J-POP, J-Rock

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

StabWest írta:Pl. a WinMX-en, vagy a SoulSeek-en érdemes próbálkozni.
ehmm.. sajnos nem vagyok a gépek mestere... ezek mik is pontosan? Még csak tanulom a dolgokat.. sajnos ezekkel még életemben nem találkoztam.. pedig a zenék amiket itt ajánlgatsz érdekesnek tűnnek..ezek mennyire hasonlíthatóak pl MMel?
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Fájlmegosztó progik: http://www.winmx.com/, http://www.slsknet.org/download.html.
A japán rockzene nagyon változatos... (Majdnem) mindegyik csapat más... Nem nagyon tudnék a MM-hez hasonlót mondani. Még talán a Moi dix Mois hasonlít.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

StabWest írta:Fájlmegosztó progik: http://www.winmx.com/, http://www.slsknet.org/download.html.
A japán rockzene nagyon változatos... (Majdnem) mindegyik csapat más... Nem nagyon tudnék a MM-hez hasonlót mondani. Még talán a Moi dix Mois hasonlít.
Azért köszi.. eléggé analfabéta vagyok a gépekhez egyenlőre, s rengeteget kell tanulnom ez irányba.
Lehet, hogy emiatt leszenk hülye kérdéseim.. :roll:
Ezt az említett változatosságot egyébként mi okozza? Vagy ennyire nagy lenne az igény a különböző zenékre? Lehet a kérdés hülyén veszi ki magát.. csak engem érdekelne minden japán féle keményebb múűfajú zene, s mondom a Larc s Mizer kivételével egyiket sem ismerem.. fogadj szárnyad alá egy kezdőt, s okítsd! Jutalmad nem marad el ;)
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Amiben tudok, segítek, de még nekem is elég kicsik a szárnyaim :) .
Nem tudom, miért olyan változatosak a japán csapatok. Van bennük valami, ami a nyugati együttesektől különbözővé teszi őket...
Szerintem, mindenképp látogasd meg a Sound of Japan-t. Case remek oldalt kreált a japán zenéknek. És a fórumon olyanokkal találkozhatsz, akik már évek óta ilyen zenéket hallgatnak. Itt is van egy-két ember, akikhez lehet fordulni: mufurc, Chou Mayu, Csokit kérek!!! *.*, néha Case is felbukkan...

Még pár tipp :) : Siam Shade, Gackt - van pár jó dala
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Emlékeim szerint én ismerem IRL mufurcot.. tőle kaptam annó kölcsönbe Laercen DVDt... csak számára homályos ez sajnos.. :(

alapban asszem egyenlőr maradok a kis távlatoknál, csak apránként. Egyenlőre nekem bőven elég az amiket te ajánlgatsz azt majd utána a többit ;)

Neked melyik volt az első japán együttesed ami igazán bejött?
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Részemről az első japán csapat, a Glay volt. Igaz, Ők valahol a rock és a pop között ingáznak. Utána, felmásztam a SoJ fórumra és ott javasoltak pár együttest. mufurc ellátott néhány CD-vel, amin sok-sok jó együttes volt. Így a Laruku is felkerült a listámra (+ Nookicky, Luna Sea). Majd megismertem a Malice Mizer-t és a Penicillint. Jelenleg a Penicillin a nagy kedvenc.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StabWest 2004.07.11. 22:50-kor.
Avatar
spidqueen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.02.01. 15:50
Tartózkodási hely: A Jégpalotában ahol éppen vörös bort kortyolgatok

Hozzászólás Szerző: spidqueen »

Nagyon nem fogok benyögni, de Drui melyik együtesektől mutatál nekem számot? Melyikkek voltak azok az agymenéses királyok? És kiknek voltak azok a csodálatos számaik?

Hm...ha egyszer megjegyezném a nevüket, habár elöszőr hallottam őket, de ők lettek a kedvenc együteseim! 8)
Kép
A sötét mágia bosszantó boszorkánya
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

nini, micsoda témák merülnek itt fel.. ^^" Nah, még gyorsan mielött megyek aluszni: Közi nem hagyta ott hirtelen a csapatot, hanem mint StabWest is említette feloszlottak. Az utolsó felállásban négyen voltak: Mana, Klaha, Yu~ki és Közi. Kozuluk ugye Klaha szolodolgokat adott ki, habar most egy ideje nem nagyon hallani rola, Mana megalakitotta a MOi Dix Mois-t, csinalja a divatcégét es a kiadóját, Közi beszállt az Eve Of Destiny-be és koncertezget szerte szét a világban, meg nemrég még kiadott egy szolo albumot is, Yu~ki-ról pedig eddig semmit sem lehetett hallani, de most írt egy számot Közi következö szolo kislemezére. ^^
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Spid alapban a másik oldalt belevéve Malice Mizerről volt szó, s amire gondolsz az az ^^

Case: köszi szépen, ez a részlet nálam mondom kimaradt teljesen s belezavarodtam ebbe is annyi féle különböző víriáció jutott el hozzám. Bár az a rengeteg információ amit most itt begyüjtöttem rövid időn belül az is kezd kissé gubancolódni még rendersen le kell annyira csupszítanom magamban h felfogjam helyesen. De azért köszi ^^

StabWest: mint kölök a témában érderklődve venném, ha olyan pár szóval lefestenéd a Penicillint, mivel már elég sokat hangzott el tőled, s valóban feltüzelte érdeklődésemet. Legalább is hálás lennék egy gyorstalpalóért ^^
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Hm... Penicillin 8) : Ők is "régi motorosok" a szakmában. Hakuei - ének, Gisho - basszusgitár, Chisato - gitár, O-Jiro - dob. Sok-sok album (minialbum) jelent meg:
1994: Penicillin Shock
1994: Missing Link
1995: God of Grind (kb., mint a Penicillin Shock)
1995: Earth
1995: Into the Valley Dolls
1995: Missing Link (új kiadás)
1996: Vibe
1996: Indwell
1996: Fly Penicillin featuring Chisato
1997: Limelight
1998: Ultimate Velocity
1999: This is Penicllin 1994-1999
2000: Union Jap
2001: Singles
2001: Nuclear Banana
2002: No. 53
2003: Kakkaku
+ maxik
Szerencsére, még most is aktívak. Hagyományosabb rockot játszanak, de dalaik változatosak. Nagyon jók a régi lemezeik! Tipikus indies. Hakuei kicsit más stílusban énekelt, mint mostanság (kb. a Limelight-tól), bár már akkor is megfigyelhető hangjának jellegzetessége (amúgy, maga a srác is érdekes jelenség :) ). Nekem a 2003-as album is bejött. Legnagyobb kedvencem Tőlük az Ultimate Velocity-n lévő Romance (Romansu).
Szerepeltek a Hamlet című rockoperában is :) .
Pár link:
http://www.projectj.net/penicillin.htm
Itt sok kép található Róluk és más csapatokról is (Malice Mizer, Luna Sea, Dir en grey...):
http://www.roger666.narod.ru/photoalbum.htm
Koreai lap, de sok képet lehet előhalászni:
http://superpeni.mr4u.com/ (Super shot-nál)
Röviden, ennyi.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Áh köszi... megbarátkozom velük emésztgetem, s ahogy elnézem nem lesz vele semmi gond komálni fogom ;)
Mondjuk rá mindenevő vagyok, s szeritem minden egfyüttesnek van legalább egy olyan siker száma amit nem lehet megunni.
Bár japán oldalról a keményebb rész akkor is Malice Mizer lesz a totális favorit főleg mert az volt az első.
Télleg, klipp ügyileg te melyeket is láttad tőle, s hogy tetszettek?
S melyik volt a favoritod? Tudom megint visszatérek rájuk, de számomra ők a példaképek 8)
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Éjdruida írta:Áh köszi... megbarátkozom velük emésztgetem, s ahogy elnézem nem lesz vele semmi gond komálni fogom ;) )
:) . Remélem, tényleg sikerül!
Bár japán oldalról a keményebb rész akkor is Malice Mizer lesz a totális favorit főleg mert az volt az első.
:) . Ilyet nem mernék kijelenteni. Én pl. a Larukut hallgattam oda-vissza, de aztán a Penicillinnek mégis sikerült megelőzni Őket :) .
Télleg, klipp ügyileg te melyeket is láttad tőle, s hogy tetszettek?
S melyik volt a favoritod?
Mivel én inkább a koncerteket, TV-fellépéseket szeretem, biztos nem láttam mindegyik klipet :) ... Kedvenc PV-m a Beast of Blood. Klaha nagyon jó benne 8) . Az Illuminati meg nagyon elborult :) . Nekem a Bara no konrei mozi és a Merveilles koncert a favoritom :) .
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Aranyosak ezek a szmájlik minden mondatod elején ;)
Már folyamatában van egy kis beszerzés féle is már ezügyben az érdeklődésemet rendesen feldobtad az ügy iránt.. ehm.. még a végén függő lerszek tőle 8)

Malice Mizert ha valami kirobbantja trónjából az nálam szép látvány lesz... Akkor asszem IRL is felkutatlak s vagy kapsz egy baráti ölelést, vagy valami helyi söröző, de még a nyakba ugrást is megkockáztatnám ;) 8)

Melyik Illuminatis klippet láttad? A béta verziót, amikor laborköppenybe egy pókhálos kamrában vannak, vagy a már rendes verziójú brutálisabb perverzebb beütésűt?

Beast of Blood az nagyon ott van, az korrekt lett. 8)
Nagyjából nekem is ezek jönnek be. Szóval még egy közös pont. Asszem téged egyre jobban kommálak 8)
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Meglátjuk, mennyire jön be a Penicillin. De a többiek után is érdemes kutatgatni! Lehet, hogy Nálad pl. a Dir en grey lesz a trónkövetelő :) .
Éjdruida írta:Malice Mizert ha valami kirobbantja trónjából az nálam szép látvány lesz... Akkor asszem IRL is felkutatlak s vagy kapsz egy baráti ölelést, vagy valami helyi söröző, de még a nyakba ugrást is megkockáztatnám ;) 8)
:) .

Illuminati: a perverzebb verziót láttam :twisted: . Meg láttam egy laborköpenyes TV-fellépéses változatot is. Mana úgy néz ki benne, mint egy titkárnő :) .
Éjdruida írta:Asszem téged egyre jobban kommálak 8)
:) Köszi!
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Nah majd meglátjuk. Igyekszem egy adagot, azt ha már hallásilag is vágom miről beszélsz majd írock véleményt is róla.
De mostmár az érdeklődésemk a plafonig szökött, szóval ha szerencsém van a héten már lesz valami fogalmam róla. Azt meglátjuk ;)

Addig is lehet reménykedni a végeredményes felállásról a jövőre nézve :mrgreen: 8)
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

A L'Arc~en~Ciel-ben is érdemes kicsit jobban elmerülni. Kedvenc albumom a Real. A Finale című dal ::daisuki:: ...

Még pár tipp: La'Mule, Madeth Gray'll, Schwardix Marvally
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

StabWest írta:A L'Arc~en~Ciel-ben is érdemes kicsit jobban elmerülni. Kedvenc albumom a Real. A Finale című dal ::daisuki:: ...

Még pár tipp: La'Mule, Madeth Gray'll, Schwardix Marvally
Felírva! 8)
Köszi.. lassan te leszel zenei forrásom első számú tagja :mrgreen:
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Éjdruida írta:Malice Mizert ha valami kirobbantja trónjából az nálam szép látvány lesz...
Pedig történt már ilyesmi másokkal is... xD
Egyébként meg pont a a a a a legjobbak nem voltak eddig megemlítve: a Buck-Tick! Közel húsz éve léteznek és azóta folyamatosan változó, de azért mindig félreismerthetetlen stílussal maradtak is a legjobbak. Nálam még pár éve, mikor hallottam a kurutta taiyo címü lemezüket sikerült mindenki mást maguk mögé utasítaniuk JRock/visual csapatok közül és azóta is változatlanul a kedvenceim. Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Case írta:Pedig történt már ilyesmi másokkal is... xD
Egyébként meg pont a a a a a legjobbak nem voltak eddig megemlítve: a Buck-Tick! Közel húsz éve léteznek és azóta folyamatosan változó, de azért mindig félreismerthetetlen stílussal maradtak is a legjobbak. Nálam még pár éve, mikor hallottam a kurutta taiyo címü lemezüket sikerült mindenki mást maguk mögé utasítaniuk JRock/visual csapatok közül és azóta is változatlanul a kedvenceim. Kép
Neked is köszi, ezt is felvettem listára 8)
Elláttok ti itt minden jóval.. lassan tényleg betellik a papír :mrgreen:
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Case: meg lett említve a Buck-Tick :) .
StabWest írta:Még pár együttes: X-Japan, Buck-Tick, Metronome, SADS, Deadman...
Ezért Rád küldöm a Hamlet rockoperát :P !
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

StabWest írta:Case: meg lett említve a Buck-Tick :) .
StabWest írta:Még pár együttes: X-Japan, Buck-Tick, Metronome, SADS, Deadman...
Ezért Rád küldöm a Hamlet rockoperát :P !
pfff... umm.. de nem lett jelentöségéhez illöen kiemelve..! \@__@/
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Case írta:Pedig történt már ilyesmi másokkal is... xD
^^" Oké, én is ilyen voltam :P .

Éjdruida: Ha még elfogdsz tanácsot, itt már nagyon jókat adtak, én lemaradtam, már csak hozzátenni tudok esetleg (remélem még nem írták ^^"):
A Buck-Ticket én is nagyon ajállom, mert nekem is a kedvenc együttes mostánában, de ott van mellette a Merry, Vidoll, Laputa, Calli=gari no meg az elmaradhatatlan Dir en grey :D . És az új zenékhez mindig javaslom, ha először sokkol, adj nekik több esélyt, mert jó, csak hozzá kell szoknia a fülnek. Ha szerencsésebb vagy, akkor meg elsőre beleszoksz. Én nem ilyen vagyok :) .
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Chou Mayu írta:Éjdruida: Ha még elfogdsz tanácsot, itt már nagyon jókat adtak, én lemaradtam, már csak hozzátenni tudok esetleg (remélem még nem írták ^^"):
A Buck-Ticket én is nagyon ajállom, mert nekem is a kedvenc együttes mostánában, de ott van mellette a Merry, Vidoll, Laputa, Calli=gari no meg az elmaradhatatlan Dir en grey :D . És az új zenékhez mindig javaslom, ha először sokkol, adj nekik több esélyt, mert jó, csak hozzá kell szoknia a fülnek. Ha szerencsésebb vagy, akkor meg elsőre beleszoksz. Én nem ilyen vagyok :) .
Neked is köszönöm a neveket...
mostmár csak egy hely kellene ahol le lehet tölteni ilyeneket.. csak mert anyag nélkül nem tudok zenét hallgatni sajna.. :(
De mondom igencsak érdekel innen egy csomó ;)
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Éjdruida írta:Neked is köszönöm a neveket...
mostmár csak egy hely kellene ahol le lehet tölteni ilyeneket.. csak mert anyag nélkül nem tudok zenét hallgatni sajna.. :(
De mondom igencsak érdekel innen egy csomó ;)
Hát, én is egy WinMX használó vagyok, de még a SoulSeek is jó ilyen téren. Máshonnan sajna nem nagyon megy a letöltés csak esetleg a már említett www.soundofjapan.hu fórumjáról, ha Case-chan feltesz jó cuccokat az oldalra ^^".
És persze szívesen adtam a tippeket. Ilyen ügyben mindig teljes lelkesedéssel segítek a hozzám fordulóknak ^_^.
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Arigatou! :bow:
Ha nagy leszek meghálálom : P ;)
Kép
Válasz küldése