Daisukina Nippon no Tabemono - Japán ételek v(^_^)v

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Komplikato írta:
Yuriko-chan írta:Egyébként a mustárt is utálom, szóval wasabi kizárva. ^^' Vagy az tormamártás? Nem baj, azt is utálom.
Amíg nem kostoltad, nem tudhatod, hogy utálod e.
Nem szeretem a tormát. Gondolom akkor a tormamártás se ízlene túlzottan.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Egyebkent a Sushit ki kell probalni..csomoan nem szeretik semmilyen szinten a halat (nemhogy nyersen, hanem sehogyan) es imadjak a Sushit..pl en^^ es ha nem nagyon birja a gyomrod, vagy inkabb meg csak ismerkedsz a dologgal, nem kell mindjart Chirashi-val, vagy Sashimival kezdeni, tenyleg vannak Vegetarianus tekercsek, vagy Futomaki-k (avokado van benne, meg preselt rak)..nem is erdemes egybol Nigiri-vel kezdeni sztem, az lehet h tul sok elsore..
A wasabi-t sokan belekeverik a szojaszoszba, es akkor csak az enyhen csiposseget erzed, de tul is elheted...(en nem vagyok wasabi parti, egyszer majdnem megfulladtam tole..:S)
Ha iztelennek tunt a Sushi, akkor az sok mindentol lehet..tulfozott rizs, oreg uborka, elrontott tamago, szoval nem szabad egybol elitelni a dolgot.. :D meg pl otthon is lehet csinalni, nem nagy dolog..es akkor annyi ecetet, meg rizst raksz bele, amennyit szeretnel...meg ugy altalanosan, azt amit szeretnel..
Egyebkent az a Sushi bar hol volt?
A Wasabi-ban nem tudom kik voltak, de en azt nem nagyon ajanlanam senkinek..remes dolgokat hallottam rola..elfozott, vizezett rizs, tobbnapos tekercsek..es meg AHHOZ kepest eleg draga..de nem akarok negativ kampanyt csinalni, en meg nem voltam, csak amiket hallottam rola, nem nagyon gyozott meg.. :(
A Match-ban levore, meg eleg volt ranezni...itt lejjebb kerdezte vki a bentos dobozt..en tudnek szerezni egyet-kettot..sot meg hozzapasszolo teto is van, csak az egesz muanyag, es vigyazni kell ra..
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Lehet, majd még teszek vele próbát, de nekem a kis rákokkal megszórt zöldséges tészta, a zöldalmakrémleves vagy a kis sütik mind jobban bejöttek a Sushinál.
Az otthoni főzőcskével én meg elakadtam, lejárt vagy 20K összegű fűszerem szavatossága mielött túlléptem volna az olyan "bonyolult" kajákon mint a kukoricaleves. :D
Másrészt a rizsecet sem olcsó, de a Sushi rizs az aztán tényleg nagyon dága.
(Algát meg se szárítva, se főzve nem sikerült megkedvelnem, de még leves betétként se, hiába van tele vitaminokkal. Van neki egy mellékíze, mint ha olajos tengervízből szedték volna.)

Fenti helyen nem volt túlfőzve a risz, és még friss is volt a kaja, hiszen a jellegéből adódóan folyamatosan pakolnak ki éppen elkészült dolgokat, csak még wasabival együtt se volt nekem elég ízes. Próbálgattam tojással, ubival, nyershallal, de még tintahallal is, de nem jött be. De mondom, megpróbálom máshol is, hátha.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Egy csomó japán kaja kínai eredetű, de mindegy, az egyik nagy kedvencem a gyouza *___* ! Hússal töltött tésztatáskák - azt hiszem, éttermekben így fordítják. A Fuji mögött eléggé eldugva van egy ázsiai étterem, ahol nagyon-nagyon finom ilyet készítenek, mindenkinek javaslom! Az van kiírva, hogy Fire Pot. (Ez a post reklámtartalom miatt moderálást fog szenvedni? xD;; Izé...)

Más: nem japán, hanem koreai a kimchi nevezetű fűszeres káposzta vagy szinte akármilyen zöldség. Főleg koreai paprikát adnak hozzá. (Nahát!...) Eleinte nem szerettem annyira, de amíg dolgoztam, a koreai főnököm minden hónapban elvitte az alkalmazottakat enni az Ilka utcai étterembe, egy idő után meg nagyon rákaptam >.> Az édes szószos disznóhúst is nagyon jól csinálják ott, nem úgy, mint jó pár wannabe kínai kajálda. Volt ott még rengeteg finomság, de a nevüket sajna nem jegyeztem meg u_u

...huhh, tudnék írni még pár dolgot xD;;; Mindegy, az örök szerelmem a rizs <3 (Persze a rizsfőzős fajta, mindenféle fűszerrel.)
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Múlt héten megtudtuk, hogy a városban található kínai étteremben japán ételek is vannak - brutális áron. A legdrágább 18.000 Ft volt, az ennél eggyel "olcsóbb" 15.000 Ft. Na jó, azért voltak megfizethetőek is, de azokat nem mertük kipróbálni, szóval kínait ettünk. Arra a következtetésre jutottunk, hogy pontosan ugyanaz a kaja, mint amit a kínai gyorséttermekben adnak, csak éppen kétszer annyiba kerül. ^^' Végül azért mégsem akartunk úgy elmenni, hogy semmi japán ételt nem vettünk magunkhoz, úgyhogy desszertnek kértünk egy adag - 5 db - kókuszos rizsgolyót. Hárman voltunk, de alig akart elfogyni... Azt a meleg, nyúlós vackot... Másfél percig rágtam, mire le tudtam nyelni. XP A belsejében található trutymóról majd Kiharu leírja a tapasztalatait - ugyanis ő volt az első, aki megkóstolta ezt a csodálatos ínyencséget, és meglepetésként érte a tény, hogy a golyó nem üres (persze mi is meglepődtünk). XD
:gun: ::onigiri::
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Yuriko-chan írta: A belsejében található trutymóról majd Kiharu leírja a tapasztalatait - ugyanis ő volt az első, aki megkóstolta ezt a csodálatos ínyencséget, és meglepetésként érte a tény, hogy a golyó nem üres (persze mi is meglepődtünk). XD
:gun: ::onigiri::
^^' Egen, az első áldozat. Mikor a többiek nagy szemekkel néznek rád, hogy rajta, próbáld ki. Nos én kipróbáltam. Mivel kicsi volt az egészet bekaptam, rágni még nem mertem megpróbálni. Megnyomogattam a nyelvemmel, erre valami kibuggyant a közepéből. O_o Itt kisebb sokkot kaptam, de mivel annyira nem volt szörnyű, bátran rágni kezdtem. Pontosabban rágtam volna, mert ez a valami rugalmas volt és nem engedett, csak összetapasztotta a két fogsoromat. De izzasztó két perc után én nyertem, és lenyeltem. XD Szóval többet ilyet sem eszek...mármint ezen a helyen, pont ugyanezt...

Amúgy készültek fényképek is, az összes fogásról és mind nagyon jól nézett ki, meg többék-kevésbé finomak is voltak. Bár Yuriko-chanék mintha kicsit tartózkodtak volna a szezámos csirkémtől, ami valami édes, enyhén csípős ragadós narancsszín trutyiba volt forgatva. O_o Nem értem miért tartottak töle. XD
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Mochiiiii~
Hát igen, nyúlós, az tény, de a Riesen csoki is tapad mint a fene, mégis jó. A mochi-val egyébként nem kéne más gond legyen, normális étel, valszeg ott csinálták rosszul. Wasabi-ban jó volt.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Gensou írta:A Fuji mögött eléggé eldugva van egy ázsiai étterem, ahol nagyon-nagyon finom ilyet készítenek, mindenkinek javaslom! Az van kiírva, hogy Fire Pot. (Ez a post reklámtartalom miatt moderálást fog szenvedni? xD;; Izé...)
Bocsi a tudatlanságom miatt, de mi az a Fuji? xD
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Az kérlekszépen egy japán étterem Budán a II. kerületben =) Azt nem tudom, hogy finom-e, mert még nem volt hozzá eléggé tömött pénztárcám o_O;
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Gensou írta:Az kérlekszépen egy japán étterem Budán a II. kerületben =) Azt nem tudom, hogy finom-e, mert még nem volt hozzá eléggé tömött pénztárcám o_O;
Köszi! ^_^
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Igen, a Fuji nagyon finom (plane ha ott dolgozol es a Samsung nagy rendelesei utan megeheted az erintetlen maradekot :dirr: )
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Ma kaptam egy japán édességet, amiről nem tudom, hogy micsoda :) (nem tudtam elolvasni mi van ráírva :) )

Zöldes színe van (sötét), olyasmi az állaga, meg az íze is, mint a birsalmasajtnak, nagyon édes és tömény, és egy harapásnál többet nem tudtam belőle enni, és még mindig (pár óra és sok víz után) a számban van az íze :D Szóval finom, csak rémtömény (mint ahogy a birsalmasajt is finom, csak rémtömény)


Utánanézegetve wikin leginkább erre hasonlít kinézetre:
Yokan
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A japánok miért sózzák meg a görögdinnyét?!
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Ezt nem tudom :D

De a só ízfokozó, kihoz egy csomó (sok édes) ízt, és elfedi ált. a keserű ízeket, és lehet hogy ilyesmi okai is lehetnek. Pl. a tonik meg a kávé sem lesz keserű pici sóval :D Azt is mondják, hogy a sárgadinnye, az ananász meg az eper meg jó borssal...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marci_attila 2008.03.06. 21:48-kor.
Avatar
Arxur
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.02.27. 11:47
Tartózkodási hely: Szeged-Baja

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Na ezt majd kipróbálom a nyári dinnye szezonban... :vigyor:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

IchiGo írta:Lehet, hogy hülye kérdés, de az Usagiya-ban árulnak fagyasztott mochi-t. A múltkor vettem egyet, s elkezdtem enni, de tisztára olyan volt, mintha nyers lenne. Kell vele csinálni valamit? ::jhuh::
Azt én is vettem, és szerintem marha jó volt, ha csak tehetem, mocsizok... erre eltüntették a bolt :mad: tudja esetleg valaki, hogy MOST hol lehet ilyet szerezni kishazánkban? :? Miso pasztát már sikerült IloveRenji-nek köszönhetően szerezni (bár az Usagiyás ebből is jobb volt, vagymi), ha még mocsi is lenne...

Persze az igazi az lenne, ha én ütném szét a rizst is hozzá, egyszer meg is csinálom :cool: csak az édesbab a közepébe, az még mindig beszerzendő, alig hiszem, hogy a "normál" babot ki tudnám úgy készíteni :hee:
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

@ alvaro: javaslom a koreai-japán élelmiszerboltot a Kapy utca és a Törökvész út kereszteződésénél a II. kerületben, ott láttam =)
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Gensou írta:@ alvaro: javaslom a koreai-japán élelmiszerboltot a Kapy utca és a Törökvész út kereszteződésénél a II. kerületben, ott láttam =)
Nem nekem szólt, de azért kösz :)
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Nincs mit, ott tényleg sok a jó cucc ^^ Tegnap délután is elugrottam oda, vettem többek között fagyott anman-t is, otthon szépen kigőzöltem. Nagyon finom volt >__<! Megnéztem a mochi-kat is, van sima, zöld teás, meg egy rózsaszín, amiről még az eladó srác se tudta, milyen ízű akar lenni xD
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De a zoldteas nagyon finom *.* mochi ftw ~~~
Es van Hello Kittys ragogumi XD
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

VETTEM POCKY-T 200 FORINTÉRT, AZ JÓ?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az nagyon jo, nagyon ugyes kislany vagy Misu *patpat a fejre* egyebkent imho semmivel sem rosszabbak az occsó Pocky-k, mint az eredetik..bar meg csak a Hello Kitty-set probaltam ki az "igazibol"..az nem olyan jo, h keves tipusu van az olcsobbakbol :(
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

S Misu hol vettél 200 Ft-ért mochit? :) Amúgy ez a bolt jól hangzik. Szerintem el is fogok menni és bevásárolok. XD *márrégótakiakarjapróbálniazöldteásmochit* Gensou: Mi az a anman, és mit jelent az, hogy kigőzölni? oO
Más: teljesen rá vagyok kattanva az onigire és szeretnék készíteni, csak nem tudom, hogy milyen rizs jó hozzá és, hogy hol lehet kapni. Segítene vki? ::onigiri::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Misu pocky-t vett, és van egy gyanúm, hogy a Spar-ban xD;

Az anman édes vörösbabbal töltött süti. Tudtommal hasonlít a mochi-hoz, csak másból készítik a tésztáját és nagyobb. Kigőzölést profin nem tudom, hogy csinálják... Én forraltam vizet, tettem a fazék tetejére egy szűrőt, rá az anman-t és lefedtem egy tállal; így hagytam kb. negyed óráig és kész =D

Onigiri-hez sztem a legjobb a rizsfőzőben készült rizs, az jól ragad ^^ Az SOS rizst szoktam venni, de lehet kapni japán meg koreai rizst is, biztos az a legideálisabb.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Ja, tényleg. XD De én sajna a spar-ban még pocky-t sem láttam, nemhogy mochit. XD Elnéztem. ^^"
Köszi a válaszokat! ^^
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Válasz küldése