J-POP, J-Rock

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ez hanyadik resz? Mert lehet hogy beszereznem :D
Azert Takayama Minamitól mondjuk Kikit és Dilandaut érdemes egymás mellé tenni :D
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meglivorn írta:Ez hanyadik resz? Mert lehet hogy beszereznem :D
Azert Takayama Minamitól mondjuk Kikit és Dilandaut érdemes egymás mellé tenni :D
81-82-es rész, ha lehet hinni a seiyuu programnak. Mindenkép érdemes megnézni, és a Truth duett is megéri, mert nagyon jó (Bár az csak külön szerezhető be, az epizódban a Break-et duettezik le). XD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Chou Mayu írta:A tévedések elkerülése végett: szerintem csak nekem van itt egyedül bajom a hangjával, meg egy barátnőmnek, de ő nem jár ide.
Ne aggodj, nem vagy egyedul... *patpat* Engem a magam reszerol a hideg raz Ayumi hangjatol, FOLEG hogy tudom, hogy egyebkent jo hangja van, es nagyon szepen tudna enekelni.... ha nem a "kawaii" idolos orrhangot eroltetne, amitol en a falnak megyek. *shrug*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Mufurc: Igen, erre gondoltam én is, mikor az irritáló dologra gondoltam a hangjában, csak nem találtam rá a megfelelő szavakat ^^". Örülök, hogy nem csak én látom így ^_~!
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Hamasaki Ayumi-t nagyon szeretem,és BoA-t.Meghallgattam két Jrock zenét....hát,nem tűnt igazán rock zenének.
Maradok a Jpop-nál. ::jsmile::
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Pfff! En speciel roppantmod kedvelem Ayu fura hangját. ;P
Fjobi írta:Nem tudom, japán technonak van-e itt helye, de a topic elég halott, gondolom írok vmit. Elvégre japán zene topic :wink: .Hallgatott már valaki Ayumi Hamasakit?
Um... Ayu-nak csak a remixei tartoznak a techno kategoriaba, de azok is tobbnyire a trance felé hajlanak.
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Ha még sokat emlegetjük Ayu-t, csuklani kezd és nem fog énekelni :dirr: . Én csak 1 dalt hallottam tőle, de annak alapján nem alkotok véleményt.
Amúgy, tényleg kicsit pangás van ebben a topic-ban. Az Usteamen sem nagyobb... Oda Baldy és én írunk legtöbbször...
Fjobi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.06.06. 19:43
Tartózkodási hely: G.O.T.T. HQ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fjobi »

Na, örülök hogy ennyi válasz érkezett és sikerült beindítanom egy kicsit a topicot ^^ Hozzászólni viszont nem nagyon tudtam távollétem miatt, de ma este már nyugodtan aludhatok :)
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Sajnos Ayumi-tól nekem csak úgy vannak számaim ahogy a Kazaa kidobta szóval rendszertelenül :lol: . De így van összesen vagy 25 számom és eddig majdnem mindegyik jó (na persze van olyan is amitől nem vagyok elragadtatva). Eddigi kegvencem a "You" című szám (ha ugyan ez a címe :^_^: ) Mostanában ugyan inkább Two-Mix-et vagy Gackt-ot halgatok de azért szól Ayu-is. Szóval nekem bejön :thumb:
Peace 4 ever!
Avatar
lezl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.09.15. 12:13
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lezl »

Akik kedvelik az elsősorban idol jpop zenét amik a http://www.jpop.hu - n találhatók (hiedelmekkel ellentétben nem csak a gyengébb nem képviselteti magát az oldalon :D ) lessz az oldal klubjának első találkozója Szombaton 14 órakkor a Nyugati téri Mekiben.
Ha szeretnétek jönni az oldal forumán vagy emailben jelezzétek, hogy tudjuk hány emberre számíthatunk, persze be lehet esni bejelentés nélkül is csak egyszerűbb, ha tudjuk ki kicsoda :D
Fjobi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.06.06. 19:43
Tartózkodási hely: G.O.T.T. HQ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fjobi »

Case írta:Pfff! En speciel roppantmod kedvelem Ayu fura hangját. ;P
Fjobi írta:Nem tudom, japán technonak van-e itt helye, de a topic elég halott, gondolom írok vmit. Elvégre japán zene topic :wink: .Hallgatott már valaki Ayumi Hamasakit?
Um... Ayu-nak csak a remixei tartoznak a techno kategoriaba, de azok is tobbnyire a trance felé hajlanak.
Ja... :oops: Mert ami számokat leszedtem nem volt egyik mellé se írva hogy remix vagy ilyesmi, pedig elég durvák voltak. Tulaj biztos lefelejtette, mert az egyeik Ayu számot hallgatva ráismertem a német DBZ zenéjére :) Mindegy, előfordulnak ilyenek.
Kép
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Én imádom Ayumi-t, csak egy-két olyan száma van ami nem jött be nálam. Ezek főleg lassú számok, azok valahogy nem mennek neki.
Első hallásra az INSPIRE sem jött be, de aztán egészen megtetszett.
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Jrock szempontjából egy nem kifejezetten anime aláfestő bandát kedvelek, de őket nagyon, bár nem tom, hogy lettek e már említve itt.
Ha igen akkor annak örülök, ha meg nem akkor itt az ideje.

Részemről a Malice Mizer vezet hetehétországos előnnyel mindenek felett ^^
elvileg a goth zenét nem hittem volna h képesek ilyen hiotelesen előadni :shock:
Mindenesetre a Beast of Blood, az Illuminati egyik legjobbak, főleg ha a klippjüket is hozzácsatoloöm, mert akkor külön üt a cucc ;)

A Jpop részleg továbbra is Megumi Hayashibara, ő tarolja le az élmezőnyt de rendesen... ::daisuki::
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Éjdruida írta:Részemről a Malice Mizer vezet hetehétországos előnnyel mindenek felett ^^
8) Nagyon jók! A Beast of Blood és az Illuminati nagy kedvencek (+ a Transylvania, N.p.s N.g.s, Syunikiss, Ju te veux, S-conscious, Gekka no Yasoukyoku, Shiroi hada ni kuruu ai to kanashimi no rondo, Gensou Rakuen). A Merveilles koncert iszonyú jó! Zene, színpadkép... 8) .
Most leginkább a Penicillin új albumára vagyok kíváncsi... Az kislemezes dalok ígéretesek.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Nah végre valaki. :mrgreen:
Klieppek is vannak neked tőle? Csak mert nem tom melyekhez készültwek klippek.. olyan 10 klippem van tőlük, meg egy adag koncert felvétel azt pass...
Izé, Közi miért szállt ki a bandából? Csak mert nem találtam rá semmi utalást.. csak tavaly vm új bandájával vánszorgott ki a Marco Polo nemtom én hová.
Az illuminati s Beast of blood nem csak hanganyagilag de a klippejeik is rendesen viszik a pálmát..
de a Shiroi egyik koncert felvétele ami nagyon korrekt lett..csak már nem emlékeszem, hogy hol volt a koncert felvétel...
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Hú... Én inkább a TV-fellépéseket szeretem, persze vannak klipek is, koncert (Merveilles..., Bara ni irodorareta... - ebben van az a jó kis Shiroi-s szereplés is *_*), meg egy horror mozi (Bara no konrei)... Annyi helyen vannak MM cuccaim, hogy nehéz összeszedegetni őket :) .
Azt hiszem, még ezekre készültek klipek: Le Ciel, Bel Air, Au Revoir, Garnet, Gardenia... Mayu még ír ha tud, Ő a menő MM témában :) .
A Malice Mizer feloszlott, ezért Közi is másfelé ment. Mostani csapata az Eve of Destiny. Mana a Moi dix Mois-ban van ( 8) ), Klaha szólózik, Gackt szólózik... Yu~ki :?: ...
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Azzal tisztában voltam h feloszlottak, de annó visszakövetve a múltat nem igazán értettem Közi váratlan távozását..
Esetleg tudnál adni valami linket ahol van róluk, mármint magáról a banda pályafutásáról valami részletesebb? Hálás lennék érte ^^
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

http://www.projectj.net/malice.htm
Ez a Sound of Japan fórumának MM-es topic-ja: http://www.soundofjapan.hu/forum/viewtopic.php?t=65 - itt is lehet pár jó dolgot olvasni Róluk
Ez egy részletes bio, de csak 1999-ig: http://www.geocities.com/SoHo/Studios/3507/bio.html
Ez egy teljesebb bio: http://moonglow.nu/gardenia/html/pages/groupbio.html
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Köszi, ezekkel elleszek egy darabig ^^
s jó érzés mondom h végre valaki aki rólúk többet tud jóval nálam.. végre van kitől én is kérdezzek :mrgreen:
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Hát, én annyira nem vagyok profi. Majd Mayu remélem, nagyobb segítséget tud nyújtani a témában. Különben, regisztrálhatsz a SoJ fórumba és a MM topic-ban kérdezgethetsz :) .
Még milyen jrock csapatokat szeretsz?
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Alapban vezet feltétlen a a Malice Mizer. Utána a dinamizmusáért Megumi vezet. bár ő inkább pop.
Rock oldalról esetleg még egy-két anime bejátszás amiknek nem vágom a neveiket.. bár még csak most ismerkedek ezzel mélyebben s tüzetesebben.. sajnos más neveket nem igazán ismerek. ha tudnál esetleg ajánlani olyanokat amiket te kedvelsz speciel megköszönném ^^

De téllek kösz az eddigi segítséget, azok a linkek már nagyon kelletek ^^
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én Jpop-ból a Do as Infinity számait szeretem. Olyan lazák, nekem nagyon bejönnek. A Summer Day című számot éppen hogy csak annyira lehet érteni, hogy angolul énekel benne a csaj. Dalszöveggel már többet lehet kihozni a számbol, de azért, eh.. :^_^:
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Pár kedvenc:
Penicillin ( 8) ): érdekes hangú énekes (Hakuei 8) ), jó rockzene.
L'Arc~en~Ciel: egyik legnépszerűbb jrock csapat, szép múlttal rendelkeznek, Hyde nagyon jó énekes, változatos zene.
Nookicky: elvontabb csapat, érdekes a zenei világuk...
Guniw Tools: Full (Nookicky) ex-csapata, elvontabb kategória.
Machine: Hakuei (Penicillin) és Kiyoshi projectje, cyber-futurisztikus körítés (nem tudom, lesz-e még albumuk)...
Moi dix Mois: Mana csapata, a későbbi Malice Mizer stílust viszi tovább.
Dir en grey: shockerek ( :) ), Kyo egy elég fura figura :) .
Luna Sea: sajnos, már nem léteznek, nekem a korai dalaik tetszenek.
Aliene Ma'riage: visual kei csapat volt.
Noir Fleurir: szintén visual kei csapat volt.
Baiser: visual kei volt.
D: ígéretes csapat, régi Laruku hatás érződik a zenéjükben, még nem sok cucc jelent meg tőlük.
+DéspairsRay+: ők is jók :) ...
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

StabWest írta:Pár kedvenc:
Penicillin ( 8) ): érdekes hangú énekes (Hakuei 8) ), jó rockzene.
L'Arc~en~Ciel: egyik legnépszerűbb jrock csapat, szép múlttal rendelkeznek, Hyde nagyon jó énekes, változatos zene.
Nookicky: elvontabb csapat, érdekes a zenei világuk...
Guniw Tools: Full (Nookicky) ex-csapata, elvontabb kategória.
Machine: Hakuei (Penicillin) és Kiyoshi projectje, cyber-futurisztikus körítés (nem tudom, lesz-e még albumuk)...
Moi dix Mois: Mana csapata, a későbbi Malice Mizer stílust viszi tovább.
Dir en grey: shockerek ( :) ), Kyo egy elég fura figura :) .
Luna Sea: sajnos, már nem léteznek, nekem a korai dalaik tetszenek.
Aliene Ma'riage: visual kei csapat volt.
Noir Fleurir: szintén visual kei csapat volt.
Baiser: visual kei volt.
D: ígéretes csapat, régi Laruku hatás érződik a zenéjükben, még nem sok cucc jelent meg tőlük.
+DéspairsRay+: ők is jók :) ...
L'Arc~en~Ciel őket speciel ismeretem csak a nevüket leírni sosem tudtam.. :roll:
de igen őket is kedvelem, de tőlük elég kevés anyagom van csak meg :(
Amiket ajánlottákl azokat hol lehet mutatóda egfy-egy szám erejéig beszerezni? Mert cím alapján egész érdekesnek tűnnek, s ha már most ismerkedem velük, akkor jó lenne közelebbről is ;)

Egyébként meg kösz.. felírom őket még mielőtt szenilis agybugyraimból kihullanának mint a agyevő döglött izék.. ^^o
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Pl. a WinMX-en, vagy a SoulSeek-en érdemes próbálkozni.
Pár általam nagyon jónak tartott dal:

Penicillin: Romance, Silent, Blue Moon, Kotoba ni naranai ai, New future, Tsumetai kaze, Imitation love, Dead or alive, Risou no shita, Inazuma, Hanazono kinema, Saphire Android no yume ~Juliet II~, Chaos, Yojigen diver, Samurai boy, Love dragoon...

L'Arc~en~Ciel: Blurry Eyes (klasszikus), Shutting from the sky, Loreley, Finale, And she said, Honey, The nepenthes, Route 666, Ready Steady Go, Revelation...

Nookicky: A whistle without shape, Scorching lukewarm time...

Guniw Tools: No man, Dada...

Machine: Invader, Hero...

Moi dix Mois: Front et baiser, Solitude...

Luna Sea: Rosier, Time is dead, Dejavu, Desire, Storm...

Noir Fleurir: Omocha no Miisha, At sky, Giniro basha...

Baiser: Doku, Phantom of nightmare...

Hakuei: Double love shock, Guilty...

Még pár együttes: X-Japan, Buck-Tick, Metronome, SADS, Deadman...
Válasz küldése