Japán nyelvi kérdés

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

17. Seijoudousakakunin ga shuuryou ato, shuurichuu no fuda wo torihazushi, souchi mawari no seisou oyobi buhin, kougutou no katazuke wo okonoi, sagyoushuuryou desu.

17. Miután meggyőződtünk a normális működésről, a "karbantartás alatt" jelzést eltávolítva, a gép környékének feltakarítása és az alkotóelemek, szerszámok, stb összegyűjtése után a munka befejezettnek tekinthető.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Te jó ég... Végképp elment a kedvem a japántól. ::jcrazy:: Jó, egy minimális tudásra szeretnék majd szert tenni, de hát nekem nem az életem vágya, hogy a japánt kenjem-vágjam...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

LOL nem is figyeltem ^^

sesam de ügyi vagy ^^ milyen szép a megfogalmazás... de abba gondoljatok bele, hogy ebből nem 17 van egy folyamatleírásban hanem 40 :dirr: mert ezután még jönnek a "tilos dolgok" ^^ és el vagyunk árasztva folyamatleírásokkal, műveleti utasításokkal, meg inspection manual-okkal... -_- beleszólni meg már végképp nem akarok, de szerintem azt "shuuryougo"-nak olvassák, nem "shuuryou ato"-nak de mindegy ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Hja ezen a go/ato dolgon én is gondolkodtam. Hivatalos szöveg, úgyhogy neked lesz igazad.

Narumi, ne add fel. Azt hiszed ezt a mondatot én kapásból megértettem? A műveleti utasítások kanjikészlete nincs benne az alapszókincsemben ám. ;) Jóbarátunk a kanjiszótár.

Az én japánom is 95% educated guess 5% amit megértek. :D
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megtudná valaki mondani, honnan tudom megszerezni a Masanori féle könyvet bescannelve, vagy ha van annál jobb, akkor azt?

Előre is köszi.
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

anubys írta:Megtudná valaki mondani, honnan tudom megszerezni a Masanori féle könyvet bescannelve, vagy ha van annál jobb, akkor azt?

Előre is köszi.
A törikönyvre gondolsz vagy nyelvkönyvre?
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Gondolom a nyelvkönyvre. Jó választás egyébként. Helyenként nagyonis szemléletes. Szerintem nézz körül néhány antikváriumban, vagy nagyobb könyvtárakban, mert ott rendszerint megtalálható. Scannelve legalább annyira átláthatatlan, mint fénymásolva...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, a nyelkönyvre és köszi a segítséget. Eseteg, ha tudna valaki adni egy címet, ahol biztosan megvan...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Vannak részletek belőle az Abandonedanime fórumon, a Japán thread egyik topicjában...
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

A BME könyvtáránól ki lehet kölcsönözni, ha azóta el nem tűnt. Már ha a "Jamadzsi Maszanori: Japán nyelvköny" a téma.
R_Init: Init DOOM refresh daemon - [........................]
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja, ha érdekel valakit, akkor végülis az ELTE Japán-Kinai Könyvtárban is megvan...
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Althego írta:A BME könyvtáránól ki lehet kölcsönözni
KOMOLYAN?? O_O Eszembe se jutott megnézni ott, pedig oda járok suliba 3 éve!!!
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nagy nehezen sikerült beillesztenem 1.5 óra japán nyelvokulást az órarendembe... Bele fogok nyekkenni, de sok mindenre hajlandó vagyok a nemes cél érdekében :wink: Most madarat lehetne fogatni velem!!!
Egy nagyon édes japán lány lesz a tanárunk, aki a pletykák szerint szuperul tanít, de már csak idén ::bawl:: (Na tessék, még képes vagyok és elrontom a saját kedvem...)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

DinkaMailer írta:Nagy nehezen sikerült beillesztenem 1.5 óra japán nyelvokulást az órarendembe...Egy nagyon édes japán lány lesz a tanárunk, aki a pletykák szerint szuperul tanít
Csak kíváncsiság, de nem véletlenül a Katedrában tanulsz :?:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nekünk is olyan édes az egyik tanárunk [ELTE] és mindenki imádja ^^;; éppen ezért remélem még nagyon sokáig maradni fog *_* kiváló tanár is egyébként...
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Pal-chan írta:Csak kíváncsiság, de nem véletlenül a Katedrában tanulsz :?:
Nem nyelvsuli... Egy japán önkéntes lány tartja (ráadásul ingyen!) heti 4 órában, kreditért a Debreceni Egyetemen... Úgy érzem én vagyok a világ legnagyobb mázlistája! Most már azt is sikerült elintéznem, hogy 2 helyett (átlagban) 3 órát járhassak (értsd: ellógok arról az óráról ami ütközik vele)... Kép
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Hát te tényleg mázlista vagy!
Én idén végre összeszedtem magam és elkezdtem a Katedrába járni, péntekenként másfél órás japán tanfolyamra. A tanár kedves, mosolygós lány, csak kicsit összeszedetlen. :? Kapkod és már kanjival akar írni mindent, pedig még csak a hiraganákat tanultuk meg. De majd meglátjuk milyen lesz... mivel nem járok egyetemre, nincs sok választásom.
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

A tanár kedves, mosolygós lány, csak kicsit összeszedetlen. Kapkod és már kanjival akar írni mindent, pedig még csak a hiraganákat tanultuk meg.
Reflexből. Különben nem biztos, hogy olyan rossz az. Így utólag visszaolvasva az alapfokú könyvem, őrjítő, hogy minden kanával van írva. :) Minél előbb megszokja az ember, annál jobb, és olvasási-megértési szinten úgyis több kanjit fogsz tudni, mint leírni.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

sesam írta:......
Így utólag visszaolvasva az alapfokú könyvem, őrjítő, hogy minden kanával van írva. :) Minél előbb megszokja az ember, annál jobb, és olvasási-megértési szinten úgyis több kanjit fogsz tudni, mint leírni.
Jaj, hol van az még :wink:
Most még örülök, hogy a hiraganákat felismerem / le tudom írni, nehogy még kanjikkal is nehezítsék a dolgunkat... Épp elég, hogy minden megtanulandó mondatunk japánul kerül a táblára :lol:
Egyébként az órák szuperek... Mikor vége van egynek, mindenki összenéz, hogy "Most mi van? Máris haza kell menni?"
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Yuki halkan megjegyzi: Pedig sesam érti ezt a kérdést, érdemes ráhallgatni...
És megjegyzi hangosan: az tök jó, hogy ennyire élvezitek az órákat ^ ^
Ez is azt jelzi, hogy az első nagy lépés a nyelv megtanulása felé már megtétetett: Meg _akartok_ tanulni :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yuki 2005.10.16. 12:10-kor.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Zárójelben megjegyzem: Sesam nem él Japánban véletlenül???
Mert akkor persze más a helyzet a kanjikkal... Innen kishazámból nem olyan "égető szükség", hogy a hiraganákkal/katakanákkal együtt kanjikat is tanuljunk, viszont ha valaki Japánban él, akkor teljesen más a felállás, mert minnél előbb minél több mindent megtanul az illető, annál több dolgot ért a környezetéből... :)
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Hmm..
nem értem miért kell különbséget tenni a kétféle tanulás közt.
Különben szerintem is érdemes egyből a kanjiját is megtanulni annak, amit azzal szoktak írni.
(Valamelyik oldalon volt is egy olyan post, ahol azt vitatták, hogy mit mivel szokás írni,
illetve idézve "az úgy nem kúl")

De persze ha neked úgy könnyebb, hogy csak kanák, akkor miért nem tanulhatnád úgy...
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Yuki írta:Hmm..
nem értem miért kell különbséget tenni a kétféle tanulás közt........
Azért mert medika vagyok :wink: Egyszerűen sokkal több már nem férne az időmbe :lol:
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

DinkaMailer írta: Azért mert medika vagyok
Off: Ááá, suli XD ... khm. átérzem :D

Mennyire haladtok gyorsan az anyaggal? Pl hiraganák hány óra alatt mennek le?
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

3 hét alatt mentek le a hiraganák, de közben azárt tanultunk néhány szót & mondatot, megtanultunk számolni 10.000-ig, meg hasonlók... Az én szerencsétlen fejemnek ez pont megfelelpő tempó :mosoly:
Kép
Válasz küldése