Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.10.14. 18:27

Titkos írta:
2021.10.14. 02:43
illetve lehet önmagával próbált versenyezni, hogy tud-e még "elméretezettebb" karit rajzolni, mint Lucoa. Tudott. :dirr: XD
El tudom képzelni, ahogy áll részegen a tükör előtt, elbeszélget magával erről, és azt mondja a tükrnek, hogy "'fogd meg a söröm", majd leül rajzolni.

Egyébként a Kobayashi pont egy olyan mű, ahol az adaptálásnál a finomítás még pont, hogy a javára is válik. Egy shota-femdom páros ide, egy loli-leszbo rapist páros oda (ugye Kanna és a barátnője), vagy épp a folyamatos "edd meg a farkam" innuendó áthallásos részek Tohru és Kobayashi közt.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Biblioteca

SaiyaGin
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2021.10.14. 18:39

Titkos írta:
2021.10.14. 02:43
Az anime úgy-ahogy próbált "finomítani" a dolgokon, így abból annyira talán nem jön át, de ez a mangaka eléggé szereti fullba nyomni az ecchit. (Sőt, mit "ecchit", seinen "majdnemhentai" cuccokat... XD) Egy az, hogy amikor nem éppen Dragon Maidezik, akkor ilyen mangákat rajzolgat (itt a borító már mindent elmond... XD), a másik meg az, hogy amúgy a Dragon Maid sem annyira "szelíd" mangaként, mint animeként, pl. ha onsen jelenet van, ott simán repkednek a cicik, meg ilyenek. Szóval ennek fényében már Ilulu dizájnja sem volt olyan meglepő számomra, a fazon nála szimplán csak "fullba nyomta a hentait", illetve lehet önmagával próbált versenyezni, hogy tud-e még "elméretezettebb" karit rajzolni, mint Lucoa. Tudott. :dirr: XD
Köszi, ezt nem tudtam, én csak abból indultam ki, hogy halovány emlékeim szerint az első sorozatban Lucoát leszámítva nem volt túl hangsúlyos a fanservice.

SaiyaGin
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2021.10.18. 18:57

Shinchou Yuusha: köszi az ajánlást Dodgers, jól elszórakoztatott a sorozat. Kicsit tartottam attól, hogy a központi gimmick hamar unalmassá válik, de szerencsére ez a 12 rész pont elég rövid idő volt ahhoz, hogy ez ne következzen be (bár ez azért szubjektív). Az utolsó két rész megkomolyodását feleslegesnek éreztem, bár tény, hogy utólag visszagondolva voltak utalások a múltban történtekre.

Leara
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2021.10.23. 09:53

Boku no Hero Academia 5. évad: őszintén szólva a véleményeket olvasgatva én valami sokkal rosszabb évadra számítottam. Az azonban igaz, hogy az első kb. 10 rész rettentően unalmas. Tele van a sorozat érdekes karakterekkel és villainnel, erre az évad majdnem felében azt kell nézni, ahogy a két osztály versenyzik egymás ellen? Miért? Oké, bemutatja, hogy mindegyikük fejlődött valamit, de ezt inkább nézném éles csatákban.
A második fele már szerencsére jobb volt, bár Endeavor eléggé megosztja az érzéseimet... látom benne a karakterfejlődést, de mégis úgy vagyok vele, mint a fia, hogy azért ennyi alapján nehéz megbocsátani neki a korábbi viselkedését :D. Aztán amikor a villainek kerültek középpontba, onnantól éreztem megint valamennyit abból, hogy tud izgalmas is lenni ez a sorozat. Végül 5/10-re értékeltem, mert tényleg kb. a fele jó-fele uncsi arány jött ki a végére, remélhetőleg a következő évad már jobb lesz.

(Bakugot viszont továbbra is rühellem és mindig sokat ront számomra a sorozat élvezhetőségén, amikor szerepel)

SaiyaGin
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2021.11.04. 19:44

Urasekai Picnic: ha az első három rész nem fogott meg, van értelme folytatni?

ZeroProcess
Haladó
Haladó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess » 2021.11.04. 20:22

SaiyaGin írta:
2021.11.04. 19:44
Szerintem kifejezetten jó anime minden hibájával együtt, de ha téged 3 rész alatt nem sikerült megfognia, akkor ez nem neked való.
Kép

SaiyaGin
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2021.11.05. 17:41

ZeroProcess írta:
2021.11.04. 20:22
SaiyaGin írta:
2021.11.04. 19:44
Szerintem kifejezetten jó anime minden hibájával együtt, de ha téged 3 rész alatt nem sikerült megfognia, akkor ez nem neked való.
Köszi!

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.11.10. 09:34

Neko Neko Fantasia (1991)

Közeleg a seggbe mászó fenyőtüskés ünnep, és hát a kollégák keresgélnek alkalomhoz illő tartalmat, mit lehetne elkészíteni. Ez volt az egyik ajánlás. Nos, egy 24 perces rövidke OVA-ról van szó, ami... Hát... Finom leszek és nőies: bitangpusztulatosan ótvar, vacak, tömény szirupos lélekgyilkosság.

Az alapsztorija az, hogy van egy család: apa, anya, középiskolás lány, meg egy kismacska. A főszereplőink ők lesznek, de különösen a fekete macskusz, akinek Shiro (fehér) a neve. A lány nagyban kötöget, hogy imádott senpaijának meglegyen a sállal, anyuka számolgatja a költségvetést, hol kell megszorítani a gatyamadzagot és mennyire, míg az apa - aki történetesen retteg a macskáktól, de hogy miért vagy hogy mi köze van ennek az OVA sztorijához, azok olyannyira a történelem nagy kérdéseihez tartozik, minthogy hol van a nácik aranyvonata elrejtve, Hasfelmetsző Jack/a zodiákus gyilkos valódi kiléte, a roanoke-i kolónia örökre eltűnt lakói vagy az Oak Islanden lévő "kincses akna" - azon igyekszik törni a fejét, milyen ajándékot vegyen a családnak pár ezer jenből. Az összekötő kapocs pedig a macska lesz, aki éjszaka azt kéri a Holdtól, hogy hadd tudjon ajándékot adni ő is a családnak. A Hold meg varázslattal csinál belőle egy 4-5 éves forma kislányt.

(Részletes OVA cselekményleírás jön.)
SPOILER
Másnap reggel a fater menne dolgozni, a kislánnyá vált macska meg ráakaszkodik. Folyamatosan apuzza, gyakorlatilag rátapad, nem ereszti, és a bevásárlóutcában csinál neki egy kis felfordulást. Megtetszik ez, az, amaz, és hozza is el fizetés nélkül. Esküvői ruha, ékszerek, egy nagy tonhal, plüssök, ami bolt van az utcában, megjárja, a fater meg próbál szabadkozni, és csak az menti meg a helyzetből, hogy a boltosok egymásnak esnek, hogy melyiküket fizesse ki előbb a milliós jenes "nagy bevásárlásból", majd elég szolidan közli a kislánnyá vált macskával, hogy a nagy impulzus vásárlás nem jó ötlet karácsonyra, az a jó, ha olyat adunk, amit a másik szívesen fogad, kíván, visel stb.

Ezt követően lépünk át az iskolába, ahol a fater dolgozik, de ahova egyébként a lány is jár. De most a lánnyal kezdi a dolgot, meg tudja tőle, hogy fiúbarátot szeretne, majd megzavarva a tanórát követeli a fogalom (a fiúbarát) jelentését, amihez átmegy a fater tanórájára. Ott kiderül ki az a srác, akit a lány imád, majd kötözött sonkaként a lány elé cibálja. Ekkor jön az, hogy a lány érzései az egész osztály előtt nagy hírré válnak a srác iránt, de még a neki szánt sálat is a kislány a srác kezébe nyomja. A nagy lány pedig egy csöppet megsemmisül, és bezárkózik a női vécébe, mintha csak frissen olvasta volna, mi volt az öreg Tót megoldása a naphosszat tartó dobozolásra Örkénynél.

Persze, kell konfliktus is, ami itt az, hogy a nagylány a bezárkózás előtt mond egy szépet a kislánynak, aki azt nagyon a szívére veszi és elkóborol. Odahaza a nagylány a takaró alá bújva duzzogva gubbaszt a szobájában, az anya megemlíti, hogy a kiscicájukat amúgy egy ideje nem látni, eltűnt (ami lol, mert talán éjszaka láthatta utoljára, és még be sem sötétedett aznap igazán), a fater viccelődik azzal, hogy lehet shamisent csináltak a bundájából, de végső soron... A lányt kicsalja az anyja azzal, hogy keresik telefonon és soha vissza nem térő lehetősége van most (a srác hívta fel), a fater meg elmegy megkeresni a macskát a környéken, és meg is találja egy kupac hó alatt. Hazamennek, felmelegítik, nagy örömködés, ajándékozás,
és pá puszi csá, vége ennek a borzalomnak.

Hogy mi a bajom vele, mikor ez elvileg egy kedves és aranyos történet? Pont ez. Többek között. Angolszász területen szoktak azzal viccelődni, hogy ez amolyan Hallmark-színvonal, itthon pedig Pesti TV/Budapest TV lenne talán a legmegfelelőbb, de azóta sokkal nagyobb szennycsatornák is létrejöttek, amelyek képesek a saját tartalom előállítására is - pont, mint a Hallmark. (Szóval, aki az Izaura TV-t szereti, megnyugodhat, ezúttal nem kerül az ekevas elé.) Ez a nívó pedig nagyon sok területen meglátszik.

A szövegkönyv borzalmas. Mintha kiadták volna egy ovis nagycsoportnak, hogy írjanak egy ünnepi romkomot, és használhatják a hozott referenciaanyagot, ami egy zsáknyi giccsromantika és a legbénább ünnepi családi filmek tömkelege. Nem is a faékegyszerű történettel van a baj itt, hanem a tálalással. Jó és figyelmes gondolat az, amit az apa megfogalmaz, és még a saját részéről tanulságnak tökéletes is... LENNE, ha lenne vonzata. Mert ugye a nagylány reszortján nem tanulunk semmit, de legalábbis nincs az arcunkba mondva, hogy ne cselekedjünk a másik helyett, ne lőjük le azok meglepetését... vagy valami. Akkor legalább következetes lenne, ehelyett durcázásokat látunk mind a nagylány, mind a kicsi részéről, aki nem érti, mit tett rosszul. De emellett a kisfilm fele töltelékmondatok halmaza is, amiknek sokszor nincs szerves kapcsolatuk az adott jelenettel. Vagy csak önismétlő jelleggel belekerült, hátha másodjára viccesebb lesz. És ó, igen, a humor... Mert hogy az is van. Elcsépelt és klisés slapstick, a legvalószerűtlenebb meglepődésekkel, túlreagálásokkal, sokszor amolyan érzéssel, mintha szánakozva és könyörögve mondaná nekünk azt, hogy "most kéretik hahotázni, én ezt viccnek szántam". Mert a csattanó az valami burzsuj luxus minden bizonnyal.

Ugyanilyen a deus ex machina-szerű befejezés, hogy hirtelen kiscicává visszaváltozva találja meg a fater (talán a kettő közt 12 óra sem telt el, de jó, ha 16 igen, szóval még a klisés egy nap se volt meg), vagy a "csak azért hozzuk be ezt a kettőt és mondatunk velük egyetlenegy sort és nevesítjük őket, hogy lássuk, a cicának is vannak ám macskabarátai, akiket eddig se nem láttunk, se nem hoztak szóba.

Erre még rájátszik a hang és az animáció. Az előbbi java részt fülsértő, főleg a macska. Nem egyszerűen nyávog, hanem fejhangon visít, minden második mondata egy kiabálás, ami úgy szól, mintha épp tényleg shamisent nyúznának belőle. A többi szereplő amolyan elmegy, nézhető szintet produkál, csak ez a töppedt, idegesítő obnoxious kullancs nem képes rá (ó, hogy mennyire nem szerettem? hát csak tele tudtam volna nyomni a száját Technocol Rapiddal, majd megkötözve kilógatni a legfelső emeletről a lábánál fogva), holott mennyivel nézhetőbb lenne az összes bugyutasága ellenére is. Viszont ott a leggyengébb része, az animáció. Ha nem tudtam volna, hogy '91-es, simán '78-asnak mondtam volna, olyan és annyi jellegű klasszikus hibát, vétséget, és over all minőséget produkált magából. Mintha hazudtak volna az animátoroknak a büdzsé létezéséről. És azok csinálták, akik az ugyanekkor készült mérföldekkel szebben kivitelezett Arslan Senki és Guyver II OVA-kat, a 4 évvel korábbi Black Magic M-66 OVA-t, a 2 évvel korábbi Guyver OVA-t, a 2-vel későbbi Alita animét... de még övéké volt a Gall Force széria, a Tokyo Babylon. Szóval nem egy nevenincs kis stúdió, ennek ellenére látványos a kényszerkészítés rajta.

Overall 3/10, inkább a COVID kerülgessen az ünnepek alatt, ne ez.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Biblioteca

Válasz küldése