Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Kaguya
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.11.22. 13:38
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Kaguya »

Yuriko-chan írta:Megkóstoltam a wasabi-s zöldborsót, és nem volt ehetetlen.
Szerintem a wasabi nagyonis finom ::hehe::

Mondjuk a magyar tormát is nagyon szeretem, lehet, hogy ezért ízlik a wasabi is.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Hát én meg semmilyen tormát nem szoktam enni, ezért nagy szó, hogy ezt megettem. :D
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Üdv.

Nem tudom, mennyire ismeritek a következő channel youtube-n, de pont idevág. Cooking with a Dog néven fut a dolog (merthogy a kutya a narrátor, de erős playback a dolog) és különböző japán ételek elkészítését láthatjuk, a végén listával a hozzávalókról, s ami még jobb, hogy angolul.

Egyébként az itt látott ételek 99%-át valószínűleg nem tudnám elfogyasztani, hiszen nagyon finnyás vagyok, viszont azt már megfigyeltem magamon, hogy akár a youtube-n, akár egy animéban, ha étkezést látok mindig hihetetlenül megjön az étvágyam. Az a fajta esztétika ami a japán konyhaművészethez párosul engem mindig megnyer magának.

Most néztem meg ezt a videót (és ezt egyébként el is fogyasztanám). Azóta csorog a nyálam.
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

szombaton lesz egy kis cosplayes sushi-zós összeröffenés,és konkrétan már vagy 1 hete nem is tudok másra gondolni,csak a sushira^__^
Nézegettem neten japán recepteket,de nem túl nagy a választék(vagy nyilván bénán keresek)
Ismer valaki esetleg jó oldalt a témában?Vagy tudnátok itthon is beszerezhető szakácskönyvet ajánlani?
Előre is köszi:)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: anubys »

Attól tatok, lekéstem a határidőt, de a jövőregondolva megosztom, nekemmelyik van meg. A Sirály kiadó publikált egy (szerintem) nagyon szép és igényes szakácskönyvet a témában. Ha pesti vagy, vagy el tudsz ide jutni, tudok pontos címet adni, hol tudod beszerezni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Andro »

Vannak jó japán szakácskönyvek, de kínai több van.
Kép
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Amit eddig legtöbbször ettem az a sushi volt. ezt nagyon szeretem. ezenkívül volt szerencsém a miso leveshez,a pockyhoz,valamint a ramen.hez,szóval ez nem valami sok eddig :D ::jcrazy:: ::hehe::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Végre jártunk Budapesten a csarnoknál, újra tudtunk misot főzni ::hehe::

(basszus, hóneko, egyszerre annyit írtál, hogy azt hittem, egy spambot végigsorozta a fórumot :hammer:)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nah pont ez a topik kell nekem...

úgy döntöttem színt viszek unalmas étrendembe és kitaláltam, hogy minden héten legalább egyszer eszek valami japánt. Gondoltam mielőtt nekiesnék a gúglinak megkérdezem itt, hogy melyek azok a kaják amiket extrémebb hozzávalók nélkül is el tudok készíteni? Nagyváradon nem sok japán akármicsodát lehet kapni, pl. wasabim sincs :(
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hmmm, nehéz kérdés ez...
Sajnos a legtöbb japán ételbe van olyan hozzávaló, ami ott minden kisboltban kapható, itt meg nagy ritkán, ha talál az ember. Ha mást nem, norit, szójaszószt vagy hasonlót tuti tesznek bele...

Három dolog, ami eszembe jutott: gyouza (gombóc, talán nem olyan fontos az a szójaszósz), okonomiyaki, és az ochazuke, ami gyakorlatilag főtt rizs zöldteában. Persze még feltúrbózzák ezzel-azzal, én valami noris-szárítotthúsos énnemtommit szórtam a tetejére, de ha kreatív vagy, akkor egész jó is kisülhet (bár lehet nem lesz túl autentikus). Esetleg nézhetek receptet.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ayla írta:minden héten legalább egyszer eszek valami japánt.
Csak óvatosan, a nagykövetség ki ne szúrja.
A mordályos nyul írta:Ha mást nem, norit, szójaszószt vagy hasonlót tuti tesznek bele...
Nemtom, Ayla, nálatok miújság, de náluk a szójaszósz pont kapható. Nekem még wasabim is van, de sajnálom, hogy megvettem, mert az eredetivel köszönőviszonban sincs. Nem zöld, hanem szinte fosbarna, és az íze... arra inkább nem térek ki.
Aztán van az a hogyishívják édesség, amit vörös babból készítenek (ebből, nem ebből), aztán a mochi, amit rizsből vagy rizslisztből (amivel még ilyen Tesco kaliberű helyen nem futottam össze) meg valami töltelékből, mondjuk kakaóból. Aztán próbálják túlélni. Aztán ott van a közismert onigiri, amihez őszintén nem tudom, hogy láttam-e már algalapot (mivel mi kaptunk, de szerintem már összefutottunk valami bolt polcán is), de hogy abba töltetlék mi lenne jó... lövésem sincs. Olyan hogyishívják szilvalekvárt nem lehet kapni, a hal meg külön buli.
Japánban ugye (optimális esetben) friss tengeri halból készülnek a halas dolgok, vagyis szinte minden. (A friss azért is fontos, mert itt-ott nyersen használják fel, ugye. Vagy füstölve, ha jól emlékszem.) Itthon meg más a helyzet. A mi családunk plö elég ritkán eszik halat, mert azok ritkán másznak fel a hegyekbe.

Én csak ennyit tudtam hozzáfűzni a nagyon korlátolt ismereteimből.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Fehérvári tecsóban szójaszószt (kikkoman jött be ízre, és nincsenek is benne vegyipari E sz@rságok), wasabi (ez mindig kétes, se a tubusos, se a por nem volt az igazi sose :neutral:), rizsliszt szokott lenni. Ennél extrábbakért sajnos Nagyfaluba kell nekem is menni. Múltkor majdnem szívszélhűdést kaptam a Csarnok pincéjében az ázsia-bolt hűlt helyén, de a szomszédok tájékoztattak, hogy csak kiköltözött odafent a sarokra.

Ha véletlenül lenne más hasonló bolt a közelünkben, és nem Budapesten, arra nagyon tudnék vetődni...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kösiz emberek! :)

Amúgy a hypermarketekben szójaszószt, meg rizsbort, meg teriyaki szószt meg ilyen szószokat lehet kapni. Mindenféle rizstésztát is meg lisztet. Meg teát. Meg surimi is van.

Nori az vagy mindig elfogy vagy nincs. Egy ideig volt aztán lelépett... szal azt vettem még BPn. De a wasabi kegyetlenül hiányzik és olyan babot sem lehet kapni.

Nohát, meglátom mik jönnek ki. Mostmár van új akksi, lesz fotó ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, ha van szójaszósz, akkor nyert ügyed van!
fodorpisti87
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.06.26. 16:24

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: fodorpisti87 »

A matchás ételek nagyon finomak, és a matcha tea elkészítése is nagyon hangulatos!
https://teapalota.hu/hogyan-zajlik-kina ... zertartas/
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Én most a taiyakiért vagyok oda. A mostani Fantasy Expon is isteni finom almás taiyakit ettem. Megérte az árát, ahogy a nagy vegyes sushitál is. Kár, hogy vidéken itt nálunk semmi ilyesmi nincs. :(
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése