Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Zita
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2005.09.03. 18:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zita »

Én japánban talán a cseresznyefákat, az animét, mangát, és a zenéket szeretem. Japán bizonyára a legjobb ország.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Amiket felsoroltál az kb Japán 5%-a :D (Jó, lehet belémkötni a Japán Kormány éves statisztikájával h Japánnak hány százalékát teszi ki Cseresznyefa, ANime, Manga és zene :D) Elfogultak vagytok kicsit, nem? :wink:

OFF IchiGo-chan: Majd postolj képet a "kép magadról" topicban h lássuk milyen is az a köpeny, mert valahogy nemtudom elképzelni h magyarországon középiskolában köpenyt hordatnak vagy egyltalán milyen lehet az... /OFF vége
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Mayer írta: OFF IchiGo-chan: Majd postolj képet a "kép magadról" topicban h lássuk milyen is az a köpeny, mert valahogy nemtudom elképzelni h magyarországon középiskolában köpenyt hordatnak vagy egyltalán milyen lehet az... /OFF vége
OFF akkor kezd el megpróbálni elképzelni, mert ilyen nálunk is van /OFF :cool: illetve :boom:

Nem kezdem el felsorolni hogy mi...mivel minden (ja meg még a végén kiderül hogy a minden az csak Japán 5%-a XD ( bocs Mayer :D ) ). Nekem JAPÁN tetszik, minden dolgával együtt, szőröstül bőröstül. Ami viszont elsőként megfogott az a nyelv és az írás.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Jah. A volt középsulimban is kötlező még a köpeny....

Ehm... lenne azért ON kérdésem is...
Mostanában japán.. hogyishíjjákezt... varietyTV-t nézek (amolyan dizájncenter szintű műsorok) meg mindenféle szappanyóperákat (dorama)
Aki néz(ett) kint TVt attól szeretném megkérdezni, hogy milyen műsorokat nézett, miről szóltak, miért azt nézte stb...
.:SZERINTEM:.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^Doramák RULZ <3 illetve hát azok, amelyekben sok szép bishounen parádézik XD Én az Anego-t, a GOkusen 2-t és a Nobuta wo Produce-t szeretem, bár ezek már nem mennek a tévében ^^
Dizájncenter... OMG... az már nálunk is borzalmasan fárasztó, hát japán módra milyen lehet... nem tudod megmondani hogy hol nézed ezeket, nagyon kíváncsi lennék :dirr:

off(bocs): úgy tudom, a budapesti Veres Péter gimi elég jó presztízzsel bír, mégis kötelező ott a köpeny, majd utána felsőbb évfolyamokon mellénynek titulálják bár attól még ugyanolyan ronda XD
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Hi! Általában LiveJournal közösségek feltöltött cuccait nézem (rengeteg dorama, film, vetélkedő stb stb van ott felhalmozva O_o"), vagy amit a JPOPSUKI-ról szedek. ezen kívül a You tube-on is vannak komoly dolgok XD (pl a TSD-t és vele együtt az Aiba-t és az Arashit innen ismertem meg)
.:SZERINTEM:.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Hát a japán TV kissé fárasztó... nem nézem. Nyelvtanulás céljából nem ártana, de fizikailag fáj. :)
Zita írta:Én japánban talán a cseresznyefákat, az animét, mangát, és a zenéket szeretem. Japán bizonyára a legjobb ország.
Én Magyarországban talán a pörköltet, a csikósokat és a halászlét szeretem. Magyarország bizonyára a legjobb ország.

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sesam 2006.03.22. 10:52-kor.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

to Sesam:
Látom kiábrádnultál Japánból, vagy csak az otthoni emberek kivándorlási vágyát akarod csillapítani.
Persze, aki ott van az látja, hogy nem minden olyan csodaszép.

Lehet hogy rossz szó a kiábrándulás.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Ahhoz, hogy kiábrándulj valmiből, előbb minimum szeretned kell. Amúgy tényleg nem jó szó.

A japán állam fizet, hogy elkedvetlenítsem az embereket, mert félnek a bevándorlóktól. :cool:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Wow! O_O"
Erre az árukapcsolásra még nem is gondoltam!!
Sesam az anti-gaijin forsz ügynöke... :D
.:SZERINTEM:.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Sesam: mit csinálsz ott kint egyébként? :)
Érdekelne hogy konkrétan milyen rossz tapasztalataid vannak amik ezt mondatják veled, megoszthatnád velünk ^^ (én nem foglalok állást, igen, kimennék és kipróbálnám, de nyilván nem mondhatom hogy élnék-e ott hosszú távon ha nem voltam még soha xD)
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Egyetemen tanulok ötéves Monbusho ösztöndíjjal. (Részletekért a magyarországi japán követséget lehet zaklatni.)

Szerintem olvasgasd mondjuk ezt a témát visszafelé egy kicsit, meg az aláírásom is lehet segítség. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Sajnos még nem volt szerencsém Japánba kimenni, de nekem is sok minden tetszik ott.
Ugye alap az anime/manga nagy kultúrája, ehhez nem is mondanék többet. ^^

Tetszenek a szokásos ünepeik is is, főleg a fesztiválok, az o-hanami (vagyis mikor hullanak a sakurák, közbe eseetleg jobbik fajta szakét iszogatnak ^^), maga a karaoké, stb, nagyon sok minden.

A japán kajákat is kipróbálnám, főleg a taiyakit, és poén lenne iskolába is obentou-kal rohangálni ^^

Na meg az iskolai egyenruhákhoz...nekem is nagyon bejönnek a csajok ruhái a miniszoknyákkal, de szívesen járnék én is egyenruhába, a fiúk is szoktak azért ugye :)

Persze biztos van rossz oldala is japánnak, de attól még nagyon szeretnék ott élni.
Avatar
MaxieMilla
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.03.24. 15:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaxieMilla »

-a természetet
-a kertművészetet
-a hagyományos lakberendezési stílust
-a toriikat
-az animet
-az érdekes nyelvet
-a sintót
-a buddhizmust
-a szamurájokat
-Yamato dobosokat
-Dj Krusht

(amit nem szeretek:
-a robotokat
-Tokyo-t
-a tömeget
-az iskolai egyenruhát)
Kép
だいじょうぶ元気だして ^^
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

japán életfelfogást, ezt a "tiszteletrendszert" (vagyhogyismondjammagának), a kendo-t, meg úgy en bloc a harcművészeteket, a japán kajákat....:]
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Én azt hallottam,hoggy a japánok hosszú távon nem szeretik az idegeneket.
Én se.
Ott a helyem :D
(jó,persze ott én is idegen lennék,de abban a nagy tizenhatmilliós tokyoi tömegben nagyon el tudnék tűnni,és azt szeretem)
Hanatarou desu.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem tűnnél el szerintem :) Ahogy a Budapesti forgatagban is feltűnnek a "fekák" (egyébként bírom őket, egyszer leálltam eggyel dumálni, és mókavolt, ezmeg off...)
Kép
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Yessss!Föcin véégre Japánt vesszük :D
He-he!Elmegy az egész óra a szövegelésemmel - kb.30 oldalnyi cuccot fogok felolvasni meg minden - :lol:
I love Japán!!! :wink:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

Azt,hogy ha az ember elindul a nagyvárosban,nem kell hozzá több,max 15 perc és máris egy csendes szentély lépcsőjénél találja magát.Csodálatos kertek,színek forgataga mindenhol és persze csodás kimonók.
És főképpen a mangák,animék.
én ezt szeretem benne
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Cassidy írta:Azt,hogy ha az ember elindul a nagyvárosban,nem kell hozzá több,max 15 perc és máris egy csendes szentély lépcsőjénél találja magát.Csodálatos kertek,színek forgataga mindenhol és persze csodás kimonók.
És főképpen a mangák,animék.
én ezt szeretem benne
Ez melyik orszagrol szol? :shock:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én meg szerintem azt szeretem benne, hogy még életemben nem jártam ott, és felruházom olyan misztifikált tulajdonságokkal amik éteri ködve vonják a szemem elött.
Aztán ha egyszer kijutok félek olyan lesz mint az óceán amit valami végtelen, fantasztikus csodának képzeltem és aztán kiderült,hogy bár szép, de mégis csak egy nagy víz amitől sós lesz a bőröm és csípi a szemem.

(De mint elkötelezett híve az építészet csodáinak és a művészeteknek azt hsizem van egy része amit szeretni fogok benne ugyanúgy mint a katalánoknál, németeknél...stb. Mert bár még nem láttam a Sagrada Familia-t mégis imádom érte Barcelonát és pont így vagyok a japán szertartásokkal, irodalommal, életmóddal.)
Kép
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

a nyelvet, az animét mangát, a kajákat!!!!! és a kerteket a na meg a vidék náluk sokkal másabb szerintem mint itthon vidéken is laknék japánban :wink:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

- a nyelvet
- a zenét
- a kerteket
- a sumót (csak nézni, nem csinálni!)
- és természetesen: utálom az animéket :sniper: meg a mangákat. Fúúúúj. Kirai, kirai, daikirai! :wink: (Miafene. Előtört belőlem a skizofrénia...?!)
- ja, és azt is szeretem, hogy bármelyik Isten háta mögötti vidéki "kis" város mellett, a rizsföld közepén is lehet találni kávéautomatát :^_^: (Ez tényleg igaz lenne? Könnyen el tudom képzelni...)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mayer írta:Amiket felsoroltál az kb Japán 5%-a :D (Jó, lehet belémkötni a Japán Kormány éves statisztikájával h Japánnak hány százalékát teszi ki Cseresznyefa, ANime, Manga és zene :D) Elfogultak vagytok kicsit, nem? :wink:
Lehet, hogy csak az 5%-a, de, ha ez az 5% képes elfeledtetni velünk a másik 95% nehézségeit, akkor az tényleg egy jó ország :wink: .
meushi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.06.01. 19:20

Hozzászólás Szerző: meushi »

mindent :roll:
de a legjobban mangat-animet && a kultúrájukat
Válasz küldése