Japán nyelvi kérdés

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán nyelvi kérdés

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mennyire alapvető az alapvető? Mert ha esetleg csak annyiról lenne szó, amennyit egy átlag animenéző leszűr az animékből, akkor én azt mondanám, hogy az N5-ös szint lenne reális, ha tényleg megfelelő a tanulásra szánt órák mennyisége, minősége, intenzital, gyakorisága stb.
Nem mondom, hogy az N4 lehetetlen, csak... Hát nemtom. Hacsak nincs szokatlanul sok szabadidőd, akkor nem túl valószínű. :S

Szerintem egyedül tanulni lehet, csak fontos, hogy megbízható anyagot szerezz be, és nem árt, ha tudsz valami forrást arra az esetre, ha valamit nem értesz. (De arra valók a fórumok például ;) )

Egyébként az új rendszer követelménye nem különbözik olyan nagyon a korábbitól, egyszerűen a régi 3as és 2es közé tettek egy új szintet, az lett az N3. Még nem néztem meg alaposabban a követelményeket, de itt részletezve van mindegyik szint. ;) http://www.tanos.co.uk/jlpt/
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Japán nyelvi kérdés

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A mordályos nyul írta:Mennyire alapvető az alapvető? Mert ha esetleg csak annyiról lenne szó, amennyit egy átlag animenéző leszűr az animékből, akkor én azt mondanám, hogy az N5-ös szint lenne reális, ha tényleg megfelelő a tanulásra szánt órák mennyisége, minősége, intenzital, gyakorisága stb.
Nem mondom, hogy az N4 lehetetlen, csak... Hát nemtom. Hacsak nincs szokatlanul sok szabadidőd, akkor nem túl valószínű. :S
Szia. A Genki I-et vettem végig még az egyetemen 2 félév alatt. Az ahhoz tartozó nyelvi, nyelvtani, kanji anyag valahol mélyen el van temetve a fejemben, de az igeragozások, Te-forma, informális alak, RU/U-igék, I/NA-melléknevek, stb azért hamar visszajönnének. Gondolom a legtöbben ismeritek ezt a nyelvkönyvet, ezért nem megyek bele részletesebben, hogy mik vannak benne.

Köszönöm a linket, meg fogom nézni mindenképpen.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán nyelvi kérdés

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ja, az egészen más! :D

De figyi: szerintem nézd meg ezen a linken, hogy mik a nyelvtani, szókincsbeli, kandzsibeli követelmények az N4 és az N5 szintekhez, és próbáld meg megítélni, hogy sikerülne-e addigra megtanulni. Esetleg kezdj el készülni az N4-re, és ha a jelentkezésig nem sikerülne az anyagban elég sokáig jutni, akkor jelentkezz N5-re. :wink:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán nyelvi kérdés

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Duplaposzt, de szerintem két hónap után már nem számít.

Nincs valakinek valami ötlete, hogy honnan lehet megtudni hogy milyenek az origós (esetleg más államilag elismert típusú, ha van olyan) japán nyelvvizsga követelményei? Találtam általános leírást, ami az összes nyelvre vonatkozik, de jó lenne tudni, hogy a kandzsi-követelmények hogy vannak, mert az azért nem olyan egyszerű, mint mondjuk hogy köbö mennyi angol szót kell tudni. Eleve nem mindegy, hogy olvasni kell, ÉS mellé írni is, vagy eleve, mennyit kell írni? Meg ugyebár ők sem írnak mindent kandzsival, a kanás írásnak van stílusértéke is.
Szal nem mindegy, hogy mennyi időt pazarol az ember szótárazással.

Már gondolkodtam, hogy csak úgy rájuk írok ezzel kapcsolatban, de hátha valaki tud valamit. :?:

(Kellene egy második középfokú nyelvvizsga, és japánból még mindig könnyebb lenne felkészülni, mint visszaismételni a franciát. Doh, akkor be kell szerezni papíralapú szótárat is O__O )
Válasz küldése