is T_T Hamarabb is közölhette volna Tizuvel, tök egyértelmű volt hogy Tizu komolyan gondol mindent -_-
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Igeeen, en is szeretnem! A japan verzio megvan, de nem tudom elolvasni...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

MaKo írta:Hamarabb is közölhette volna Tizuvel, tök egyértelmű volt hogy Tizu komolyan gondol mindent -_-
Szerintem is nagyon nem volt fair az egesz..o meg az elejetol fogva nem erzett iranta semmit..szerencsetlen napi hanyszor mondhatta el, h "Ha majd lesz a d**os honap, akkor majd gyerekunk lesz"..(es milyen vonzo no lett belole raadasul..nekem jobban be is jon mint Karin, de ez mar egyeni problema.. :-P)
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Hűűűh.. ^^
Én majd most fogok belőle nézni, ahogy megigértem. :)
Mufurc blog leírása alapján nem tűnik olyan rossznak. Na, majd kiderül.
Azt viszont szeretném tudni, hogy hány részes lesz ez a sorozat?
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pata írta: Azt viszont szeretném tudni, hogy hány részes lesz ez a sorozat?
11... :neutral:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

11... és a Bones blogja szerint a 9. részben már a Juuousen lesz, vagyis az egész utolsó másfél kötetet úgy látszik, két rész alatt akarják lenyomni. >__> Namindegy, örüljünk annak, ami van... o_o (A blogot egyébként érdemes nézegetni, borult kis rajzok vannak benne + most egy kis bepillantás a staff mindennapos életébe... xD) A hivatalos oldalt meg egyébként is érdemes nézegetni, vannak pretty wallpaperek (jó, eddig csak 3).

Aztán, aki még nem látta volna, kijött az ending single, tessék letölteni mer' rulz. :D

A manga első része pedig itt és itt van, ha vmi probi van a letöltéssel, szóljatok. (Ja, és lécci ne nagyon terjesszétek DC++n, ftp-ken és egyéb helyeken, köszi.) Még nem tudtam elolvasni, sz'al nem tudom, az editor mennyire nyúlkált bele (azt tudom, hogy van benne egy elírás - a kivándorlás a Naprendszerből 350 évvel a sztori előtt történt), mindenesetre elvileg minden oké kell hogy legyen.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Koszonjuk!!! Latom a gyurodesek ki lettek retusalva. Pedig menyit szoszmotoltem vele a sajat verziomon, h nekem jobb legyen :D
A torrentben a booklet5 nem a mangabol van?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az editor a saját mangáját scannelte be laponként, sz'al szebb, mint ami egyébként letölthető (Share-ről legalábbis, nekem onnan van). ^^;;

Nemt'om a booklet5 kép melyik (nekem egy másik verzió van), de ja, van egy kép, amit Itsuki, a mangaka rajzolt... de iirc nem a mangából van, hanem külön a single-hez készült. (Egyébként meg várom az artbookot... *_*)

(Btw, most lettem kész az 1. fejezet második felével... a mindenit, ez kegyetlen hosszú volt. o__o;; )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jujj, koszonjuk :D
El is olvastam, olyan mas itt a Thor, mar az elejen agressziv..de kivancsi vagyok nagyon a folytatasra..
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Első részt megnéztem, majd szedem le a többit.
Naon szép az animációja, mondjuk Bones az mindig is hozta a formáját :)
Durva volt, hogy a dzsungelben a légy erős és éld túl, uralkodj te gondolat milyen erős.

4. rész nagyon jó volt. Most jön le az ötödik, csak Kiss fansubsal van fent :\
mufurc mondta, hogy a kiss fansubs nem túl jó, de most egyenlőre ezzel kell beérnem. Mindenesetre érdekes volt, hogy a Third belekeverte Thort egy Try-ba. Kiváncsi vagyok a folytatásra. :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Köszi!

Közben meg megnéztem a 9. részig, és...
- Karim nem normális o_o
- ...de akkor se érdemelte volna azt amit kapott... (Nagyon remélem, hogy Thirdnek elfogadható oka lesz minderre a "siettségre"...).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én arra a megállapításra jutottam, hogy Karim mazo. xD Jól összeillik SM King Zagival, szép, bár kissé beteg páros. :3

(Third meg.... nyah...)

-----

Na, vége az animének... aki spoilert akar (:D;;; ) az kövesse a linket az aláírásomban. A blogban majd egy új bejegyzésben értékelem az animét, addig is elég annyi, hogy minden hibájával együtt egy nagyon jó kis anime, de azért a mangával együtt "teljes" (nem mondom, hogy a manga jobb, mert sztorira igen, de nincsen benne a gyönyörű animáció, a színek, a zene, a hangok....).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Nos igazságszerint ha nincs a blog(vagyis ha mufurc nem vette volna a fáradságot hogy blogoljon)akkor gyakorlatilag szegényebb lennék egy nagyszerű anime-val a Jyu-Oh-Sei személyében^^Hisz bár nem egy világmegváltó alkotás de van egy jó történet érdekes(bár sajna talán annyira nem kidolgozott)karakterek,szemet gyönyörködtető animáció és hátterek.A seiyuukkal először nem teljesen voltam kibékülve(Thor és Third részéről)de aztán őket is megszerettem(ami leginkább Nakai Kazuya-nak volt köszönhető-Zagi) az egyetlen bánatom csak annyi hogy miért csak 11. részes lett? :? Mondjuk ez márcsak a múlt csak kár érte de összeségében nekem bejött(még a végé is bár nem olvastam a manga-t)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem tudni, hogy miért lett 11 részes, de szerintem sok köze van a dolognak ahhoz, hogy két héttel a vége után kezdődött a Honey & Clover II, ami ugyanabban a műsorblokkban megy...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Legalább 13 részt kaphatott volna hogy egy kicsit kidolgozotabb véget sikerüljön összedobni(így sem volt rossz) mert nekem elég elsietettnek tűnt.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát ja, sajna, a végét eléggé összecsapták, amivel még különösebb bajom sem lett volna, ha nem éppen az marad ki belőle, amiről SZÓLNIA kellett volna az egésznek. :/ Mindegy, a mangán még folynak a fordítási munkálatok... o_o;; Remélem, előbb-utóbb összejön a folytatás.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése